Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

pet.s
23. zář 2009

Já vám klidně nějaký recept dám. Docela je sbírám,ale těžko říct, co nemáte. Co třeba ježci. vypadají moc hezky,je to podbné jako linecké těsto. uvnitř je mandle nebo ořech.Prdelka se máčí v čokoládě a balí v kokosu. Zvlášt oblíbené u dětí. Nebo jsem loni dělala citronové pečivo s marmeládou. Zvlášť s pomerančovou to bylo výborné.

petap1
23. zář 2009

Mňam..já se hlásím o recepis na ježky....dovedu si je živě představit 😀

petap1
23. zář 2009

Holčiny pro tento týden se loučím, odjíždím na chalupu uklízet po výměně oken a dvěří. Sice to bude makačka, ale zase budu mít hooodně prodloužený víkend 😀

Všem držím palce a doufám, že tu po víkendu budou jen samé pozitivní zprávičky 😉

Mějte se

milena26
23. zář 2009

janičko paráda,určitě čárka bude sílit uvidíš 🙂 tak zatím potichounku gratuluju 😵

anlek
23. zář 2009

Barco, dobra oslava vyroci. To musi byt vsechno dobre.

Pet.s teda 100 kg, to si nedovedu predstavit. Nejaky receptik bych brala take.

Jani, potichoucku gratuluju, jen at hezky carka sili.

Peto, aspon ti cekani do prvni konzultace utece.

lita
23. zář 2009

Janicko - treba slabounka carka bude zitra trochu viditelnejsi. Asi to tedy nebudou dvojcatka, ale na jednoho to muze ukazovat. Udelej si testik zitra a pozitri a uvidis. Hodne stesti, at je zitra carka jeste ruzovejsi 🙂

Pet.s - vy byste si mohli zalozit firmu na tricka, rozhodne originalni. A uspechu dosahnete, az si ho oblekne i dcerka 🙂
Je dobre, ze si prvni trimestr odkroutis ted, protoze kdyby byl behem vanoc, tak bys toho asi moc nenapekla, vid. To jses dobra, rovny metrak cukrovi, to musi vonet ne jen cely byt, ale cela ctvrt 🙂

Barrco - to je divny, ze ti to nereknou po telefonu. Ja jim tam volala kazdy den a pokazde rekli. Ale pravdou zustava, ze jedna sestricka byla dost zmatena, a i prestoze jsme meli kazdy den 7 oplodnenych vyvijejicich se embryek, mi tvrdila, ze se PK konat nebude. Takze jsem byl pripravena jit driv, ale nakonec samozrejme byla.
Pekne jim tam zavolej a nenech se odpalkovat, vzdyt je to jenom otazka 1 minuty vyhledat si te v PC a rict ti to cislo.

petap - to bude dobry, pichnou vyvolavacku a rozjedes se 🙂

pet.s
24. zář 2009

lita, no voněl celý barák. Ale kdybys viděla moji kuchyni. Mužík se na 3 týdny odstěhoval do jiného bytu, jezdil jen na jídlo. Po kuchyni zašlapané těsto, že jsem vždy musela zaklekknout a drhnout nožem.Letos mám na to sjednanou uklizečku. Bude chodit denně to oškrábat a vytřít.

Jani a kolikátý den jsi? Já měla taky pořád dost slabé čárky. Dokonce i 14 den po ET nic moc.

Barco lita má pravdu. Nenech se odbít. Jsou to taky jen lidi a občas jsou myšlenkama jinde. Já tam vždy zavolala. Oni řekli je jich tolik a tolik, zavolejte zítra jestli nebude ET.No a v úterý jsem se opozdila, volalal déle a za hodinu jsem měla být v Praze na ET. Muž v práci v Praze, já nepojízdné auto, ještě náhoda, že švagr byl po ruce. To byl fofr. 😀 😀 😀 Ale stihli jsme to. 😀

nannynka
24. zář 2009

Ahoj, teda peceni 🙂 to se rada ochytrim. Jinak jsem vcera absolvovala trombocentrum, dloooouhe cekani znamenalo asi 5 minut a pani doktorka byla velice mila. Poslali me na krev a objednali za 2 tydny s tim, ze pokud najdou problem zavolaji driv. Jen se setricka trochu ksichtila kdyz jsem ji rikala, ze termin co mi napsala se mi shoduje s UTZ v Gennetu a ze to nestihnu...Sestra komentovala, ale pani doktorka zasahla a rekla mi, at proste hned z Letne mazu na Karlak. Odber krve byl trochu horor, byl tam snad milion lidi, ale sestricka si v papirech vsimla ze jsem tehotna a po peti minutach me odvedla na odber, abych nemusela cekat.

