Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

majcam
12. led 2012

@mandre no já právě zakrvácela,nezjistilo se z čeho a teď už "jen" špinim ...a to magnézko,to je ten magnosolv?

rychetkami
12. led 2012

@majcam pokud máš gyndaře, jak popisuješ, a nemáš to tam daleko, tak bych to zvážila

rychetkami
12. led 2012

@mandre no mně minulý týden krvácení zastavili, pustili mě domů a teď jsem malinko zašpinila, přijela jsem tam už se skoro zastaveným špiněním.. naví bydlíme pár minut autem od špitálu a se zhoršením mám kdykoli dorazit... na ten hořčík je pro mě asi ještě brzo

majcam
12. led 2012

@rychetkami no MHD to mám tak zhruba nastejno a autem máme blíž Bulovku..,a i líp mě tam vyšetřili.. 😉 ,

mandre
12. led 2012

@majcam magnosolv nebo, magne B6 nebo magnesium lactici...to je na jedno brdo...já si teď dávám svoje, které je v kombinaci s vápníkem...v tomto období by mělo miminko vysávat vápník.
já jsem krvácela a pak taky špinila, nechali mě tam tak 2-3 dny ležet a dělali UZ, jestli je placenta a průtoky OK...teď naposled mi každý den monitorovali i ozvy miminka.

monivo
12. led 2012

@martas24 ahoj a vítej 🙂 Nás čeká brzy také IVF - KET. V pátek jdu na UTZ, to budu 10DC, tak uvidíme, na kdy to dr. naplánuje. Ke komu chodíš? A dceru máte také z IVF nebo přirozeně?

mandre
12. led 2012

@rychetkami kdepak, hořčík je po celou dobu, až ke konci nee, uklidňuje činnost dělohy a miminku prospívá, já ho měla už v 8.tt. já myslim, že ho budu jíst tak do 36.tt a pak se uvidí, Dr. řikal, že by to chtělo vydržet neporodit do to 36.tt...já už budu za 14 dní chodit každý týden do porodnice na ozvy a tam si mě už budou řešit sami...
A ještě prosim tě, řekni u těch screeningů, že si krvácela, to totiž zkresluje hodnoty a pak to vychází blbě.....

rychetkami
12. led 2012

@mandre dííík, ještěžes mi to řekla... ten hořčík si koupím

raducha
12. led 2012

@rychetkami ahoj tak jsem si to také přečetla a začala jsem znova brát hořčík.já ho brala jen při křečích v lýtkách. 😝

anlek
12. led 2012

@majcam Pokud to mas stejne daleko ke svemu dr. a jsi s nim spokojena, nehrnula bych se do rizikove poradny na Bulovce. Prosedis tam cele dopoledne. Dr. co ordinuje odbiha k porodum, takze me se tam stalo, ze kdyz jsem se dostala k dr., ta se mnou zacala neco resit (byla jsem po hospitalizaci s nejakym zanetem, aniz by prisli na to, kde byl a jeste jsem dobirala ATB doma), pribehla PAtka ze salu a diskutovala s dr., co maji nejake pani pichnout. Pak me dr. hnala na kozu na vysetreni, mezitim vzpominala o cem jsme se bavili nez tam pribehla ta PAtka. Jeste nez me vysetrila, tak uz tam byla jina PAtka, ze u nejake jine pani se to blizi do finise a ze dr. potrebuji. Takze jsem pak sedela polonaha a cekala na dr., az prijde od porodu. Opet na kozu a opet jsme zacinali od zacatku s probiranim me situace. Takze za me by bylo lip chodit k sve dr./PA a do rizikove poradny jen v pripade komplikaci. Jinak jsi tam naprosto anonymni a porad jen lovi v karte, co s tebou kdy bylo. Tvuj dr. te podle me bude mit vic v hlave.

