Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

pet.s
30. zář 2009

janičko tak to jsme se nepotkali..gratuluji moooc držím palce...
Já dnes byla u svého gyn..dal mi doporučení k psychologovi,ale je to chlap, tak nevím jestli mě dost dobře pochopí, jak bezdětná ženská touží po vlastním dítěti. Já všechny racionální věci vím. Vím, že se to může stát, vím, že to byl teprve plod a žádné dítě, že by stejně nežil, že je ještě možnost, že se to povede. Ale mně nechybí plod, mně chybí dítě, ta dušička, ta boule v břiše, ten, komu jsem říkala jak ho budeme mít rádi. Vím, že je to asi abstraktní pojem, ale mně chybí to abstraktní dítě. Nechci prášky, nechci aby to méně bolelo. Když to bolí, tak jsme tu spolu. Holky asi mi hrabe, když to čtu. tak doufám, že mě dr nezavře do blázince. Já skákat z mostu nebudu, tak proč chodit k psychologovi.
Jinak mě děsně bolí břicho, kroutím se jak žížala.
Dnes mi volali z gennetu,ale nestihla jsem to Holky nevíte, kdo je Křečková v Gennetu? Myslela jsem si, že mě sháněla dr.Langerová.Ale ty prý dnes vůbec nebyla v práci.Dr.Langerová předtím miluvila o nějaké Janě Křečkové. sestřičky vůbec netušily kdo mi volal. až když jsem mluvila o tomto jménu, tak mě někam přepojili,zase k sestřičkám a tam mi řekli, že mi paní primářka pak zavolá. Ale nevolal nikdo.tak tam zítra budu volat opět a otravovat.Uvidím. Jsem jak na jehlách, co mi řeknou.
¨
Lita...prý se musí vybrat celý cyklus..prý nejdou jen léky...

lenkakubickova
1. říj 2009

Jani: díky,musí to prostě příště vyjít! 🙂

Pet.s: já tě chápu,co tím myslíš...nejsi blázen,jsi normální ženská,kterou ta ztráta prostě bolí a prostě toužím po vlastním miminku...na tom není nic bláznivýho. Nikam tě nezvřou,blázínku 😉 Třeba se z toho jen vykecáš a bude ti líp, taky jsem jednou skončila u psychologa a docela mi to dost pomohlo! Zkus tam třeba jednu návštěvu a uvidíš,nikdo tě tam nemůže nutitt chodit, tak pak to bude jen na tobě. Je škoda,že si musíš rovnou vybrat celý cyklus... Jen jsem vyčetla,že Křečková dělá na klinické genetice, tak to bude dělat asi něco ohledně genetiky. Dej pak vědět Péťo, co ti volali z Gennetu a drž se holka!! Všichni jsme tu s tebou!

lenkakubickova
1. říj 2009

Pet.s: akorát je Křečková napsaná mezi doktory v Liberci....ale to jméno tam je... http://www.gennet.cz/pages/kontakty.htm

petap1
1. říj 2009

Dobré ranko,

peťo.. vůbec nejsi blázen. Já si ani neumím přesdtavit tu bolest, když člověk něco takového zažije. Souhlasím s Lenkou, že by ti Dr. mohl pomoct s tím to ze sebe vypovídat. Někdy je lépe si popovídat úplně s "cizím" člověkem. Moc ti držím palce..

Leni..tebe taky obdivuji, za to jak se s osudem pereš. Moc ti fandím a přeju, aby to příště vyšlo a bylo vše v pořádku 🙂

Jani..to tedy bude překvapení..jsi dobrá, že to vydržíš..nezeptat se 🙂 Je pravda, že to hlavní je, že minimálně jedno mimi tam je, a to druhé bude když tak jako bonus 🙂

