Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

eva.u
2. únor 2010

Ahojky holky, teda jak to tady čtu, tak nějak ztrácím odvahu jít k Dr. Lovasové.Jsem k ní objednaná poprvé na 22.2, tak jsem zvědavá, jak to dopadne 😒

anlek
2. únor 2010

Petap, ono je to slozitejsi. My mame v sobe hodne zakorenene, ze pan DOKTOR se nesmi zlobit. 😔 Ale jsme to my, kdo si urcujeme, jakou peci chceme. Oni nam ji maji nabizet a vysvetlit a my rozhodnout, co chceme. Vim, jak jsem sla se stazenou prdylkou k Vykysale, ze chci neco jinak nez ona doporucuje. Ale vysvetlila mi, proc to tak doporucuje a my se s muzem rozhodli jinak. No a ona kdyz jsem ji rekla, ze rozumim tomu, proc ona doporucuje neco, ale my to stejne chceme jinak. Tak byla uplne v pohode. Vubec nevypadala, ze by ji to vadilo. Ale ja kvuli tomu dva dny dopredu nespala (a to skoro doslova). Jen mi pak doslo, ze jsem fakt pokriveni v mysleni.

Eva.u ja sice dr. Lovasovou neznam. Ale nedelala bych zadny zaver. Za tu dobu, co chodim sem na diskuzi, tak se tu vyskytlo dost lidi, co k nemu nechteji chodit a k nekomu jo. Zadny univerzalni nejlepsi/nejhorsi dr. v Gennetu neexistuje. Kazdemu vyhovuje nekdo jiny a kazdy ma jine zkusenosti, jina ocekavani, ...

Jinak ja se pripravuju na to, ze dneska u gyndr. odmitnu vnitrni vysetreni. Proste nechci, aby do me lezla. Uz jsem z toho krapet nervozni. Ale ... 😅

petap1
2. únor 2010

nannynka: že bych přehodnotila své pocity a osmělila se začít chodit k chlapovi 😀
Včera když jsem ji volala, tak jsem slyšela v pozadí nějaké dítě, tak předpokládám, že je doma a snad ji to mé volání moc nerušilo 🙂

eva.u. : víš, já jsem předaná od jiné Dr. tak neví jak to se mnou je a bylo..sice si to vyčte z papírů, ale je to něco jiného, než když u ní začneš. Chtěla bych tě nějak podpořit, ať se nebojíš k ní jít, ale asi mi to v téhle fázi moc nepůjde ☹
Nějka mi vrtá hlavou ten její názor, že pokud přidá dávku tak hned to je na IVF a že by jsi měla mít jen 3 za život..vždyť spousta holek jich má více 😠
Jdi k ní a uvidíš co ti řekne a jakou léčbu ti nasadí..rozhodnou se pro někoho jiného můžeš vždy, no ne 🙂

anlek
2. únor 2010

Petap, ono to mozna je slozitejsi. Nevim, jestli je pri IUI nejaky limit, kolik jednotek hormonu dostanes. Pri IVF je. A pojistovna ti opravdu plati jen 3 IVF za zivot (a to ikdyz vymenis partnera ... proste, co zenska, to maximalne 3 pokusy). Pak uz jedes jen za sve. Muzes se zeptat Pet.s kolik to stoji pak. V tech 3 pokusech ti pojistovna plati jen zaklad, ty si doplacis nadstandart, pokud o nej stojis/potrebujes.

petap1
2. únor 2010

Anlek: Máš pravdu, pořád se bojíme, aby nám dr. nevynadal, že se na něco zeptáme a pak nebyl naštvaný, když to chceme jinak. Taky s tím v sobě bojuju a jsem už od včerejška nervózní, jak se dr. Lov. podívám do očí, a jestli mi dá na jevo, že jí vadí má konzultace s Vykysalou. Ale jak píšeš, nebudu si z toho nic dělat..já chci mimi a já pro to udělám vše 🙂
JJ já vím, že se platí tři a pak už ne. Teď když o tom přemíšlím, možná máš pravdu, že to myslela, že jsou 3 hrazené, ale řekla to prostě tak jako, že ti udělají tři a dost. Nu, ta lidská komunikace je složitá, i když je řečena ve srozumitelných větách 🙂

Tak já už se v tom nebudu pitvat..prostě pokud se budu chtí ujistit, zavolám Vykysalé, ale jinak se budu snažit začít důvěřovat i Lovasové 🙂

