Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

majcam
1. únor 2012

@mandre no hlavně,že už jste teď v pohodě,opatrujte se!!!!

mandre
1. únor 2012

@anlek v Ústí nad Labem...u nás v Teplicích, to bych se bála, tady je císař sváteční operace. V Ústí je aspoň to perinatologické centrum. Na doktrory si nemůžu stěžovat, ty byli super všichni se starali....právě jak měl ty modřiny, tak několikrát zmodral, že ho museli dát znovu ohřát a dělali mu saturaci, jestli má dostatek kyslíku v ktrvi, a to bylo v pořádku.... a právě ty modřiny potom měli za následek poměrně vysoké hladiny bilirubinu....žlutej je ještě teď.

darkwitch
1. únor 2012

Ahoj holky 🙂

tak jsem dnes byla v gennetu a v pátek začínám dlouhý protokol, dojdu si na injekci a budu doufat, že tentokrát to vyjde 🙂

zvalentova
1. únor 2012

@darkwitch to si piš, že to klapne, držím palce 😉

monivo
2. únor 2012

@darkwitch budu držet palce, ať to dopadne 🙂

@maharall @hypo
Tak jsem dnes ráno asi špinila - nebo spíš to byla světle růžová krev. Tak mi to nedalo a raději jsem testla, no a byly tam // 😅 Teď už je to dobrý, už to přešlo.

@mandre chudáku, tak to sis asi užila. Ještě k tomu tam být takhle dlouho ☹ Ale hlavně, že už je vše v pořádku a jste doma. Doma si uděláš vše podle svého, nikdo tě nebude buzerovat 😉

anlek
2. únor 2012

@mandre Je otrava, ze sestry dokazi zkazit dobry dojem z prace doktoru hloupymi recmi. Ale uz jste doma. Kojeni se dari?

@darkwitch Drzim palce!

@monivo Gratulu k //, dobry zacatek, drzim palce, abys tentokrat mela tehotenstvi bezproblemove.

monivo
2. únor 2012

@anlek děkuju 🙂

majcam
2. únor 2012

@monivo paráda,no jo už si byla "pohnojená",tak to pak jde jak po másle 😉 ,moc gratuluju 😲 🙂

malina2
2. únor 2012

Ahoj holky, děkuju za podporu! Za necelý dva týdny (10tt) jdu na další kontrolu a dostanu fotečku ;) Teda pokud bude vše ok... Je zajímavý, že nevolnosti skoro žádný nemám a to přitom v prvním těh. mě fakt trápily, shodila jsem za měsíc 4 kg. Taky mi nejde do hlavy, jak je možný dělat ve 12tt nějakej podrobnej utz, když v 8tt tam ještě nic moc není vidět.
@rychetkami Už je líp? Myslím na tebe ;)
@mandre Gratuluju k miminku, krásný jméno!
@monivo Držím palce! Já měla něco podobnýho. Otěh. jsem přirozeně, ale 27.-28.dc jsem silně špinila, že jsem myslela, že ms dorazí každou minutou a pořádně to zapila 🙂 Pak jsem měla taky velmi slabé krvácení v 6tt (světlá krev, pak špinění), ale ustalo to okamžitě. Je to záhada, protože při prvním těh. jsem nic takovýho neměla...

mandre
2. únor 2012

😵 @monivo no tak gratuluju 🙂 😵 😵 , tentokrát pindík? 😀
@malina2 děkuju, ke jménu nás inspiroval Kristián Kodet 😵 😵
@anlek zatím hlavně odstříkáváme, protože plný kojení by ho moc zchvátilo, jak je malinkej...ale přisát se umí, dávám ho tak 2x denně, aby trénoval....já jsem teda KO 😝 , 8x denně odstříkávat mlíko, to je mazec 😎

monivo
2. únor 2012

@mandre uvidíme, budu ráda, když bude vše ok hlavně 🙂 O odstříkávání mi nemluv. Já jsem odstříkávala 2 měsíce, každé 2-3hodiny, Terka byla moc malinká, tak jsme nekojily. Až po skoro dvou měsících jsme to začaly zkoušet a pak jsme kojily cca 8měsíců v pohodě. Chce to vydržet a opravdu pravidelnost, aby se mléko tvořilo a nemizelo. Začátek je nejdůležitější, aby se laktace rozjela. Dělej si zásoby do mrazáku, později se bude hodit, uvidíš 🙂

anlek
2. únor 2012

@mandre Tak to je na dobre ceste. Kolik vazi?