Janicka: moje kamaradka mi tuhle privezla test a meditovali jsme jestli ten stin je druha carka a po nekolika dnech se ukazalo ze byla 😉 , takze ver !

Jak jste tu nekdo psal, ze prvni vysetreni po ivf ti doktori nejak vic prozivaji, tak mam taky takovy pocit. Vykysala v to utery fakt mela radost, obvykle toho moc nenamluvi, ale ted byla komunikativni jak snad nikdy za ty dva roky co k ni chodim.....

Devcata, drzte se! Ja uz budu muset koupit lizatka, protoze mlade trochu mava se zaludkem.

barrca
24. zář 2009

Dobré ráno holky,
tak jsem dnes normálně ani nemusela volat. Zrovna když jsem ráno po osmé lezla do vany, tak mi volala sestřička z gennetu sama a řekla mi, že se o ET rozhodne zítra a že mám 7 embrijek a 5 se jich vyvíjí velmi slibně 🙂 ... tak jsem byla nadšená, že se sami ozvali ... to asi jak jsem se včera pořád vyptávala a zjišťovala, tak mi dnes zavolali sami, když tam embriologové dali nějakou informaci 😉 Nechci to zakřinkout, ale za těchto okolností to snad prý stále vypadá na PK 😵 ... tj. na transfer v sobotu, což by se líbilo mužíčkovi neb by se nemusel složitě dostávat z práce.

Pet, myslíš, že až budeš mít chvilku, tak bys mi mohla poslat do IP ten recept na citronové cukroví - loni jsem jedno zkoušela, ale bylo to totální fiasko ☹

nanny, tak to si to pěkně zvládla - já také chodila na karlák na hematologii k dr. Válkové a byla bezvadná ... a manžel tam chodí taktéž do trombocentra a nemůže si stěžovat (má leidena ... zánět žil, tj. nemoc starců měl už v 18 letech a od té doby ředí krev koňskou dávkou varafarinu) ... my těm našim dětem dáme takovou genetickou výbavu, že to bude teda děs 😔

zdepros
24. zář 2009

Ahoj holky, ty jo vy řešíte vánoční cukroví, taky by se mi hodil nějaký nový nápad 🙂
Pet.s, nebyla jsi teďka někdy ne NT screeningu? a jak jsi dopadla, nebo jsem to přehlídla a popletla? 🙂
Jani držím palečky ať je dnes čárka silnější 🙂

zdepros
24. zář 2009

Ahoj Radko, tak to je skvělá zpráva, to moc gratuluju k embrijkám 🙂

barrca
24. zář 2009

Ahoj Zdeni, díky 🙂 Jak ti je? Už lépe?

zdepros
24. zář 2009

Radko, jojo děkuju už se cítím trochu líp, o víkendu mě bolelo v podbřišku, tak jsem raději zašla k doktorce a prej je vše ok a ve středu mě čeká NT screening tak to snad bude vše v pořádku 🙂

barrca
24. zář 2009

O tom nepochybuji 😉

janicka.slunicko
24. zář 2009

ahoj holky. děkuji že držíte palečky, odpoledne skočím do lekarny a koupim si testík,
Barrca.to je super že se ti ozvali sami.blahopřeji k embrijkum. mi jsme PK neměli .také jsem si tam rano volala a hnedka mi řekli že mam za dvě hodky dorazit tak to byl fofr.
pet.s. ja jsem dneska 11 po ET.tak sem zvedava co se mi ukaže,pak pisnu.
Holky jak mate vychazky?

anlek
24. zář 2009

Ahoj,

Nany, aspon nekde funguji doktori dobre a jeste lip, ze si umi sestricky srovnat, kdyz jsou neprijemne. Drzim palecky, at nevolaji a vse je ok. Nevolnosti jsou tu hnus, ale co by clovek pro toho drobka nevydrzel, co?

