Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

anlek
30. zář 2009

Leni, chtela jsem ti psat. A co navrat do prace? Jak probehl? Tesim se na jakekoliv zpravy od tebe.

lenkakubickova
30. zář 2009

Leni: do práce jsem nastoupila 17. a minulý týden jsem skončila s šílenou chřipkou doma, takže jsem se tu zatímmoc neohřála a v Pá jsme byli nuceni zavřít 2 největší pobočky (to je na dlouhé povídání) a teď máme obavy, co s náma bude. Jinak,jestli se ptáš na návrat po nevydařeném těhu,tak se mě tu naštěstí nikdo na nic neptal,tak to bylo fajn. Až na jednu paní,co ke mně přiběhla a začala mi gratulovat k těhotenství div neskákala radostí a v tu chvíli jsem to samo nevydržela a rozbulela se a odešla na záchod. Pak se mi omlouvala. Ale jinak normoš. Teď se spíš bojím o práci a co bude dál...mohla jsem být na nemocenské a mít klid...

anlek
30. zář 2009

Leni, ja vim. ☹ Ale zas na druhou stranu ty ses chtela vratit do prace, jen ti to dovoli. Takze bys doma asi moc dlouho nebyla. Porad ted ve zpravach rikaji, ze ekonomika se ma ve 3. a 4. ctvrtleti tohohle roku uz stavet na nohy, tak snad to postihne i vasi firmu a nebudes muset mit starosti s praci. S tou kolegyni je mi to lito.

monivo
30. zář 2009

anlek, Krč jsem si vybrala, protože ji mám nejblíž. U výběru porodnice jsem to raději nechtěla řešit. U každé porodnice jsem slyšela jak klady, tak zápory, takže opravdu je lepší to neřešit. Každá má jiné zkušenosti, záleží na spoustě okolností. Jsem ráda, že jsem již někde zaregistrovaná a mám až do 35tt klid.

Také jsem krevní skupina 0+, ale zatím jsem na krevních těhu testech nebyla, tak jsem zvědavá, co mi příště dr řekne.

Leni, ahoj, doufám, že už bude líp.

Jani: gratuluji k hcg.

lenkakubickova
30. zář 2009

Leni: to víš,nějak to dopadne, dyžtak budeme muset mimčo odĺožit,kdyby to šlo do háje,ale to je ve hvězdách,já doufám,že to dobře dopadne a ve všech směrech 🙂 Teď je ještě přísun starých záležitostí,takže je práce nad hlavu.

Mončo: máš pravdu s těm porodniceme, o každé je slyšet klad i zápor,tak je opravdu asi nejlepší zvolit tu, co je ti nejblíž 🙂 Jasně,že už bude líp,musí! 🙂

lita
30. zář 2009

Ahoj holky,
klavesnice vam teda jedou 🙂

Anlek - ta tvoje dr. je fakt divna! Hlavne se od ni nenech rozhodit, ja vim, ze na meneni je trochu pozde, ale trpet jeji excesy jeste nejakeho pul roku? Na info mas pravo a mas i pravo se rozhodnout, zda takovou lecbu chces podstoupit, do toho te nikdo nemuze nutit.
A o jakem druhu zloutenky mluvis? Pokud je to kojenecka, tak hodne miminek po porodu je mirne osmahnutych do zlutal
A nedava se magnesium az v pozdejsim stadiu tehotenstvi? Ted ti snad brisko jeste nemuze tuhnout.

Janicko - tak uz oficialni velke gratulace k tehotenstvi! 🙂 Koukam, ze my jsme tu vic napjate nez ty, kolik jich tam mas v brisku. Takze budete pripadne chtit vedet pohlavi az po porodu?
Myslim si, ze pristi ctvrtek tam srdicko/a bude/ou videt, to uz tak brzy neni, ja tam sla o 4 dny drive. Tak drzim palecky!

Barrco - tak at uz mas manzela doma, aby ti tam uz nebylo smutno. Tahle situace ty prtousky uvnitr musela jen posilit, takze se snad za tyden dockas take 2 carek 🙂

Pet.s - a tobe Langerova rekla, ze nejde udelat ta zadanka na VZP ted, abys mela alespon ty leky pokryte? To byl, myslim, celkem chytry napad, leky jsou celkem velka polozka IVF.