Ještě jsem se chtěla zeptat. Volala jsem do Genetu, jestli manža stihne jít po konzultaci na spermio, když ji máme do 16h. Řekli mi, že tam ještě budou tak určitě..ALE..radši se ptám...musí být manža na spermio objednaný ? Že bych tam ještě zavolala a objednala ho na tu čtvrtou 🙂

lenkakubickova
1. říj 2009

Petep1: díky, to víš,příště to prostě musí vyjít!!! 🙂 Co se týče spermiogramu,tak manža byl objednanej hoďku před konzultací,aby jsme pak rovnou u Dr. probrali výsledky a co dál. Tak bych doporučovala spíš jít tak hoďku před konzultací, aby jste rovnou věděli výsledky 🙂

petap1
1. říj 2009

Už mi tu holky radily, že máme jít před, ale psali 2 hoďky a to manža nemůže z práce ☹ Nu, ale pokud stačí hoďka...mohla bych ho zkusit ukecat 😀

lenkakubickova
1. říj 2009

Petap1: ono jde o to,ze vysledky trvaji asi hodinu,takze asi takhle...ale my fakt sli hodku pred konzultaci a stihlo se to 🙂) A ta konzultace taky nejakou chvilku trvá, takže dyžtak si ty výsledky Dr. zjistí v průběhu konzultace 🙂

petap1
1. říj 2009

Zkusím to s manžou domluvit 🙂 A musím ho tedy objednat, nebo stačí když tam přijdeme a řekneme to ?

lenkakubickova
1. říj 2009

Petap: rozhodně se pro jistotu objednejte! 🙂

petap1
1. říj 2009

Děkuju za radu...dnes se domluvím s manžou a hned zítra tam zavolám a objednám to 😀
Už se moc těším, až se bude něco dít...střihám metr jak na vojně..ale už jen chvilenku a bude to 😀

janicka.slunicko
1. říj 2009

ahoj holky.
Petap.1 Mi když jsme byly na první konzultaci, tak manžel měl už spermiogram on ho měl teda rok starý .To jsi ho dělal na Kladně ,to jsem to měla od svého gyndaře. Tak stejně doktorka ho pak poslala znova na spermiogram,mi naprvní konzultaci šli oba, manžel pak šel na krev a na spermiogram. A pak jsem si tam volala jak dopadli výsledky...

Pet.s. jak psala Lenka tak ma pravdu je to asi normalní reakce, když stratíš mimi.. Kamaradka ta také potratila a ta také na tom byla hodně blbě, ta kolikrát volala manželovi do prace, nebyla schopna vubec ničeho,tjenom brečela a brečela,ten musel přijet domu a byt sní, je to hrozné.dStrašně jí manžel pomohl a rodina, tedka mají už Leontýnku která chodí do školky.

janicka.slunicko
1. říj 2009

petap, kdy tam maš jít. Veřim že se už nemužeš dočkat, ja na tom byla stejně 😀

lenkakubickova
1. říj 2009

Petap: a kdy jdete do Gennetu? Držím palce,ať víte výsledky ještě ten den na konzultaci a hned jdete domů s nějakým návrhem řešení 🙂 A to bude vaše první IVF? Tak vím,jak jsem se těšila na první konzultaci 😀 Teď půjdeme do Gennetu na dohodu dalšího postupu koncem tohoto měsíce po výsledcích imuna,tak už se taky nemůžu dočkat!!! 🙂

petap1
1. říj 2009

My jdeme 14.10. v 15h. Jdeme tam úplně poprvé. Já totiž nemám po vysazení HA (01/09) ani OVU ani MS ☹ Měla jsem jen jednodenní špinění po vypolávačce (2x) a po Duphastonu taky (2x). A to už mi Dr. řekla, že mě pošle do CAR, že není na co čekat (přeci jen nejsem nejmladší 33 🙂 ). Od 16.8. (dobrala jsem Duphastona a měla poslední "MS" ) se se mnou nic neděje..žádná ovu, žádná MS ☹ Moc se do Genetu těším, ale zárověň mám strach, aby věděli co se mnou. Přeci jen vůbec nefunguju ☹
Snad vám přijdou na nějakou drobnost a budete hned vědět co ohlídat 🙂 Chápu, že už se těšíš na nový pokus, i když ten strach tam je..Jenže touhu po mimču nic nezastaví, viď 🙂 🙂