Eva.u. : opravdu každému vyhovuje něco jiného...počkej jak ti sedne a pak uvidíš. Třeba si padnete do noty a ona bude ta kdo tě přivede k mimi 🙂 Určitě by do gennetu nevzali někoho, kdo tomu nerozumí 🙂

nannynka
2. únor 2010

anlek: mozna blbej dotaz - proc odmitas vnitrni vysetreni ? Teda pokud tvuj gyndr pouziva i v tehotenstvi zrdcadla tak chapu, ale jinak nemam napad proc by to melo vadit. Ochytris me ?
Ja chodim na kontroly co 3 tydny a pokazde si do me doktorka opatrne sahne - na cipek a prohmata mi brisko a poslechne maleho + UTZ. Nijak me to nerusi, asi taky proto, ze jsem spis slune a pohmatem pres bricho by toho nemusela moc zjistit. Diky, jen se ptam
😉

anlek
2. únor 2010

Nannynko, mam strach z infekce (mozna iracionalni ... ). Zrcedla obcas pouziva obcas ne. Navic pouziva gel, ktery je tam celou dobu otevreny ... A moje PA tvrdi, ze je to zbytecne. Kdyz je prcek porad nahore.

nannynka
2. únor 2010

anlek: diky, tak to chapu....U te moji je to pokazde nova cista rukavice, bez gelu. Ten nas tam porad lezi dosti nepohodlne nastorc a dava mi do kycli. A kdyz ted jak jsem marod konecne usnu, tak ma hodinu gymnastiky
😀. Opatruj se.

petap1
2. únor 2010

anlek: chápu tvé obavy a přeju hodně odvahy na odmítnutí takového způsobu vyšetření. Držím palce 🙂

inza
2. únor 2010

petap1:tak to teda nic moc. Ale neboj urco bude lepe. Ja bych to s ni na dalsim UTZ probrala jeste jednou a treba to pak uz bude lepsi a pokud ne tak bych asi menila a nebo jeste jednou zavolala Vykysale a zeptala se ji co by doporicuila ona resp jak se na to kouka a pak bych se rozhodla..co jak dale

eva.u
2. únor 2010

Díky holky za rady, sice je to až za dva týdny, ale čím to bude blíž a blíž, tak budu nervoň jedna báseň 🙂 .
Ale teď my mysl zaměstnává sestřenka, tak na to tak nemyslím.

tereza1980
2. únor 2010

ahojda, eva.u IP

pet.s
2. únor 2010

Ahojky děvčata, no to jste mě s tou teplotou moc nepotěšily 😒 Ale spíš jsem to brala jako srandu.

V Gennetu je výborná ještě dr.Langerová. Výborná!! Dr.Lovasovou jsem měla u OPU. Myslím, že není špatná. A hlavně si myslím, že do Gennetu by nepřijali nějakého neumětela, ne?
Cože tam bude jako doktor chlap a ještě k tomu Slovák? Jupíííí..Já jsem velký přiznivce Slováku a slovenčiny. Jen doufám, že se to tentokrát povede a já už nebudu mít čest ho poznat.

petap..no moji rozvahu bys měla občas vidět, když tu lítám a koktám rudá vzteky 😀 😀
přečti si tohle...to je od nás ze života
http://www.pozitivni-noviny.cz/cz/clanek-200707...

eva.u
2. únor 2010

pet.s teda to je suprové počteníčko 😀, přesně ze života 😀 , podobná situace byla u nás na denním pořádku.Já jsem byla ta zlobivá 😎

petap1
3. únor 2010

pet.s: tak to jsem si početla...úplně mi to připomnělo mojí mladší sestru když byla v pubertě 🙂 To chce opravdu silné nervy 😀

Inza: aspoň, že tobě to dopadlo dobře a v sobotu jdete na to 🙂 Nějak to budu muset vyřešit...uvidíme 🙂

Dnes jdu na ten UZ..doufám, že to s dr. nějak ustojím a ještě víc doufám, že mi folíci trošinku povyrostly..aspoň jeden 😎

evak99
3. únor 2010

petap žádný strach, jsi jejich klientka, tak se tak musíš cítít, jo? 😉 hodně zdaru a dej nám vědět co a jak 🙂

lita
3. únor 2010

Ahoj holky, nestiham vas docist, tak jsem to jen proletela.

Monivo, Terezka je krasny uzlicek a jak roztomile klokankuje 🙂 V te ruzove cepicce a ponozkach je o to roztomilejsi 🙂 Doufam, ze se vsichni drzite a beruska vam roste pred ocima. Jde ti odstrikavat mliko? Uz se tesim na dalsi fotky!

