Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

mandre
28. led 2010

Inza: No já ho měla 1-1-1 týden a pak 1-0-1, nejdřív jsem ho jedla asi 3 měsíce spolu s Prednisonem a bylo mi na nic, bolel mě žaludek a píchalo mě na levo jako na dvanácterníku a došlo to tak daleko, že jsem to vše vysadila (stejně jsem neotěhotněla), potíže trvaly, až jsem skončila na gastroendoskopii s podezřením na vředy. Naštěstí jsem nic takového neměla, a vypadá to, že to spíš dělal ten Prednison, asi mi nedělá dobře ani v malých dávkách.
Při IVF jsem jedla už jenom ten Pentomer a nic mi po něm nebylo. A NK buňky mám taky zvýšené jako ty. Pentomer je má snižovat, je to vedlejší účinek tohohle léku - ředí krev a roztahuje cévy.
Ty teď stimuluješ? Mně říkala imunoložka, že ho mám začít jíst tak 3 týdny před stimulací.

monivo
28. led 2010

ahoj holky, jen vás jdu rychle pozdravit. Až budu mít více nálady a času, tak napíšu více. Ale v rychlosti...

Ve středu 20.1. se nám v 28+1tt narodila holčička Terezka. Porod císařem. Váha 1120g, 35cm. V neděli mi praskla voda, tak mě z Krče odvezli záchrankou do Podolí a tam jsem až do středy ležela na rizikovém. Ve středu mi porod vyvolali. Ztratila jsem hodně krve, bylo to pak hodně rychlý. Malou teď máme na resuscitačním v inkubátoru. Vidím to tak na min. 2měsíce. Ale daří se jí dobře. Já už jsem taky v pohodě. Proč se to stalo mi nikdo neřekl. Nejspíš něco s placentou.

Tak nám, holky, drže palce a vám všem pohodové a bezkomplikované těhotenství až do zdárného konce 🙂

monivo
28. led 2010

Holky, co to tady čtu o Milu? Ona rodila také 20.1.2010 ve středu? Ona teda byla asi o 2týdny napřed, ale stejně.... Jediné pozitivní na tom je, že máme bobánky stejně narozené, to je velká náhoda. Stimulovali jsme spolu a rodili také 🙂 Nevíte, kde?

dracekmracek
28. led 2010

moni hrozně moc držím palce a gratuluju 😵

nannynka
28. led 2010

monivo: A ja si dneska zrovna rikala, kde jsi....Moc Ti preju, aby to vsechno dobre dopadlo a mala dorostla. Opatruj se a drzte se.

Priznam se, trochu me to co se deje (prijde mi, ze to kolem me co je z IVF rodi nejak brzy) desi.

mandre
28. led 2010

Moni, drž se a holčička taky. Dej vědět, jak roste 😉 😵

dracekmracek
28. led 2010

nanny Lukáška nemohli dostat ven🙂ale je fakt že jsem brala dlouho utroš,a pak odpočívala kvůli tvrdnutí ale jinak nic 🙂

moni holčičky jsou silné,říká se to 😉

nannynka
28. led 2010

dracku: diky za vzor - beru si za vzor Tebe a Hypo. Ja klepu, zatim uplne bez problemu.

petap1
29. led 2010

Dobré ráno,

movito..gratuluji k holčičce a moc držím palečky ať malá hezky prospívá 🙂

nannynka: koukej myslet pozitivně .. to je základ 🙂

inza: já jdu 12:45 k Lovasové. V kolik jdeš ty ?

ivarei
29. led 2010

Monivo: Moc gratuluju a přeju, ať jste obě brzy v pořádku. Těším se na fotky.Miluška rodila v Ústí nad Labem.

nannynka: Taky mám z předčasného porodu vítr, ale pak si vzpomenu na hypo a na dráčka 🙂

pet.s: Jak dopadl ET, pro kolik embryjek jste se rozhodli?

petap, inza: Tak hodně štěstí dnes u dr. Lovasové a ať na vás udělá dojem 😉

Včera jsme byli u pana doktora a našel na ultrazvuku jen jedno miminko, druhý bylo asi hluboko, byla vidět jen nožička - a to se snažil asi dvacet minut. Jinak mě uklidnil, že volba antibiotik u urologa byla správná, tak jsem ráda. Jen mě hlodá to druhý mimčo, musím vydržet do 16.2., kdy jdeme na UTZ do gennetu. Nechtěli jsme znát pohlaví předem a tak nám ho pan doktor neřekl, ale shodli jsme se s manželem, že jsme viděli pinďourka, no uvidíme...