lenkakubickova
1. říj 2009

Petap: vůbec se neboj, oni ti pomůžou,od toho jsou tu 😉 🙂 ...tak tak holky,bojím se moc dalšího těhu,ale po miminku prostě toužím a stejně tak jako ty, nemůžu věkově čekat pořád...a v podstatě se o mimi snažíme už 3 roky, pokaždé se podařilo,ale embryjko se nevyvíjelo...takže si kolikrát říkám,proč jsem nepotkala manžu dřív a honím to teď na "poslední chvíli" 😅 a je spousta lidí co mimčo odkládá a pak když je problém,tak to trvá,než se vše vyřeší... ale v Genneu jsou moc šikovní a k miminkům nám všem pomůžou! 😉 🙂 A ke komu jdete?

barrca
1. říj 2009

Ahoj holky, Leni ráda tě tu zase vidím 🙂

Já si včera dovezla manžela domů, nakonec ho neřezali a teď bude jen běhat po dalších vyšetřeních, ale ambulatně. Tak už dnes šel do práce 😝 ... včera mi volal po třetí hodině, že už může jet domů, tak jsem nasedla v teplákách do auta a ve 4 jsem ho měla doma. Nějak je mi pořád nejlépe v teplákách, občas se narvu do kalhot, když někam jdu, ať nedělám ostudu, ale všechno mě tlačí ...a ještě, že jsem od sestry nafasovala větší podprsenku, protože mi jsou moje dost těsné. Kromě zvětšeného objemu na sobě ale nic moc nepozoruji, jen mi nedělá dobře dlouhé chození, to mám pak takový divný pocit od žaludku (ale myslím si, že to je po prednisonu a nikoli nějaké známky těhotenství .. je to asi ještě dost brzy). A pořád mám ještě minimálně týden čekání před sebou ☹

Včera jak se manžel vrátil, tak už jsem vás nestihla dočíst ... tak až dnes ... Pet.s já si myslím, že je dobré si k tomu psychologovi dojít, minimálně zjistíš jestli ho skutečně potřebuješ (na vypovídání) a nebo ne - moje sestra měla také psychologa doporučeného po té, co prodělala rakovinu vaječníků (a tudíž děti mít nemůže), ale psycholožka jí na závěr řekla, vy žádný problém nemáte, občas se budete muset vybrečet a nebude to někdy lehké, ale to vy víte a silná na to jste dost .... někdy je ale i toto potřeba slyšet 😉
Holky (Pet.s, Leni a spol.) já vám moc fandím a jendou se všechny potkáme na pískovišti 😀

Petap, holka sakra jaké že nefunguješ! Zbytečně se sama nedeptej, oni ti v gennetu pomůžou, neboj ... nejsi první ani poslední s takovými problémy 😉 a za chvíli se otočíš a už budeš v procesu výroby dětiček 🙂

barrca
1. říj 2009

Leni a vy jdete na tu imunologii myslím 22.10.? To už se to také blíží - tyjo, fakt bych ti skoro přála nějaký "malý" problémek, který by to vysvětlil a mohl se řešit ... takže ani nevím, jak mám držet palce 😕

petap1
1. říj 2009

Leni..to je to..kdybych čekala a oddalovala to, ze své pohodlnosti, tak bych si teď nadávala, ale já jsem manžu taky potkala vcelku nedávno a teprve on je ten pravý 😀 Takže aspoň z tohoto směru si nic nevyčítám...prostě dříve jsem neměla toho pravého chlapa u sebe 🙂
My jdeme k dr. Vykysalé. Tak snad má zlaté ručičky 🙂

Baru..děkuju za podporu..snad máš pravdu a něco se mnou udělají 🙂
Ten tedy nezahálí, viď..rovnou do pracovního procesu 🙂
Vydrž, už jen týden a věřím, že budou //...jen bobky pěkně hýčkej v teplákách ať mají dost prostoru 😀

lenkakubickova
1. říj 2009

Petap: tak to mi mluvíš z duše s tím manžou,to mám to samé 😉 teprve on je ten pravý! 🙂 Jinak já také chodím k Vykysalé a má opravdu zlaté ručičky 😉 ..to je nějaké znamení!!! Třeba budeme stimulovat spolu 😀 ...ale to asi ne,já můžu po tom potratu nejdřív v prosinci... a ještě teda záleží co bude za výsledky na imunologii.

