Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

myskaaaa
1. zář 2009

Leni, kočko, je mi to stašně líto a moc me to překvapuje.....máš pořád nevolnosti nebo jiný příznaky? Ach jo.... 😢
S tím vysazením utrogestanu mě to taky napadlo.... zeptala bych se primarky po telefonu aspon....kdy k ni maš jít?

Jinak hlava mě ted během těhu bolela už asi 3x to dost...a rozehnala jsem to obklady a Paralenem...doktor i prim.Brandejská říkali, že paralen se může v pohode...ze lepší než se trápit bolestma...

No a k mému gyn jsem také objednaná po 5 týdnech - 9.9., ale uz dávno mi vystavil průkazku...mám jít na ten screening a pořád váhám, aby mě nevyšly ty vysledky falešně pozitivně a já nedepkařila dalsí mesice do dalsich kontrol....

anlek
1. zář 2009

Barrco, ja jsem OSVC. A prave tam se vsim litam, protoze vim, ze nestihaji. A kdyz nestihaji, tak berou prednostne, co se da podatelne. 🙂 Aspon to jsem vyspionila. Ale normalne tam sedi zenske, ktere poradi. Vetsinou se i zamysli, co je pro me nejlepsi. Ale tahle slipka se ani neobtezovala, kdyz to nevedela, zavolat kolegyni, ktera to vi. Minule prave pani si nebyla necim jista, tak volala pani, ke ktere patrim co a jak. A daly to dohromady a pak mi daly vedet, co kde vyplnit. Proste zalezi na koho tam clovek narazi. Blbe je, ze je tam system vezmes cislo a pak jsi pridelena k prepazce. Takze se nemuzu tehle vyhnout, ja uz ji znam na pohled. 😀 Skoro premyslim, ze tam pujdu zitra znovu, protoze to by tam mel byt nekdo jiny. 😀 😀

anlek
1. zář 2009

Mysko, pokud mluvis o NT screeningu, tak je presnejsi nez triple testy. Pak samozrejme zalezi na tom, jak se stavis k diteti s downovym syndromem. Pro nekoho je to nepredstavitelne, nekomu to nevadi. Pokud bys rekla, ze ti to nevadi, pak je asi dobre rozmyslet si, jestli testy podstupovat nebo ne (rada lidi chce i pripadne postizeni miminka vedet dopredu, aby se na to pripravili a naopak te ty testy mohou i uklidnit). Ja se chystam pristi pondeli dr. vyptavat,jak to je. Vim, ze NT screening je na downuv syndron (o nicem jinem nevim, ze by se tam hlidalo) a co vsechno se da odhalit triple testami.

lenkakubickova
1. zář 2009

holky,jen jsem vás tak prolítla,nějak nemám moc chuť si psát...to HCG skutečně kleslo z 3010 na 75, kontrolovala to sestřička 2x, volala mi sama. Utroš už neberu, volala jsem okamžitě Vykysalé a ta mi řekla,ať hned Utroš vysadím a veškeré léky a do nemocnice nikam jezdit nemám, že mám ziítra přijít na utz a podle toho usoudí,jestli jít na revizi dělohy. Nemám žádný bolesti,nekrvácím,jen 2 dny špiním a občas mám pocit na omdlení...což nechápu...Tak budem zítra s manžou vyzvídat,jak je to možné,proč se mi už po druhé plod přestal vyvíjet?? A jestli nám nemůžou udělat ještě nějaká vyšetření.
Hlavně mě tu nikdo nelitujte!!! O to nestojím 😉 Je mi naprsoto mizerně,štve mě,jak je ten život nespravedlivej, ale musím se s tím nějak poprat,nedá se nic dělat. Teď momentálně si vůbec nedokážu představit jít do dalšího IVF...přeci jen je to "psycho" 😔 ...ani nemám pomyšlení na normální snažení,spíš strach,že se to bude opět zas jen opakovat 😢 ...teď budeme mít stejně půl roku pauzu, tak do té doby se mi to snad v tý kebuli srovná! 😅

Pet.s: ve tvé kůži bych rozhodně vymněnila Dr., požadovala bych řádnou péči! A pokud by ti nevadil Gennet,mám pocit,že si tam nechávají pacientky do šestinedělí, zkus se tam zeptat.

