Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

majcam
4. lis 2011

@rychetkami já jo? 😅 😅 ,nene už jsem starší ročník...,fakt nezáleží na počtu!!!!!!!!!!!!!!

rychetkami
4. lis 2011

@majcam no kdybys to neměla napsaný, tak podle fotky bych ti asi hádala míň🙂 ale jak sama říkáš, důležitější je ta kvalita...
I když, co se týká věku, teď otěhotněla moje kámoška, které táhne na 38, moje " starší sestra" to zvládla skoro napoprvé nejdřív v 33 a druhý čeká v 36( taky skoro na první dobrou).. a já se snažím od 30 a nic🙂

majcam
4. lis 2011

@rychetkami jj navenek vypadám daleko mladší,ale ten vnitřek už je asi strhanej 😅 ,neboj dobře ti to dopadne 😉
@inza holka,tak jak si nakoupila?!

hypo
4. lis 2011

@maharall ahojky, tak mam jedno embryjko, krasne 5-ti denni, uz se klubalo z obalu, dostala jsem fotku, tehutest a za 14 dnu testovat...... tak se ted snazim na to nemyslet 🙂 je pravda ze po IVF jsem se fakt jen valela a odpocivala ale ted se skoro 2letou cacorkou jsem stale v jednom kole tak snad to bude OK

monivo
4. lis 2011

@hypo taky informuj mě, kdybych nenakoukla, nic nevim 😉 To je super, tak moc držím palce 🙂 To je jasný, že se teď už nedá šetřit jako tenkrát. Ale za to to snad více uteče, než budeš moci testovat.

rychetkami
4. lis 2011

@majcam i u mně jsem si říkala, že navrch huj a vespod fuj🙂

hypo
4. lis 2011

@monivo se polepsim 🙂 jako snazim se jen aby mi amalka neskakala po brise, protoze jakmile si lehnu uz je na me a uz dovadi, ale jinak se pravda moc nesetrim, ani to nejde... dnes jsem na 5 dni presidlila za babi s tim ze budu odpocivat ale neni ji dobre takze moc neodpocivam, litam varim nakupuju ☹ achjo.... snad to borec ve me vydrzi........

malina2
4. lis 2011

@rychetkami Držím moc palce, ať to vyjde!

monivo
4. lis 2011

@hypo vždyť víš, že doktoři říkaj, že ležením se stejně výsledek neovlivní. Takže bych byla v klidu. Akorát bych si asi dala bacha na těžké věci netahat. Ale to je těžký. Když otěhotníš přirozeně, tak to první dny a týdny ani nevíš, nijak se neomezuješ a stejně se nic nestane. No je to složitý 😀

hypo
4. lis 2011

@monivo taky se snazim amalku netahat ale treba dneska jsem se prestehovala k babi a tasky jsem si odtahat musela sama..... ☹ zadny chlap siroko daleko 🙂 no ale zas tak tezky to nebylo..... to vis ze kdyz se to neuchyti tak si budu myslet ze je to tim a tim a ze jsem lezela po KET jen 20 min (dle doporuceni dr) a ze jsem sla pak hned curat apod.... proste nesmysly

inza
4. lis 2011

@majcam:tak vcera jsem si vyzvedla dva 8 bunecne kousky.dalsi si tam jeste nechali a uvidi zda je budou mrazit ci ne.jinak vcera jich kvokalo porad 8.takze ted cekani 14 dní na vysledek.jinak dneska jsme odjeli pekne na baracek sazet jeste nejake stromky. co ty jak je?

