Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

pet.s
5. říj 2009

Já se z toho picnu..takový dlouhý příspěvek a mně se to smazalo...
Kurna holky nevíte někdo jak zrušit na klávesnici požívání zkratek? Po poslední instalaci jakmile se někde omylem překlepnu a zmáčknu nějakou kombinaci kláves, tak mi uteče text, nebo mi to píše jinde, někde v textu nebo se to smaže(((
takže ještě jednou
nany nebul..užívej si mimi, pokud se má stát něco špatného, tak se to stane at bulíš nebo se směješ a bolet to bude taky stejně. na to se připravit nedá.
Leni.kubi..chatu máme v Českém Ráji-Branžež-Drhleny jestli ti to něco říká. Nádhernou v lese. Měli jsme roubenku, jenže nikdo ne,ěl čas ji udržovat, tak jsme ji střelili a koupili tohle.
jani no jo, jenže já jsem zahradník amatér umělec, takže to taky tak vypadá. 😀
tento týden opět frmol...dnes celý de hlídám, zítra Praha Motol. středa Praha Gennet a odpol dětský klub s neteří, čtvrtek hlídám, pátek plánuji konečně být doma. SAMA celé dopoledne.Doufám, že dětinky nelehnou, abych při mé smůle, kdy mám jediný volný den za 14 dní nemusela lítat kolem nich. Už to vidím v barvách. Ráno to vyházím do školy a do práce.poklidím, a pustím si PC a budu si plánovat rekonstrukci vedlejšího bytu. (Dnes začínají). Celé dopoledne nebude nikdo nic chtít. Jupí 😀

lenkakubickova
5. říj 2009

Janicko,slunicko: to víš,prachy nejsou,ale tohle byla super investice 🙂 Jednou za to budem šťastní 🙂

Péťo: jeeeeeeee to jsem ráda,že v tom nejsem sama!!! Víš kolikrát se mi to stalo,že píšu honem,honem a pak najednou bum a celej text v pr... 😠 😠 ....tak to se mi stává bohužel často a na nic,jak to vyřešit jsem nepřišla 😝 Takže teď,když píšu,tak si text průběžně kopíruju 😀 😀 😀 Joooo,český ráj milujeme!!! Jezdíme tam na dovču a víkendy, je tam náááádherně!!! No tak to vás tam,až bude hezky přijedem navštívit 😉 😀 😀

anlek
5. říj 2009

Pet.s a Leni, ja pisu v necem jako word a pak to nakonec prekopiruju, driv jsem prispevky psavala na nekolikrat.

lenkakubickova
5. říj 2009

Leni: ale mně se to maže i ve wordu,když píšu rychle 😀 😀 😀 😀

anlek
5. říj 2009

Leni, zkus poridit Open Office - je to freeware. Neboli zadarmo. 😉 Ale jinak fakt nevim, cim by to mohlo byt, ze se vam to maze. Zkusim se zeptat muze, az prijete, jestli nema nejaky napad.

lenkakubickova
5. říj 2009

Leni: ono je to spíš tím,jak píšu rychle a nechtěně zmáčknu nějaké klávesy najednou,tak bum a kus zmizí 😀 Ale je fakt, že manža tu má takovej zvláštní Office a tak to zkusím v tom, o nic nejde 😉 Akorát,že když píšu něco delšího a zmizí to, tak mě pak klepne pepka 😀 A jak se ti daří? Kdy jdete k Dr.? Ty jsi nějak nadávala viď? 😕

anlek
5. říj 2009

Me totiz napadlo, ze Open Office nebudou znat nejake zkratky, ktere ma zrejme Microsoft. Ale nevim ...

Me se dari fajn, ale me je fajn skoro porad. 😅 No dr. mam opravdu zajimavou, ale preklepu s ni tohle tehu a pak utecu (ikdyz je otazka, jestli si polepsim), anglicani porad resi moje tehotenstvi a tak prislo na pretres i dr. A oni byli docela v soku, co si moje dr. troufne mi rict. 😀 Ted me z dr. nejdriv ceka zubar. ☹ Opravil mi jeden zub a od te doby neco boli. Jsem si myslela nejdriv, ze to dela ta nova plomba. Ale to uz je dlouho, ze se to casem usadi. Takze se nekde neco muselo pokazit jineho, to by me zajimalo, co se mnou bude delat. Nevite, jestli jde dat neco tehotne? Protoze ted zub pri jidle jakekoliv zeleniny (i s pokojovou teplotou) boli jak cert a vydrzi mu to dlouho. Nedovedu si predstavit, jak bude bolet, az to bude dr. opravovat.

