Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

lenkakubickova
6. srp 2009

Anlek: to je stejně úžasný! 😵 A jak ti bylo,když jsi tam nakonec viděla fazolku jednu? 🙂 Byla jsi nějak zklamaná,nebo se ti ulevilo? 😅 ...já jsem šťastná,že břicho už nebolí! A i splasklo,takž fakt ooobr úleva 🙂

anlek
6. srp 2009

No ja jsem si myslela, ze je jedna. 😉 Jen na ruznych diskuzich a kamaradi do me sili, ze by mohli byt dve. Takze kdyz jsem vchazela do dveri Gennetu, tak jsem si rikala, jedno chci a kdyz budou dve, tak to bude vyzva. 😀 A u dr. jsem byla hlavne rada, ze zahlasila srdicko a pak uz jsem pocet nejak neresila. 😀

anlek
6. srp 2009

Jo, dvojky si poridime jako sourozence k tomuhle prckovi. Ale psssst, manzelovi ani slovo, on tri decka nechce. 😀

barrca
6. srp 2009

Leni, tak to je dobře, že už to polevilo 😉 ... hlavně se v práci ale šetři!!!

Anlek, tak to gratuluji ... žádné dovjčátko tedy na rozdávání nemáš 😢 .... 😀

anlek
6. srp 2009

Barrco, nemam. Ale ty uz jsi prece v akci na svoje. 😉 To je porad lepsi nez brat, co komu prebyde. 😀

lenkakubickova
6. srp 2009

Raduš: ty dvojčátka čekají na tebe!!!! 😉 😵 😵 Jasně,budu se šetřit,neboj 😉 🙂 Aspoň to uteče do testování!

Anlek: hlavně,že je vše v pořádku!! 😵 😵 A co manža na to,že je skutečně potvrzené mimi? 🙂

zdepros
6. srp 2009

Anlek, tak to je úžasný že už bylo srdíčko 🙂

anlek
6. srp 2009

Normalne manza ma velke minus, psala jsem mu SMS, abych ho nerusila, mel mit akorat schuzku v tu dobu a stale jeste neodpovedel. 😀 Trochu ho podezrivam, ze se mu mezitim vybil mobil. 😀

lenkakubickova
6. srp 2009

Leni: neboooj,jen se mu mobil vybil 😉 🙂 Tu radost si užije s tebou doma 🙂 A co polívka? Naučila jsi se jí?

anlek
6. srp 2009

Babi teprv prijde za pul hodiny a muz romantik rozhodne neni. 😀 Prisel domu a rikam mu, tobe se asi vybil telefon, co? A on, ze ne ... Jen ne vedel, co mi napsal, tak si to nechal na domu. 😀

barrca
6. srp 2009

Jojo holky, když teda řikáte, tak já si počkám na svoje dvojčátka, ale chraň vás panbůh, jestli se mi nepovedou !!! 😀 😅 😝

No mě už to v práci polevuje, tak vás stíhám víc sledovat, ale ten čas strašně fofruje ...

Mimochodem, včera jak jsem se objednavala na 21dc, tak mě sestřička musela objednat na 22dc, protože prostě na jindy to nešlo - mám jít na injekci v rámci dlouhýho protokolu, tak doufám, že ten jeden den rozdílu nevadí ... (sestřička říkala, že prý ne) ... jenže mě se celkově dost zkrátil cyklus (po 1.ivf), tak se trochu bojim, aby to nevadilo - zkoušela jsem se dopátrat na netu víc info o dlouhým protokolu, ale je to teda dost bída, tak z toho tedy vůbec nejsem moudrá ☹ 😒 ☹

anlek
6. srp 2009

Barrco, ja myslim, ze den sem, den tam nevadi ... I kratky protokol muzes zacinat o dne pozdeji, kdyz ti d otoho vyjde vikend. Urcite to bude fungovat dobre.

barrca
6. srp 2009

fajn, díky za uklidnění ... já si to říkám taky, ale pak vždy začnu vymýšlet blbosti a spekulace 😅 ... tak já si to jdu zakázat ju 😎

anlek
6. srp 2009

To si zakaz. To zni rozumne. 😀 Zkus tomu verit, od zacatku, ze to vyjde ... Myslim, ze psychika dela moc. 😉

barrca
6. srp 2009

já si to také myslím, ale pak stejně začnu vyšilovat .... ale pracuju na tom a nakonec ze mne bude třeba ještě optimista a naprostej pohodář 😀

anlek
6. srp 2009

Od toho tu budeme my, abychom ti rekni, neblbni ... vse je ok, jo? 😉 😀

lenkakubickova
6. srp 2009

Leni: to jsou prostě chlapi,no,každý reaguje jinak 😉 😵

Raduš: jak říká anlek,já myslím,že ten debn,dva fakt nevadí, já málem taky začala 3. den místo 2. a prý to nevadí 🙂 A přesně,věř,že to vyjde a je to tutovka! 😉 😵

lenkakubickova
6. srp 2009

Leni: pak nám hoď receptík na polívku,pokud to není tajný! 😉 😀

anlek
6. srp 2009

Leni, ja se mu jen smeju. 😀 A zaslouzi si to. 😉

lenkakubickova
6. srp 2009

tak,tak,my ti to z tý hlavičky vyženeme!!! 😀

anlek
6. srp 2009

Jasny, babi mela dorazit na 3h a jeste tu neni. 😉 Ani na babicku se clovek uz nemuze stopro spolehnout. 😀

barrca
6. srp 2009

holky díky, jste zlatý!!!!!!