Jinak vsem drzim palce, at to mate, co mozna s nejmin problemy. 😵

barrca
12. led 2012

@mandre Ahojky Andreo! Koukám, že si se také dočkala, to je paráda a držím palce ve finiši!!! No my určitě druhý zkusíme nejdříve přirozeně, pokusím se to nijak nehrotit 😀 Se uvidí, jak mi to půjde 😲 Tak první mímo bylo jako že z IUI, ale já si myslím, že to ve finále taky bylo spíš přirozeně než z IUI ... každopádně doufám, že u druhého už nebudeme muset projít tím vším jako u prvního.

darkwitch
12. led 2012

holky nevíte kdy začíná dlouhý protokol, kolikátý DC? jsem ted objednaná k Langerové na 21DC tak jestli kdyžtak stihnu hned začít, nebo budu muset zase měsíc čekat (teda jasně je to moje chyba, protože jsem to před vánocema zazdila) ale když už jsem se odhodlala, tak se mi do čekání nechce, abych se zas nezalekla a nezačla to posouvat... vůbec se mi do toho nechce...

martas24
12. led 2012

@monivo Chodim k p.Langerove...mala je prirozene a necekane...po male jsem onemocnela ze stitnou zlazou a od te doby to zlobi... 😔

monivo
12. led 2012

@martas24 tak to je škoda, že to teď nejde. Takže jsi tedy "začátečnice" 🙂 To já už vím, do čeho jdu nebo spíš tak trochu to vím. Jelikož máme od minule zamražená embrya, tak teď bude "jen" KET, takže to bude o něco "snadnější" (tedy doufám 🙂 ) Já chodím k dr. Brandejské.

barrca
12. led 2012

@darkwitch já měla jednou dlouhý protokol a kolem toho 21DC mi píchli (nebo jsem si píchla, to už si nepamatuju ☹ ) injekci na zastavení cyklu a pak jsem myslím čekala na MS a začala píchat gonal klasicky při MS. Takže si myslím, že to klíďo stihneš už teď, tyjo ale za ty dva roky se mi to vykouřilo z hlavy 😲

darkwitch
12. led 2012

@barrca díky 🙂 já právě měla dvakrát krátký a vím, že se ten dlouhý začíná někdy kolem toho 20DC ale nevěděla jsem kdy přesně a jestli je to tak přísný začátek jak při krátkém 🙂 tak uvidím 🙂

majcam
13. led 2012

@mandre no vidíš,a já se úplně zapomněla zeptat proč ten magno....mám brát 😉
@anlek ahoj,díky,ale já když jsem měla problém se špiněním,tak jsem volala svému gyndr a sestra mi vždycky řekla,ať si dojedu do vybrané porodnice,,,takže tam vždycky tak jako tak skončim 😉 ,ta riziková je v těch dveřích,jak se registruje k porodu? Já vždycky sedim v tý velký chodbě a berou mě na ambulanci...

anlek
13. led 2012

@majcam Jj, rizikova poradna je tam, kde se registrujes k porodu. Ta rizikova poradna ma nahradit poradny u tveho dr. Neni pro pripad akutniho problemu (ikdyz te tam asi take vemou, kdyz uz k nim zacnes chodit). Jen mi proste prijde, ze tam ta pece nemusi byt lepsi. Pri akutnim problemu jako spineni si myslim, ze se chodi do gynekologicke ambulance (asi do cca 20tt) nebo uz rovnou na sal. Vim, ze jsme z toho byla pekne vyklepana, ze nerodim, ale diky tydnum me uz berou pres sal (mela jsem horecku a bolesti).

majcam
13. led 2012

@anlek no tak uvidim,ono to nějak dopadne 😉 ,každopádně děkuji a zdravím raubíře.. 😲 😲
@inza kdepak jsi???????????
@darkwitch taky se mi nechtělo do druhého IVF(zvlášť když jsem viděla výsledky FSH a AMH) a podívej jak to dopadlo 😉

sipkova1
13. led 2012

@majcam asi je to všude jinak, já chodím do Gyncentra a tam mi řekli, že při obtížích v pracovní době: do určítého týdne k nim, po určitém týdnu do porodky, kde je registrace. Ovšem který to byl týden, to už si nepamatuju, ale myslím, že to byl cca. 20.týden. Mimo pracovní dobu na pohotovost a si myslím, že by Te měli vzít na každé pohotovosti.