Pet.s, zvysena teplota muze znacit i tehotenstvi, nejen ovulaci, pokud zustane desli dobu konstatni na vyssi urovni. Ale jak uz tu nekdo psal, jsi nadopovana ruznyma hormonama, takze bych teplotu jako faktor v uvahu moc nebrala. Skvele je, ze mate kvalitni embryjka a to muze znamenat mnohem vic nez zvysena teplota 🙂

Petap, ty si to teda vyzeres se vsim vsudy v Gennetu. Pokud mas telefon na Vykysalou a ta ti osobne rikala, ze ji muzes zavolat kdykoli, tak se toho nezdrahej vyuzit. Jsi jeji pacientka, ona te zacala lecit. Treba bude dr. Lovasova v pohode. A kdyz nebude, tak se na priste objednas k nekomu jinemu. To je uplne v poradku. Ja tam sama vystridala vsechny doktory. Ne ze by mi nesedli, ale proste kvuli jejich vytizeni nebo dovolene.

Anlek, jak te tvoje gyn.dr. kontroluje zevnitr, ze se toho tolik bojis? Ja jsem naopak rada, ze muj dr. me pokazde prohmatne, zda se neoteviram a v jakem stavu mam cipek, protoze kombinace tuhnuti delohy a otevirani je dost spatna, tudiz je dobre ji zjistit vcas. Muj dr. si vzdy natahne nove a sterilni rukavice a rozhodne se ve mne nijak nerype.
Jestli mas strach z infekce (opravneny), tak bych spise prestala chodit na to plavani, tam mi prijde, ze mas mnohem vetsi sanci neco chytit nez ze sterilnich rukavici doktora.

A to tuhnuti delohy rozhodne nepodcenovat, i kdyz u mono-tehotnych to tolik nehrozi a neni takove riziko. Slabsi a mene caste tuhnuti je prirozene, deloha je sval, ale intenzivnejsi tuhnuti po urcitou dobu muze vyvolat predcasny porod.
Na jine diskuzi porodila holcina ve 28 tt a jeji posledni prispevek pred hospitalizaci znel: Take vam tolik tuhne deloha?

lita
3. únor 2010

Inza, drzim palecky na vikend, at vsechno dobre dopadne a brzy houpes kocarem 😀

inza
3. únor 2010

petap1: tak co jak rostou folici a zmenil se pristup dr?
lita: diky no snad to dopadne. Snad na to moc nebude pak mit vliv nejakej ten stres z vypovedi a hledani nove prace. I kdyz si to snazim nepripoustet to tak nejak me to tam hloda 🙂. Jinak KET by mel delat Danek tak snad to od nej dopadne lepe nez prvni ET 😒 . Co dela 4 noha blondyna? Ten ans porad radi ve snehu jak posuk. Ten jsme s nim byli ve Stromovce na Male ricce nalede a byla to sranda. Byl tam za hvezdu jak bruslil a lidi si ho fotili 😀

petap1
3. únor 2010

lita: to máš tedy pravdu..pořád jsou se mnou nějaké "problémy" 🙂

Inza: to se v gennetu možná v so potkáme 🙂 dnes to dopadlo takto:

Byla jsem připravena, že budu za černou ovci...nu, nakonec to dopadlo v celku dobře 🙂 Takže..folíci vyrostli tak o 1mmm všechny (7mm) ☹ Dr. tedy řekla, že mi dávku přidá, ale že je riziko, že mi budou pořád růst všechny a nakonec jich bude moc..nu a pak se budu muset rozhodnout, jestli je zredukovat (pod narkózou) a IUI provést s těmi co by tam nechali, a nebo chráněný sex s tím, že sami popraskají. Napsala mi žádanku na předoperační, ať to mám už vyběhané, kdyby to bylo zapotřebí. Zvážila jsem to a řekla, že do těch vyšších dávek jdu i s tím rizikem, že jich bude hodně. Dnes byla v pohodě a ani mi nijka nedala najevo, že ji vadí má konzultace s Vykysalou. Takže dnes jsem Vykysalé nevolala 😀
V sobotu jdu na UZ (bude tam Daňek) a uvidíme jak to bude vypadat. Ona si myslí, že pak bude potřeba ještě UZ asi v úterý a teprve pak se uvidí jak to dopadne. Prostě u mě nic nemůže jít normálně..pořád mám nějaké odchylky od normálu ☹

Holky jak dlouho trvá vyběhat ta předoperační vyšetření ?

nannynka
3. únor 2010

petap1: tak to zni vcelku pozitivne, ono se to dovyvrbi tak jak ma, ver tomu.
Me predoperacni trvalo asi 4 dny, ale nejsem v Praze, takze nejake odbery posilali mimo a chvili trvalo nez se to vratilo. EKG u prakticke bylo hned.