Leni - drzim palecky, at vam imunologie vyjde dobre, pripadne at se prijde na neco malinkateho, co jde jednoduse potlacit. Jsi opravdu silna holcina, musi to byt nesmirne tezke vratit se do prace, i kdyz kolegove nic nekomentuji, ale visi to ve vzduchu. To bylo vase 2. IVF nebo to poprve bylo IUI?
A treba by take pomohl delsi cyklus stimulace, jako ma ted Barrca. Tim bys treba mela kvalitnejsi vajicka, ktera by byla schopna PK a treba by vam zbylo i neco do mrazaku, pro pripadneho sourozence 🙂

Ja jsem si v nedeli dalsi migrenu (jaky ty, Barrco, asi neco ve vzduchu), ale tentokrat jsem si vzala Panadol a kupodivu zabral. Jenze mi pak prozmenu bylo zase desne soufl i druhy den, takze neco za neco. Ale snad se mi tu osklivku podarilo na delsi dobu vypudit.
Vcera jsem byla zpet u sveho gyn.dr. UTZ jsme nedelali, protoze byl minuly tyden. Vicemene jsme naplanovali plno vysetreni (na nektera jdu zpet do Gennetu). Nic moc jsem se nedozvedela, ale nekolikrat zopakoval, ze tehotenstvi s dvojcatky je nesmirne rizikove a nikdy se nevi, az dokud je nevytahnou z briska. Vychazky mi napsal od 8 do 20, takze na nejake vecere to asi nevypada. Ale porad lepsi nez par hodin, kdy clovek nevi, zda mu zrovna bude dobre.

lenkakubickova
30. zář 2009

Lito: ahoj 🙂 Bylo to naše 1.IVF, ale už jsem před tím byla 2x těhotná (přirozenou cestou) a v 6-7tt se přestal plod vyvíjet, totéž se stalo i teď při IVF...prý to už není jen tak samo sebou,ale všechna všetření jsou kromě té imuno v pohodě, tak trochu doufám,že se tam něco malinkatého najde a bude se to řešit. Takže čekáme, co bude dál....zatím se těhu děsně bojím,že se to bude opakovat...ale to časem prostě přejde 😉

zdepros
30. zář 2009

Ahoj holčiny
tak jsem byla na NT screeningu a vše je v pořádku 🙂 , mrňousci měří 6,9 a 6,7cm jsou dokonce o kousek větší 🙂 , fotky vložím, dokonce nám natáčí i video 🙂

Leni ráda tě tu vidím, je toho na tebe docela hodně a teď i ta práce, ale teď už musí začít být jen dobře

Radko tak to je fajn že ti pustí manžela domů a nemusí na operaci, ty budeš taky klidnější a mimískum to taky prospěje

monivo
30. zář 2009

Zdenko, kde jsi byla na NT screeningu? My jdeme do gennetu.

anlek
30. zář 2009

Leni, kdyby to s praci vypadalo hodne blbe, urcite se mi ozvi. 😉

Moni, ja jsem se jen ptala, protoze jsem zvedavka zvedava. 😉

Lito, mozna bude stacit, kdyz si vzdy po navsteve uklidnite, ze je opravdu divna. Zloutenkou jsem myslela, tu kojeneckou. A vim, ze ji maji skoro vsechna miminka, ale kdyz se ocekava horsi, tak je urcite na miste prcka hlidat po porodu pecliveji. Magnesium jsem dostala, ackoliv mi bricho netvrdne, ackoliv nemam krece.

lenkakubickova
30. zář 2009

Zdeni: jůůůůů,to je super,takový obříky v bříšku 😉 😀 I video jo? No tak to je bomba 🙂

Leni: O.K. tak to se neboj,kdyby něco,hned ti volám 😉 😀 😀 😀 Ono jde o to,že já bych už nejradši hledala hned,fakt je to blbý,ale nechci přijít o odstupný,takže spíš čekám co bude v tomhle směru 🙂

monivo
30. zář 2009

Anlek, a ty jsi už někde registrovaná?

zdepros
30. zář 2009

Mončo, ten NT mi dělala moje doktorka, když jsem tam byla prvně tak mi řekla že mají stejný program jako v gennetu a že tam dělaj všechny tyto testy tak jsem to v genetu zrušila a jak píšeš o registraci že máš do 35t klid co tím myslíš?, já se budu registrovat asi v motole a tam až po ukončeném 14t. dělaj registraci

anlek
30. zář 2009

Moni, jsem registrovana na Bulovce (nejblizsi porodnice), ale neplanuju tam rodit, jen pokud to trochu pujde. Mam to pro pripad problemu a take, abych mela kam chodit na monitory ke konci tehotenstvi. Jinak uvazuju spis smerem Neratovice, Vrchlabi ... Nekde, kde se da rodit prirozene.

monivo
30. zář 2009

Kamarádka rodila před 14ti dny v Motole. Já to tam mám přes celou Prahu, takže Motol jsem zavrhla. Při registraci mi řekli, že mám k nim přijít po 35tt, takže co se týče porodnice mám do 35tt klid, tak jsem to myslela 🙂

Mě jen zajímalo, jestli na NT screeningu dělají i fotky. Půjde tam se mnou manže, bude to jeho první UTZ.

