Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

pet.s
12. únor 2010

tak at Dr.Vykysalá těhulní nebo se mucninká s mimouškem, nebo ať dělá, co dělá,tak jí to přejeme.Že jo děvčata? 😀

hele, holky a proč o tom nemluvíte ve svém okolí? Já jsem asi děsný extrovert nebo nevím. Mně to naopak pomáhá. Když jsem na podzim přišli o Matyáška, tak všechny moje kamarádky věděly , že jsem těhu a co se mi stalo.
nemám pocit, že by se mi někdo za zády posmíval. Spíš naopak. dozvěděla jsem se kolika lidem se to stalo taky.
A navíc, tím jak jsem o tom mluvila, tak se ten smutek ze mě smejval. Není marná věta "Sdělený smutek , je poloviční smutek, sdělená radost je 2x radost"
Já nikdy před okolím nic netajila. A proč taky? pak vznikají pomluvy. Když jim to vyklopím, tak mě nemají jak pomlouvat, říkají jen pravdu. 😀Já vždy v každém společenství hlásím hned ze začátku, at mi drnby neříkají, že si je nepamatuju a nebaví mě..Jakmile někdo spustí, tak odvedu řeč jinam. A ono to funguje.
Asi bych se nechlubila syfilisem, ale snažením se o miminko?
Jediná debilní reakci měla naše puberťačka, když jsme ji říkali, že se snažíme umělým oplodněním, tak se začala hihňat"A to si ho jako Franta honí do skleničky,jééééééé!" 😀 😀 😀 Tak jsem ji srazila k zemi, že onanie a masturbace ja naprosto přirozená věc a kdo říká, že to nedělá, tak to dělá 2x tolik a bylo 😀 😀 😀

lita
12. únor 2010

Ahoj holky,

a take se pripravte na to, ze jestli vam vyjdou dvojcatka, tak od kazdeho (i ciziho cloveka) uslysite otazku: A ta se povedla po umelem? Proste fenomen dnesni doby 🙂 Jedna maminka se na to naucila odpovidat otazkou: A vy jste si deti udelali v posteli nebo na stole? 😀

My jsme take par, co hodne cestuje, meli jsme nekolik destinaci na podzim a zimu, ale protoze se IVF povedlo ihned, tak jsme nakonec nikam nejeli. Mne stejne bylo docela soufl, tak bych si to ani neuzila. Rozhodne souhlasim, ze cestovani pomaha vycistit hlavu. Nejlepsi je koupit si nekam letenky, udelat si trasu, zarezervovat si prvni noc a proste se presouvat z mista na misto, takhle myslite jen na to, kde se dobre najist, prespat za dobre penize, co vsechno videt a jeste si uzivat novych zazitku. Flaknout sebou na plaz podle me moc nepomuze, protoze tam ma clovek moc casu premyslet.

Nestiham vas cist, jak tu brebendite 🙂 Takze jen drzim vsem palecky, at jsou vsechna vysetreni rychla a ucinna a at uz brzy tehulite!

pet.s - minule jsi se tim prvnim trimestrem take celkem prozvracela, takze uz to mohla byt predzvest nebo to uz proste zacalo 😅
Ranni nevolnosti rozhodne neznamenaji, ze jsou jen rano. Mne bylo blbe kdykoli pres den a dost casto i v noci. Nechapu, proc se tomu rika "ranni" nevolnost.

lita
12. únor 2010

Jeste k tomu mluveni o IVF a neplodnosti, ja jsem o tom mluvila docela otevrene, pomahalo mi to spise nez se porad jen vylhavat ci si vymyslet uhybave odpovedi. Myslim si, ze jsem v tomhle byla otevrenejsi nez manzel, asi proto ze spermijky nebyly v cajku, tak se nechtel dostat k jadru veci, chlapi tohle nesou hure nez my. Ale ja to brala tak, ze neni treba rozpitvavat, proc nam to nejde, proste nam to neslo a tak jsme potrebovali pomoc.