Raduš: no to je super,že už máš manžu doma! Tak ať je mu co nejdříc obře a je v pořádku 🙂 Neboooj,to čekání na // za to stojí a věřímm,že tam budou kolejnice jako ďas 😉 😀 Jinak v Immuně jsme byli a jdem po 5-ti týdnech na konzultaci k Dr. Daňková toho 22.10. Kurňa! Jsem z toho pěkně nervozní a tak trochu si taky přeji,aby něco našli 😅 ...aby se ty problémy vyřešily! 🙂

lenkakubickova
1. říj 2009

škrábu tu honem honem v pracovním chaosu,tak se omlouvám za překlepy 😅 😀 😀

petap1
1. říj 2009

Třeba budeme 🙂 Já myslím, že to dříve jak na prosinec taky nestihneme. Přeci jen se mi nejdřív musí dostavit MS, což u mě i s vyvolávačkou není jisté..pak krev na hormonální profil a pak teprve nějaká léčba, či IVF..takže...třeba opravdu budeme stimulovat spolu 😀
V téhle fázi si opravdu člověk přeje, aby našli aspoň pidi odchylku, aby se to dalo podchytit, viď. Sice si pak člověk připadá jako rouhač první třídy, ale prostě tyhle myšlenky nejdou zahnat 🙂
Já taky píšu mezi prací...takže překlepy...neřeš 😀

lenkakubickova
1. říj 2009

Petap: to je fakt, že musíš na profil a ten se dělá tuším (nevím to už přesně) snad 2.-4.DC a pak až další měsíc se stimuluje. Tak kéž by jsme bojovali spolu 🙂 Přeci jen je to příjemnější, když je nás na to víc 😉 Nooo,ještě "jen" 21 dní a budu moudřejší 😀

barrca
1. říj 2009

Jojo, manžel se hned zapřáhl - včera dokonce chtěl sám dojet z nemocnice, neboť nechtěl, ať pro něj jezdím (abych neměla zbytečné stresy 😅 ) a pak když jsme šli ale na procházku se psem, tak byl rychle unavený - za těch pár dní bez jídla a se suchary zhubl 5 kilo a včera měl strašné chutě 😀 Ale snad je mu dobře, doufám, že si zase nehraje na hrdinu ...

Holky já také doufám, že tam konečně budou dvě čárky 🙂 ... no my jsme s manželem teda trochu čekali, jsme spolu už 11 let, ale nejdřív jsme studovali, pak se zabydlovali v práci, pak stavěli dům no a když jsme začli cítit potřebu mít dítě, tak nic ... ale začínali jsme se snažit když mi bylo čerstvých 28, takže to nebylo tak pozdě, ale na to mít 10 dětí asi jo 😀

Leni já věřím, že se tvé (vaše) problémy podaří vyřešit a už se brzy dočkáte. Chápu, že jsi nervózní, to je pochopitelné kor když si vlastně přeješ, aby ti něco našli, ale vlastně se i bojíš, co ti najdou. Je to prekérka 😖 , ale také posun dopředu, takže se holka drž 😉

barrca
1. říj 2009

Jé koukám, že už jste parťačky ... 😀

lenkakubickova
1. říj 2009

Raduš: tak ho koukej pořádně vykrmit!!!! 😉 😀 😀 ...nikdy není pozdě na mimi,ale přeci jen někdy ten věk tlačí a kdž už ti je pár let přez 30, tak už je to někdy dost stresující a není na co čekat😅 😀
Jen nevím,když bude vše nakonec o.k. jestli nám vůbec schválí IVF...takže ono je to dost dilema ☹ ....co pak? Snažit se? A z tý nervozy to může trvat i rok,nebo dýl, a nebo taky měsíc 😀 ...no uvidíme....