Barco ... muzes kouknout ke me do alba, tam mam vse popsane den po dni ... Ale ja ve ctvrtek mela min dobrych embryjek nez pak v patek. Proste i nejaky ty pomalejsi se rozjeli .... Zrejme hocicky. 😵 Oni pry kluci jsou v uplnem zacatku rychlejsi a holcicky je dohaneji pozdeji. Sice nevim, jestli je to pravda nebo ne ... Verilo se tomu krasne. Takze proto si myslim, ze veri, ze se jeste nektere z tech pomalejsich rozjede a budete mit PK.

Zdepro, ja mam pocit, ze Pet.s jeste na NT nebyla. 😅

Ja byla dneska u zubare a bylo to nevesele (kontrola po roce) a prohlizel zuby a hlasil - plomba s kazem, plomba s kazem, kaz, kaz, .... jen uplne predni zuby mam v porad jinak vsechno zkazene. Nechapu, kde jsem k tomu prisla. Dneska mi opravit nejakou rozlomenou plombu, pod kterou byl kaz a uz jsem objednana na tri dalsi navstevy a budeme v opravovani zubu pokracovat. 😢

barrca
24. zář 2009

jani, já mám odpoledne 4 hodiny v kuse (15-19h.), rekla jsem si , že to chci v kuse a i hodiny jsem si určila, aby mi to vyhovovalo ... některé holky mají ale i neomezené vycházky, záleží trochu i na dr. ... já jsem po opu a před ET, tak bych neomezene ani nedostala ... nechtějí je moc dávat ani těhulím

barrca
24. zář 2009

anlek díky, už jsem mrkla, takže by to nakonec mohlo být i lepší než těch pět 🙂 no já budu šťastná za 2 krásná s PK 😵 ... a třeba budou i nějací mrazáčci ... ty nějaké máš? promiň, nepamatuji si to ☹
... a nemůže to kazení zubů souviset s těhu? nevím, možná je ještě brzy, ale v těhu se přeci témeř každé kazí zuby ... no já zatím mám jen jednu plombu a to ještě strašně dlouho, tak doufám, že to tak vydrží ... ale i zkažené zuby přežiju, když to klapne 😎 ... tak snadtě zubaře nebude moc trápit 😕

anlek
24. zář 2009

Jani, ja mam neomezene. Ale ted uz asi nejvic moji dr. vadi, ze jsem omdlela a ze byvam silene utahana (vzdy po par dnech prospim cely den), nechapu, jak bych s timhle mohla pracovat. 😖 Ted uz to nema nic spolecneho s tim, ze jsem po IVF. Navic jak gyndarka, tak obvodni jsou trochu histericke z mexicke chripky, ze ji rozhodne nesmim chytit a ze jakmile zacne radit, ze mam sedet doma na zadku a nikam nechodit. Netusim, co by chtely udelat s mym muzem, ten jaksi pracovat musi. 😅

Barco, ja jsem ve ctvrtek rekla muzi, ze spis je bezne, ze pocet dobrych embryjek se zmensuje, takze at pocita s patkem. No a v patek jsem byla v soku. Ale prijemnem. Tak drzim palecky, at jsi na tom stejne. Je super, kdyz muzou vybirat a nevedi, ktere, ze jich je dost dobrych. A jeste lepsi je, kdyz mohou zamrazit, clovek je hned klidnejsi. Pokud pujdes v sobotu, tak ty embryjka, ktere nezavedou, tak nechaji rust jeste tusim do nedele a teprv nedeli zamrazuji ty nej, v pondeli si budes volat kolik jich je zamrazenych. My mame 4.
Ja jsem teda mela skoro vsechny sestky az osmicky vrtany (ikdyz vyjimka se tam sem tam najde), to ma zrejme souvislost s tim, ze jsem brala leky, kdyz se mi vyvijely (nez narostly). Vzdy na jedne kontrole skolni zubarka zkonstatovala, ze my nejaky novy zub vyrostl a na dalsi ho vetsinou uz vrtala a to jsem chodila po pul roce. 😖 A jestli to ted ma souvislost s tim, ze jsem tehu nebo s tim, co jsem do sebe za posledni rok narvala, to nevim. S dr. jsme to neprobirali. Ale on dela uz takove ty hezky plomby, takze aspon budu mit hezci pusu. 😀 😀 😀 A je rychlik, za 10 min zub opraveny, driv jsem u zubarky stravila pul hodiny a pak jsem premyslela, jak ze se ta pusa zavira. 😀