A jak jsem o tom zacala mluvit, tak jsem zjistila, kolika nasim znamym to take neslo a ze nekteri z nich take vlastne meli pomoc od doktoru.

Ale mluveni o potratu mi delsi dobu neslo, bylo to hodne citlive tema a vedelo to jen par mych blizkych.

lita
12. únor 2010

Pet.s - presne tak, a jak jsem psala, uz me nebavilo si porad vymyslet nejake odpovedi.
Dcerunku si tvou reakci hezky dostala 🙂 Jako by nevedela, ze si u maminky je jednoduche nabehnout na vidle pri jeji slovni vyrecnosti 😀

val1
12. únor 2010

mandre:
má dvě děti (7 a 5 let) a teď toho mimouška.

kristiula
12. únor 2010

Ahoj holky, dekuji moc za podporu, ja ani nevim jak mam vysvetlit ten pocit, ten hlas pana doktora mne strasne uklidniuje ale to ze on mne nevysvetli vsechno jako 1 2 3,a mysli ze se to domyslim sama tak to mne trapi, ale asy mate pravdu v tom ze je to podle nalady, a myslim se ze i ja ted takova nejaka divna, bojimse a nemam rada nejistotu, a jeste manzel je jako dite, vsechno mu musim vysvetlovat, proc tak a proc nejinak,no doufam ze mne rozumite co chci rict 😉
jo a jeste holky muzete mne jeste napovedet,Danek rikal ze az budou manzelovi vysledky tak mame prijit na kontrolu,a ze vypisime formular na pojistovnu, tak ze to znamena ze uz budu stimulovat a jak dlouho?nebo jak to pak probiha az prijde o podtvrzeni z pojistovny?kdy mudr se mne zepta jestli chci lepsi leky, nebo kdy se dozvim kolik to vlastne nas to bude stat?
Dekuji moc, holky zlate 😉
Dobrou, pa K

evak99
13. únor 2010

holky, my o tom mluvili otevřeně i s rodinou - teda jen nejbližší sourozenci a rodiče (myslím, že babi by to nepobrala) a s kamarády taky nejbližšími...ale to stačilo. Měli pochopení a naopak myslím, že se nás pak nikdo neptal, kdy už budeme mít děti a nechávali na nás, co řekneme... 😉

kristi, naprosto tě chápeme, nezapomínej, že jsme všechny byly ve stejné situaci jako ty...nevíš nic, mluví na tebe zkratkami iui, ivf atd a aby se v tom koza vyznala.
nicméně průběh by měl být asi takový, objednej vás rovnou k dr v gennetu podle toho až budeš vědět, že budou mít výsledky - pokud to bude za cca 14 dní, tak už vás rovnou objednej ke konzultaci výsledků! ať zbytečně nečekáte. až tam přijdete, tak se domluvíte s dr. na dalším postupu - zda jdete do iui nebo rovnou do ivf. pokud ivf, tak se s dr. domluvíte, že gennet odešle žádost na pojišťovnu, která jí musí schválit - to trvá tak cca 14 dní, ale spíš 3 týdny. Když je žádost schválená, tak můžete začít stimulovat. O té stimulaci Ti taky dr řekne, vytiskne ti takový "provizorní" protokol, abys věděla, co budeš píchat a v jakých dávkách. Můžeš mít dlouhý či krátký protokol - dlouhý začíná ještě v "předešlém" cyklu, ale nemám s ním zkušenost. Já měla krátký, tak Ti jej popíšu: Půjdeš před začátkem ms na utz ko, zda nemáš cystu a tak. a potom 1. den cyklu zavoláš do gennetu a dojedeš si tam pro léky, které budeš píchat od 2. dne cyklu. A průběžně budeš chodit na utz ko, jak folíci rostou, podle toho může dr. také zvyšovat či snižovat dávku léků a také rozhodne o odběru vajíček (OPU). No a podle toho, kolik odeberou vajíček a kolik se jich oplodní a jak se budou vyvíjet ti pak řeknou kdy bude transfer (ET). To si tam budeš pak průběžně volat...ufff tak snad jsem napsala vše. budeš-li mít další dotazy, ptej se! Hezký víkend 🙂