lita
30. zář 2009

Leni - my jsme se do CAR registrovali minuly rok v lete, protoze mel manzel spatny spermiogram. Pak jsem necekane prirozenou cestou otehotnela, ale potratila jsem asi cca 3 tydny po ovulaci. Nikdo nezjistoval, proc tomu tak bylo. Ale trochu si myslim, ze to mohlo byt kvui me pozdni ovulaci. Po mnoha letech antikoncepce se stava, ze ovulace prichazi pozde. Mne az nekdy 20.den cyklu! A pak muze byt problem, ze se embryjko v tele proste neudrzi a nekdy ani nevis, ze jsi tehotna a vyplavi ti ho menses. Nastesti pri IVF ovladaji ovulaci oni. Nebyl to treba taky tvuj problem?
Treba by pri druhem pokusu opravdu pomohl delsi protokol, ale to ti samozrejme reknou v Gennetu. Takze bych neztracela nadeje, tentokrat zase muzete zkusit trochu jiny pristup a treba to bude zrovna ten pravy. A kdyz jeste dopilujete tu imunologii, tak to bude bejbisek jak vysity 🙂
Jinak musim rict, ze ty tvoje cepicky jsou opravdu kouzelne a nesmirne te obdivuju, jak po tech vsech smutnych zazitcich dokazes stale vyrabet cepicky pro mrnousky. Ale jen tak dal, jinak mimochodem - na Dejvicke je maly obchudek s cepicemi apod., treba by tam meli zajem o tvoji tvorbu? Klidne ti na ne zjistim kontakt, chodim nekdy okolo.

lita
30. zář 2009

Anlek - co mas na mysli prirozenou cestou? Do vody nebo jiny netradicni zpusob?

zdepros
30. zář 2009

aha tak to jo, a co říkala na motol?, byla spokojená, játo mám teda nejblíž na Kladno ale to jsem zavrhla,

Fotky určitě dostaneš, řekni si, já si teda řekla tak nevím jestli by mi je dala automaticky, ale taky jsem tam platila 3.000 za nadstandart jak tomu říkaj, prej zrovna tento UZ pojišťovny nehradí a ještě prý v 30t za ně chtěj 1000Kč a nebo ty 3.000 za celé těhotenství a je v tom i video a pak i nějaká lampa proti strijím, no jo co se dá dělat

monivo
30. zář 2009

Kamarádka rodila již 2x v Neratovicích a měla úplně obvyklý porod. Jak tedy myslíš "přirozeně". Pokud přeci nechceš klistýr, holení, epidurál apod, tak tě k tomu nikde nenutí.

anlek
30. zář 2009

Prirozeny, bez leku, bez nastrihu, volnost pohybu v prvni dobe porodni, moznost volby polohy pro druhou dobu porodni a podobne. Ne vsude splni vse na slibuji dopredu - Bulovka. Ale pokud budou problemy jakekoliv, tak je mi to jedno.

monivo
30. zář 2009

Ona měla velmi rychlý a bezproblémový porod. Přijela tam již otevřená na 5cm. Rodila v pátek dopoledne a v pondělí ve 12hod ji pustili domů. Takže tam moc dlouho nebyla, ale prý v pohodě i přesto, že prý na netu četla samé kritiky. Ona tam šla proto, že tam rodí její gynekolog. Také nedala na negativa na netu. Vždycky na každou porodnici najdeš i to špatné. To bys nemohla jít nikam.

NT screening se opravdu platí, ale nám ho gennet poskytuje zdarma, proto jdu tam. Ale pokaždé, když jdu do poradny, se mě sestra ptá, na kdy jsem objednaná k tomu jejich doktorovi na screening. Nejsou zvyklý, že někdo jde jinam než oni standardně posílají. Ale v gennetu jsou prý dobrý. A moje gyn s tím neměla žádný problém.

nannynka
30. zář 2009

Ahoj, jak tu resite ty porodnice.....Ja bydlim primo v Neratovicich a moje kamaradka tam dela porodni asistentku. Hodne mych znamych tam rodilo a vsechny byly moc spokojene. Vyhodou je, ze se tam nemusi registrovat, nevyhodou je, ze nejsou vybaveni na velke komplikace. Pripadne komplikace jezdi litackou na Melnik nebo do Prahy. Muj gynekolog me pred tim v minulem tehotenstvi varoval, protoze mel nestastnou pacientku u ktere se objevily komplikace az nekdy ve 30.tt a ona nebyla nikde registrovana - chtela do Neratovic. Vim, ze tenkrat obvolaval vsechny certy, aby ji nekde vzali...Proto - pokud se tak daleko dostaneme a ja verim ze jo - tak se zaregistruju pro jistotu nekde v Praze a pripadne to pak odrodim pres ulici tady u nas 😉.