janicka.slunicko
5. říj 2009

anlek: To jsou trapení s tima zubama, ale bez zubu by se človek ani nenajedl. 😅
To nevím jestli něco davají na ty zoubky. Mě jednou tak bolel zub, samozřejmě o výkend, tak jsem zašla na pohotovost a ten zubař mi vyvrtal jinej zub, než který mě bolel.Když jsem mu to povídala že mi dělá jinej zub,tak mi řekl že on ví jakej mě bolí. Vůbec se semnou nebavil, ja byla tak vynervovaná,že už mě nikdo nikdy nedostane na pohotovost. ☹

anlek
5. říj 2009

Pohotovost jsem jeste nemusela navstivit. 😔 Ale jestli odhaduju dobre zub, ktery boli ... Tak se obavam, ze ten uz jen tak lehce opravit nepujde, ze spis zas skoncim u umrtveni zubu a korunky. 😢 A minule jsem tohle absolvovala kolem svatby a dva dny bolel zub (jak umiral nerv) a to jsem teda bez ibuprofenu nedala. Ale ten ted fakt nechci. A navic by me zajimalo, jestli muzu umrtvovaci injekci. Tu jsem teda nikdy nemela ... Ale minule to bolelo jak cert, kdyz mi to delal. A ja si v tu dobu blahove myslela, ze jsem mozna tehotna a nenechala jsem si pichnout nic. A nevim, jestli to jeste jednou dam. No a treba maluju jen certa na zed a dr. to opravi skoro bezbolestne a jednoduse. 😵

milena26
5. říj 2009

ahojky holky,tak hlásím ,že folíci rostou dneska už píchám cetrotide a ve čtvrtek ráno jdu na kontrolku a OPU vypadá na sobotu ,ještě se uvidí ....... 🙂

janicka.slunicko
5. říj 2009

anlek. Třeba tě to nebude bolet, uvidíš co ti povědi... musíš si řikat že to bude bez bolesti.. 😉

milena: To je super že folici rostou, tak at jich maš hodně. 🙂 v kolik jdeš na kontrolu..

milena26
5. říj 2009

janicko jdu ráno na osmou 🙂 ze by jsme se tam jako potkali 😀

lenkakubickova
5. říj 2009

Leni: no jo,no,ono je docela mazec,najit poradneho gyndare,jeste,ze ja si nemuzu stezovat! Ten zub me mrzi, zuby jsou potvory bolavy ☹ Tak at te to brzy prejde!!! Jdes tam co nejdriv,vid?

Mileno: gratuluju ke krasnemu rustu foliku, drzim palce na Ct, at jdes v So na OPU a je co nejvic vajuch!! 😉

milena26
5. říj 2009

lenko díky moc 🙂 uz se těším na čtvrtek 🙂

pet.s
5. říj 2009

Tichoooo o zubech. Když jsem těhulila jak naschvál mě jeden restík neopravený začal pobolívat. Říkala jsem si at vydrží do porodu. Ted zase přestal.Tak se mi nechce k zubařce.Já mám takovou blbku, a nemůžu sehnat jiného zubaře. Hodného, kvalitního. 😒 Zítra jedeme do Motola.
Můj mužíček vám všem vzkazuje, že mám závislost na MK. 😀 (ale já mám závislost jen na vás) Celý večer mě držel u účetnictví a nedovolil sem jít. když si šel zapálit, tak jsem nakoukla a on se připlížil. Byla jsem odhalena. Kurňa 😀 😀 😀

lita
6. říj 2009

Pet.s - takle potupne te odhalil 🙂 Ale od pocitace te stejne nedostal. Ted abys chodila potajmu pytlacit na pocitac k detem 🙂
Kdybys potreboval dobrou zubarku, tak ja mam. Uz jsem tady tlacila gynekologa, ted zubarku 🙂 Pred tim jsem se vzdycky k zubari desne bala, ale ona je opravdu hodna a mila, da ti vzdycky vybrat - zda placeny nebo neplaceny zakrok - a vysvetli rozdil. Ordinaci ma na Pze 6, ale hned u metra Hradcanska. Kdybys mela zajem, napisu kontakt.

Anlek - jeste se vracim k tomu NT screening. Docela dost jsem si tom ted cetla - moderni pristup (casto razeny v zahranici) je brat za rozhodujici prvni screening a uz nepodstupovat triple testy, protoze skoro v polovine pripadu vychazeji falesne pozitivni a je to velky stres pro matku i plod. A tobe navic vyslo hodne nizke cislo (kolem 1:5000, myslim), takze opravdu nechapu tvou gynekolozku. Cetla jsem nejakou diskuzi, kde prispivalo hodne holek, co jim NT screening dopadl dobre a triple test spatne. Pak musely podstoupit odber plodove vody, aby se prokazalo, ze to byl falesny poplach.

