Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

brantovka
25. dub 2012

@rory_g ja se dovolala sestre a ta me slibila ze mi doktorka osobne zavola a opravdu druhy den zavolala.....nerekla mi nic pozitivniho.....akorad ze jsme to nemeli nechat na prirode, meli jsme si dat vpich....ale nam rekl embriolog....to same co vam......ze mame rychle spermie......Jinak jsem se ji ptala co s tou cystou....a prý nic.....a jestli jsem mela to vajicko dobre....na to me taky nemohla odpovedet.....prý to tak nezkoumaj......takze moc dobry pocit jsem nemela.....kdyz nevis na cem jsi....tak jsi bezradna.....ale nevzdam to.....Jinak ja mela jit v 9.30 ale zmenili to a sla jsem jako prvni......v 8.30.Zkusis to znova ??? A kdy ???

rory_g
25. dub 2012

@brantovka jj, to mi sestra také říkala, ale nikdo mi nevolal. Určitě do toho půjdu znova, ale objednali mě až na konec května, takže další pokus vychází na Bůh ví kdy...Jinak nám doporučovala klasiku oplodnění i sama Langerová a pak i embryolog, říkal, že při jednom vajíčku a kvalitě spermií je nesmysl vyhodit 7tis. za ICSI...že kdyby to vajíčko bylo kvalitní, oplodní se a jestli ne, tak by ho třeba oplodnili ICSI ale nevyvíjelo by se dál.
Já jsem chtěla změnit CAR, docela mě to chování po tom neúspěchu zklamalo (nedávám jim za vinu neúspěch, to ne, ale ten přístup..), ale mm chce slyšet, co nám řeknou za důvody a chce tam zkusit ještě jeden pokus.

brantovka
25. dub 2012

@rory_g jo taky se me nelibil jaký dalsi pristup meli.....meli by me resit tu cystu a nebo mi rict kvalitu vajicka....sestrenice byla v Brne na umel.oplodneni a rekli ji ze ma luxusni vajicka....takze nechapu....proc mi na toto nemohli odpovedet.....ty pujdes v cervenci jak já....musime mit pry po tech silných davkach 3 mesice volno......ale priste budu chtit od embriologa vyjadreni jake mam vajicko....jestli kvalitni a nebo ne.....a budu si za tim stat......na pravem vajecniku mam cystu ktera se dela furt dokola, takze mi pravy vajecnik nefunguje.....a to taky neresi......no uvidime co bude ted nasledovat.....budem v kontaktu.....

maybay
26. dub 2012

@brantovka inseminace

barrca
26. dub 2012

@sedmitecka Mam zbytek prednisonu (cca jedno platíčko) a klidně ti ho věnuju 😀

rory_g
26. dub 2012

@brantovka mě ani dr nezavolala, jak slíbila. No uvidím na konci května, co nám řekne...čím Ty jsi stimulovala? Já Menopurem, a měla jsem jen dva folíky...příště se chystám asi na Puregon. Já žádné cysty naštěstí nemám, jen mi pravý vaječník lenoší, když jsem chodila na IUI, tak mi rostl folík většinou vlevo. Také by mě zajímalo, jak se dá zjistit kvalita vajíčka, nebo aspoň jak se dá ovlivnit, nějaké vitamíny nebo tak 😒

barbara2
26. dub 2012

Ahoj holky, moc nepíši ale dost pročítám diskuze. Jem po 2 neůspěšných IVF a teď se právě chystáme na KET a beru estrofem. Máte nějaké zkušenosti? Moc děkuju.

zdenkaturkova
26. dub 2012

@sedmitecka Ahoj, mám doma jedno načaté platíčko. Můžu zítra poslat poštou. Napiš mi adresu na zdenka.turkova@seznam.cz.