pet.s
29. led 2010

Ahojky holky, tak Et mi dělal vera Daněk.Byl úžasnej. Samý úsměv. PK přežily 3 embrya, 1 krásné a 2 horší. Na zamražení nic. Mám v sobě 2. Ležíme, ale blbě se mi píše v leže.To čekání mě zabije. 😀

lita
29. led 2010

Monivo - drzim palecky, at to vsechno v pohode zvladnete!
Hodne stesti a zdravi pro malou berusku, at rychle pribyva na vaze a dohani donosenatka a at vas pusti domu, co nejdrive to bude mozne. Vidis, me ten den akorat propousteli z nemocnice, kde mi rozhaneli predcasny porod.

Pokud bys potrebovala pomoc ted ci v budoucnu jak dal, bez na stranky Sdruzeni Nedoklubka (pro rodice predcasne narozenych deti), zde je odkaz:
http://nedoklubko.cz/index.php
muzes si od nich nechat poslat uzitecne brozury nebo si je stahnout do pc:
http://nedoklubko.cz/brozury.asp
Videla jsem o nich porad v tv, prijdou mi moc uzitecni, vedou to samy mamky s nedonosenatky.

Obleceni a potreby pro nedonosenatka lze zakoupit zde:
http://www.dvojcatka.cz/katalog.php?typ=1227

Dalsi uzitecny blog pro rodice s nedonosenatkama s plno info a odkazy:
http://nedonosenci.blogspot.com/

Drz se a at ti malicka dela jen samou radost 🙂

lita
29. led 2010

Ivarei, mne antibiotika nasadili v nemocnici kvuli nejake bakterii v moci. Kdyz jsem se dr ptala, zda je to pro mimisky ok, tak mi odvetil, ze cekal tuto otazku a zda si myslim, ze kdyby to pro ne nebylo ok, ze by mi je nasadili 🙂 Navic ta bakterie pry zpusobuje predcasne porody, takze se ji velice rada zbavim.
Pozor na jakekoli posevni infekce nebo bakterie! Jsou velice zradne a nebezpecne pro miminka!!!

A utz ve 20tt si neplatis, jen si pro jistotu nech napsat doporucenku od sveho gyn.dr., kdyby ji od tebe nejaka pecliva sestricka chtela 🙂

Pet.s, tak to je asi nejmoudrejsi rozhodnuti, pokud by mrazeni nevydrzeli, sup s nima k mame 😉
Navic si myslim, ze Anlek mela take prodlouzenou kultivaci a podivej, ceka jednoho mimiska. PK rozhodne automaticky neznamena dvojcatka, zalezi na plno dalsi okolnostech.
Drzim palecky, at na tebe brzy na testiku vykouknou dve carky 🙂

Tereza1980, tak at se rychle a zdarne hojis, kdyz to slo otehotnet prirozene, tak to umele urcite pujde jako po masle 🙂
Moje kamaradka ma jen jeden vajecnik a otehotnela dvakrat (2 krasne deticky) a prirozenou cestou. Jen je treba vychytat, kdy zrovna ovuluje ten jeden vajecnik.

Inza, to je mi lito, ze je ti po tech prascich blbe a jak je mas dlouho brat?

Nannynko, hlavne zadny stresy! Pokud ti zacne casto tuhnout deloha, tak ihned za dr. nebo do nemocnice, kdyz prijdes vcas, umeji to zastavit nebo zmirnit. Dulezite take je, aby ti dr. hlidal cipek a zda se neoteviras. Pri jakekoli bolesti v podbrisku (pry to ma byt jako menstruacni bolest), opet rychle jednej.
Doktori v nemocnici rikali, radsi prijet desetkrat zbytecne nez to jednou zanedbat.

monivo
29. led 2010

Děkuju moc všem za "palečky" 🙂 Terezka již od včerejška dýchá úplně sama, takže má už jen v pusince sondu na krmení. Dokonce poté, co šla dolu s váhou, včera měla již o 10g více. Až budu mít nějakou pěknou fotku, tak jí dám do alba. Brzy bych už totiž mohla začít klokankovat.

