Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

raducha
24. lis 2011

@monivo je to šok a zároven mi to je líto.

monivo
24. lis 2011

@raducha to chápu, že je to šok. Myslím, že by doktoři měli upozorňovat na to, že se tohle může stát, stejně tak, jako na to upozornil mojí kamarádku. Ale pro ní spíš byl šok, že tam původně byla dvě srdíčka 😅

anlek
24. lis 2011

@monivo Psala mi, ze se neciti uplne ok. 😉 Ale co by clovek chtel po velke brisni operaci. Urcite se to bude rychle lepsit, navic si myslim, ze bude mit super peci. V porodnici to budou jedina miminka, jestli to dobre chapu, protoze malujou.

@raducha Ja bych asi byla rada, ze to priroda vyresila (nejspis to spatne bylo nejak nemocne ...). Budes mit vic pohode tehotenstvi na konci, mensi riziko predcasneho porodu, min rizik u porodu ... Ale ja jsem v tomhle desny pragmatik. 😅

anlek
24. lis 2011

@raducha Aha, nez jsme to dosmolila, tak jsi psala dal. Asi je tezke, ze jsi se pripravila na dve deti a ted jen jedno ... Ale stale si myslim, ze lepsi jedno a zdrave nez nejake komplikace. 😅

monivo
24. lis 2011

@anlek fakt, malujou? No tak to je bomba teda 😀 No je fakt, že když tam mají holky na rizikovém a když se mimča rozhodnou, že chtějí ven a nedají si říct, tak doktorům asi nic nezbyde 😀

anlek
24. lis 2011

@monivo Lenka vcera rikala, ze snad za posledni tyden tam meli jen jedno miminko, co slo take cisarem. Ze na cisare vezmou na normos sal. Ale porodni saly jsou zavrene. To by me zajimalo, co by delali pri vaginalnim porodu, nabidli by chodbu nebo prevoz? 😀

majcam
24. lis 2011

@raducha je mi to moc líto 😢 😕 😨 ,já radši už nepůjdu na žádnej UTZ a počkám snad až na porod 🙄

raducha
24. lis 2011

@majcam jsi blázínek.musíš vidět že se to malé stvoření dobře vyvíjí.

cibka
24. lis 2011

@sipkova1 ona odesla ale uz je zase zpatky jo jo byla na mateřské kdyz já už tam jsem jak inventář tak vidim jak se to mení no

adriadri
24. lis 2011

@raducha Nevěš hlavu, jedno dítko je přece taky velké štěstí - a k tomu je silné.... 😉 Příroda to prostě takto zařídila.
Já jinak byla dnes na transféru. Mám vložené obě embrya: 1embryho 8buněčné a vypadá hezky, 2 embryho jen 7buněčné a má v sobě nějaké fragmenty-prý moc šancí nedávají. Ale já si řekla, než ho vyhodit, tak mu šanci přeci dáme. Příroda si to zařídí pak sama. U toho prvního embrya máme ještě ten AH.
Tak teď jen ležím a nechávám se obskakovat. 😀
Chci se jen zeptat, ten utroš jste večer vkládaly zase vaginálně? Nebo ještě polykaly?

majcam
24. lis 2011

@adriadriuž vaginálně 😉 ,no vidíš,jak se vybarvila 🙂

majcam
24. lis 2011

@cibka a co ti ještě Méďa řikal?!O tom IVF....

laura35
24. lis 2011

@adriadri tak to gratulujem 🙂 7 a 8 buniek na treti den je perfektne, tak akurat..pekne sa nakoniec rozbehli.

raducha
24. lis 2011

@adriadri ahoj utrogestan se podává vaginálně. já brala 2 ráno 2 večer. to máš krásná embrya.já měla jedno dvou a druhý čtyř buněčný.

sipkova1
24. lis 2011

@cibka no taky mi někdo říkal, že byla nějakou dobu na Letné.
A co máte teď v plánu?

adriadri
24. lis 2011

@laura35 Embrya ale nejsou 3denni, ale 4denni. OPU bylo v pondeli a ET ve ctvrtek. Nevim, proc se mi nedavala drive. Je pravda, ze jsem chtela i PK, ale to mi rekli, ze moc nedoporucuji. Tak mi asi vlozili trosku starsi.
No snad to vyjde, ale to horsi ma nejake ty fragmenty, coz uplne presne nevim, co je - myslim, ze nejake spatne zlomky podbunek. 😒
OK Utros zavadim vaginalne, jen rano pred ET jsem 2 polykala, pak jsem ale byla jak opila. 🙂 Takze vecer zase teda vaginalne. Diky za info.
Ted uz jen cekat a doufat. Snad to utece rychle....