anlek
6. srp 2009

Slibeny recept na kureci polivku: tri kureci kostry (pokud je na nich kuze nebo neco vylozene tucneho, klidne to sundejte pred varenim), 2 strouzky cesneku, jedna vetsi cibule, 2 petrzele, 1 mrkev, cca 5 cm porku, 2 bobkove listy, 6 kulicek noveho koreni, 10 kulicek pepre, vrchovata lzicka soli - dochutite po uvareni, jak mate radi. To vsechno varit v papinaku (byl skoro plny) cca 15 min a dalsich 15 nechat dojit. A je to mnam. 😀
Jeste jsme zvadli udelat domaci nudle a jatrovou zavarku do polivky ( tu mam teda zamrazenou na nekdy v budoucnu).

pet.s
6. srp 2009

Anlek. pokud jsi měla ET 11.7. Tak jsi dnes byla 26 den po ET 😀 . Já jdu na UTZ v pondělí .Budu po ET 27 den. Pane Bože snad tam taky uvidí srdíčko. Anlek a co bude s tebou dělat dál? Pouč mě. 😀 Fotečka v albu je skvělá. To ti tam dají?

pet.s
6. srp 2009

Ještě zpět k výchově. Lenka a Barra já se k dětem závislákům nemůžu ani vyjadřovat. Moje dcera se ode mě nehnula do 5 let a do 10 let se mnou spala v posteli. Klukovi je 12 obdobně. Možná mám děti rozmazlený, ale mě to neva.
zkuste si představit, že jste 3 letý prcek. Vzbudíte se do tmy. Všechny stíny a tvary vám připadají divný tmavý a neznámý. Bojíte se i vylézt postele. Ale překonáte strach a dojdete k tomu, kdo by vás měl zachránit(máma, táta), ale ten chce spát, tak se na vás rozčílí a šoupne zpět do postele. Do toho strašidelného světa. Já bych to brala jako zradu.
Měla jsem ve školce kolegyni a ta mě naučila, že nejvíce s dítětem vyřešíte laskavostí a láskou, pochvalou, povzbuzením a pochopením. Hlídám děti a tenhle přístup se mi nejvíce osvědčil. U hlídacích dětí, u neteře, u mých dětí. pamatuji si na chlapečka ve školce, který to nezvládal.neskutečně řval a vyváděl.zalézal za nábytek a tam hodiny a hodiny brečel. Já už ho měla plné zuby. Ale ona do něj hučela laskavě a nekonečně, že se nic neděje, že je všechno v pořádku. Holky fakt mi nebudete věřit ten kluk si za pár dní zvykl a zvládl to.
Když moje 5 letá neteř se začne vztekat a kňučet, tak ztiším hlas a klidně ji řeknu, že na tyhle slova neslyším, at mi to řekne ještě jednou a hezky. A funguje to.
Ale na každé dítě funguje něco jiného. Myslím, že nejdůležitěšjí je umět uklidnit sebe. Nejde tio vždy,ale snažím se, jak to jen jde. Myslím, že hlavní výchovou je ukázat tomu dítěti způsob jak to řešit správně. A hlavně mluvit, mluvit a mluvit. I u té pohádky na dvd se musí mluvit a vysvětlit, co se tam děje. Já se u neteře ještě snažím ji vysvětlit, co třeba ty postavičky cítí, jaké mají pocity. Ale pravda je, že moje neteř je zázračné dítě. Rodiče a prarodiče se ji nesobecky věnují, já se snažím se s ní taky vyblbnout a ta holka je možná cáplá, ale rozhodně je to empatický a vnitřně krásný človíček 🙂Někdy říkám, že vnímá svět jako jednu velkou hru a my jsme jen její postavičky do hry. 😀 Třeba ted máme naplánovanou past na lesní skřítky, chytíme je a dáme si je na chatu na zahrádku, protože to jsou děsný darebáci a v lese nám strkají větve pod nohy a na babičku nastražlili bláto, do kterého šlápla 😀 😀 😀(lesníčka už mám vyrobeného, o víkendu pojedeme do lesa 😀 😀)
No tak jsem se hezky vyblila a teď jsem byla ječet na dcerunku,že ještě jednou třískne v pokojiku dveřma, tak ji je hned vysadím a vypnu ji elektriku v pokojíčku, že je noc a zbytek rodiny spí 😀 😀 😀 No říkám na každé dítě něco jiného 😀