nannynka
6. říj 2009

Ahoj všem, UTZ dopadl výborně a už mi prý není potřeba láskyplné péče Gennetu. Můj doktor je do půlky listopadu mimo republiku, takže si ozkouším v pondělí jeho zástup. V Trombocentru mi paní doktorka pohřebně sdělila, že mám MTHFR C 677 T heterozygot a že se minimálně každých 6 týdnů uvidíme. Všechny hodnoty jsou v normě, tak se mám tlačit listovkou (beru dvojnásobek DDD) a zeleninou. Tak nějak mě to uklidnilo, protože vím co se děje a jsem pod kontrolou. Víc toho pro mrňucha udělat nemůžu - jen být maximálně v klidu, odpočívat a těšit se na něj.

pet.s
6. říj 2009

lita..prdím na něj... 😀 jediný šéf, kterého si dovolím být hubatá a odmlouvat... 😀 On je holky fakt zlatej, trpím na bolesti lýtek. Každý večer mi masíruje nohy.Včera mě uspal hlazením vlasů a tulením. Usnula jsem jak nemluvně. 😀 Jen mně mrzí, že už mu je tolik. Mám o něj starch. On je ze staré školy, takže docela stydlivka na nějaké intimnější témata. Takže jse dala opatrně řeč na jeho obtíže s močením. Nějak se mi nezdá jak chodí často. A taky má takové bouličky v podbřišku. Jako nad penisem. Ale on má bouličky různě po těle strašných let. prý jsou tukové. Asi má taky strach, protože se ani necukal, že bych ho někam objednala k dr. Mám strach,aby neměl něco s prostatou. ☹
Achjo..Proč jsem ho nepotkala dřív a nebo se nenarodil déle.

Dnes jsme byli v Motole. V dia těhu poradně. Pochválili (mám cukr v normě a shodila jsem)a mám přijít za 3 měsíce než začneme snažilkovat.
Zítra jedeme do Gennetu domluvit se, co dál.
A všude ten můj miláček jezdí se mnou. Do ted nadělává dopoledne se mnou po dr.
Jak já ho miiiilujuuu. I když mě někdy děsně peče. 😀 😀 😀

anlek
7. říj 2009

Ahoj,

Mileno, drzim palce na ziterjsi kontrolu, at jsou folici spravne velci.

Se zubama uvidim, jsem objednana na pristi tyden, tech par dnu to vydrzim. Nastesti to neni tak, ze to boli porad nebo v noci, kdy clovek uz nevi co by. Ja si jen musim davat pozor jak jim. 😅 A navic se mi tam nechce.

Pet.s pokud bys brala zubare u I.P.Pavlova, tak ten urcite bere. Chodi tam i mamka a mame obe dve pocit, ze je dobry. Jen je asi drazsi, za plombu jsem ted platila 800 Kc, on neuznava amalganove. Dalsi zavislak? 😀 😀 😀 Tak to je fajn, ze nejenom ja to mam doma obcas na taliri. Jen o muzika hezky pecuj, on to take potrebuje. Vysledky z Motola jsou fajn. 😵

Lito, ja tohle s NT a triple testy vim. Ovsem nemam silu se s dr. dohadovat (tu setrim na test na cukrovku 😉 ). Ale na vysledky, pokud budou ukazovat na Downa hodim bobek. 😀 Pokud budou ukazovat rozstepove vady, tak podle UTZ je zkontrolovano, ze pater i bricho vypada dobre. Rozstep rtu nebo patra chci vedet vnejhorsim pripade jen dopredu, abych mohla shanet dr. pro prcka, kteri by se o nej starali hned po porodu. Rozhodne bych se prcka kvuli tomu nevzdavala. Takze pro me plodovka nema smysl. Nesla bych na ni. Riziko potratu je cca 1 procento. A predpokladam, ze i kdyby triple testy vysly spatne a ja byla odeslana na genetiku, tak kdyz to takhle s dr. na genetice proberu, tak me do plodovky tlacit nebude. Verim v normalitu alespon nekterych dr. (o sve gyndr. uz iluze nemam). Navic mam velke stesti, ze tehotenstvi snasim po vsech strankach dobre, nemam zadne vykyvy nalada, nejsem ubrecena a podobne. Hodne funguju na logicke podstate. Takze vysledky, i spatne triple testu me stresovat nebudou - vic by me stresovalo se dohadovat s moji gyndr. 😉 😀 😀

anlek
8. říj 2009

Nikde nikdo?