barrca
24. zář 2009

Leni, tak to mate fajn, ze mate jeste 4 snehulacky ... no uvidime zitra, jak ti moji bojuji ... a urcite budu klidnější, když bude z čeho vybírat, posledně to bylo takové dá se říct bez velkým možností výběru 😒
Jasne, pricina zkazenych zubu neni tak dulezita, hlavne at ti je da dohromady - to ti dela asi bile plomby, ze? Ja mam jen jednu a bilou a dokonce jeden zubar ani nepoznal, ze ji mam 😅 ... no on byl takovy neschopny ...

anlek
24. zář 2009

Dela mi bile, tak snad vydrzi dele, nejlepe na veky. 😀 😀 😀 Jenze ted plomba (asi docela velka) osmicky me stala 800 Kc, to bude panecku drahy usmev. 😖

janicka.slunicko
24. zář 2009

Tak jsem si udelala testik , a je tam zase slabounká čarka.tak jsem si koupila další testiky a udělam si zase zítra ,snad bude se zlepšovat. 🙂 Dneska mě pobolíva bříško celej den, tak se valím na gauči a čučím na telku.Ve které davají blbosti, akorat na co koukam tak to Kriminalka Miami. To se mi libí ten serial, jak vyřešujou ty vraždy.
Ja mam vychyzky od 10-12. a 14-17 hod. tak to je docela dobré akorat že o víkend nemužeme být na chatě,to mě štve. je tam suprově.
Zubař to je také něco nejakého dobrého sehnat,ja mam dobrého zubaře a vždycky se snaží aby jsem nemusela nic nebo malo zaplatit. tak to je klika že ho mam, co kamaradky řikají kolik platí to je šílené.

barrca
24. zář 2009

jani, tak to je fajn, to už není náhoda 😉 já doma pořád šůruju, protože po transferu plánuji jen leháro, knihu, internet a maximálně telku ... tak teď honím, co potřebuji 🙂
My máme zubaře v práci a také nám ho zaměstnavatel platí, takže já jsem naštěstí v klidu 😝 a zubařka je skvělá, je to původně dětská zubařka, takže je strašně hodná ...

miluse
24. zář 2009

ahojky holky,

jdu vás pozdravit. Na dovče bylo super a ani mi nepřišlo, že ten týden byl málo, tak nějak mi to přišlo akorát. Dneska jsem byla na utz a prďolkové mají každý 7 cm a kousek 🙂 a co tady nového? Koukám, že jste toho docela dost nakrafaly, tak nemám ani sílu dočítat.

Jinak, ještě se vrátím k těm vycházkám v PN, na jednom serveru mi odpověděli toto http://azrodina.cz/3332-neomezene-vychazky, z čeho tedy vyplývá, že záleží na mudrovi, tak jsem zvědavá jestli někdy ještě půjdu na nemocenskou co mi pak k tomu řekne. 😕

lita
24. zář 2009

Jani, tak to vypada na dobre ceste! 🙂 Je ta carka o trosilinku silnejsi nebo se objevila o kousek drive?

Barrco, vidis, stacilo vyslat par vyhruznych vln smerem na recepci Gennetu a pomohlo 🙂 PK tedy vypada slibne! Drzim palecky, at se drzi vsechna. Uz ted to naznacuje, ze jsi tentokrat snesla hezci kraslice 🙂

Anlek, tak to je mi te lito - a ty vydrzis vrtani zubu bez injekce? A k tomu zubari jsi se vydala dobrovolne nebo te tam poslal doktor?

Milu, Gratulace k prtouskum, krasne rostou, to uz jsou ale mackove 🙂
A dekuju za clanek - hodne poucny. Proc potom ty doktori s tim delaji takove obstrukce? V utery jdu k memu gyn.dr. a reknu si o neschopenku, tak uvidime, co mi nabidne.