majcam
24. lis 2011

@adriadri máš třídenní,den OPU se nepočítá 😉 já měla OPU ve čtvrtek a v sobotu ET,takže jsem měla dvoudenní 😉 ,takže ty buňky na ty dny odpovídají 😉

laura35
24. lis 2011

@adriadri ano,presne ako pise majcam, den odberu sa nepocita.. Mas zavedene 3 denne embrya, takze podla tabuliek su uplne vyhovujuce 🙂

adriadri
25. lis 2011

@majcam @laura35 Aha, pokud se den OPU nepočítá tak jsou 3denní. A nevíte proč někdo má 2 a někdo 3 denní? Podle čeho to určují? Mě to hned den po OPU oznámili, že ET budu mít ve čtvrtek.

anlek
25. lis 2011

@adriadri Myslim, ze klasika je tridenni. Jen kdyz do toho vleze vikend, a vychazelo by to na nedeli, tak radsi daji v sobotu. Teda pokud se nejedna o prodlouzenou kultivaci.

zvalentova
25. lis 2011

@anlek mě Brandejská řekla, že někdy (sami si to neumí představit) jim je lépe po ET, že tělo je pro ně vhodnější a mohly by více vydržet než kdyby se čekalo do dalšího dne.

Zároveň to plánují tak, aby jim ET vyšlo na dny kdy pracují 😉

anlek
25. lis 2011

@zvalentova Oni je nekdy vraci i driv nez tridenni, kdyz je do toho netlaci vikend? Vim, ze jsou holky, co maji lepsi uspesnost s tridennima nez PK. Ale myslela jsem, ze ty tri dny se snazi dodrzet ...

zvalentova
25. lis 2011

@anlek právě proto OPU plánují tak aby ET vyšel na sobotu nebo s PK na pondělí.
My u obojího chtěli PK, ani jedno nevyšlo a máme dvě krásné děti i bez prodloužení.

anlek
25. lis 2011

@zvalentova Asi jsem to nenapsala jasne. Zapomen na PK. Normalni kultivace byva 3 dny, ne? A zkrati ji jen v pripade, ze by ten treti den vysel na nedeli... Aspon tak to chapu ja. Nebo je to jinak?

rychetkami
25. lis 2011

mně taktéž doporučili 3 dny bez PK, u nás to bylo tím, že jsem měla jen 3 vajíčka a embryolog nám řekl, že PK by viděl v případě, kdyby jich bylo víc, aby se snáz vybralo...naštěstí se všechna oplodnila a na transfer zbyly 2 hezký kousky...5.12. bych měla jít na UZV, abych viděla, jestli pokračují...

zvalentova
25. lis 2011

@anlek podle mého jim to na neděli nikdy nevyjde, plánují OPU na středu aby byl ET v sobotu. Nebo druhý model přes víkend - OPU v pátek a ET v pondělí.

laura35
25. lis 2011

@adriadri Tiez si myslim,ze ich tlacil vikend..A treti den je podla mna lepsi, lebo vela embryi pry zanika, ked sa dostava cez hranicu 4 buniek na 8 bunkove. A tie Tvoje to prekonali, minimalne jedno ..ja som sa tak daleko nedostala, vzdy som skoncila pri 5-6 bunkach ☹

adriadri
25. lis 2011

Me ale mohli dát ty embryjka klidne i drive. Klidne ve stredu. Cekalo se ale na ctvrtek. Nevim podle ceho to delaji. Vikendem jsem je neohrozovala. To jednine, kdybych trvala hodne na tom PK. Nechavala jsem to vsak na nich, ze oni sami urci, co je nejlepsi. No kazdopadne je to jedno, ted jen doufat, ze to vyjde. 😉

anlek
25. lis 2011

@zvalentova Myslim, ze nemuzou uplne planovat OPU. Me datum OPU menili 2x podle UTZ, jak rostly folikuly ... Navic tezko rict, kolik presne bude vajicek a kolik se jich oplodni. Ze i z hodne folikulu muze byt malo embryjek a tim padem ne PK.

majcam
25. lis 2011

Ahoj holky,OPU dělaj prostě podle UTZ a né podle toho,jestli vyjde ET na víkend nebo ne.Já měla teď OPU ve čtvrtek a 3den by vycházel na neděli,což s mýma letošníma výsledkama se nikomu nechtělo čekat až na pondělí,když jsem měla jen tři vajucha,tak mi je tam vrzli jako dvoudenní(Raducha to má také tak)a jsem ráda, na to pondělí bych se taky nemusela dočkat ET,sice bych možná neztratila 1 pokus,ale jak jsem už psala, moc šancí na další pokusy jsem neměla....