Lita, díky za odkazy. Nedoklubko znám, ale zatím se do čtení těchto webů moc nechci pouštět. Znáš to, na netu jsou i ty špatné věci a toho se chci zatím vyvarovat 🙂 Je to dost záhul na psychiku a ještě k tomu šestinedělí...O tom hrozícím předčasném porodu ani nevím. Co se dělo? A už je to ok?

lita
29. led 2010

Monivo, uz se moc tesim na fotku, kde klokankujete! 🙂 Urcite nam ji sem ukaz.
Nahodou jsem se koukala na TV a tam byl porad o nedonosenatkach, byli tam z toho Nedoklubka a prislo mi, ze mohou byt dost napomocni. Navic byli nabiti pozitivni energii, oni tam urcite zadne hruzy psat nebudou.
Doufam, ze to zvladas/zvladate v pohode, prave ze to musi byt pro tebe velky napor a jak pises, do toho jeste sestinedeli. Hlavni je, ze je Terezka v dobrych rukou, mela porodni vahu na kg a uz dokonce sama dycha a papa, uzasne!!! 🙂 🙂

V prosinci mi zacala sem tam tuhnout deloha a pak druhy tyden v lednu vice, az ve ctvrtek 12.1. to bylo skoro porad. Volala jsem svemu gyn.dr., zda bych k nemu nemohla druhy den prijit na kontrolu a on mi rovnou rekl, at se sbalim a prijedu k Apolinari (on je tam porodnikem), ze si me tam nejspise nechaji. Byl to docela sok, to jsem necekala. Nastesti jsem se neotevirala a cipek byl jeste 29 mm, s cimz byli doktori spokojeni.
Kazdopadne si me tam nechali, pousteli mi do zily Gynipral (coz mozna tobe take) a magnezium a po par dnech uz jenom tablety. Ulevilo se mi za 2 dny, ale nachali si me tam dele pro jistotu (je to dvojcatkove tehotenstvi), navic mi delali ruzne testy, tak se cekalo na vysledky. A prave ze prisli na nejakou bakterii v moci, ktera to mohla cele spustit. Tak jsem ted do uterka zobala antibiotika a uvidim, zda jsem se te mrsky zbavila.
Od dr. mam narizeny domaci klid, nikam nechodit, ale po byte se pohybovat muzu, nemusim jen lezet. Pristi tyden jdu na kontrolu, tak doufam, ze nebude zadne otevirani a cipek bude drzet.
A pousteli me prave toho 20.01., kdy jste s Milou porodily. Ale zase budou mit vase lasecky magicke datum narozeni - 20.01.2010, to z nich budou nejmene geniove a z Terezky k tomu Miss Universe 😉

Moni, drzim palecky, at to vsechno zvladas, at se Terezce dari kazdym dnem lepe a at vam dela radost a vy ji 🙂

monivo
29. led 2010

Taky Ti držím palce, ať máš již všechno ok a do konce těhu klídek 🙂 U mě to také možná způsila nějaká bakterie (infekce), ale dva dny předtím jsem byla v poradně a moč byla ok. Těžko říct, co se stalo.

anlek
29. led 2010

Ahoj,

Moni, gratuluju k holcicce. Teeeeda takhle predbihat. Ale vypada to, ze je vse na dobre ceste, kdyz dycha sama. 😵 Tak at hezky roste a urcite nam sem dej nejake fotecky. At muzeme princeznu obdivovat.

Lito, mela jsem PK, ale ne 5 dnu, jen 4. Paty den vychazel na nedeli a to se ET nedelaji, tak embryjka ke me putovala uz v sobotu. Rozhodne bych nebrala PK = dvojcata. Ja jsem jedno miminko chtela, takze mozna se prcci dohodli, jak to udelaji, aby mi splnili prani. 😀 😀 😀

Jinak ja jsem vcera cetla o Terezce a nejak jsem neumela zareagovat. Docela jsem se vydesila. 😔 No a dneska jsem si dala fakt do tela (ted uz jsem doma a nadavam si). Velky nakup sama, takze tezky vozik, pak vse z nej do auta, z auta domu .... No a pred barakem mi vypadla jedna lahev s vinem na schody (muz ma dneska narozky a sejde se u nas cela rodina na oslavu), takze jsem musela likvidovat strepy na mrazu. 😠

Moni, muzu jednu vsetecnou otazku. Na te posledni poradne te vysetroval dr. vnitrne nebo ne?

lita
29. led 2010

Dekuju a ty se drz a zaroven si uzivej malickeho uzlicku stesti 🙂 Uz se tesim na fotky!

evak99
29. led 2010

ivarei, to je moje teorie, že v gennetu dělaj převážně piňďourky 😀

monivo, držím pěsti, musí to být záhul, ale určo bude všechno v pořádku. naše zdravotnictví je v tomto velmi spolehlivé a jestli Terezka už sama dýchá, tak je to úžasné...