evak99
3. únor 2010

petap: já ho měla asi do tří dnů, oni musí vzít kreva tuším i moč, takže to chvilku trvá. jinak ekg je hned...

petap1
3. únor 2010

nannynka, evak99 : moc díky za info. Takže jen náběry a EKG a pak čekat na výsledky..tak to by jsem to toho úterka mohla zvládnout 🙂

Holky moje, moc tomu chci věřit, že se zvojtí tak maximálně 2 folíky a nebudu to předoperační potřebovat 🙂 Sestry na mě koukaly jak na zjevení..prý předoperační u IUI..holt jsem zase průkopnice 🙂

inza
3. únor 2010

petap1: tak to jsou pro tebe dobre zpravy ne. Hlavne ze uz byla v normalu dr a nemusela jsi volat pro dalsi konzultaci. 😉 Ja budu v so ale asi dle mych prodpokladu az kolem poledne.
me predoperacni trvalo 2 dny-jeden den na krvy a ekg a druhy pro vysledky. Takze rychlovka

pet.s
3. únor 2010

holčičky hlásím,že jsem si ve 20hod dělala test a hádejte.?🙂jsou tam!bojíme se radovat.stále trochu spinim.asi si zítra dojdu nechat udělat hcg z krve.uvidím jak se mi bude chtít vstávat.

lita
3. únor 2010

Pet.s, bombaaaaa 😀 Jestli to je opravdu hcg a ne stimulacni hormony, tak by ty carky za par dnu mely byt jeste krasnejsi 🙂 Drzim palecky, at to tentokrat vyjde se vsim vsudy a jak si budes prat!
Kdy ti minule naskocily ty dve carky, taky po 6ti dnech nebo jsi byla sporadanejsi a merila poslusne az pozdeji?
Jestli spinis, muze to byt take proto, ze to jedno embryjko zabalilo a zustalo ti tam jen to silnejsi.

Inza, vubec si zadny stres ted nepripoustej a na praci zkus zapomenout! Ja vim, ze se to takhle na netu plka, ale alespon na tyden ci dva to zkus vytesnit z hlavy. O vikendu na tebe budu myslet a drzet vsechny palce, at to vyjde!!! 😉
Ta nase pobehlice blondata je ted v pulce brani antibiotik a snad ji to pomaha, protoze ma tedy apetit prokopnuteho bubnu 😀 A to i na granule, nad kteryma se pred tim ofrnovala. Na snehu je taky jak pominuta, vybeha se sama, ani k tomu nepotrebuje spolecnost. Ale ja s ni ven nechodim, ted uz jen manzel.

Petap, ja mela predoperacni behem dovolenych o prazdninach, tudiz ta krev trvala dlouho, stihala jsem to jen tak tak. Takze pro jistotu zadny velky zdrzovani, vysledky nemaji byt starsi nez 14 dnu.

petap1
4. únor 2010

Pets..super...moc moc držím palce ať je to HCG od mimíska 🙂

Inza: bylo to opravdu o moc lepší. Jen mám teď strach, že nevyroste nic a nebo všechny..ach jo..už aby byla sobota. Budu ti moc držet palce ať ti dají ty největší bojovníky a pak budou krásné // 🙂

Včera jsme se pobavili s manžou a na to propíchnutí foliků když tak nepůjdu. Je pravda, že to budou mí první uzrálé folíky a hned zase pod narkózu a zasahovat do nich se nám nechce. Pokud se jich urodí více, tak je necháme přirozenou cestou popraskat a příští měsíc to zkusíme znovu. Třeba pak bude tělo reagovat lépe, když bude mít za sebou jeden celý cyklus 🙂
Takže ty předoperační odkládám 🙂 Samozřejmě, že moc moc věřím, že uzrají max 3 a IUI proběhne 😀

ivarei
4. únor 2010

pet.s: Bože, já to věděla... tiše gratuluju 😀 😀 😀
petap: Je to tvoje rozhodnutí, ale mě to přijde škoda, kvůli neplodnosti se toho musí vytrpět tolik, že narkóza je brnkačka.

evak99
4. únor 2010

pet.s 😀

petap: ať to vyjde, jak si přeješ! 😉

petap1
4. únor 2010

ivarei: Já vím, že to nic není..jsem ve stavu kdy bych jednou šla a jednou ne...nechám to na tu sobotu a uvidím jak to bude vypadat. Poradím se přímo na místě s Daňkem a pak v nejhorším případě s Vykysalou...nu a pak se uvidí 🙂