Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

nannynka
22. zář 2009

Ahoj a ještě jednou moc díky za podporu. Dr. Vykysalá dnes byla obzvláště dobře naladěna, přišlo mi že má radost že to dopadlo dobře a pamatovala si i můj děs z IVF. Ukázala nám našeho "pasažéra" v bříšku. Takže víme, že papám jen za dva 😉 . Srdíčko bouchá a já tam na tom lehátku bojovala se slzama. Probraly jsme tu krev, divila se, že mě neposlala na genetiku a ptala se kdy jsme minule zamlkly. Nechává si mě zatím u sebe a za 2 týdny se mám ukázat znova. Na dvojčátka to nevidí, ale zatím to nevylučuje. Nainstruovala mě co dělat pokud by se objevily nějaké problémy(jestli se dvojče někam nezatoulalo) a za ty dva týdny se dohodneme, jestli si mě kvůli minulému špatnému konci nechá v Gennetu až do ukončení prvního trimestru nebo jestli mě předá mému lékaři. Holky moc díky za podporu, jsem dneska jak kdybych měla křidýlka 🙂.

pet.s
22. zář 2009

Nany jen se vznášej. Těhlech radostí není nikdy dost. My jsme si dali brambory s tvarohem a jdeme hajt. Miminovi se v noci spát nechce. Už druhou noc jsem šla ve 3 a vstávala v 6.45. Ted to jdeme dohnat.

petap1
22. zář 2009

Hypo: já ji budu chtít okamžitě 😀 hlavně ať už se mnou něco udělají 😉

nannynka: musel to být úžasný zážitek, dívat se na srdíčko 🙂 Držím palce, ať je i nadále vše jak má být 😀

anlek
22. zář 2009

Zdepros, a co kdybys rekla, ze mas s neschopenkou problem, ze nemas sanci nic na mimi sehnat a podobne a tim padem bys snadno ukecala vychazky rozumne. Jako argument ti muze slouzit, kdyz ti nejaky den nebude, tak budes vklidu doma a kdyz bude lip, tak povyrizujes veci, co potrebujes. Myslim, ze tehulky to tak mivaji, ze obcas je lip a obcas hur a ty mas navic v brisku dva cvrcky. 😉

Petap, neboj dockas se .... Ja si sama pamatuju sebe, kdyz jsem musela cekat mesic na IVF. Nebo si vem Barcu, dneska je na OPU a jeste nedavno tu smutnila jako ty. Ono se to otoci, az se priblizis ke kontrole a pribude tu nekdo novy ... Jinak, co udela dr. na prvni konzultaci si netroufam odhadnout. Ale ona ti urcite doporuci to, co bude pro tebe dobre.

Hypo, jasny - tys mela ten zacatek hodne spatny. A navic jsi jeste mela fuuuuj nevolnosti. Ale co mam rikat ja? Me od zacatku nic neni. 😀 A jen skucim. 😀

Nanynko, gratuluju k srdicku. Teda je tu dalsi vlna srdicek. 😵 Super pocit, kdyz clovek vi, ze mimco uz ma srdicko, uz je takove vic skutecne ...

Pet.s ja jsem schopna spat 12h v noci a ubouchana jsem jako kdybych spala 4. 😀 😀 😀

monivo
22. zář 2009

ahoj holky,

Barco, držím palce, ať to dnešní OPU je úspěšné a hlavně je ti dobře.

Lita, Nannynka, Zdepros: gratuluji k úspěšné kontrole 🙂

Já jdu na kontrolu po 3týdnech zítra. Snad bude vše ok. Ale cítím se dobře. Těhu nevolnosti také již nemám. Spíš je mi občas divně, když jsem celý den doma. Když jedeme na víkend k rodičům na venkov a mohu být na zahradě apod, tak mi není vůbec nic. Dokonce jsem trochu hrabala listí 🙂 Proto taky uvažuju, že se zítra domluvím s drgyn, že bych se vrátila do práce. Aspoň třeba do Vánoc. Štvou mě ty peníze, potřebuji si něco našetřit a taky chceme řešit větší byt, takže také kvůli hypotéce, abych neměla moc nízký plat.

janicka.slunicko
22. zář 2009

ahojik holky.monivo. at ti zítra kontrola dopadne dobře.
ja jsem dneska 9. den po ET.strašně to utíka pomalu. holky až si budu dělat test at dopadne jak koliv oni i pak posílají na krev.