anlek
1. zář 2009

Leni, achjo. :( Ale libi se mi pristup dr. Vykysale. Ja osobne si myslim, ze je lepsi v takovem pripade to nechat na telicku, nez jit hned na revizi. Skoda zakroku navic. Vim, ze to ted boli, ale urcite se casem date do boje ... Mate vysetrene trombofilni mutace? Zkus se vyptat, jestli by pri pripadnem dalsim IVF nedoporucila precejen puregon/gonal,popripade dlouhy protokol. Zkus poukazat na to, ze jsi mela docela velky dopad embryjek pri kultivaci (mam pocit, ze i vajicek se oplodnilo docela malo ... aspon se srovnanim tady na diskuzi). Jestli to nemuze neco znamenat. Popripade, nevim jestli jsi brala prednison a anopyrin, jestli by i tam nepomohla nejaka uprava davkovani. Ted me asi nic dalsiho nenapada. Ale treba vas napadne, nebo dr. napadne ... Drzim palecky, at je to pro vas, co mozna nejjednodussi.

pet.s
1. zář 2009

Leni ty jsi super baba. to je správný přístup. Život je boj a můžeš řvát, brečet,sprostě nadávat,ale musíš bojovat dál.
Anlek věř, že mi těch 30 kč je úplně jedno. Já prostě jen chci všechno nejlepší pro své dítě. Připadám si jak panikář a hysterka,ale přístup doktorů mi přijde jako když "TO" vydrží první trimestr má cenu se tím zabývat. 😒
Což mě štve a uráží. O NT screeningu jsem mu musela říct sama. No napsal mi nějaké číslo a mám se tam objednat mailem.(Jsem už dávno objednaná do gennetu, ale jen mě zajímala cena u něj. Mimochodem 2300,-)Dia poradna prý až po prvním trimestr. Přitom nejdůležitější je sledovat první trimestr. Mám všelijaké rizikové faktory, ale by mě poslal do nějaké rizikové poradny, to je prý brzy) Dia poradnu pro těhule jsem sháněla přes mého strýce, který má dost vlivné postavení. No je to normální? Já nechci zlatou endoprotézu v přednostním termínu, já chci jen 100% péči o moje dítě ať to stojí, co to stojí.
Připadá mi to jako přístup policie. Dokud Vás nezabijou, tak vás chránit nemůžou.

V pondělí jedeme do Gennetu na krev, tak tam zkusím chytit dr. Langerovou. Jestli by si mě nenechala.

barrca
1. zář 2009

Leni, dost ti rozumím a to jsem si ale neprošla takovými "planými" nadějemi a vším možným okolo jako ty. Po neúspěšném ivf jsem byla dost na dně ... proč zrovna já apod., diskuzi jsem vůbec nečetla ☹ ... jenže ona v tom prostě žádná logika není a někdo se musí k miminku víc protrápit něž jiní (moje sestra po rakovině nemůže mít děti vůbec, ... tak děkuji alespoň za tu možnost, že to pro mne není tak definitivní jako pro ní a dělám co můžu). Nevyvíjející plod po ivf a různé jiné komplikace, které končí potratem jsou podle toho, co jsem četla běžné, nedělala bych z toho žádné ohromné závěry .... nech to na doktorech a snaž se odreagovat .... vykašli se na diskuzi, jeďte třeba s manželem na dovolenou (doufám tedy, že nebudeš alespoň muset na tu revizi dělohy), apod. ... a ono to pak časem odezní a zase budeš v klidu připravená na další boje ..... já vím, že to není pro každého, ale já třeba i vážně zvažuji tu adopci - chci bojovat o možnost mít své mimčo, ale současně je tu tolik mimísků, které rodinu nemají ....

No, doufám, že máš v záloze nějaké další "Pelíšky" a nějakou pořádnou dobrotu .... holka nedej se!!!! 😉 ... já cítím, že si velký držák (a já mám na lidi čuch) 😝

pet.s
1. zář 2009

madre..u nás to není o tom, že dětem kupujeme značkové oblečení z jejich rozmazlenosti. Ale jsme na malém městě. Každý ví, že máme děti adoptované. Každý ví, že můj muž není jejich táta ani adoptivní. (jejich táta adoptivní sice přispívá, ale na nějaké výstřelky jako jsou kroužky a škola jim nedá). A ted si vezmi, že jim koupím boty u vietnamců, které za 2 měsíce vypadají, jak vypadají a někdo to uvidí. Za prve pokud je nepozná budou to pro něj špinaví cikáni. Za druhé pokud je pozná, tak no jo, ona(jako já) se válí s novým chlapem v penězích a na děti kašle. Za třetí mám ráda kvalitu, která dětem kazí méně nohy než ty boty od Vietnamců. Za čtvrté když půl třídy už to má dávno, mami(to je průpovídka mých dětí, když něco nutně potřebují)
Jinak jsem plně zastánce uniforem do škol. To byste neviděli, jak ti hajzlíci náctiletý kastují spolužáky 😠
A kopačky? Kluk hraje fotbal už 4 rok. Má denně tréninky a o víkendech zápasy. V té kopačce má nohu skoro každý den. Potřebuje opravdu dobré kopačky. A bonbonek. Musí mít dvoje a každý 3-4 měsíce mu vyroste noha. 😀