Co treba Barca a nejaky testik?

barrca
8. říj 2009

Ahoj Anlek, já tu jsem i vás čtu, jen jsem nepsala, protože nebyla moc nálada ☹ V pondělí jsem zkusila testnout a bylo to negativní ... no a od včerejšího večera jsem začala trochu špinit, tak už si moc šancí nedávám 😖 ... oficiálně mám testovat v pátek-sobotu ... tak do té doby ještě počkám, ale už v to fakt moc nevěřím ...

zdepros
8. říj 2009

Ahoj holky,

Radko tak to moc mě mrzí ☹ ☹

anlek
8. říj 2009

Barco, v pondeli ja mela testik negativni ikdyz v krvi hcg bylo uz pres 50. 😉 Zkus to jeste jednou, nejlepe zajit na krev. Ale porad bych nehazela flintu do zita. Drzim palecky.

barrca
8. říj 2009

Holky díky za podporu, však já se to také snažím předčasně nevzdávat, ale není to jednoduché ... uvidíme o víkendu, možná se i do té doby dostaví mrcha v celé své kráse a bude jasno ... a abychom začali plánovat KET že. Nevím ale jestli ještě před tím příp. nejít na laparoskopii a hysterku - to jediné mi z vyšetření chybí ... ale to jsou zatím jen takové úvahy, ještě to teď není definitivní, že 😔

milena26
8. říj 2009

holky díky že jste na me mysleli.... OPU bude v sobotu a dneska se mudra pochlapila mame na kazde strane 15 folíků ale ještě to není konečné číslo,protože to se uvidí až po OPU.... a bojí se ještě doktorka OHSS tak doufám že to bude dobrý a mimísky nám zavedou čerství...

monivo
8. říj 2009

Ahoj holky,

všechny vás zdravím. Teď jsem vás dočetla. Na začátku týdne mi konik nefungoval, tak jsem se dlouho neukázala.

Raduš, moc mě to mrzí. Ale uvidíš ještě zítra nebo v sobotu. Ale chápu, že to špinění je špatné znamení. Ale říká se, že cca 8D po ET je špinění normální, jak se mimi uhnizďuje.

Anlek, s OHSS jsem byla na Bulovce, protože tam Brandejská posílá. Tak jsem dala na ní. Byla jsem z toho tak v šoku, že jsem nijak neodporovala 🙂

Včera jsem byli s manžou na NT screeningu v gennetu u dr. Matouškové. Asi 14dní předem jsem byla na krvi. Riziko mi vyšlo 1:5020. Takže dobrý. A i UTZ je ok. Akorát máme prý cystu na pupečníku 7mm. Prý je to málo časté, ale nic to neznamená. Tak snad má dr. pravdu. Na netu jsem o tom moc nenašla. Asi to je opravdu málo časté. Dostala jsem papír na triple test, že mám jít mezi 18.10-1.11. Psali jste, že to je zbytečné, počkám ještě, co bude chtít moje gynekoložka. K té jdu do poradny 21.10. Taky máme fotečku, tak ji sem vložím.

monivo
8. říj 2009

Nannynka, také chodím do trombocentra, každých 6týdnů. Ale já si denně píchám Fragmin. Zrovna dnes jedu na krev, která se musí vzít za 4hodiny po vpichu. A zítra tam jdu na kontrolu. Myslím, že je to jen formalita. To píchání mě ale hodně štve, mám pocit, že už nevím, kam to píchnout. Zatím si vystačím s bokama, kůže se tam dá zmáčknout, ale doufám, že se zvětšujícím břichem se to nebude zhoršovat. No je to vopruz 😀

barrca
8. říj 2009

Moni, krásná fotečka 🙂 to jsou dobré zprávy ...

Mileno, ty máš tedy úrodičku 😉

anlek
8. říj 2009

Mileno, to je teda urodicka. Snad se ti OHSS vyhne, hodne pij.

Moni, v Gennetu nejak davaji dohromady NT screening a vysledky triple testu. Takze tam asi ma smysl absolvovat vse dohromady. U me je to jine ... NT screening berou jako samostatne vysetreni a triple take. Maji jiny matematicky model. 😀

nannynka
8. říj 2009

Barco, nehazej flintu do zita. Ja mela testovat v nedeli, v patek jsem nevydrzela a byl negativni. Pockala jsem uplakana s ofiko Gennet testem do pondelka a tam byly dve carky. A v krvi 1498 - takze ja treba v ten patek fakt musela trefit na spatny test 😉 Drzim Ti moc palecky.

Monivo, tak pichani zatim pry neni na poradu dne, ale nevylucuje ho. Pro mimi ale vsechno, ten diskomfort pro nej po tolika letech cekani snesu.

Chtela jsem se vas zeptat co dal me ceka. Vykysala mi sepsala zadanky na screening a termin kdy bych na nej mela prijit, ale posledni slovo ma muj gynekolog. Ten a cela jeho skvadra pracuji v Motole, tak mam obavu, ze me pozenou tam - je to uplne na spatne strane Prahy a vzpominky na revizi tam provedenou mi moc nepridaji. Snad mi doktor vyjde vstric a posle me na me prani do Gennetu.