majcam
26. dub 2012

Holky to s tou kvalitou vajíček se asi nepozná hned po odběru,právě se to pozná podle toho jak se pak dál vyvíjí, pak se dá usoudit kvalita,a to že někomu řeknou,že má luxusní vajucha,tak to mi přijde,že to je spíš pro dobrou psychiku...nevim no...já měla při svém prvním IVF pětidenní embrya a prý taky pěkná a prd z toho a teď po tom malým AMH jen tři a zavádělo se už po dvou dnech a ono to klaplo,a nedovedu si představit,že by mi řekli,že mám vajucha nekvalitní,to by mě psychicky moc nepodrželo... 😉 a někdo tady psal o cystě,mě se před tímto IVF taky vytvořila,dr.Jarošová mi dala na měsíc antikoncepci na utlumení a pak jsem šla klasicky do IVF s menopurem,píchala jsem každý den 300 jednotek a dvanáctý den byl odběr... 😉

absti
26. dub 2012

Ahoj holky, berete někdo Prednison?
Co to s váma dělá? má cenu ho brát před IUI nebo jen před IVF?

crime
26. dub 2012

@maybay aha, tak uvidíš, třeba druhé IUI vyjde a nebudeš tam muset 🙂 já ti pak popovídám jak to vyšetření probíhalo 🙂

zvalentova
26. dub 2012

@absti ahoj, brala jsem ho 2 měsíce před IVF a naprosto v pohodě. 😉

darkwitch
26. dub 2012

@sedmitecka ahoj já asi nějaký mám...

vanuska
27. dub 2012

@maybay Ahojky Maybay, já měla hodnotu před 2 lety Antimulerového hormonu (nebo jak se jmenuje už ani nevím) 0.49. Normál je myslím od 1,5 - 5.
A to když jsem nejdřív chodila do Repromedy před pěti lety, tak už tehdy jsem měla při dvou stimulacích tak jenom 8 - 10 folikulů. NAvíc některé rostly rchleji a některé pomalu. A tehdy už mi doktorka říkala, že se to bude zhoršovat a vlastně o 2 roky později v Gennetu už jsem měla při jedné stimulaci jenom 5 folíků a při druhé 4 folikuly. Jedny malé druhé velké a nakonec vždycky skoro to málo co ze mě dostali bylo stejně nezralé. A pro PGD je potřeba víc embryí, takže u mě to fakt nemělo už smysl.
Akorát v Repromědě jsem vždycky měla dlouhý protokol a vajíčka která ze mě dostali byly zralé a oplodnily se, kdežto v Gennetu při krátkých protokolech byly k ničemu nezralé. A do dneška mě to i mrzí, že jsem si nedupla a striktně nevyžádala dlouhé protokoly. Doktorka v Gennetu mi je ale vymluvila a to bylo podle mě i špatně.

maybay
27. dub 2012

@vanuska ahojky, ke komu jsi v Gennetu chodila?ja mam ten mullerian hormon 0,67 takze taky nic moc, zatim mi delali jedno IUI neuspesne, folik vyrostl po tamoxifenu, ale nevim jestli byl zraly o tom nemluvili. Takze se vam ted miminko podarilo prirozene, vid? To je uzasne. Ja jsem zvedava co nas ceka...

maybay
27. dub 2012

@vanuska ono je to tezky dupnout si kdyz tomu clovek nerozumi a spoleha se na doktrory... Ja si pak taky rikam co jsem mela rict.. kdyz najdu nejake dalsi informace.

absti
27. dub 2012

@zvalentova
a můžu se tě zeptat jestli jsi ho brala kvůli autoimunitě? já jí mám zvýšenou, ale řekli mi, že před IVF bych Prednison brala jen 14 dní.

zvalentova
27. dub 2012

@absti jj, nejdříve Pentomer a pak Prednison - kvůli vysokým NK buňkám

absti
27. dub 2012

@zvalentova
a nevíš kolik jsi je měla???