anlek
1. zář 2009

Pet.s mas pravdu. Ja nenakupovala u vietnamcu ani nepamatuju. Ale zas na druhou stranu, aspon dcerunka by mohla zacit letos sem tam nejakou brigadicku a na nejake extra obleceni si treba prispivat polovinou. Aspon tak jsem to mela s rodici ja a myslim, ze to byl super system.

Barco, uplne s tebou nesouhlasim. Myslim, ze by se Leni mela dr. vyptat, kde mohl nastat problem. Bohuzel se ji to nestalo poprve. Takze nejde jen tak jednoduse rict, blba nahoda. To jde rict, az dr. rekne, ze se udelala vsechna mozna vysetreni a vse bude ok. Aspon me by to uklidnilo, ze potom uz to musi stopro vyjit. A vubec bych si zadne cerne myslenky nepripoustela.

barrca
1. zář 2009

Anlek, asi si mne nepochopila .... já to právě myslela tak, že to má Lenča nechat na doktorech, že už budou vědět ... zjišťovat a ptát se je jednoznačně potřeba, ... ale teď bez znalosti a konzultace s dr. nemá smysl dělat závěry a deptat se tím, že tam je souvislost s předchozími neúspěchy ... no, nechme to na ní ... já už to nebudu rozmazávat a prostě jen držím palce.

anlek
1. zář 2009

Aha Barco, to jsme si nerozumeli. Ale ja mam lepsi zkusenost s dr., kdyz se ji ptam na konkretni veci. Nez kdyz ji dam hodne otevrenou otazku.

janicka.slunicko
1. zář 2009

leni je mi lito co se stalo. neboj ti to zvladneš. dnes jsem byla na ultazvuku. Byla jsem u dr.Danka, bylo tam hrozně lidí. to by se clovek picnul jak tam musí čekat. mam za se přijít v patek. to je na houbeles v praci vždycky chtějí vědět kdy potřebují volno. ja totiž vubec nevím.

barrca
1. zář 2009

Anlek 😉
Jani, a jak utz dopadl? Já teď čekám na menstruaci a pak se to snad už rozjede ... mrcha, měla by přijít každou chvíli .... 😒

janicka.slunicko
1. zář 2009

nějak mi neřekl nic k ulz akorát že mi posunul o jeden den déle ty injekce do břicha. doufam že ty nebolej 😵

pet.s
1. zář 2009

Anlek, no taky bych chtěla, aby někam šla na brigádu. Jen nějak nemůžeme nic sehnat. Všechno až od 16 let a taky nevím jak bude zvládat novou školu. Do í třídy jsme se učili tak, že já ji to přečetla a pak to do ní hustila. A to málem propadla. ona má všechny dys a LMD. Úžasná diagnoza 😖 Kdyby byla alespon hodná, když už jí to nejde, ale je to pytel nervozity. 😒
Bolí mě břicho a záda, jdu ležet. Tyhle dny jsou nějaké pitomé. Samé umrtí kolem mě, chjo ☹

janicka.slunicko
2. zář 2009

Dobré ranko holky. dneska jsem skoro nespala. jak se říka noc blbec. zachvilku frčím do prace,vubec se mi nechce,nejradsi bych se zahrabala do pelíšku. Stima brigadama to je hruza něco sehnat,moje neteř také pořad něco schaní a nemuže sehnat. v dnešní době je to fakt nahoda když je někam vemou...

anlek
2. zář 2009

Pet.s ja jsem take vsechny mozne dys ... Vim, ze je to pak v nekterych ohledech slozitejsi .... Me musela mamka poprve pomahat se skolou na gymplu, kdy jsem totalne nezvladala (krom jazyku) dejepis. Ja jsem si nebyla schopna udelat poznamky, protoze profesorka diktovala silene rychle a ja nestihala psat. Natoz to pak po sobe precist. S brigadou uvidis, treba se neco vyskytne. Ja jezdila zea skoly balit noviny ... Jednou v tydnu a bylo to super par kacek, co jsem mela. Uvidite, treba se neco vhodneho objevi.