barrca
1. říj 2009

... to jo Leni, však mi už je také přes 30 😅
... a proč by vám ivf neschválili? vždyť už máte tři neúspěchy a snažíte se dlouho, takže jste dobří adepti, třeba by pak pomohla ta .... sakra nevím jak se to jmenuje ... nějaká ta diagnostika (už u těch embrií), no to jsem to teda napsala pěkně 😀 ale nemůžu si vzpomenout - hele hlavně nevymýšlej, ať se zbytečně nestresuješ a počkej na konzultaci a pak si řeš a špekuluj, až budeš mít všechny informace ... takové to co by kdyby je zbytečně psychicky náročné 😉

barrca
1. říj 2009

.. to se raději uháčkuj 😉 aťt se odreguješ!

lenkakubickova
1. říj 2009

Raduš: tak pokud je i toto dostačující na IVF, tak budu věřit,že nám ho schválí 🙂 poprvé ho schálili díky špatnému spermiu a že mám jen jeden vejcovod. Ale spermio je ted úplně o.k., horm.profil taky,cyklus je normál,ovulka taky...ale tak snad nám ty 3 potraty budou stačit,jako argument na další IVF 🙂 😉 A Vykysalá je šikula, ona si něco vymyslí 😉 😀 ....taky jsem uháčkovaná!!!! Už mám z toho zkřívené prsty 😉 😀 😀 😀 A příští týden už ti přivezu čepičku 😉 🙂

anlek
1. říj 2009

Petap, na spermiogram se nechte urcite objednat. Oni mají na kazdeho pana rezervovanou mistnustku na pul hodinu (tusim). Ono zalezi, za jak dlouho udelaji spermiogram dost na nich, nam se treba stalo, ze tam byl kelimek od pana pred nami. Takze jemu trval spermiogrsam urcite o pul hodiny dele nez nam. Ale kdyz zduraznite, ze jdete za hodinu na konzultaci, tak to snad stihnou. Jeste ten cas do konzultace zkus vyuzit k tomu, ze se hodis, co mozna nejvic do klidu (ono pak to tehotneni jde jaksi lip 😀 ). Zkus se smirit s tim, ze ti tam pomuzou a verit jim, ze to umi. Ja to beru jako dost velkou nevyhodu, ze nam to trvalo pul roku nez jsme se vsim smirili, skoda pul roku, skoda nasich nervu.

Barco, tvuj muz je asi pekny palicak, co? Ale je super, ze uz je doma. Aspon na nej muzes dohlednout. Jinak ja byla v patek po ET na krvi, hcg bylo 15, ale pro me to bylo uzasne, ze vim, ze se neco deje. Sice jsem si porad byla vedoma toho, ze to muze dopadnout ruzne, ale vedela jsem, ze nekdo se u me zabydlel … Pak uz to zalezelo jen na nem, jak to bude probihat dal. Ale je fakt, ze ja chtela hodne brzo vedet pripadny neuspech, abych mohla planovat KET.

Leni, Petap nebojte ze budete pak samy na stimulku, porad se tu objevuje nekdo novy a novy.

Leni, kdyby se chteli cukat, ze vam neschvali IVF, tak bych se zkusila domluvit na pojistovne, ze chcete kvuli tem potratum udelat PGD. K tomu je IVF potreba. A ze na to treba nakonec nedojde, tak nedojde. 😉

petap1
1. říj 2009

Leni..Bylo by to prima stimulovat spolu...přeci jen ..ve dvou se to lépe táhne 😀
Já si taky myslím, že není proč se bát..oni vám to IVF určitě schválí...však uvidíš po návštěvě Genetu 🙂
Už aby to bylo, viď...ty poslední dny se pěkně vlečou ☹

Raduš: Aspoň budeš mít náplň dne...vykrmovat manžu..takže hooodně vyvářet 😀
28 není tak pozdě začínat..no mi začínáme "až" po 30, takže už časík tlačí a ještě když to nejde ☹

Holčiny...taky jsem rouhač...někdy si říkám, že je snad i dobře, že mám problém, že mi v CAR pomůžou (snad rychle), ale kdybych problém neměla, taky by nás nechali klidně 2 roky zkoušet a to by už v našem věku znamenalo dost velké zdržení ☹ Ach jo...člověka někdy tedy napadají myšlenky, což 😀