Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

lita
22. zář 2009

Barrco, tak to je mi lito, ale asi je to lepsi, nez kdybys mela potrat, to by ti jeste zamavalo s vnitrkem. Ale je mi jasne, ze zklamani to muselo byt hrozne, po tom vsem co si clovek projde, po tech napichanych injekcich, cekani a marnych nadejich.
Dulezite je, ze ti ted vypilovali vajicka 🙂 Vzdych jich mas skoro o polovinu vice! Ja mela vajicek 9, ale po pravde si myslim, ze dobrych bylo jen 6. A nakonec k pouziti byla 4, no a vidis, ze se 2 uchytila 🙂
U nas minuly rok manzeluv spermiogram vypadal na pouze na ICSI, vsechny hodnoty priserne. A tento rok v kvetnu to bylo lepsi, uz to bylo na IVF. A v den OPU dokonce jeste lepsi. Proste je ta priroda zahadna. Ale pravdou zustava, ze manzel nenosil spodni pradlo nebo jen hodne volne, skoro nejezdil na kole, omezil jine sporty (on je angazovany snad v kazdem sportu) a v alkoholu byl take stridmejsi - my mame moc radi vino.
Takze je dost mozne, ze dneska budou manzelovy sperjmijky jeste vice fit a pan embyrolog bude muset delat ententyky dva spaliky, aby vybral tech 10 adeptek z nadejneho vrhu 🙂
Vidis, je ti lepe, takze pro telo to bylo prirozenejsi nez minule a bude v lepsi kondici pro prijeti embryek.

anlek
22. zář 2009

Pas zapnes vzadu za sedadlem a pak mas mezi nohama takovou vec a do ni zapnes dolni pas, kterym se poutas. Tim padem ti ten pas nejde bricho ( me uz zacina vylejzat a mam strach, ze pri pripadnem brzdeni bych prckovi mohla ublizit).

Lito, treba budes v prosinci se citit ok na litani, uvidis. 😉 Ja snasim litani spatne, uz jsem to tu nekolikrat psala. Jka poklesne tlak, tak ja zacnu byt spava a vydrzi mi to jeste pul dne po priletu. Proste se necitim dobre, takze se tomu chci vyvarovat. Ale treba Miluse je ted na dovce, jen nevim, jestli leteli nebo jeli, ale take to delala na doporuceni dr.

Barco, ted to musi dopadnout se stastnym koncem. 😉 Proste to cele od zacatku snasis lip, to bude dobre znameni.

Jani, moje segry jsou take dvojcata. A mamka vyklada, ze je do 4. patra nosila (vytah v baraku u nasich nemame), nejdriv pod kazdou rukou jednu, kdyz pribraly a zacaly se aspon trochu pohybovat, tak je pekne honila samotne po schodech.

Janco, nevim. Asi zadna nemame tak dlouho po IVF. Ale me sestricka rikala, ze embryjka jen tak nenici. Zkus tam zavolat.

milena26
22. zář 2009

janičko.slunicko ja jsem po ketu nedostama M a ani jsem na testíku nemela // tak mě moje dr poslala na krev aby vyloučili,že opravdu těhu nejsem....

lita
22. zář 2009

Anlek, ty tancujes zavodne, s manzelem? A to budes o vikendu tancovat? Tak hlavne at te manzel moc nehazi vzduchem 🙂 Mozna proto ti neni tolik soufl, protoze tehotenstvi vetsinou snaseji lepe holky, co pred tim hodne ci intenzivne sportovaly.

Mne litani neva, ale v usa mam vzdycky sileny jetlag, takze se zezacatku budim kolem 4 rano a do postele jsem zrala uz v 8. Vstavani se mi casem upravi, ale vecer toho moc stejne nevydrzim.
Spise se bojim tlaku pri letani, aby mrnousum nevadily. Je to taky dost narocny let, musime prestupovat, protoze do S.F. z Prahy nic primo nelita. A pak je to navic nejakych 11 hodin. Takze se mi do toho moc nechce a necham si poradit od dr.