anlek
22. zář 2009

Jani, vydrrrrrz. 😉 Co zitra zkusit testik? Bud se budes radovat nebo budes holt muset pockat na // jeste par dnu. Nebo mas dalsi moznost a to jit na krev jako samoplatce. V Gennetu nevim jestli chteji krev vzdy, po IUI a negativnim testu ji u me nechteli. Ted tu nevim o nikom, kdo by mel po IVF testik negativni ... Bud byl pozitivni nebo se hned spustila MS. 😖 Ale myslim, ze je dobre krev absolvovat.

petap1
22. zář 2009

anlek: děkuju za podporu...je to tak...tomu kdo čeká se to šine hrozně pomalu, ale musím vydržať 🙂 🙂

janicka.slunicko: vydrž ....uvidíš, že pak to bude stát za to....věřím tomu 🙂

anlek
22. zář 2009

Peto a kdy jdes poprve do Gennetu? Jak nemame ted aktualizovanou tabulku, tak ja jsem sklerotik. 😔

petap1
22. zář 2009

Já jdu 14 října .... oproti tomu když jsem se objednávala (v červnu) je to už za chviličku 🙂 🙂

janicka.slunicko
22. zář 2009

Tak ja zítra si ho skusím udělat. pak pisnu. snad se mi tam něco ukaže. 🙂
petap1. to uz maš zachvilku, ta doba na to objednaní je strašně dlouha, neboj je to skoro za dveřmi. 🙂

lita
22. zář 2009

Anlek - tak alespon nekdo ma dobre zkusenosti s remeslniky. My hrozne dlouho hledali truhlare, az najsli super cloveka a kdyz jsme si u nej chteli praci objednat, tak oznamil, ze si polamal loket a bude mimo proces dlouhou dobu. Takze vestavena skrin stale neni 🙂
Ty migreny jsou opravdu nesnesitelne, v noci jsem videla bile kruhy pred ocima. Paralen mi na ne bohuzel nepomaha, tak ho ani radsi zkouset nebudu. Proste budu doufat, ze dalsi migra se dlouhou dobu zase neozve.
Myslim si, ze toho progesteronu mam v krvi az dost, nebot z toho vznikaji zacpy a ja mam zacpu ukrutnou. Dr. mi rikala, ze to po vysazeni bude lepsi.

Nannynko - gratulace k srdicku! 🙂 Je dobre, ze si te dr. Vykysala necha pod dozorem do konce trimestru, budes v dobrych rukou. Pokud mas pocit, ze tam jsou mimisci 2, ale jeden se ukryva, tak si nech zmerit hcg, z toho se to da poznat.

Monivo - to mas dobre, ze uz je ti fajn. Ono se rika, ze trocha pohybu je dobra, protoze se rozproudi krev a okyslici organismus. Ale holt nekterym holkam je tak zle, ze se ven proste nemaji sanci dostat. Hodne stesti na zitrejsi kontrole, at ti mrnousek zamava 🙂

Zdepros - nekde jsem cetla, ze obcasna bolest v podbrisku u tehotnych je zpusobena roztahovanim delohy a pry se tomu deje kazdych 14 dni. Hlavne ze jsou mimisci v poradku!

Pet.s - jeste jednu radu k nevolnostem, kterou jsem slysela je sednout si, predklonit se a na chvilku se dat hlavu mezi kolena, kdyz na tebe prijde pocit na zvraceni. Trochu joginske, s plnym zaludkem nebezpecne a s vetsim pupkem mirne neproveditelne 🙂

Petap - takze jeste 3 tydny a muzes vesele stimulovat. Mezitim se zkus venovat necemu, co pak nebudes zvladat. A take si zajdi na dobre vecere a dej si veci jako sushi, carpaccio, krvavy steak, plisnove a nepasterizovane syry, uzeniny atd. Protoze pak to muzes nejmin na rok zapomenout 🙂

Janicko.Slunicko - vydrz, jeste par dnu a budou tam obe carky! To cekani nebude koncit, protoze pak zase budes cekat na 1. UTZ, pak na 2. a pak zase na nejake dalsi vysetreni atd. atd. Takze trenink je dobry.

lita
22. zář 2009

Anebo jak rika Anlek, udelej testik zitra. Nedelej z toho zavery, ale pokud tam vykouknou carky 2, tak uz to muze byt docela jiste. Hormony by to uz ovlivnovat nemely. Ty jsi mela PK?

anlek
22. zář 2009

Peto, pokud srovnam cerven ted a rijen, tak uz je to za chvilku. Ono nakonec toho budes mit plnou hlavu a posledni dny ti budou pekne utikat, protoze budes porad premyslet na co se zeptat a na co nezapomenout.

