Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

mandre
9. únor 2012

@rory_g z Teplic. Do státního bych nevlezla ani omylem 🙄 . Mě zajímala jenom úspěšnost, v Gennetu jsem byla 2 roky - 2IVF, asi 4 IUI a nic. Čekali jsme na Kristiánka 3,5 roku 😖 a bylo to už i o psychice. Takže další chození někam, kde to je na dlouhý lokte bych nevydržela 🙄 .
Klasický IVF není potřeba dělat, minimálka se stejně platí ze svýho, takže je to spíš na tobě, co chceš. Já už odmítala prát do sebe hormony, když to na mě funguje stejně jako Clostík. 😝 OVU mám ukázkovou, všechno funguje normálně, nějaký drobnosti v imunu by se našly, ale nic zásadního...no a pak teda věk 😝.
IVM je jiná metoda, ale taky v podstatě klasický IVF, akorát se vajíčka odeberou nezralá, stimuluješ stejně.
Minimálka je IVF s minimální stimulací hormonama (buď jen Clostyl nebo s dopícháváním malých dávek hormonů) a nativ je úplně bez hormonů - v přirozeném cyklu ti odeberou 1 vajucho.

rory_g
9. únor 2012

@mandre no já právě taky hormony nechci, pokud to není nutný...no po imunu se na to asi vrhnu, myslíš, že bych se tam musela přehlásit? Jako když jsem šla z Podolí sem?

zabka77
10. únor 2012

Ahoj holky tak konečně už mě zítra čeká OPU a na sále bude dr. Brandejská 🙂 Ve středu mi dr. Langerová napočítala 15 foliků. Snad bude vše v poho 🙂

rychetkami
10. únor 2012

@zabka77 Brandejská je machr 🙂

zabka77
10. únor 2012

@rychetkami JJ vim. Taky mám radost ,že tam bude 🙂

kive76
10. únor 2012

@majcam né nic nového...6.3. jdem na tu imunologii, a pak za měsíc do motola..takže po výsledcích budem vědět co a jak dál...

martas24
10. únor 2012

@monivo Ahoj dlouho jsem tu nebyla gratuluju k miminku...me to ceka v nejblizsi dobe..uz si picham Menopur a v pondeli jdu na ultrazvuk..tak se uvidi co dal... 😒 🙂

monivo
10. únor 2012

@rychetkami
@zabka77 souhlasím, mě dělala při prvním IVF OPU taky Brandejská, transfer Daněk. A teď mi KET dělala opět Brandejská, to jsem byla ráda 🙂
@martas24 díky 🙂 No zatím není k čemu moc gratulovat, ještě nemám za sebou ani první UTZ, takže jsem hodně při zemi. A tobě držím palce 🙂

anlek
11. únor 2012

@monivo Krasna hodnota hcg. 😵

Jsme ted byli tydenn s klukama na plavacim pobytu a bylo to super.

darkwitch
11. únor 2012

holky kdy bývá při dlouhém protokolu opu? taky ten 14-16 DC?

zvalentova
12. únor 2012

@darkwitch měla jsem ho 12 den od první injekce 😉

darkwitch
12. únor 2012

@zvalentova takže se to pak počítá od injekce a ne od začátku cyklu? se mi to zdálo divné, že by byla stimulka tak krátká 😀

zvalentova
12. únor 2012

@darkwitch nevím jak to počítají oni 😎 , ale já to měla takto:
21.7. injekce na ukončení cyklu
1.8. první injekce Gonalu
12.8. OPU a 15.8. ET

darkwitch
12. únor 2012

@zvalentova no tak uvidím, stejně s tím nic neudělám 😀 jen jsem přemýšlela kolik tak budu potřebovat času a na kdy si asi tak mám napsat dovolenou 😀 a jestli to muži zase naruší program na víkend (na tohle mám talent, zrušit mu OPU jediný víkend v roce na který nechce být doma)

zabka77
12. únor 2012

@darkwitch Já jsem taky měla opu 12 den od první injekce. 🙂

darkwitch
12. únor 2012

@zabka77 děkuju 🙂

malina2
13. únor 2012

Čau holky, zítra jdu na utz v 10tt, to zas bude stresík. Držte mi palce ;) A ve středu mě čeká imuno...

rychetkami
13. únor 2012

@malina2 tak pak napiš, mačkám palce domodra🙂

monivo
13. únor 2012

@malina2 budeme držet 🙂

mona7
13. únor 2012

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli víte jak dlouhé jsou asi objednací lhůty do Gennetu a co všechno je ještě třeba absolvovat před KET? Máme u nich schovaných pár mrazáčků 🙂 Díky.

mandre
13. únor 2012

@monivo potřebuju radu 🙂 ...kolikrát jste ze začátku kojily s Terkou za den a jak dlouho jí trvalo, než se najedla? My máme pořád 8 jídel a trvá mu s přestávkou i 3/4 hodiny, než se nají. Bych nejradši protáhla ty intervaly aspoň na 4 hodiny, to bysme měli 6 jídel denně...ale zase nevim, aby to nebylo málo a nepřestal přibírat. Takhle ho v polovině případů musím budit na jídlo 😒 .