pet.s
13. únor 2010

kristulia - hele, mám jednu radu, až na tebe dr vyjede vrhni na něj tvrdej pohled...žádný klopení uší a ustrašené oči...mně tenhle postup funguje-i když já teda v Gennetu nikdy neměla s nikým problémy
a jak říká evak neboj vše budeš mít na papíře

jedu pro nového zedníka, tak snad se to konečně pohne

lita
13. únor 2010

Kristi, evak to popsala lepe nez web Gennetu 😉 Presne tak to chodi. Jen bych mohla dodat, ze to potvrzeni od pojistovny ma platnost 3 mesice, pak se musi zadat znova, pokud se nevyuzije.

K stimulaci bych jen doplnila, ze ti mozna nejspise daji vybrat levnejsi ci drazsi verzi hormonu (lisi se ve zpracovani - ta levnejsi je z moci zen v prechodu, ta drazsi se navic snadneji a bezbolestne aplikuje). Kolik budes doplacet zalezi na mnozstvi jednotek, ktere budes potrebovat. Jeste pred stimulkou by to dle tveho HP meli doktori umet priblizne odhadnout. My doplaceli cca 4.000 Kc (mela jsem ten drazsi Gonal), nekdo doplaci jen 1.000 Kc a nekdo treba 8.000 Kc, zalezi na tvem HP a odpovedi tela na stimulaci, to se kontroluje na UTZ behem stimulace (cca 2-3 UTZ) a pripadne se upravi mnozstvi jednotek a delka stimulky, pokud folici treba moc nerostou nebo potrebuji "prizivit". Leky na stimulku se maji uchovavat v lednici.

Ke konci stimulace si k tomu jeste budes budes pichat nekolik injekci na dozrani foliku a posledni den injekci na vyvolani ovulace (36 hodin pred planovanym OPU). Kratky protokol trva cca 8-10 dnu, za 2 dny jdes na OPU (pod kratkou cca 20min narkozou, nebyva po ni spatne).

Den ET (probiha bez narkozy a bezbolestne) zalezi na kvalite embryjek, rozmezi za 2-5 dnu. Za 2 dny pokud embryjek neni mnoho a hrozi, ze by nevydrzela prodlouzenou kultivaci. Pokud jich mate vice a jsou kvalitnejsi, pak se voli PK (doplaci se 2.500 Kc), sance na otehotneni se tim mirne zvysuji, protoze pak mohou vybrat silnejsi embryjka. V den ET ti take reknou, zda vam zbyla nejaka kvalitni embryjka k zamrazeni.

V den OPU ci ET si od doktora v Gennetu nezapomen nechat predepsat kyselinu listovou od Zentivy (je pouze na predpis), je mnohem silnejsi nez preparaty bez predpisu. Kyselinu listovou bys rozhodne mela zacit zobat 1-3 mesice pred planovym pocetim / IVF, at uz samotnou nebo v nejakem mixu (ja mela Pregnium od Walmarku, pak jsem behem prvniho trimestru zobala jeden den Pregnium a jeden den listovku od Zentivy).

A rada - zadne stresy, pokud nebudes mit velke pocty foliku (nektere holky az 30 kousku). Zalezi na kvalite a ne kvantite. Ja mela 12 ks a z toho jen 6 spravne velikosti. Hodne stesti 🙂