Lito, jeste k te migrene. Co jsem tehu, tak jsem mela migrenu jen jednu a zabral mi na ni prave paralen (pred tehu paralen ani ibuprofen nezabiral), zrejme telicko pochopilo, ze nedostane nic jineho, tak se s nim smirilo. Zkousela jsi paralen uz jako tehotna? Hlavne at se od tebe migrena drzi daleko.

Jani, drzim palecky, aby zitra vykoukli //. 😵

lita
22. zář 2009

Anlek, nezkousela, protoze se bojim vzit si jakykoli prasek. Milackove se vyvijeji nejvice prave v 1.trimestru, tak jim do toho nechci nijak chemicky zasahovat nebo ohrozovat. Koupila jsem si panadol, ale nevzala si ho.
Mne obvykle zabere ibalgin 400, ale kdyz si ho slehnu pozdeji, tak smula a migrena je na svete, ale druhy den je vetsinou slabsi nebo pak odezni.
Dneska se to o me zase trosku pokouselo, tak jsem si aplikovala ten aroma gelik Kosmin, nechala na sebe pofukovat pruvan a po chvili to odeznelo. Ale to spise uz byla dohra te minule migreny.
A tobe Anlek nebylo spatne, zadne nevolnosti? Nebo se to o tebe trochu pokouselo? A co ten cich? Ja jen doufam, ze ten citlivy cich zmizi behem 4. mesice, neumim si to predstavit cele tehotenstvi.

gabulle
22. zář 2009

ahoj,
ja se sem chodim koukat porad,jen nejak nemam silu komunikovat,porad to boli,moc vam zavidim, ale zaroven vam to moc preju.
v praci nestiham na nic myslet,ale doma je to des.

barrca
22. zář 2009

Ahoj holky, díky všem za palce! Opu dnes proběhlo bez komplikací, jen jsem nějak dlouho čekala, šla jsem na řadu až kolem 10. Opu mi dělala ta nová doktorka pod dohledem primářky. Když sem přišla na sál, tak se mnou laškoval emriolog, bylo to takové pohodové prostředí...po probuzení z narkózy jsem prý vykládala blbosti, které si samozřejme nepamatuji ... jako např., že je to se mnou dnes marné, protože sem ještě neměla kafe a že se mi něco pěkného zdálo, ale že jim ani náhodou neřeknu co a tak 😀 No a abych vás nenapínala ... mám nakonec 10 vajec, takže docela dobrá úrodička (lepší než poprvé, to jich bylo jen 6) .. no a zítra si budu volat, kolik jich je ok + oplodněným (máme ICSI). Pokud do pátku vydrží alespoň 3, tak jsme se domluvili s embriologem na PK do soboty, to by tedy byl transfer (pokud nebude PK, tak bude ET v pátek). No a nechala jsem si dát neschopenku a budu pěkně odpočívat. Zatím mě vůbec nic nebolí a narozdíl od posledněani neomdlévám, takže celkem pohoda 🙂 A jsem hlavně ráda, že je těch vajuch víc než to původně vypadalo, ale zatím se neraduju, neb nevím v jaké kvalitě 😝

Jinak všem, které byly na úspěšných kontrolách gratuluji, které se na ně chystají držím palce!
Petap, to už máš za chvilku 😉
Jani, já myslím, že test 10 den není od věci 😉
Anlek, kampak zase vyrážíte?

