Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

tydlity
1. črc 2015

Ahoj holky, mam dotaz. Vsude se pise o tom jaka je pece o zeny, ale nikde se nemuzu dopatrat co se dela, kdyz manzel musi dat vzorek spermatu a nejde mu to treba kvuli psychice? Mate s tim nektera zkusenost? Slysela jsem, ze nekomu udelali "umele vyvolanou ejakulaci" a vzorek byl hned na svete. Ale vsude pisou, ze to delaji jen lidem s prerusenou michou.

pedotra
25. črc 2015

Ahoj nemate menopur či gonal.
Děkuji

monnn
26. črc 2015

@pedotra zkus se zeptat v diskuzce mám nemám léky 😉

pedotra
26. črc 2015

@monnn dekuji ta je zrusena...

monnn
26. črc 2015

@pedotra a něco podobného ? 😕

monnn
26. črc 2015

@pedotra teď jsem koukala,hmmmm :: 😕 ☹

pedotra
26. črc 2015

@monnn hledala jsem a nic nenasla .
Budu podstupovat 4ivf.a budu si pichat velke davky
Tak shanim takto.

monnn
28. črc 2015

Ahoj holky tak hlásím dnes plánovanou SC s nám narodila Dominika 2.90 a 46cm 😵

inza_ivd
29. črc 2015

@monnn: velká gratulace a ať jste obě zdravé a co nejdřív doma u tatky a velkého bráchy. 😉 🙂 .

sipkova1
29. črc 2015

@monnn velká gratulace 🙂. Věděli, jste, že to bude holčička nebo to bylo překvápko ?

monnn
29. črc 2015

@sipkova1 jsme si to jen mysleli,nebo dr.nám to říkal,ale nebyli jsme nikde na p lodovce tak jsme to jen tušili a snažili se verit☺

merope
30. črc 2015

pedotra: A v CAR by ti něco nedali? Od ostatních, co jim zbylo?

ovecky
1. srp 2015

@tydlity A doma jste to zkoušeli?

darkwitch
3. srp 2015

@monnn moc gratuluju 🙂 uzivej si vytouzeneho miminka

tydlity
4. srp 2015

@ovecky Ne ne jeste ne. Slysela jsem o tom, ze nekomu ejakulaci vyvolali primo tam jenom nejakym dratkem nebo co 🙂 Pry to jen prilozi k varlatum a je to. Ale kdyz jsem o tom cetla, tak to prej delaj jenom lidem s prerusenou michou. Nechapu proc to nedelaji vsem. Bylo by to hned a bez zbytecnyho stresu 🙂

merope
4. srp 2015

Otázkou je, zda s takovým drátkem třeba těm spermiím neublíží. Jinak pokud to pomůže, dá se jít do odběrovky s chlapem a trošku mu pomoct. S odběrem doma mám dost špatnou zkušenost - po odběru doma byl nejhorší spermiogram, co jsme kdy měli. Osobně tipuji, že to nebylo chlapem, ale prostě pak tou cestou, ač jsem se snažíla.

ovecky
4. srp 2015

Zase lepší to zkusit doma, než si nechat pouštět kdovíco vítekam... 😝 Raději bych šla s mužem do odběrové místnosti.

merope
4. srp 2015

ovecky: Asi tak, hlavně já zjistila, že jít do odběrovky byl pak už super rituál - zvláště když jsme šli odpoledne po celém dni lítání jsem si tam mohla dát sprchu, pak jsme šli na oběd a pak já zpátky do CAR a chlap zase pracovat. A ta sprcha je super, protože se prostě cítím fakt blbě, když mám jít ke gynekoložce a nemůžu se před tím umýt. Moje gynekoložka už má bidet, takže pohoda, ale v CAR není a tak ta sprcha 2 hodinky před je super věc.

merope
5. srp 2015

Mám dotaz asi hlavně na ty, co už chodí do Gennetu a byly na více IVF.

Byla jsem dneska na ET a měla jsem prý "počítající blastocytu" no a jak jsem dostala zprávu od doktorky, tak tam byla kupa kódů. Moje je zrovna na dovolené, měla jsem úplně neznámou, tak jsem si říkala, že to najdu na netu, ale tam nic jen že každé CAR může mít i své kódy.