pet.s
4. lis 2011

ahojky holky, po dlouhé době nakukuji..a všem // moooc gratuluji...mě holky překvapujete.-))

pet.s
4. lis 2011

@maharall ty máš dvojčátka a jdeš do dalšího umělka? ty jsi borec.-))Tě obdivuji.-))já teda mám taky tři,ale ty dva velké už nelze považovat za děti..zrovna ted jsem si říkala, jak je úžasné mít takovouhle kombinaci dětí. Po obědě jsme s malou vstaly, vzal si ji tatínek do pracovny a já mohla upéct, pak tatínek jel s klukem na trénink a na nákup a já šla s malou ven na lážo plážo procházku (PĚŠKY BEZ KOČÁRKU). Přišly jsme domů, ve dveřích mi ji z ruky vzala ta starší dcera, svlékla, oblečení uklidila. Já udělala véču a ona ji nakrmila. Pak ji šla vykoupat, já jen oblékla, nakrmila mlíčkem a pak uspávala(máme naši chvilku před spaním-nejkrásnější chvíle). Před chvíli kluci přijeli z tréninku a přivezli nákup na víkend. Je 18.08 a malá už spí a bude spát až do rána. Upozorňuji, že veškerou pomoc s malou si nevyžaduji. je to jejich vlastní aktivita
Fakt se mi chce říct, že mám skvělou rodinu, protože díky ní si malou vážně užívám a stihám při ní i pracovat.-)))

pet.s
4. lis 2011

@cibka vydrž..já má Terinku ze 6 IVF, jde jen o to neztratit nervy a vydržet,a le kdo to má vydržet, vid?.

pet.s
4. lis 2011

@raducha
@zvalentova
reaguji na výběr té porodnice..Já ležela poslední měsíc těhu v Podolí a i tam rodila. Jinou porodnici neznám(jen kojeňáky 😀 ), takže nemám srovnání. Ale za mě teda mají 1-. Ležela jsem na rizikovém, nic lepšího jsme nezažila. Skvělý, báječný, sestřičky úžasný, lékaři, jak který. Někteří vas fakt berou jako kus ve fabrice, někteří nikoliv. Jídlo úžasný a bylo ho dost. Rodila jsem císařem v epidurálu. Při tom jediném mi vadilo, že se mi lékaři ani nepředstavili. Slyšela jsem jen hlasy za plentou, ale celou dobu se se mnou bavila anestezioložka a říkala mi, co se tam dole děje 😀
Na Jipu sestřičky děsný krávy, alesnad úplně všechny. Já rodila v 7 večer, malou jsem viděla, takže jsem věděla, že je živá, ale kvůli cukrovce musela do inkubátoru.Ale vedle mě v noci přivezli maminku, která rodila v narkoze akutně o půlnoci dvojčátka na 7 měsíci, vubec nevěděla, jestli děti přežily a oni nás nechali do 11 čekat na doktora, který nám řekl, jak na tom děti jsou!!!!!Všem ostatním vozili miminka na kojení a my tam ležely a zoufale čekaly. Nakonec ji volal manžel a řekl ji o dětech dřív než lékař. Mě zase za malou nechtěli pustit, že nemají čas tam se mnou lítat (To sice chápu,ale já bych bývala chtěla kojit). Nakonec jsem brečla do telefonu našim a můj muž přijel z Mladé Boleslavi do Prahy, aby mě na vozíku dovezl za malou. Tam sestřičky byly naopak super. Hned mi malou přiložily a učily kojit, ale malá nechtěla, tak to chvíli trvalo. Když jsem se vrátila na Jip ta 20 letá sůva bez úsměvu na mě ječela, kde tak dlouho jsem, že ona musí pracovat. Upozorňuji, že nevím,jak mě k práci potřebovala, protože se mnou žádnou práci neměla. Já druhý den po císaři běhala jak křepelka. Prostě ji chyběl kus v posteli přikrytý dekou! Takže jsem se už večer nedovolila domáhat malé, alespon an přiložení.(samozřejmě už jsme se nerozkojily. 😢 )pak jsem ležela na gyndě, malá byla na dětském Jipu. tam naopak sestřičky i doktoři úplně úžasní. Chodila jsem odstřikávat mlíčko a malé ho alepson nosila a hlavně jsem ji každé 3 hodiny viděla. což mi moc pomáhalo. Byly jsme tam s malou ještě asi 14 dní, ale už to pak všude bylo úžasné a výborní lidi. Ale teda Jip hrůza všech hrůz futrál. Myslím personálně!! Ale za mě tedy rozhodně Podolí. Fakt mě dokázali udržet v takové pohodě, že mi až po sléze docházelo, že vlastně to moje těhu mohlo celé skončit velmi špatně, ale oni jednají fakt profesionálně. Na monitoru jsem byla několikrát za den, když se jim to nezdálo, nebo jsme malou necítila, hned přišla doktorka a udělala UZ, aby mě uklidnila, že malá je v pohodě.To mi strašně pomohlo. A hlavně my tedy měli specifika(můj vysoký věk, prvorodička a diabetes) že jsem věděla, že tam je to špičkové pracoviště, kde jsou na tohle vybaveni. 😉