Ve vedlejsim baraku bydli lidi, co maji pejska a take cerstva dvojcatka, takze pres pejska se s nimi nekdy bavime. Bydli v 5. patre a pani je nahore uveznena jak princezna ve vezi. Proste se do vytahu nevejde s kocarkem, takze je odkazana na manzela. A my take bydlim v 5. patre, vytah je prtavy a jeste navic sem tam nejezdi.

lita
22. zář 2009

Janicko - i kdyz jsi nemela PK, tak to muze zitra vychazet na nejakych 13-14 dnu od posledni injekce a to by uz hladinu hcg nemelo ovlivnit. Normalne vymizi z tela tak do 8-9 dnu, ale vim, ze jedne holcine se to drzelo 11 dnu, ale dalsi den uz ani tuk. Takze zitra klidni testni, drzim palecky, at je vysledek pozitivni! 🙂

anlek
22. zář 2009

Mileno, jen pro moji zvedavost. Na krev te poslala dr. z Gennetu nebo tvoje gyndr.?

Lito, netancuju zavodne, ale je to nas velky spolecny konicek. Diky, kteremu hodne cestujeme. Ja si myslim, ze nebudu tancovat celou dobu stopro, jen obcas ... Hlavne pokecam. 😵 Ona nam hromada lidi drzela palecky, vzdyt jsme prvni vcelicku pichali ve Svedsku take na tanecni akci. Ona to stejne neni zadna divocina. No ja jsem spis ocekavala, ze mi bude pekne blbe, mela jsem pred IVF 2x pichly pregnyl a 2x mi po nem bylo pekne zle, vylozene tehotenske nevolnosti. No a kdyz se neobjevovali, tak jsmem byla jen a jen mile prekvapena. 😀 😀 😀 Fyzicku mam nula nula nic, a diky rocni snaze o mrnouse jsem mela skoro o deset kilo vic. 😀 Proste jsem mela stesti.

barrca
22. zář 2009

holky díky moc za podporu, krásně se to čte 😵

Anlek, jé tanyny, ty my s manželem také rádi, ale nikam teda kvůli tomu nejezdíme 😉 . To je zajímavé, že to máte takto cestovatelské ....

lita, já byla jednou v usa služebně na pět dní a celé to probíhalo, jak popisuješ ... večer jsem byla úplně tuhá a v noci se budila ve 3 a nemohla usnout ... přečetla jsem za tři dny tlustou knihu ... a když už bylo líp, tak jsem se vrátila akorát domů. Fakt mazec.

anlek
22. zář 2009

Barco, my tancujeme uz takovou uroven, ze v CR si ji nezatancujeme. Proto musime jet vzdy nekam ven. Klasicky cca jednou za 6 nedel, Nemecko. Jednou rocne jezdime do Danska, tam mam uzasne kamarady, jsou stejne stari jako mi rodice. Maji dceru po IVF, takze ta mi dodavali dost sily.

janicka.slunicko
22. zář 2009

anlek, to je fantastické že takhle tancujete. to musí být bomba. ja jdu tak si občas trsnout na disco a nebo doma tancuju s hadrem v ruce. 😀

monivo
22. zář 2009

jjanco: také jsem krátce po IVF, ale jelikož máme 11 mrazáčků, ptala jsem se, jak to chodí s poplatkama na další roky. Teď už se dopředu neptají, jak dlouho to chcete mrazit. Ale dostali jsme papír, na kterém je napsáno, do kdy máme těch 1000Kč zaplacených a pak je potřeba zaplatit znovu. A pokud se neozveme my, prý volají sami a ptají se. Jestli se ti ale nikdo neozval, raději si tam zavolej a zeptej se na to.

Barco, 10 je pěkné číslo, hlavně ať se jich i hodně oplodní a dobře se vyvíjejí.

milena26
22. zář 2009

anlek já volala do caru ze jsem mela testik negativní a ani jsem nezacala menstruovat,tak mi sestricka rekla at si prijedu na krev a hned me objednala na UTZ aby me dr v gennetu zkoukla,pak to samo bylo zklamani i pro ni... prijde mi ze to ti doktori prozivaji s nami... sice jsou profesionalni,ale neradi zdeluji spatne zpravy..