ivarei
13. únor 2010

Pet.s, jak je, už je to lepší?
Jinak k tomu, co jste tu holky řešily - zda sdělovat okolí nebo nee. My jsme s manželem nikdy moc o zdravotních problémech i obecně o jiných soukromých záležitostech s ostatními nemluvili, ale při léčbě neplodnosti jsme museli - různě jsem měnila váhu, zvracela jsem na nočních po medocriptinu, atd. a všichni se ptali, kdy budeme mít miminko. V práci jsem to sdělila nejbližším kolegům - kamarádka/kolegyně mi doporučila nového gynekologa, ten mě poslal do gennetu (díky bohu) a vedení jsem to oznámila asi měsíc před IVF, tedy v době odeslání žádosti na pojišťovnu, pracovali jsme ve službách, takže bylo třeba mě dočasně po OPU nějak nahradit a navíc jsem chtěla, aby počítali s tím, že když se to povede, budou muset vyhlásit výběrko a někoho místo mě sehnat, pak máme taky státem hrazené očkování proti žloutence A a B a já měla jen B a A jsem už nechtěla, protože jsem doufala, že otěhotním a nestihnu to - prostě mi přišlo fér jít v tomhle případě s pravdou ven. A docela mi pomohlo o tom mluvit.
V rodině to bylo tak, že moje maminka i ségra věděly, že se o miminko snažíme a manželova maminka to věděla taky (o něco později) - zbytek manželovy rodiny to věděl patrně od manželovy maminky, protože těm jsme to neříkali... ale neva. Vím, že někteří z manželovy rodiny jsou hodně věřící a některé metody asistované reprodukce jim jsou proti srsti, nicméně ty ať mi vlezou na hrb.
Zkrátka se za to nestydíme a naopak o tom mluvíme i s kamarády, kolikrát pak zjistíme, že oni mají taky problém a nechtějí o tom s okolím mluvit, tak se rádi svěří nám, když jsme léčbou prošli.

kristi: Hodně štěstí 😉

Včera jsme se byli podívat po kočárcích, jsme víceméně rozhodnuti pro Dara Dorjan Danny sport TWIN 2009 za 15.590,- včetně autosedaček a adaptéru na autosedačky. Líbil se nám i na internetu, včera jsme ho zhodnotili na živo (v albu mám fotku) a shodli jsme se, že vypadá fajn. Ráda bych použitej, ale ti, co v našem okolí mají dvojčátka, je mají buď moc malá a ještě kočárek potřebují nebo moc velká a už kočárek prodali. Musím říct, že ty dětský věcičky tam mají opravdu nádherný, nasbírala jsem katalogy a kocháme se.

Tak ať máte hezkou neděli. Pa pa 🙂

eva.u
13. únor 2010

evak99
lita : teda holky, to je super popsaný, sice jsem v Gennetu ještě nebyla,jdeme tam 22.2 ale už se tam nebojím jít, a kdybych něco nepochopila, vím kam mám napsat 🙂 .Děkuji za vysvětlení a doufám, že snad jednou budu prožívat sama na sobě, to co tady píšete 🙂

pet.s
14. únor 2010

ivarei ano díky. už je to lepší..měla jsem v noci staršně zvláštní sen...vůbec nevím, co si o tom myslet. 😕

pet.s
14. únor 2010

Zdálo, se mi že jsem pletla svetřík a nejednou mě něco neviditelného tahalo za jehlice.(my jsme takhle škádlili mámu, když jsme byly malé a chtěly jsme si hrát.)Tahalo až tu jehlici vytáhlo. Najednou se do výše vzneslo i to klubíčko a začalo mi ten kus upletený párat. Zavolala jsem na celou rodinu, aby viděli ten zázrak jak se vznáší klubíčko u stropu. Najednou mě napadlo, že je to náš Matyáš(náš andělíček, dušička našeho mrtvého dětátka).A říkám ? "Matyášku, jestli to jsi ty, dej mamince znamení. takhle se bojím."A on mi na dlaních vytvořil z té vlny růžové srdíčko.Cítila jsem staršně hezký pocit. Pak jsem si šli lehnout a já jsem všem říkala, že nesmíme spát, protože si ráno budeme myslet, že to byl sen. Chtěla jsem to volat ségře mobilem, al enmohla jsem ho najít. a než jsem ho našla, tak jsem usnula.
Celou noc vždy když jsem trochu ze spaní procitla, tak jsem si říkala, že na to nesmím zapomenout, že to nebyl sen. Ráno to bylo po probuzení hned první na co jsem myslela a vyprávěla to mužíkovi. Ten si nepamatuje, co se mu zdálo.Dětí se nechci ptát, jestli se jim něco nezdálo.
Pořád mám před očima ten obrázek "moje dlaně, skoro jako křídla a v nich to chundelaté růžové srdíčko"kdybych uměla malovat tak to namaluji. Přemýšlím, že udělám fotografii. Tu vlnu o které se mi zdálo tu mám.