anlek
7. srp 2009

Pet.s asi mas pravdu, ja uz dost dlouho nepocitam dny od ET, tak ted jsem to nejak tipla. 😅 Ted spis pocitam dny, kontrola u dr., vyridit tohle a tohle ... 😀 Me dr. chce videt jeste za 14 dni, btw. dr. Vykysala bude mit dovcu, takze jdu k dr. Dankovi, skoda, libilo by se mi byt propustena od dr. Vykysale, kdyz patrim k ni. 😀 Chce me videt jeste jednou, aby urcila presne stari plodu. Coz mi prislo divne, kdyz se vi presne, kdy bylo OPU. Ale pak jsem to hledala na netu a pry na zacatku je ruzna dynamika rustu embryjka, ze je lepsi pockat o neco pozdeji na UTZ, ktery rekne, jak je velke = stare. Dale mi rozepise, kdy ktere vysetreni (kdyz urci presne stari plodu). Fotecku mi nabidla dr. sama. Me nejak nenapadlo si o ni rict, ale samozrejme jsem z ni nadsena. Nikdy jsem nic takove nemela. A pak ji chteli kamaradky videt, tak jsem ji musela dat nekam na net, na rajce, kde mame rodinne fotky jsem nemohla, protoze tam chodi kdekdo a miminku zatim kdekdo nevi. 😀

Jinak s vychovou deti, ja se pred tim k tomu uz nevyjadrovala, protoze si myslim, ze si uplne nerozumime. Ono pismenkama neco vyjadrit je docela tezke. Samozrejme, ze laskavy, ale tvrdy (mit jasna pravidla) pristup je potreba. Ale na co jsem narazela ja, kdyz jsem hlidala ta dvojcata po IVF, tak bylo vecne omlouvani, ze neco delaji/nedelaji, ze jsou male a jsou chudinky. Jako ukazku muzu dat priklad, ze trilete jeste meli pliny. A to mi klidne hlasili, prave jsem se vycurala do pliny, pojd me prebalit. Tak jsem jim vysvetlila, ze kdyz je hlidam ja, ze by bylo lepsi rict o par minut driv a dojit na nocnik. A ejhle ono to fungovalo. Stejne se spanim, co ty dokazali delat misto spani. 🙄 Jidlo a podobne, k necemu podobnemu se u sveho ditka chci vyhnout. Budu po nem vyzadovat jasne veci, ktere uznam za adekvatni jeho veku (coz se lidem zvenku muzu jevit jako moc brzo/pozde), ale nikdo nemam patent na rozum, ze?

lenkakubickova
7. srp 2009

Anlek: diky za recept na polivku! 😉 🙂 Juuuuuuu, to je hazká fotečka, ta fazolka 😵 😵 Už se těším,až tam bude příště mimi větší 🙂 Tak to je mazec s těma plenama,ale je to asi o tom,že by jim to jen měl někdo víckrát vysvětlit...jak je vidět,chápou to velice dobře 🙂

Pet: v pohodě,já to chápu i s tím, že dítě spí mimo postýlku,ten úkryt má skutečně jedině u mamky a taťky,to máš pravdu 🙂 Ale jak píše Anlek,oni se ty situace asi hůř popisují 😅 Myslím,že i to rozmazlování patří ke každému dítěti,ale v mezích normálu. Prostě musíme dát na jevo určité hranice 🙂 Píšeš zo hezky s tou laskavostí! Tomu fakt věřím, že to funguje,jen se to asi naučit používat a zvládat to 🙂 Rozhodně ne denodenní hysterický řev a výčitky na dítě,že je hloupý,debil,apod. ...to nesnáším 😠 . A, že třeba člověk občas lehce křikne,že rupnou nervy? Hold jsme jen lidi,no 😉 🙂 Hlavně,jestli včera dcerunka poslechla 🙂
ale je to asi věda...musíme se pak sami výchovou prokousat a naučit se jednat podle našich dětí a učit se být trpěllivý, snad to jednou zvládneme 😉 🙂
A držím v Po palečky na utz!!!! 😵 😵

anlek
7. srp 2009

Dr mi slibovala za 14 dni mimi velke 7 mm, nebo vetsi o 7 mm. Ja ted nevim. 😀 Ale ono je to jedno. Ale musim vam rict, ze srdickem to nekonci. 😉 Jake prekvapeni, ze? Ted jsem zjistila, ze asi budu mit problem s NT screeningem. Z Gennetu me asi propusti za 14 dni, v tu dobu bude mit moje gyndr. dovolenou a ja bych chtela jit na NT screening k Apolinari. A oni chteji zadanku od gyndr., kterou budu mit problem ziskat. 😀 Takze jdu ted zhavit telefon a zjistovat, co s tim.

Leni, IP ti jdu pisnout.

lenkakubickova
7. srp 2009

Anlek: tak držím palce s NT screeningem!!! To jsou starosti co? Ale určitě krásný a příjemný 😉 🙂

lenkakubickova
7. srp 2009

Anlek: O.K. nakouknu za chvíli do IP