pet.s
4. lis 2011

@inza držím palečky.-)

inza
4. lis 2011

@pet.s: diky🙂

monivo
4. lis 2011

@pet.s taky jsem rodila v Podolí (připomínám, že v 28tt, protože se mi předčasně odloučila placenta a praskla mi voda). Na rizikovém to bylo fakt super, personál příjemný, stále monitor apod. Pak mi porod vyvolali a rodila jsem akutním císařem. Na JIPce jsem byla do druhého dne (rodila jsem cca v 14hod) a tam byli všichni v pohodě. Co se týká Terky, tak byla v inkubátoru, takže nějaké přikládání, přivezení nepřipadalo v úvahu, tudíž tohle nemůžu posoudit. Ale doktor za mnou přišel, aby mě o jejím stavu informoval. Pak mi večer dokonce volal manžel, přinesli mi telefon na ucho, tak to bylo fajn. Pak mě převezli na novorozenecké a tam to byla hrůza. Strčili mě na pokoj mezi maminy s mimčama, fakt příjemný, když vy to svoje mimčo máte v inkubátoru. Bylo mi po narkoze hrozně blbě, sama jsem nevstala z postele. Zažila jsem tam dvě starší ženské sestry a ty mi odmítaly pomoct jít na záchod, jen mě sledovaly z dálky. Takže kdybych sebou švihla na záchodě, praštila se do hlavy o umyvadlo a bylo po mě....když se střídala směna dětských sester, tak se mě vždy ptaly, kde mám dítě, fakt hrozně příjemný. Laktační poradkyně byla moc fajn, chodila za mnou a stimulovala prsa, aby se spustilo mlíko. I ten trošek nosila Terce. Já začala od porodu odstříkávat co 3hod a po cca 1,5 měsíci jsme se krásně rozkojily. Na odd. pro nedonošené byli všichni super, a to jsme obešli tři oddělení za těch 64dní co tam Terka byla. Já tam za ní denně chodila a nosila mlíko, chovala si jí apod. Pak jsme s ní byla 8dní na roomingu, abychom si na sebe zvykly, rozkojily se apod., tam byli všichni taky super. Takže jediné na co bych si stěžovala je novorozenecké. Dokonce doktorka na vizitě (myslím, že Antalová) byla děsná. Ta na vás koukne jen z dálky od dveří. Na pokoji se mnou ležela paní, která rodila v 30tt, celý život diabetes a 2dny před porodem byla v Podolí v poradně a tato doktorka ji ani nevyšetřila, protože "tam toho má hodně a že ona je určitě v pořádku" a buch, 2dny poté předčasný porod. Je to hodně mladá koza, takže to taky tak vypadá. Ale co jsem tak slyšela, tak tohle je v Podolí úplně normální. V poradně jsou děsný davy. Já bych tam nešla, už jen kvůli té registraci. Známá tam byla min. týden, přišla v 5.15 a byla 7 v pořadí!!!! A ty co přišly pozdě, tak ji přemlouvaly, že když nemá žádné problémy a nepředpokládají se komplikace v těhu jako u nich ostatních, tak ať jim svoje místo přenechá. No hnus. A pak vás ve finále převezou jinam, protože mají zrovna když to na vás přijde plno 😀