anlek
30. zář 2009

Nanynko, prave kvuli tomu, ze v 12tt nelze rict, jestli na konci tehotenstvi budu mit potize ja, nebo prcek ... Proto registrace na Bulovce, kde by to umeli resit. Neratovice beru jako dobrou volbu, kdyz bude vse ok.

monivo
30. zář 2009

Když už to ale na vás přijde a jste již v Neratovicích a nastanou potíže, tak je už trochu pozdě řešit, jestli je vše oK a můžete jít do Neratovic, ne?

anlek
30. zář 2009

Moni, on je rozdil (aspon podle me), kdyz pred nebo kolem 30tt jsou problemy a vypada to, ze miminko uz vykoukne na svet, co nevidet. Pak je na miste byt v nejake nemocnici, kde umeji o takove prcky pecovat (napr. u me ta Bulovka). Kdyz se dostanu do 38tt a dal bez problemu, tak se da ocekavat, ze i porod bude ok. Pokud by nebyl, tak i v Neratovicich musi umet resit takove problemy - napr. cisar. Ale uz to nemuzou byt takove prusvihy jako hodne nezrali nedonosenci.

lenkakubickova
30. zář 2009

Lito: já jsem ani ze zdrav.důvodů antikoncepci nikdy nejedla,takže tou to nebude 🙂 Cykly mívám delší a nepravidlené a po mimoděložním těhu nemám jeden vejcovod a díky věku,ne že by mi bylo tak moc,ale bude mi 35 a tak mi Dr. doporučil loni IVF a tak jsem do toho šla. Jinak si už přez rok měřím bazální teplotu,takže vím,že ovulka je u mě v pohodě,tak okolo 14-16 dne cyklu,což není zas tak zvláštní. Manža měla taky úplně špatné spermio a po 3 měsících polykání vitamínů bylo vše v pořádku, tak nevíme fakt v čem by byl problém,uvidíme 🙂 Jinak díky za pochvalu čepiček. Dávám si občas reklamu sem na koníka do pravého sloupečku,ale teď sotva stíhám háčkovat,mám toho hodně,tak jsem na chvíli reklamu pozastavila 😅 A zas ji tak za 14 dní spustím. Baví mě to a když si tím i přivydělám,tak mě to baví ještě víc 😉 😀 A ty čekáš dvojčátka??? Jestli jsem to podle diskuze pochopila dobře 😅

lita
30. zář 2009

Leni, muj manzel mel uplne priserny spermiogram poprve, vsechny hodnoty otresne. Pak jsme po tom potratu nejak nic neresili a tento rok v kvetnu ho mel lepsi a pri OPU ho mel dokonce jeste lepsi. Puvodne to vypadalo na ICSI a ted jsme krasne mohli jen IVF. Vitaminy nejedl, jen proste zacal nosit volne pradlo nebo vubec ne, omezil jizdu na kole na minimum, omezil alkohol a vubec zpomalil. Takze ty spermiogramy jsou nekdy zahada. Pry to nekdy dokaze ovlivnit jedna chripka pred mesicem.
Vidis, mne je 34 let. A pred 3 lety jsem mela operaci na vajecniku - cystu, srusty, malem mi ho vzali. A s tim jednym vejcovodem neboj, moje kamaradka ma uz 2 deti a to vse s jednim 🙂
Cepicky jsou fakticky roztomile, libi se mi moda 30.let a nejak mi ji evokuji 🙂
Ano, cekame dvojcatka. Nejak jsem to vnitrne citila, takze kdyz se poprve na monitoru objevila, tak nejvic zaskoceny byl dr. Danek 🙂 Ale jak jsem psala, je to rizikove tehotenstvi, takze se snazim setrit. Ale ono to ani jinak nejde, je mi docela soufl nebo jsem desne unavena. Brisko roste, ale protoze mam desnou zacpu, tak nevim, zda je to vic mimisky nebo zacpou 🙂

lenkakubickova
30. zář 2009

Lita: jojo,to nám říkali taky,jak dokáže chřipka udělat se spermijkama divy. Ono se nám to mimčo nějak povede, já bych třeba dvojčátka brala 🙂 Holka,nevadí,že máš rizikový těhu,hlavně,že tam miminka jsou a jste zdraví 🙂 Opatrujte se a ať tě brzy přejdou ty nevolnosti a i ta zácpa!!! 😉

milena26
30. zář 2009

janicko.slunicko taky se pridávám k holkám a mooooooooooooooooooooooc gratuluji 😵 😵 😵

janicka.slunicko
30. zář 2009

ahoj holky, dneska jsem byla u kamaradky ta ma 4 měsíční holčičku,ta je tak nadherná...

Milena. také děkuji za d gratulaci.

Leni. jsem rada že jsi se také ozvala,mysleli jsme na tebe.. snad ti to také vyjde.přejeme ti to ze srdička. 🙂