pet.s
22. zář 2009

Ahojky holky, tak jsem vás dočetla. Dnes jsem večer probrouzdrala po netu. Koupila si 2 těhusvetry, 1 těhu halenku s potiskem Nesahat!Kopu! na břichu. Večer jsme tu vymýšleli, že si necháme vytisknout rodinná trika. Můj nápad Mužík bude mít na triku Had č.1, dcera had č.2, syn had č.3 a já budu mít na prsou.."nesahat,sem se chodí hadi hřát" 😀 Mužíkův nápad On bude mít na triku Živitel, já přiživník č.1, dcera přiživník č.2, syn přiživník č.3 a prý si nechá natisknout triček s očíslovanými přiživníky několik 😀 Synův nápad on si na triko natiskne Velký bratr a miminku nechá natisknou malý bratr. Dcera na nás hodila pohled hodný debilům a šla randit na ICQ 😀 😀 😀

petap1
23. zář 2009

Dobré ranko,

barrca: moc hezká úrodička 🙂 Držím všechny palce, ať se jich oplodní co nejvíce 🙂

Lita: tak to jdu na to..večeřičky,staeky, sýry, salámy...to je příjemná činnost jak strávit čekání 😀

Anlek: no myslím, že stejně vyjdu ze dveří a bude spousta věcí, na které bych se ještě zeptala. Naštěstí jste tu vy a můžu se ptát i vás 😉

Janicka.slunicko: tak jak...testla jsi ?? Držím palce na // 😅

Pet.s: moc hezké nápady..moc se mi líbí ten tvůj 😎

Já jdu po jedenácté volat na HCG...potvrdit si, že má funkčnost je na nule 😒 . ani se mi tam volat nechce...ale výsledek stejně vím, tak to nebude takové zklamání...

lita
23. zář 2009
petap1
23. zář 2009

už jsem to četla...brrr...ani o tom nepřemýšlet 😠

milena26
23. zář 2009

arcca taky gratuluju k úrodičce a at se oplodní co nejvíc vajuch 🙂

pet.s dobry nápadíček líbí se mi to s těma hadama 😀 😀

lita to je des co se muze vsechno stat... to je sila tedy... ja bych nedokazala to dite dat jen tak pryc..... ani si to nedokazu predstavit..... brrrrrrr

barrca
23. zář 2009

Ahoj holky, tak normálně nic nevím. Jsem si před chvíli volala do gennetu a prý je u mě od embriologů pouze zaznamenáno, že si mám ohledně ET volat v pátek (pokud se mi sami do 8:30 neozvou), ale kolik mám oplodněných vajuch apod. nic nevím, prý tam nic embriologové neuvedli ... a že je prý brzy na nějaké závěry.... prý nemá smysl si dnes znova volat. ☹ No nebudu se stresovat ...zítra tam zkusím znova zavolat a když mi nic neřeknou, tak volám přímo emriologům, protože na ně mám telefon od minule, kdy jsme si museli volat v neděli ... sice to nemají rádi, ale já se nedám. 🙄 😝

Pet, parádní nápady ... tak si je nechte udělat všechny 🙂

lita, ten clánek ani raději číst nebudu - stačí mi vidět ten název 😖

milena26
23. zář 2009

barrca noo oni uz po telefonu nechtejí info moc dávat,nevím jak je to ted..... nám ještě loni řekli počet,ale pak co holky ríkali,tak nedávají tak podrobné info jako dřív asi toho někdo zneužil nebo já nevím proc ,pro nás je to samo horší,ale oni zase chráněj NAŠE údaje ,tak je musíme chápat.. nebuť smutná a vydrž tedy do zítřka a zavolej si k embriologům,třeba ti řeknou víc...

anlek
23. zář 2009

Ahoj,

Pet.s krasne napady. 😀

Peto, vubec se nestyd si napsat na papir, na co se chces zeptat. Ja to nejdriv nedelala (prislo mi to blbe chodit s papirkem), ale pak jsem klasicky na Vltavske mela x dotazu, na ktere jsem se zapomenal zeptat. Tak jsem zacala pouzivat papirek s dotazy. 😀 Ale jinak mi ti tu urcite radi odpovime, pokud budeme vedet. 😉

Lito, to je moje nocni mura. Ale ja bych prcka nikomu nedala.