monivo
2. zář 2009

ahoj holky, tak jsem dnes byla na první těhu poradně u své dr. Vše je v pořádku, do alba jsem přidala fotečku 🙂

zdepros
2. zář 2009

Ahoj holky,

Mončo, fotečka je moc hezká, super, že je vše ok

monivo
2. zář 2009

Zdenko, a co ty? Už máš nějakou fotečku? Ještě chodíš do gennetu nebo tě už taky poslali pryč?

barrca
2. zář 2009

Moni, moc hezká bublinka 😉

Jani, injekce jsou v pohodě 😉

zdepros
2. zář 2009

Mončo, já tam byla naposledy 19.8. a hned mě dr odeslala pryč, fotečku jednu mám ale ještě jsem nebyla schopná si udělat album, večer jsem úplně mrtvá, takže nic moc nestíhám, přijdu z práce a lehnu ☹ , takže doma všechno stojí ☹ ,jen doufám že to nebude trvat dlouho 😒

lenkakubickova
2. zář 2009

Ahoj holky,
tak jsem byla v Gennetu, Dr. udělala utz a plod.váček tam ještě je,tak mám počkat týden,jestli se samovolně odplaví a ve St jdu na kontrolu,kdyby stále byl plod.váček uvnitř,tak půjdu na revizi. Ale prý by mělo přijít krvácení,když už neberu Utroš,jen pár dní trvá,než z těla zmizí. Dr. se chce nějakému zásahu vyhnout,což jsem i já radši,takže doufám,že se vše uvolní samo!
jelikož je to třetí zamlklý potrat, tak nás poslala na imunologii,ale nemůžu se dovolat na objednání,tak doufám,že se tam co nejdřív dovolám :( A navíc mi dnes brali krev na trombofilní mutace, tak uvidíme podle výsledků, co se bude dít dál. Zatím mám dodržovat šestinedělí a minimálně 4 měsíce pauza,pokud nedojde k revizi dělohy,pak by pauza byla delší.

Močno: krásná fotečka 🙂 Opatrujte se!! 🙂

Zdeni: a co ty? Už jsi se s dvouma prckama srovnala? A budeš mít taky nějakou fotečku miminek? 🙂

Byl jste někdo na té imunologii?? To je taky z krve?? 😕 A jak dlouho jste čekali na výsledky?

dracekmracek
2. zář 2009

Ahoj holky,

leni psala jsem ti jak jste dopadli,ale asi nemáš náladu se o tom bavit.Tak jsem ráda že si se ozvala aspn holkám a já vím jak jsi na tom.doufám že nebudeš muset na tu revizi takhle by to bylo lepší,hlavně t vám udělají všechny testy,a zjistí co a jak

sarik1
2. zář 2009

Ahoj Leni,
ja mela zamlkle tehu 2x, a pani doktorka napsala, ze imunita je v poradku aniz by me poslala na vystetreni, a dalsi vec je, ze po hysteroskopii kdy je vse OK me rekla, at pockame do jara, ze je nejvic tehu, to by mely CAR praci jen na jare 🙂 byla jsi na hysteroskopii,tam se zjisti pricina, me to navrhla sestricka a oto je to smutnejsi ze dr. to nenapadlo.

sarik1
2. zář 2009

Az po 4 letech snazeni v Gennetu budu mit ted v patek vysledky imunity at vic co a jak..

sarik1
2. zář 2009

oprava: at vim co a jak 🙂

sarik1
2. zář 2009

Leni,
me prave zjistili, ze pricina je, ze mam rohovou delohu, je mensi a to byla pricina..... ale ted kdyz to vedi, tak se pry podle toho zaridi

barrca
2. zář 2009

Leni, já byla na imunologii v immunii. U nás to bylo tak (cca před třemi měsíci), že jsme museli v úterý na odběr krve (já i manžel) + manžel i sperma ... odběry měli vždy jen v úterý (dalo se přijít bez objenání) a cca za měsíc nás objednali na konzultaci k primářce - výsledky trvají právě tak ty tři týdny až jeden měsíc. Není to tedy tak moc na dlouho (např. v porovnání s genetikou) ... tj., jestli se tam teď nemůžeš dovolat, tak nestresuj, stejně půjdeš na krev asi až v úterý a podle toho tě objednají k primářce ... pokud jdeš tedy do immunie, samozřejmě (a pokud něco nezměnili) 😉

lenkakubickova
2. zář 2009

Raduš: ano,jdu do immunie...taky tam máme jít oba. A to budou chtít po manžovi i sperma? 😕 Booože,to jsou samá vyšetření...hlavně,ať něco zjistí!