lita
14. únor 2010

Pet.s - uplne me zamrazilio, kdyz jsem to cetla! Tu fotku urcite udelej, nech si ji vyvolat a zaramovat a dejte si ji na zed, aby mohl byt Matyasek s vami. A az se vam narodi mimisek, muzete mu tu fotku povesit nad postylku, aby ho jeho braska z nebicka mohl opatrovat.

inza
14. únor 2010

mandre: jj my take letos zatžim lyze jenom tady u nas v Krkonosich ve Spindlu a pak na Benecku jenom nejake bezky, ale pokud nevyjde ted IVF a budeme muset cekat dalsi mesic tak v breznu dame asi nejakou Francii pravdepod. Val Thorens.
Jinak my na prvnim IUI byli srpnu 09. V Gennetu jsme od 07/09. Takze na muj vkus vcelku uz dlouho anic se nedeje.

pet.s
15. únor 2010

inza a na co čekáte od července 09? 😲

evak99
15. únor 2010

holky, tak mám radost, že vám popis pomohl 🙂 kliďo se ptejte dál...my se taky ptaly 😉

no jo inzi, přeci to můžete popohnat, ne? to se mi na gennetu líbilo, nikdo nikam netlačil a my si to řídili podle sebe (teda časově samozřejmě)! 😉

ivarei: tak super, kočárek vybraný 🙂

petap1
15. únor 2010

Ahojte,
tedy vy jste toho napovídaly 🙂

K tomu mluvení a nemluvení...pár kamarádek to ví a stěmi si o tom povídám...mamka to ví, ale nějak se o tom nebavíme...nevím, ale holt jsem povaha, která si to řeší v době a s manžou..a samozřejmě s vámi 😀 Jinak moje šéfová to taky ví, je pravda, že tolik návštěv u doktora by se těžko vysvětlovalo..ale ona je super a v pohodě. Podporuje mě a ve všem mi vychází vstříc 🙂

pet.s : tedy mě taky běhá mráz po zádech..věřím, že Matyášek na vás dává pozor 🙂

Holky co myslíte, mám se na kontrolu objednat až budu mít výsledky a nebo až po zaléčení. Jako, že mi řeknou tady máte tablety a za měsíc na kontrolu..tak k Daňkovi až po té kontrole ??? Aby mi neřekl co tam dělám, když vlastně ještě nejsem "přeléčená" ☹

ivarei
15. únor 2010

pet.s: Teda, ten sen vypadá na dobré znamení... andělíček asi hlásí, že vám fandí 😉 . Určitě udělej tu fotku, ať si ten okamžik zachováš na pořád - i když to asi tak bude i bez fotky 🙂.
inza: Teda, vy čekáte dlouho, to je divný 😒
petap: Já bych se klidně objednala a pokud ti nasadí ty léky, tak tam kdykoli můžeš zavolat a přeobjednat se - neboj, že by ten uvolněný termín po tobě v gennetu nezaplnili. Navíc pokud vyfasuješ léky třeba jen na měsíc (kéž by), tak může Daněk klidně odeslat žádost o IVF, abyste zbytečně nečekali. Nebo zkusíte ještě IUI?

Holky, mám dilema - kolik lidí sebou můžu vzít na ultrazvuk ve dvacátém týdnu? Jdu zítra. Chtěla by totiž mamča, manžel a ségra s neteří (3 roky), všichni jsou strašně zvědaví a je mi blbý z nich vybírat (Hujerovi 😀 ). Byla jste některá na UTZ u dr. Hynka?

petap1
15. únor 2010

Ivarei: Asi máš pravdu, objednám se hned jak budu vědět kdy mi oznámí výsledky. Když tak to objednání zruším a nebo si k Daňkovi zajdu a zeptám se ho jak to vidí a co s tou případnou žádostí. Na IUI se u mě Daněk tvářil, jako na ztrátu času a i na tu žádanku na Endokrinologii psal případné IVF..takže já to vidím na IVF.