@monivo Ja ti normalne ty // zavidim. 😵 Hned bych je brala zas.

monivo
2. únor 2012

@anlek fakt? 🙂 Já z toho mám docela strach. Už to teď bude jiné. Při prvním jsem mohla odpočívat, když mi nebylo dobře. Ale teď to nepůjde 😅

anlek
2. únor 2012

@monivo ja netrpela nevolnostma, jen jsem byla prvni trimestr docela spava. No tak jsem chodila spat s malym po obede. V tretim trimestru jsem teda dost funela (navic jsem byla po hospitalizaci kvuli infekci), ten byl narocny. Ale celkove to slo a ted take. A asi bych si bezpidikate miminko docela prala. 😅

maharall
2. únor 2012

@monivo jupí... moc gratuluji a přeji pohodové těhulkování a hlavně na konci krásné mimi 🙂

hypo
2. únor 2012

@monivo gratulace, kolikaty den po KET jsi???? preji krasne bezproblemove tehu 😉

monivo
2. únor 2012

@hypo díky 🙂 Jsem 8. den, takže docela brzo, ale jak jsem psala, trochu mě vyděsilo to něco světle růžové.... 🙂
@maharall díky moc 😉

evak99
3. únor 2012

@mandre moc gratuluju. zase jsem tu dlouho nebyla, takže opožděně.
@majcam to zní úžasně s tou holčičkou 😉 nádhera!!!

rychetkami
4. únor 2012

@malina2 momentálně 4 dny je mi mnohem líp, tak snad to nezakřiknu...tyle dny jsem si fakt užila🙂 budu čekat na další zprávy od tebe. Jsi na nemocenské?

rychetkami
4. únor 2012

@majcam týjo, ty to valíš, po víkend budeš už 20 tt, hezky v půlce🙂 tak ať se vede

malina2
4. únor 2012

@rychetkami To věřím... takže už chodíš? Já byla na nemocenské, ale tento týden jsem se vrátila, protože ty omezený vycházky jsou na mozek. Ale nevím, jak to budu zvládat dál. Je to dost vysilující, tak možná zůstanu doma. Dr. mě moc pouštět nechtěl, po tom všem...

rychetkami
4. únor 2012

@malina2 chodím po bytě, kousíček po venku, ale hodně pomalu a po kouskách, pořád se bojí,. že se to vrátí. U mně už práce nepřipadá v úvahu, jen mě šr
tve, že s těmi vycházkami se nedostanu na víkend k našim, ale teď stejně nemůžu cesotvat

monivo
4. únor 2012

S těma vycházkama je to opravdu padlé na hlavu. Při prvním těhu mi sestra řekla "jste těhotná, že? Tak proč by jste měla mít omezené vycházky?" Jinak řečeno - těhotenství není nemoc....proč to tedy hází do jednoho pytle s lidmi, kteří mají chřipku apod.?

rychetkami
4. únor 2012

@monivo no právě, u těhotných, které vykonávají práci, která není vhodná pro jiný stav( dělám likvidátorku škod, občas musím někam vylízt, jezdím na různý místa, furt a mě někdo řve), by se to mělo brát jinak... a jinou pozici u nás pro mě nemají

pet.s
4. únor 2012

@anlek
@mandre
@majcam
@monivo
no holky, vy jste se mi tu teda rozjely.-)))gratulky k miminkům, ke dvěmá čárkám a ostatním držím palce... 😀 😀 😀

@monivo já špinila v tyhle dny po všech ET..u těch nepovedených jsem začala menstruovat a u těch povedených to za pár dní přestalo.-)))

malina2
4. únor 2012

@rychetkami @monivo Podle mě to udělali schválně, protože spousta ženskej, co nemá problémy, si to rozmyslí a raději bude chodit do práce, viz můj případ. Loni jsem se okamžitě hodila marod a neváhala ani minutu. Letos je to jinak, proto jsem nastoupila... Ale jak říkám, možná to brzo zabalím. Sice sedím na židli a nikdo na mě neřve, zato občas musím řvát sama a nechat na sebe prskat bacily každou hodinu jinou partu. Takže taky žádná výhra.

monivo
4. únor 2012

@malina2 no jo, jenže kolik ženských dobrovolně zůstane celé těhu na rizikovém? Vždyť je to dlouhý. Doma zůstáváme, protože tušíme, že je to pro nás lepší. Ale neznamená to, že musíme celých 9 měsíců ležet. Co ale naděláme ☹

raducha
5. únor 2012

@monivo ahoj kočko. já už budu šestý měsíc doma na riziku. ještě dneska mám od rodiny pomalu zakázáno jezdit MHD. jak můžou tak mě vozí autem. kamarádky a známí? bud musí ke mě nebo když nemaj čas tak je nevidim jak dlouho. a kamarádky které mám v plzni tak vídam minimálně. jsme v kontaktu jen na facebooku. ☹ a věř že to leze na mozek. v prvním trimestru jsem musela jen ležet a na nic nesahat.jako úklid a nákupy.

majcam
6. únor 2012

@evak99 jé děkuju moc 😉 ,co vaše princezna?!Ta už bude určo veliká 😲
@rychetkami tý jo letí to letí,vůbec mi to nějak stále nedochází,ale vyžraná kila jsou evidentní 🙂
@pet.s ahoj,díky,že zdravím Terulku!!!!

inza
6. únor 2012

@majcam: teda tobe to pekne leti....uz v polovine 😀..co mala raubirka porad se mele?