Nevíte některá, co znamená Bl1g3? Já pochopila, že to první je blastocyta, ale co dál? Případně ta čísla/písmena u embryí v jednotlivých dnech. To víte, jsem prostě zvědavá, jak na tom "ty moje budoucí děti" (teď už teda jen jedno), jsou.

hanka60
2. zář 2015

Ahoj holky, prosím o radu, jsem objednaná k doktorce Rožníčkové, nevíte některá jaká je ? Díky moc.

gabra29
2. zář 2015

@hanka60 Ahoj, byla jsem u MUDr.Rožníčkové cca před 14 dny a byla v pohodě. Četla jsem na ní poměrně negativní reakce, ale já sama za sebe si nemůžu stěžovat. Byla příjemná, je to mladá doktorka okolo 30 let, sympatická, všechno nám vysvětlila jak se bude postupovat, napsala nám všechna možná vyšetření s tím, že v říjnu bychom šli na první IUI. Zatím si nemůžu stěžovat, tak uvidíme jak to bude dál.

sasanka033
2. zář 2015

@hanka60
@gabra29
roznickova je ted v gennetu???

gabra29
2. zář 2015

@sasanka033 ano, v Praze na Letné

sasanka033
2. zář 2015

@gabra29 no tak to je upadek gennetu😀

gabra29
3. zář 2015

@sasanka033 Máš s ní špatnou zkušenost? já zatím nemůžu posoudit, z jedné návštěvy člověk nepozná. Zatím byla o.k. dál se uvidí.

sasanka033
3. zář 2015

@gabra29 je to typ cloveka, kterej nikdy nemel bejt lekarem. nulova empatie, lidskej pristup ji naprosto chybi. je to mlada doktorka, u apolinare zacinala a me tam hned pri prvni navsteve rozbrecela a to vydrzim hodne. pak mi delala zakrok a bolelo to jako prase a vysledek to nemelo. resp. dle jejiho zaveru negativni, ale laparka pak ukazala opak.

gabra29
3. zář 2015

To si děláš srandu? Uvidíme jaká bude dál. Myslím, že není problém objednat se k někomu jinému, sice nevím jak to v Gennetu chodí, ale předpokládám, že když člověk není spokojený tak jde k někomu jinému, nebo alespoň tak to budu řešit pokud budu cítit, že to není ono. Je to boj, bohužel těch doktorů kteří mají lidský přístup je málo a spíš se člověk setká s negativním přístupem ☹ Jsem s ní domluvená na IUI tak jsem zvědavá jak bude šikovná.

merope
7. zář 2015

@gabra29 No, mě po ET, kdy moje doktorka měla dovolenou, říkala v podstatě opak toho, co mi říkala moje doktorka (že když se bere Utrogestan, tak se nesmí plavat), teda pokud si dobře pamatuji, že to byla ona (blbá paměť na jména a když přišla do dveří, myslela jsem, že to je nějaká zdravotní sestřička). Taky mě moc nenadchla, ale já chodím k Brandejské a ta je prostě z mého pohledu dokonalá. Ale podle mě je tohle z 90% i právě o tom vztahu a v Gennetu mi přijde, že to, na co si stěžují v jiných CAR, že je to hned "ve dveřích" pračka na tahání peněz, tak to tady snad není u nikoho a nikde.

gabra29
7. zář 2015

@merope je hrozně těžký se v tom vyznat. Nemám žádnou zkušenost s CAR takže jsme na začátku a netuším co od toho čekat, uvidíme co vyplyne z vyšetření a pak se rozhodnu co dál. Na Brandejskou jsem četla hodně pozitivních reakcí, takže pokud nebudu spokojená s Rožničkovou přešla bych k Brandejské. No, když jsem byla v Gennetu úplně poprvé na průchodnosti, tak to na mě teda moc dobře nepůsobilo. Doktor naprosto bez zájmu, takové to, výkon máte z krku tak co ještě chcete.

merope
7. zář 2015

@gabra29 Tak asi fakt záleží - já byla na průchodnosti u nějaké doktorky a ta byla úplně v pohodě. Trošku komentovala, protože jí to moc nešlo (úzký vchod), ale v kladném smyslu, že řekla, co a jak se děje a tak.