Jinak Ti přeju a všem holkám těhulím ať tohle musíte řešit co nejmíň.
Jo a nestresujte se! Chytrá rada, co? 😒 já taky furt plašila

malina2
13. led 2012

Čau holky! Nějakou dobu jsem tu nebyla a hlásím se s dobrou zprávou! 🙂 🙂 O vánocích jsme se začali opět snažit a vyšel hned první pokus! Dneska jsem 32. cyklu a na testu mám //. Doufám, že tentokrát to dotáhnu do zdárného konce... Bojím se po tý zkušenosti z minula.
@rychetkami Co to čtu? Drž se holka! Já měla v neděli tak silné špinění a pobolívání břicha, že jsem čekala ms každou minutou. Ale nedorazila. Je zvláštní, že při prvním těh. žádné špinění nebylo.

malina2
13. led 2012

@majcam Ty se máš, že to bude holčička 😎 Držím palce, ať je vše ok. Proč jsi šla na ty klky? Pročítala jsem ty příspěvky jen letem světem...

rychetkami
13. led 2012

@malina2 jejda, moc ráda o tobě slyším, a ještě takovéhle zprávy 🙂 kolikátý jsi týden?neboj, bude to dobrý, teď víš, že máš jíst tu spešl listovku už natrávenou, tak to dáte. U nás to je troch s problémy, ale bojujeme, co můžeme.Příští týden jdeme na NT screening, uvidíme, jak si obě míma vedou a zda jsou OK. Ve středu jsem je na pootovosti viděla, velikost prý odpovídí stáří...tak se modlíme
Tobě přeju klidné těhotnění bez nehod a těším se na další zprávy

maharall
13. led 2012

@monivo ahojky, jak jsi dopadla na UTZ ? Myslím na tebe a držím palečky 😉 ....

malina2
13. led 2012

@rychetkami Děkuju, snad to tentokrát bude ok. No jsem na úplným začátku, takže 5. týden. Od října beru Femibion 800, kde je kromě klasickejch těch. vitamínů listovka naštěpená a Acidum folicum, kde je zvýšená dávka. K tomu ještě éčko. Dneska jsem nasadila ještě Dologran (hořčík + vápník) a na noc budu brát ten Anopyrin na ředění krve (prevence zamlklého těh.). Takže je to jištěný na všech frontách, oběhla jsem všechny možný i nemožný doktory, tak doufám, že to klapne.
Přes svátky jsem teda dost pila, ne co do kvantity ale frekvence. Denně pivko nebo 1-2 skleničky vína. Hlavně teda tenhle tejden, když jsem očekávala ms, takže na žal... 😎 😎 Snad to nebude mít vliv.

rychetkami
13. led 2012

@malina2 tomuhle pití říkáš pití? To je jen ucucávání, toho bych se nebála 🙂

malina2
13. led 2012

@rychetkami Jsem blázen, že? No ale od teď ani kapka!!!

raducha
13. led 2012

@malina2 ahoj sklenka vína nebo jedno pivko nevadí. i já si občas dám.

malina2
13. led 2012

@raducha Ahoj, já vím, ale v neděli to byly dvě piva a jedna sklenka vína 😎 Docela jsem to cítila. To už ideální není. No nebudu to řešit, protože to už nezměním. 20. tt, to teda letí! Co to bude? Jestli to teda není tajemství 😉

raducha
13. led 2012

@malina2 tak to bohužel ještě nevím.bylo otočené tak že to nebylo poznat. 😢 ale 23.1.jdeme na kontrolu.když to zjistíme tak dáme hned vědět.