lenca78
13. únor 2012

Ahoj holky, muzu se zeptat, jak to ted v gennetu funguje? Mame s jejich pomoci holcicky, ale manzel zacina mluvit o " chlapeckovi". Tak bychom to mozna jeste zkusili🙂. Mrazacky nemame, ceka nas to ceke odznovu. Budeme muset zase mitvsechna ta vstupni vysetreni typu genetika, spermio, moje hormony nebo podruhe uz je to rychlejsi a jen se domluvime na stimulaci? Nekdo mi rikal, ze maji docela dlouhe cekaci doby, pisu proto v predstihu, protoze pres leto bychom to mozna uz chteli zacit zkouset, poprve nam to trvalo rok a pul, nez jsme prosli vsechna vysetreni a mohli to jit zkusit, na holky jsme pak cekaly dalsi rok 😉 Diky moc

sipkova1
13. únor 2012

@mandre ze začátku, když malej málo přibíral, jsme kojili přesně jak popisuješ, 8x za 24 hodin, tj, po 3 hodinách včetně noci a kojení nám trvalo klidně i hodinu, usínal během kojení pokaždé a budila jsem ho během kojení. Když pak začal přibírat, tak jsme přešli na volnějsí režim, tj. v noci spí třeba i 6 hodin, ve dne třeba jí po 4 hodinách. Ty ho po těch 3 budíš nebo si říká sám?

lenca78
13. únor 2012

@mandre jestli muzu, videla jsem tvou otazku nad mym prispevkem. Holky byly nedonosene a taky moc nechtely jist, trvalo jim to i hodinu a za dve hodiny jsem sla kojit znovu. V sesti tydnech jsem byla na neurologii a dr me videla kojit na chodbe. Rikala mi, ze takovemu miminku staci jen 15, max 20 min a je napite, pak uz to jen zuzla a libi se mu ten pocit. Holky ze zacatku plakaly, kdZ jsem je zacala odtrhavat od prsa, ale celkove nam to zkraceni pomohlo, prestaly mi ublinkavat a zlepsily se i jejich problemy s prdiky, ony byly proste prejedene 😀 tak to kdyztak zkus a uvidis, treba mu kratsi doba bude stacit, ja jim vzdy do pusy misto prsa dala dudlik

anlek
13. únor 2012

@mandre Odpovim ti za @monivo , moc bych ty pauzy u prcka neprotahovala. Jeste je malinkaty, ted ti pije dlouho, nema takovou silu, ale jak se prehoupnete pres 3 kg, uvidis ze to pujde o dost lip. Aspon moje zkusenost s Robinem, ktery zhubnul na 2,25 kg. Tri kila jsou rozhodujici. A i Simon s 3,2 kg pri porodu prvni tyden dva pil vzdy pul hodiny, ja se desila, jak to budu zvladat, az na kluky budu uplne sama cele dny a on rychle pak presel na piti jen 5 min. Klidne nech nejakou pauzu delsi a pak zas nejakou kratsi. tech 8 krmeni za den podle me je skoro minimum (Simon teda jednu dobu mel 7, ale to jsem byla krapet nervozni, zda mu to bude stacit ... ).

anlek
13. únor 2012

@lenca78 Predpokladam, ze genetiku vam odpusti, mozna imuno, ale zbytek si myslim, ze budou chtit. Kdyz si tam zavolas (delala jsem pred rokem a mesicem), tak mi dali seznam vysetreni, co je dobre absolvovat do prvni konzultace, vse bylo stihnutelne v jednom cyklu ... Cekala jsem jen na MS a misto toho objevila //, ktere mi tu ted pofnukavaji, ze mu rostou zoubky. 😉

Jeste jsem docetla o tom, co ti radila @lenca78 s delkou. Je pravda, ze pokud ti jen prso ozuzlava a nesaje, tak nema smysl kojeni prodluzovat. Me Simon pul hodiny usilovne sal, moje PA mi rikala, nechat to plne na nem, jak casto a jak dlouho chce, ze na me je jen uhlidat spravnou techniku a myslim, ze se mi to dost vyplatilo. Spurty jsme prestali bez vetsich problemu, on jen zacal intenzivneji sat a behem dne dvou bylo mlika dost. Proste laktace se nastartovala uplne krasne.

pentagras
13. únor 2012

Ahoj holčičky, dlouho jsem tu nebyla, jak se máte všechny, já ted zápasím s mrnouskem aby jsem ještě vydrželi 2 v1, otvírám se tak ležím už 7 týdnů ☹ ale zase se drží prdolka zuby nehty, vše to za to stojíííí 🙂 🙂

darkwitch
13. únor 2012

ahoj holky tak v pátek jdu do gennetu a pokud jsem na tu první injekci reagovala správně tak začne stimulka na třetí IVF 🙂 doufám, že budu následovat v té těhu vlně co jste tu rozjeli a konečně najdu // čárky 😀 no když ne tak si v pátek jdeme pro štěnátko a aspon mě to malé chlupaté miminko trochu uklidní 😀

lenca78
13. únor 2012

@anlek diky moc 🙂

monivo
13. únor 2012

@mona7 ahojky, já to řešila nedávno, taky máme mrazáčky - objednací lhůta 1-2 měsíce, to je stále stejné. Před KETem jsme absolvovali jen odběr krve kvůli přenosným chorobám a já hormonální profil. Pak jsem ještě byla na hysterosonorafii kvůli jizvě po císaři. Dr. chtěla mít jistotu, že je v pořádku. No a toť vše. Pak už jsme jen čekali na 1DC, to mě pak objednali na cca 11DC na UTZ, jakmile byl folík tak jak má, tak mi píchli Pregnyl, po 48hodinách jsem si začala zavádět Utrogestan a jelikož jsme embrya měli 5ti denní, tak jsem šla za 5dní na KET. No a toť vše 🙂