Barco, no ted uz vis, ze se stopro neco oplodnilo. A kolik - to bude sladke tajemstvi do zitrka. Urcite jich bude dost, po dlouhem protokolu by mely vajicka byt kvalitni. 😉 Ale je to bordel, ze to nemaji v pocitaci, vzdyt to kazdou zajima. 😖 Jinak me sestra ve stredu teda rekla, kolik se jich oplodnilo, ale take mi rekla, ze si mam volat az v patek, ze ve ctvrtek je to zbytecne. Tak jsem ji rekla, ze jsou to nase miminka a chci o nich vedet, tak jestli to neni moc velky problem, kdyz si zavolam a ona rekla, ze ne .... Podle me jim vubec nedochazi, ze clovek tohle hodne proziva a chce vedet.

barrca
23. zář 2009

Jojo, sestra říkala, že teď toho mají nějak moc ... asi 15 čekatelek, které musí obvolávata že se může i stát, že mi v pátek sami nezvládnou zavolat, tak ať se kdyžtak ozvu sama. Já je trochu chápu, ale současně jsem samozřejmě napnutá jak blázen ... ale jak jsem psala, nechci se stresovat a to, že budu vědět, kolik jich je stejně neovlivní, kolik jich bude dobrých, že 🙂 ... ale zítra to zjistím ať se děje cokoli!

milena26
23. zář 2009

barrca jistě že jsi napnutá jak kšanda to je jasný...... to jsme a budeme všechny pokud se tohle bude dít zrovna nám tak takže my tě úplně chápeme 🙂 😉

petap1
23. zář 2009

barrca: chápu, že toho mají hodně, ale taky by mohli pochopit naši zvědavost a touhu po informacích, že 😠

Jinak volala jsem na výsledky a HCG je dle přepokladu-negativní...musím holt doufat ve zlaté ručičky Dr. Vykysalé 😉

barrca
23. zář 2009

Petap, neboj, oni už ti v gennetu pomůžou 😉 dr. Vykysalá je fajn ... já tedy měla čest téměř se všemi dr. a byla jsem vždy spokojená ... dokonce mi včera dělala opu ta nová dr. a je mi daleko lépe než posledně, nic mě skoro nebolí, na záchod chodím bez bolestí, žádné omdlévání po narkózce ... tak mám roupy a pořád bych něco dělala 😀 ... teď např. peču slaný koláč se sušenými rajčaty, parmezánem a rukolou 😅 ... máme dnes s mužíčkem výročí svatby 🙂

janicka.slunicko
23. zář 2009

ahoj holky. Tedka jsem prijela z gennetu, byla jsem tam kvuli papiru k neschopence,tak to mi vyřidili dole .Pak jsem chtěla napsat recept na utrogestan. tak to mě poslaili nahoru,že jsem si měla včera zavolat a že neví jestli mi ho napíšou dneska. Nakonec sestřička nahoře šla za doktorkou a ta mi ho napsala.tTa je hodna. Aspon tam nemusím zítra letět.
Taj jsem si rano udělala testik a po čtvrt hodince se mi tam ukazala takova strašně slaba čarka.Tak nevím...

pet.s
23. zář 2009

A hojky holky, dnes jen nakukuji. Jdu spinkat. Večer nakouknu. Všem, co to potřebují držím palce. 😉
Barca já bych taky pekla. Asi už začnu zkoušet vánoční pečivo. peču na zakázku. Loni 100 kg pečiva. Letos to omezím. Jenže se mi o loňska ztratily fotky, tak abych měla, co nabídnout. taky chci vyzkoušet pár nových receptů.už se těším.

janicka.slunicko
23. zář 2009

brrca. to je super výročí, mi s manželem jsme už osum let, letí to jako blazen. Tak to hezky oslavte.

janicka.slunicko
23. zář 2009

pet.s. to je super že pečeš. ja také peču jsem cukrařka. ne teda na zakazku ale to uplně stačí pro rodinu než napeču..

barrca
23. zář 2009

jani, tak to vypadá dobře, lepší slabá čárka než žádná 😉 držím palce ... No my jsme s mužem svoji 4 roky, ale celkem už to táhneme 11 let 😅

barrca
23. zář 2009

je pet, ty pečeš cukroví, tak to bys mi mohla dát nějaký tip ... každý rok se snažím upéct nějaký nový druh - mě to hrozně baví - jak voní celý dům a tak ... a pak to rozdám, protože jíst to moc nemusim 😝

petap1
23. zář 2009

barrca: v to pevně věřím..snad si tam se mnou poradí 🙂🙂

janicka. slunicko: jak píše barrca..lepší slabá než žádná...já věřím, že to dopadne dobře 🙂

pets: tedy já taky ráda peču, ale na zakázku to musí být docela vyčerpávající. Mě by to v tak velkém asi už nebavilo.

Nějaký tip na cukroví bych taky brala...každý rok je těžší a těžší najít něco nového 🙂