anlek
22. zář 2009

Lito, no ja jsem na tech strankach, ktere jsem nasla sem davala rano ( a jsem ostuda, porad jsem se na ne jeste nekoukla z linuxu), ze ibuprofen by se nemel v prvnim trimestru. Takze kdyz prisla migrena, tak jsem lupla jeden paralen (jediny muj za cele dosavadni tehu) a zabral, bolest se zmensila, ze jsem to byla schopna zaspat. Vic jsem neexpirementovala. Jinak se samozrejme lekum take branim, co to jde ... Me naopak pri migrene cich zesiluje, citim skoro jako tehotna (mozna ty migreny byly trenink 😀 😀 ) a tim padem si netroufam cokoliv, co je aroma neco. 😖
Jinak me zle (jako zvraceni) nikdy nebylo. Parkrat mi bylo trochu nevolno, ze se zaludek zhoupnul, ale vetsinou jsem za to mohla ja sama, ze jsem jedla blbe. Ted uz to pominulo, ale jedla jsem min a hodne ovoce a zeleniny, maso velice malo. Navic, kdyz zaludek daval o sobe vedet, tak jsem si lokla coly a hned to bylo ok. Ale to bylo jen parkrat. Ja si fakt stezovat nemuzu. Cich mam citlivejsi, treba cigarety a kafe (co mi normalne smrdi) ted smrdi vic. Ale oproti kamaradkam, ktere meli problem otevrit lednici, tak to take neznam. Ja jsem proste mela prvni trimestr dobry. Jen uz jsem zrejme vycerpala nejake zasoby, protoze ted jsem zacala byt dost unavena, tak jsem koupila nejake tehu vitaminy a zacala je jist.

Gabco, no jo ... Ja vim, ze to musi byt hodne tezke nas tu obcas cist. Ja jsem uz kdysi navrhola Lence, ze bychom mohli diskuzi rozdelit na dve. Ze tady by se resilo jen, co se tyka IVF a Gennetu a kecani tehuli by bylo jinde. Pokud by o to byl zajem, ja bych byla za. 😉 Moc preji, at to nejbolavejsi mas, co nejdrive za sebou.

anlek
22. zář 2009

Barco, tak to jsi mela uspesny den. 😵 10 je krasne cislo. To jsi na tom vlastne jako my (10 zralych, 4 nezrala - v utery OPU, ja cekala, ze jdu v patek, ale nakonec sobota 😀 ). Doufam, ze i zaver budes mit podobny, ikdyz ty jsi chtela dvojcata, co? 😉 Me se moc libi, jak je clovek zblbly z narkozy. To si manzel uzil, co?

My jedem do Danska.

lita
22. zář 2009

Barrco - gratulace! Ty jsi ale nosna kvocna, v petiletkach by z tebe meli radost, zvysovala bys jim vynosnost 😀
Tak at jim pan embryolog najde nejake slicne spermijky, aby se do nich vajicka hned zamilovala 🙂
Muzu vedet, copak se minule prihodilo? Toto uz je tve 2. IVF nebo ICSI?
Tak tedy drzim palecky!

janicka.slunicko
22. zář 2009

Lita. PK jsme neměli.
Barca. tak to je super že je ti dobre, mě bylo šíleně blbě. 10 je super tak at jich je hodně ok.

janicka.slunicko
22. zář 2009

anlek. tíbrdo ty jedeš do danska na dovču, a na jak dlouho, a co v letadle jak to prožiješ. snad ti bude dobře. 🙂

barrca
22. zář 2009

Jé tak to bych také brala i s tím koncem jako ty ... no dvočata bych brala, ale šťastná budu i za to jedno 😉 Jojo, manžel se smál ... já jen tušila, že jsem něco mlela, ale vůbec jsem nevěděla co ... a pořád jsem se smála na anestezioložku, ona je strašně příjemná. tak zítra podám hlášení kolik vajuch je ve formě - měla jsem delší protokolo, který by měl zajistit snad trošku vyšší kvalitu vajuch, ale to člověk nikdy neví jistě ...

Mimochodem, dnes byla v gennetu paní s kočárem s dvojčaty a manžel se trochu viděsil, prý, že se s tím kočárem nedá dostat ani do výtahu 😀

Jé do Dánska, tam se mi kdysi líbilo .... a nebude tam akorát teď trošku deštivěji?

lita
22. zář 2009

Anlek, tak to mas stesti, protoze te to nijak neomezovalo. Kafe mi porad voni, ale nemuzu ho pit, protoze me z toho blazni zaha. Cigarety mi taky smrdi. Ale hlavne lidske nebo zvireci pachy me nadzvedavaji zaludek. Nemyti panove v MHD nebo nase harajici fenka.
Na unavu mi pomaha odpoledni spanek, neboli spise koma. I kdyz mi prijde, ze nevolnost trochu potlacila tu unavu. Ale radsi bych tu unavu, z ni se clovek vyspi.