Rozhodla jsem se radsi zustat doma, nikdy nevim, jak mi druhy den bude a hlavne - vcera jsem jela MHD a uz dost lidi prskalo, takze radeji od nich dale.

Mne je dnes soufl cely den a ted se tu snazim vyplodit veceri. Myslela jsem, ze jsem koupila listovy spenat a on je dost sekany a ten pohled mi nedela moc dobre...

nannynka
24. zář 2009

Ahoj, ja mela po ET vychazky 2h dopo a 2h odpo, Brandejska mi rekla, ze mi neomezene napsat nemuze. Po 2 tydnech jsem se nechala vypsat a pracuju. Jsem dohodnuta, ze to zkusim do konce roku - dojizdim 30 km do Prahy a pak pres celou Prahu a pokud zacnou virozy, budu makat doma.

Lito: chapu a rozumim, nas pasazerek mi dneska ze srandy delal celej den zaludecni mexicky vlny. Ale vecer dorazila s manzelem i lizatka, tak je mi lip.

Janicka: vidis, porad tam ta carka je 😉 nikam neutekla 😀

barrca
25. zář 2009

Ahoj holky, jen v rychlosti zdravím, protože za mnou dnes přijede mamka, tak chci něco nachystat .... no a abyste věděli, jak se situace vyvíjí 😅 , tak stále mám 7 embrijek a 5 se dobře vyvíjí a tudíž budeme mít PK a na transfer jdu zítra. Opět mi po osmé volala sama sestřička z gennetu a byla strašně milá ... zítra buď sami zavolají, nebo si mám volat sama, neboť prý nás je asi 12, u kterých je pravděpodobný ET ... anlek, tak je to zatím dost podobný scénář jako u tebe 😉

Milu, vítej zpět z dovči a díky za info, je dobré vědět na co máme nárok ...

Lita, já pokud to klapne, tak asi také zůstanu doma, neboť nám v práci po 42 dnech neschopnosti doplácejí většinu platu a kdo se tam bude stresovat že ... ale to ještě dost předbíhám 😔 ... no a třeba se mi bude stýskat 😅

Jani, držím palce na dnešní testík!

nannynka
25. zář 2009

Ahoj, dneska se na vás obracím s dotazem. V noci jsem začala trochu špinit a pak už jsem toho moc nenaspala. Volala jsem do Gennetu a tam se mě vyptali, jestli nemám křeče, jak moc špiním a tak. Pak mi řekli, že se to stává a že se nemám plašit. Nemáte někdo podobnou zkušenost ? Nebudu si hrát na hrdinu, dost mě to vyděsilo. Bříško mě sice pobolívá, ale ne v podbřišku a minule to taky tak bylo - přeci jen trávení už se mění na bublinkování a nafukování. A tahají mě třísla, to mi dr řekla, že to se natahují vazy kolem dělohy jak se to tam mění.
Díky za zkušenosti a náměty.

zdepros
25. zář 2009

Dobré ranko holky,
Milu tak vítej zpátky z dovči, no mimísci teda krásně rostou

Jani tak co testík, čárka určitě bude sílit 🙂

Radko, tak zítra budu držet palečky ať ti zavedou ty nejlepší embrijka 🙂

Lita, tyhle šoufl stavy znám, stačilo se podívat na jídlo nebo ho jen cítit a už se mi zvedal žaludek a to mohlo být i moje oblíbený kuřátko 🙂 , ale už je to celkem dobrý

lita
25. zář 2009

Nannynko, s timto zkusenost nemam. Pokud je to jenom spineni, ne cista krev, tak to muze byt treba uhnizdovani prcka u tebe. Koukam, ze nejsi z Prahy, tak si do Gennetu dnes asi jen tak nezajdes.
Jeste spinis? Pokud by ti to trvalo, tak si radsi zajdi nekam na gynekologii nebo k tvemu doktorovi. Myslim, ze neco podobneho prozivala pred par tydny Pet.s a zasla k doktorovi, kde ji udelali UTZ a rekli ji, ze je prcek v pohode.

Zdepros, a v jakem tydnu jsi ted? Vcera nepomahala ani lizatka, pak jsem zkusila dousky Coly a bylo to lepsi. A mas jeste citlivy cuch? Ten totiz u me nejvic vyvolava nevolnosti.