ivarei
15. únor 2010

petap: Buď ráda 🙂. Tak to bych se na tvém místě fakt objednala.

mandre
15. únor 2010

Ahoj holky, to byl plodný víkend tady 😀 😀
Tak jsem si objednala dneska letenky do Barcelony na konec dubna - takový 6denní výlet 😀 😀 na Costa Bravu a okolí..tak uvidíme, jestli to budu muset nechat propadnout 😀 😀 😉 😉 😕

Petap: já vždycky objednávám hned, páč pak je problém se tam na nějaký termín vecpat 😝

lita
15. únor 2010

Ivarei - ja byla u dr. Hynka na obou utz a mne moc vyhovoval. Je mily a po kazdem premereni jedotlivych organu a kosticek hlasi, ze je to ok, coz mi pomahalo byt v klidu. Behem utz jsem mela plno vsetecnych dotazu, ktere trpelive zodpovidal.

Ja tam byla jen s manzelem, takze nevim, zda je mozne tam jit ve slozeni Homolkovi v aute 😀 Kolem toho utz mi moc mista neprislo, ale mohli by treba koukat doktorovi za zady. Ja bych zavolala na recepci a zeptala se sestricky. Pokud by ti to pripadne nedovolili, tak se vzdycky muzes nekam objednat na 4D utz, coz je komercni zalezitost, a tam byste treba dostali listky na predstaveni vsichni 😉

Petap - souhlasim s Ivarei, at se to popozene. IVF pro vas asi vypada jako nejlepsi reseni. Na IUI jit muzete potom vzdycky.

Mandre - Barcelona je uzasna, Gaudi a jejich papani a vino vas hezky odreaguje 🙂 Doporucuju muzeum Picassa a blizko toho je uzasny tapas bar El Xampagnet, ten bych nevynechala. Nejlepsi je stoupnout si k baru a prubezne si nechavat nakladat na talirky jejich vystavene pochoutky, mnaaam 😀
A kdybys treba uz tehulila, tak budes jeste na uplnem zacatku, to bys cestovat take mohla. Kdyby ti ale bylo blivno a soufl, tak by sis tu Barcu asi moc neuzila. Ale to uz by ti bylo jedno, protoze Barca ti neutece 🙂

petap1
15. únor 2010

ivarei, mandre,lita: Tak ju, já bych se objednala hned, ale Vykysalá mi to má nějak pohonit, tak nevím, kdy přesně ty výsledky budou, ale pokud se mi příští týden neozve, objednám se k Daňkovi, hned po té plánované (březnové) kontrole na Endokr. 🙂

ivarei: A víš, že ráda jsem..ono IVF je už aspoň nějaká konkrétní cesta a snad bude i úspěšná 🙂

mandre: To je nejlepší cesta k //..objednat si zájezd 🙂 A kdy vlastně testíš...někdy příští týden ?

mandre
15. únor 2010

Petap: já netestim 😀 , MS vždycky přišla, tak aspoň ušetřim za testíky 😀 😀 😀 Víc jak 31DC jsem zatím níikdy nepokořila 😀 😒 , ale jinak příští týden...

Lita: ty vypadáš na častou návštěvnici Barcelony 😀 😀, já tam ještě nebyla, ale napíšu si ty tvoje tipy 😉 (pak podám hlášení 😅 😀) Vymyslím nějakej itinerář, možná půjčíme auto, a asi to zkombinuju nějak s pobřežím ... letíme lowcostem do BC- Girony, nějakejch 90km od BC. S tim blivnem se uvidí 😉 😉 A to ještě manža po mě chce v březnu nějaké to lyžování 😀 😀

pet.s
15. únor 2010

ivarei..hele ségra byla s manželem,ale domů přinesli super video..strašně hezky udělané...až jsem ho ořvala...
Já bohužel na dr.Hynka nemám dobré vzpomínky.Ale on za to nemůže. Někdo mi tu špatnou zprávu musel říct.Asi bude výborný diagnostik.
Myslím, že to je moc lidí.6e se tam nevejdete.