Super cesta - Dansko. Ty jsi tehulka s docela velkym akcnim radiem 🙂 V Dansku jsem jeste nebyla, ale na Kodan jsem slysela jen ty nejlepsi ohlasy. Je dobre ze jedete autem, alespon si tempo budete urcovat sami.
My jsme vzdycky dost cestovali, ale ja se ted docela bojim, bylo by to letecky. V prosinci hrozi cesta do USA, ale asi tam vyslu jen manzela, prijde mi to rizikove, ale zeptam se dr., ten muj je docela objektivni. Uz mi to cestovani docela chybi.

Anlek ma pravdu, mozna by tehulky mely stebetat o tehotenskych radostech a strastech v jine diskuzi. Ale taky by nemely zapominat na tuto diskuzi, aby mohly poradit novym adeptkam na mimiska 🙂

barrca
22. zář 2009

Lito, ano je to moje 2.ivf a pokaždé s icsi (manžel má líné a deformované spermijky). Poprvé jsem měla krátký protokol, měla jsem jen 6 vaníček a z toho 4 byla OK - nakonec nebyla ani PK, dvě embrijka mi vrátili a ty zbylá ani nezamrazovali, protože nebyla moc ve formě ... no a pak chemie bohužel nezafungovala a já do 10 dnů po et začala normálně menstruovat a bylo po náladě. Prostě někdo má štěstí, že to vyjde a někdo musí dělat ty špatné pokusy do statistik. Bylo to dost náročné nějak překonat, ale oklepala jsem se a teď už jsem zase v procesu .... trošku méně nervózní, alespoň. A pořád je mi divné, že mi je dobře - stále žádné omdlévání, žádné bolesti 😅

lita
22. zář 2009

Anlek, jeste jedna vec. Koukala jsem na ten pas pro tehulky do auta a nejak jsem z toho nepochopila, jak to funguje. To se pripoji na ten stavajici pas? Napad je to rozhodne dobry!

anlek
22. zář 2009

Do Danska jedeme autem (ja snasim letani spatne, proto bych jako tehule letela jen v nouzi nejvyssi). Ale cestovani autem se prckovi moc zamlouva, to je mi vzdy uplne nejlip. 😵 Jedem v patek a v pondeli se vracime, jedeme tam tancovat, ikdyz ja se trochu obavam, ze se svoji unavou toho moc nenatancuju, ale aspon uvidim kamarady, ktere jsem videla naposled v cervenci.

Barco, mozna ze ta dobra nalada neni po narkoze ani tak zpusobena temi fety, co cloveku daji, ale tim, ze anesteziolozka je takova jaka je. 😀 Jj, dvojceci kocary jsou dobre koraby. Ale zas te nikdo neprehlidne. 😀 Tesim se zitra na zpravy, kolik mate embryjek. 😵

janicka.slunicko
22. zář 2009

Barrca. tak to má manžel pravdu s kočarem se nevejde do výtahu. ja jsem z dvojčat a mamka mi vypravěla jak to snama dělala. bydleli v šestem patře a samozřejmě pidi výtah. tak mama zajela s kočarem do kočarkarny , vzala jednu a věci a odvezla jí nahoru, do postílky. Pak šla pro druhou, když přišla dolu tak samozřejmně ta jedna brečela a pak když vyjela na horu tak tam brečla druha. tak měla veselo. Ale prý to jinak ješlo dělat když šla sama hlavně v zimě stima fusakama. 😀 Ale říkala že v dnešní době by se bala nechat jednu dole,tak to má pravdu.

jjaanca
22. zář 2009

Holky, nemáte některá zkušenosti jak to chodí v Gennetu se zmraženými embrii? Já byla v roce 2007 na IVF. Když jsme vyplňovali dotazník na jak dlouho chceme zmrazit embria tak nám tam poradili ať zaškrtnem na rok, a pak že nás budou kontaktovat co bude dál. Nikdo se nám neozval. Asi je zničili, ale mohli nám dát aspoň vědět. 😒 Máte s tím někdo zkušenost?

barrca
22. zář 2009

Anlek, to máš naprostou pravdu, já jsem vysmátá celkem normálně, ale ještě víc, když se na mě někdo směje a to je přesně případ dr. anestezioložky, ona je fakt supr. A i pan embriolog mě dnes dost bavil 🙂 tak doufám, že mě bude bavit i zítra 😅

jjanco, tuto zkusenost nemám, ale prostě bych tam zavolala ... nevěřím, že by je zničli a nedali vám vědět.