zvalentova
27. dub 2012

@absti z hlavy bohužel ne 😒

absti
27. dub 2012

@zvalentova
no to neva. Já si jen říkám, že ho mám brát jen 14 dní před IVF. tak jestli to semnou vůbec něco udělá.

maybay
27. dub 2012

@crime taky v to doufam, tak pak dej vedet. Vcera jsme byli na genetickych testech, uz jste na nich byli?

brantovka
27. dub 2012

@majcam ja na cysty trpim od 28 let...dala me na dva mesice antikoncepci....a stejne se mi tam mrcha udalala na pravem vajecniku......takze jsem tam nemela folikul s vajickama ale cystu.....na levem vajecniku jsme folikul mela s jednym vajickem......jinak na prve strane mam vecne cystu....nevim co s tim....diky tomu mi pravi vajecnik nefunguje..... 😢

brantovka
27. dub 2012

@maybay nebyla jsem na inseminaci......to jsme preskocili.....

brantovka
27. dub 2012

@rory_g vis me zavolala driv v tom kvetnu....protoze ja mam cysty.....který se mi tvori po menstruaci.....tak proto jdu driv nez ty....taky jsem mela Menopur a jeste neco jineho....ale vysoke davky.....kvalita vajicka se da urcite zjistit ale nevim kdy a kolikaty den po odebrani......

rory_g
27. dub 2012

@brantovka asi jo..už na to kašlu a půjdeme na druhý pokus 🙂 Zkusíš druhé kolo také s Menopurem, nebo půjdeš do jiného léku?

marryy
28. dub 2012

@rory_g Ahojky holky .pridam se k vam.jak tak koukam a ctu to tady mam stejny problem jako vy.mam taky malo vajuch a uz mame za sebou 4 pokusy a porad nic.chodim k dr.jarosove.a uz mne to taky stve a premyslela jsem o zmene caru.taky uz nevim co mame delat.ja jsem ted mela v breznu ten 4 pokus v native.a ted jsem si vydupala u dr.laparoskopii predtim mne tam nechtela pustit prej je to zbytecny.a jdu taky jeste jednou na imuno.at mne jeste poradne preklepnou.v listopadu jsem byla na hysteroskopii a tam mi zistili polypozni delozni sliznice a prava strana nepruchozi.vtedy mi rekl dr. ze na prirozenou cestu to neni.hysteroskopii mi delali v gennetu.jo a dr. mi taky na nektere otazky neumi odpovedet.uz jsem myslela ze pujdu k jiny ale tady koukam ze langerova taky brantovke neumela odpovedet.napsala bych toho vic ale klidne se ptejte a ja budu postupne psat.jo a jeste jsem navrhla dr,metodu IVM to je na dozrani vajicek.a odpovedela mi ze to neni pro mne ze nemam polycysticke vajecniky nebo co.ale psala jsem do poradny iscaru a tam mi odpovedeli ze je to i pro zensky ktere nezabiraj vysoke davky hormnu.tak ted nevim mam v tom hokej holky.uz jsme s pritelem taky zoufali.stalo nas to dost penez a vysledky porad zadny.

brantovka
28. dub 2012

@rory_g a myslis si ze jiný lek bude lepsi ??

brantovka
28. dub 2012

@marryy co to je prosim te IVM dozrani vajicek ???
V Gennetu se k tobe chovaj hrozne mile a citis se tam bezpecne.....ale na druhe strane je to taky velký bussiness.....oni za tohlensto hrozne vydelavaj....je mi moc lito ze ti to 4 nevyslo.....ted aspon vidim co me ceká......zkousela jsi taky za tech 7000 oplodneni vajicka vpichem s nejsilnejsi spermii......a vubec by me zajimalo co jste vse zkusili a kolik jsi mela pri kazdem pokusu vajicek.....marryy povidej......taky te obdivuji ze jsi to jeste nevzdala....to me by to polozilo...... 😖

brantovka
28. dub 2012

@vanuska prosim te co to znamená ten dlouhý a kratky protokol ??? Díky.