rychetkami
5. lis 2011

@malina2 děkuju🙂 asi to budu potřebovat.......a pomalu se blíží ty vánoce.... 😎 , takže třeba za chvíli budu bez ohledu na náš výsledek držet palce já tobě.
Jinak jedno embryo to přes noc zabalilo, dvě bojují, dneska v 13.30 je ET, takže vzhůru do boje

petrita83
5. lis 2011

@inza držíme všechny palce 😀

raducha
5. lis 2011

@rychetkami já taky držím kulíky. neboj v květnu jsme měli špičkový výsledky a nevyšlo to a v září to bylo o dost horší a nedoufala jsem.a vidíš čekám dvojčátka. 15.září jsem byla na odběru vajíček zbyly nám dvě embrya a 17.září jsem šla na transfér. 😀 tak hodně štěstí

rychetkami
6. lis 2011

@raducha dík za povzbuzení,každý pěkný slovo potěší...hezky svoje ptata drž🙂 u nás se uvidí, jak se jim u mě bude líbit...

cibka
6. lis 2011

@pet.s teda 6 ivf to vubec netuším, zda by jsme byli ochotný jich tolik podstoupit a všechny byli v gennetu ?

inza
7. lis 2011

preji dobre rano.... 😎

zana21
7. lis 2011

Přeji také dobré ráno. Snažím se Vás číst a být v obraze, ale musím přiznat, že zkratky ET, OPU, KET (ani nevím, zda jsem to napsala dobře 🙂 jdou zatím mimo mě 🙂 Ale i tak všem přeji, aby se brzo zadařilo a těm, co už jsou v očekávání, aby vše probíhalo v pořádku.
My jdeme zítra na první konzultaci do gennetu. Chtěla jsem se zeptat, zda s Vám na první konzultaci šel manžel nebo to není potřeba?

majcam
7. lis 2011

Dobré ráno 😉
@zana21 určo ho vem s sebou,ať na ty informace nejsi sama,a myslím,že půjde rovnou na spermiogram a na krev,takže bude potřeba...,teda pokud už to nemá za sebou 😉
@inza ahoj jak držíš?

inza
7. lis 2011

@majcam: no ja drzim, ale nevim jak ty dva jestli taky chteji drzet dale. Docela mazec utrous...mam 4-0-4....jinak tak lehce delam neco na zahrade...a pak se valim.....Co ty jak drzis s jak ti je?

majcam
7. lis 2011

@inza tý jo pěkná dávečka 😉 ,no já jsem permanentně po flámu,furt se motám,mám skleněný oči,jako když jsem nemocná,prsa se mi trochu nalily a mám nafouklý břicho,ale chvílema začínám mít depku,jestli mi někde nevypadl(i )😕 ,ale tak když nešpinim a tak,tak snad tam něco mám,nebo já nevim,jestli se můžou(e) ztratit aniž bych začala špinit,asi se to poznat nedá 😠

inza
7. lis 2011

@majcam: tak to tinereknu zda se muzou ztratit ci ne.... 😀 Ja mam jeste k utrousi dva prednisiny, anopyrin....takze mala chodici lekarna. Neboj urcite tam jsou a cekaj na UTZ az na tebe vykouknou 😀. Jsi na neschopence?

majcam
7. lis 2011

@inza jj jsem od OPU,bych je tam vystrašila,by si mysleli,že jsem se dala na drogy-permanentně sjetá.., 2prednisony,to je taky moc pěkný,já tentokrát žádnej nedostala,prý u mě zbytečný 😨 a ty taky marodíš,teda jestli jsi zaměstnaná?!