pet.s bude to záhul, ale vydřžíš to...nic jiného ti nezbývá 😉 kdy máš testit? 😀

pet.s
30. led 2010

testovat mám 12.2.ale to nevydržím 😀
nemůžzu psát ..válíme se ještě v posteli...a tatíček laškujew a otravuje...ho jdu zbít 😀

moni gratulace k holčičce 😉

inza
30. led 2010

mandre: jo stimulka. v pondeli jdu na UTZ tak jsem zvedava. No ja mam ten Pentomer a pak estrofem. Tak nevim po cem me je vice blbe 🙂

inza
30. led 2010

petap1: ja jdu az v pul treti. Tak to se nepotkame. Tak at vse dopadne jak ma 😉

anlek
30. led 2010

Pet.s drzim palecky, oni // urcite vykouknou. 😉

monivo
30. led 2010

anlek, ano, vyšetřovala mě vnitřně ve středu a v neděli mi praskla voda. Jen říkala něco o dráždivé děloze a dala mi magnesium po čtyřech hodinách. Ale takto mě vyšetřuje pokaždé, asi kontrola čípku nebo proč se to dělá. A nikdy mě to nebolí, je to hrozně rychlý. Proč se ptáš? Mluvila jsem s ní o tom hned v pondělí, kdy jsem ještě ležela na rizikovém a říkala, že tím to nebude, že kdyby to bylo dráždivou dělohou, že mi přijdou i kontrakce a ty přišly až po vyvolávacím prášku. Ale začala jsem hodně krvácet, takže pak fofr na císaře. Ztratila jsem hodně krve, jsem teď děsná bledule a beru železo. Naše Terezka je naopak hodně snědá, takže když mám u ní ruku, tak je to strašný rozdíl 🙂

pet.s držím pěsti, ať se zadaří 🙂

anlek
30. led 2010

Moni, muj subjektivni pocit z vnitrniho vysetreni je neprijemny. Proste mam pokazde strach, ze mi dr. tim zpusobi infekci. Navic moje PA to neuznava, tvrdi, ze staci sahnout pres bricho a kdyz je prcek dost vysoko, tak je jedno, jak vypada cipek. Takovy to cervix skore, ze je nicnerikaji velicina. Ze nekoreluje s tim, kdy kdo porodi. Nekdo ma cele tehotenstvi docela vysoke CS a strasi ho predcasnym porodem a donosi do terminu. Nekdo naopak ma nulu pres den a v noci porodi. Takze me to jen zajimalo, kdyz jsi nadhodila jako pricinu moznou infekci. Proste ja z toho mam strach.
Drazdivou delohu bys poznala, to by ti tvrdlo bricho. A navic je to terminus technikus, kdyz deloha tvrdne a je vyloucena infekce jako zdroj toho tvrdnuti. Je to neskodne tvrdnuti, ktere nevede k porodu. Jen deloha cvici, ale bez vedlejsich efektu - otevirani atd.

K tomu zelezu klidne zkus listovku, lip se ti bude vstrebavat. Tesim se na nejakou fotecku Terezky. 😉

monivo
30. led 2010

Břicho mi opravdu občas tvrdlo, ale nebylo to nějak moc často. Takže normální jev. Z Podolí jsem nedostala operační zprávu, jak vypadala placenta atd. doktorka zkusí oficiálně zažádat o vyjádření, prý by ji měli odpovědět. Potřebuje to samozřejmě vědět, pro případné další těhotenství. Do teď vůbec nevím důvod.

anlek
30. led 2010

Moni, jasny ... Clovek by chtel vedet, cim to bylo. Ale treba to byla jen blba nahoda, to se take stava. A priste to bude vse uplne v pohode.

evak99
30. led 2010

pet.s 😀

ty jo anlek, ty už jsi taky pěkně daleko...to to letí... 🙂

pet.s
30. led 2010

Tak holky...po obědě jsme se vydali na chatičku podívat se jak se ji daří pdo sněhem. Brodili jsme se asi 50 m v hlubokém sněhu, Najednou nám nad chatou zakroužil čáp.Teď v zimě! V Létě jsem tam čápa ani nezahlídla. Volala jsem na něj: "Sem k nám!". Třeba to bylo znamení. 😉

Začalo mě bolet břicho.Jak dlouho se bobísci zavrtávají?

evak99
30. led 2010

pet.s to je to nejlepší znamení 🙂
mrkni sem: http://merenibt.xf.cz/index2.html na výpočty a těhotenství...třeba ti to trochu pomůže 😉