lita
15. únor 2010

Mandre - to auto bych si objednala jen na par dni pro vylet z mesta, protoze pohybovat se po Barcelone autem a snazit se zaparkovat, to ma do relaxu hooodne daleko 😀
Maji uzasny system metra a autobusu, takze je dobre si najit ubytovani nekde u metra, to te doveze na vsechny zname destinace.
Urcite bude mezi letistem a Barcou nejaky vlak nebo rychlodraha, co te doveze do centra a pak jen prehupnes na spravnou trasu metra, pokud na ni uz nebudes. Vetsina velkych mest to ma docela zmakle, jen Praha porad strasi turisty autobusama. Ale zase mame bezkonkurencne nejlevnejsi dopravu z letiste do centra - za 1 EUR.

Sagrada Familia samozrejme jeste dokoncena neni (a pri spanelskem tempu asi nebude), ale urcite si vystujte tu frontu vytahem nahoru, stoji to za to!
Taky bych nevynechala Park Guell, ten take postavil Gaudi pro rodinu Guell (jeho mecenas). Maji tam i zajimave akvarium, pokud by te to zajimalo. Uzasne je take vyjet lanovkou na kopec Montjuic.
Od Gaudiho bych urcite nevynechala navstevu a obhlidku domu La Pedrera, uvnitr muzes navstivit byt na poslednim patre, ktery je zachovany ve stylu 20.-30.let min. st. Je postaven dokola kolem svetliku a pak muzete vyjit na strechu, kde je krasny vyhled.
Samozrejme se musite projit po La Rambla, hlavni ulice (neco jako prazske Prikopy), tam uvidite plno lidskych soch (tim je Barca taky znama). Kdyz jdes smerem od more, tak je cca uprostred nalevo uzasny trh s jidlem, az oci prechazji a zaludek brumla o zastavku 🙂
A jeste ke kavarenskemu povalecskemu zivotu, zajimava je i kavarna 4 gats, kam chodil Picasso i Gaudi.

Barcu ja miluju a vubec cele Spanelsko. Bude to uzasna dovolena, uvidis, a pokud jeste nebudes v te dobe tehotna, tak se tam tak odreagujes, ze to potom pujde jak po masle 😀

lita
15. únor 2010

Inza - mas IP 🙂

mandre
15. únor 2010

Lita: díky, díky....str.285 😉 😉 😀 si ukládám do oblíbených 😕 🙂 S tou dopravou z letiště máš svatou pravdu 😝 , ta nás v Evropě kolikrát vyjde víc než letenka (v tomto případě taky 😀 😀 😀)
Doufám, že v tu dobu už bude teploučko 🙂, na koupání to asi nebude, ale na tričko snad jooooo. 😉
Všechno projdem, já vždycky přijedu z výletů spíš zmakaná, než odpočatá (po fyzické stránce)...my kancelářský krysy 😀 😀, no jo no...
Nemáš nějaký typ na levné pěkné ubytování v centru? Dormitory nee, double nebo twin 🙂 Koukala jsem trošku, že se to pohybuje tak 40E-50E za pokoj.
Jediný, co jsem zatím byla ve Šp, je v Roses asi před 12lety 😀 😀 a to jsme toho moc neviděli - jen blízké okolí, tak teď snad jo... ještě jsem chtěla dát Granadu a Malagu, to zase příště 😉 😉 , to chce tak na 10-14dní, aby se to dalo nakombinovat.
No a mám těch míst na dovči plnou hlavu 🙂 😉 Maroko, Island, Sicílie, Filipíny, Nepál, USA 😉 😉

evak99
15. únor 2010

mandre souhlas s litou ve všem, co ti v barce doporučila. úžo město na relax. skvělý bistříčka na jídlo jsou v okolí univerzity. a nenechte si ujít trh s jídlem, to je úžasná podívaná...my bydleli v nějakým apartmánu...byli jsme ve 4, takže se to vyplatilo. 😉