Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

inza
17. únor 2010

evak99: diky 😀

evak99
17. únor 2010

inza: podávej průběžné info, jasný? 😉 a lyže budou později, uvidíš, už s prckem/prckama 🙂 to bude teprve sranda, jak je budeme učit lyžovat 🙂

holky, já už mám zase na puse hroznej opar, v těhotenství už asi po osmé... ☹

petap1
17. únor 2010

Inza: supeeeer....bledá závist 🙂 Jak píše Evak99, podávej průběžné info..držím všechny palce 😀

evak99
17. únor 2010

petap: neboj, taky se dočkáš. a pak to uteče, jak voda, uvidíš 😉

petap1
17. únor 2010

evak99..JJ...už aby to bylo...aspoň něco aby se dělo....už zase mě bere netrpělivá...musím se zase hodit do klidu 🙂 S mím "štěstí" mi řeknou, že se musím x měsíců léčit a pak že se teprve začne zkoušet 🙄
chjo..už aby byly ty výsledky a já věděla na čem jsem 😕

inza
17. únor 2010

evak99: ja je ucit lyzovat nebudu urcite, bych je musela zabit pokud by jim to neslo 😀 Na to mam kamarady 🙂 ja zase pak bdu ucit jejich deti

jo doufame ze podruhe to uz dopadne dobre.

jsem opet nafasovala 3* denne pentomrt to bude zase moje smrt ho jist.. 😀

pet.s
17. únor 2010

ivarei a řekli ty co t znamená, ty cysty? jaké jsou rizika?Atd? Rašková je fajn.Chodíme k ní taky.Budu držet palečky.

pet.s
18. únor 2010

děvčata víte, co jsou těhotenské chutě?V půl 3 jsem se vzbudila a nemohla vydržet. šla jsem si udělat kung-pao s mandlemi. Normálně nerada vařím i ve dne,ale bylo to faaaakt mnam 😀 😀 😀

inza
18. únor 2010

pets.s: ty jo ty teda mas veci 😀 Me by v takovou dobu asi nic nedonutilo jit neco varit a to ani ted kdyz pres noc cumim na olympiadu 😀

ivarei
18. únor 2010

inza: gratuluju ke stimulce
pet.s: Znamená to zvýšené riziko Edwardsova syndromu (mnohočetné vývojové vady, malá pravděpodobnost - asi půl procenta, říkala dr.) a Downova syndromu. Četla jsem o tom teď nějakou studii a tam se shodli na tom, že nedoporučují odběr plodovky, protože v tak vysokém tt už je riziko potratu větší než hrozící riziko poškození plodu vývojovou vadou. Snad budeme v pořádku.
ad těhotenské chutě - ano, znám - v pondělí - bramborový salát s klobásou, přes noc sklenička nuttely; v úterý ráno k snídani gulášek s křenem a cibulí a 4 knedlíky 😀

evak99
18. únor 2010

pet.s: 😀

inza: to si povíme za měsíc jo? 😉 já si taky myslela, že to noční "žraní" není normální a jak jsem se hlady plazila každý den ve 4 ráno k ledničce 😀
s tím lyžováním souhlas, taky mám strach, že mi bude připadat, že se to ti moji nejsou schopný naučit 🙂

ivarei: skvělý chutě 😀 uvidíš, že ses rozhodla dobře. kdy na tu konzultaci jdete?

nannynka
18. únor 2010

pet.s, evak99 - Holky, prijdu si osizena. Me nic takoveho nepotkalo...Ja nemam chute a ani v noci hlada....chjo 😉 Taky mozna proto jsem nabrala doted jen 4 kila....Jen abych Vendelina nesidila 😀

inza
18. únor 2010

evak99:no doufam ze si to povime a ze // se objevi (ze proste druhe ivf musi vyjit 🙂 )., ale stejne si myslim ze spise nez zravost u me v noci vyhraje lenost 😀 . Ucit lyzovat vlastni deti nejde. I kdyz mnzma licenci na uceni lyzovani tak by ty vlastni taky asi pri tom uceni "umlatil maxipsem Fikem", holt to odnesou pak kamaradi 😀 .Hele a nebo si je pokud vyjdou // budeme na lyzovani vymenovat 😀 😀 😀

evak99
18. únor 2010

inza: souhlas 🙂 a // určo vyjdou. Musíš tomu věřit a být pozitivně naladěná 😉 jo a já jsem taky dost líná na noční vstávání, ale když miminko buší a tobě je zle, tak se fakt přemůžeš a jdeš něco sníst, aby byl klíííííd 😀 však uvidíš. 😉

nannynko: buď ráda, já bych radši neměla tyhle noční eskapády. už mám +6kg ☹ ale kromě chutě na salátovou okurku s kefírem každý den fakt jiné speciální chutě nemám 😉

evak99
18. únor 2010

nannynko: a neboj, kdyby vendelínek chtěl, tak si řekne, takže buď v klidu, určo ho nešidíš 😉

mandre
18. únor 2010

Ahoj holky.
Lita: jo jo SF, máme v hlavě západní pobřeží, národní parky a SF 😀 😀 - takový okruh cca 25 dní někdy v budoucnu, to ti závidím 😵 😵

Inza: teď zobu Pentomer 2x denně a kyselinu listovou ob den 10mg v tabletě... 😀 jsme asi podobné případy 😀 😀 😵

Petap: neboj, dočkáš se, já na 2.IVF teď nejsem připravená psychicky...uvidíme za měsíc nebo dva 😒

A chutě mám i "bez" těhu, včera tlačenka s cibulí a octem 😀 😀 ....jinak holky já za tu dobu, co furt jim nějaký hormony přibrala 4kg a nejde to dolů ani omylem 😠 😝 😅

ivarei
18. únor 2010

evak: Na konzultaci u dr. Raškové jsme byli hned, dr. Hynek to domluvil hned po ultrazvuku. Nechala udělat ty odběry, které budou za dva týdny a navrhla odběr plodovky, který jsme odmítli. Teď máme čekat na výsledky a pak 16.3. dorazit znovu do gennetu na velký ultrazvuk. Snad jsem se rozhodla dobře.
nannynka: Já mívala podobné chutě i před těhotenstvím, pak první čtyři měsíce absolutní nechutě a tenhle týden se rozjela šílená žravost 🙂

Teď jsme se vrátili z porodnice, mám od včerejška synovečka. Je kouzelnej. A já dojatá 😢 . A ségra rodila dvě hodiny a zmizelo jí těhu břicho... závidím.

evak99
18. únor 2010

mandre: krásná cesta, máme ji za sebou a je to opravdu úžasný 😉 a co se těch kil týče, to je peklo s těma hormonama...ale co se dá dělat. zhubneš při kojení 😉

ivarei: aha, já myslela, že k ní teprve jdete..takže za těch 14 dní řeknou, co a jak. myslím, že ses rozhodla dobře! 😉 uvidíš.

mandre
18. únor 2010

evak99: tak mi budeš možná někdy dělat radilku 😀 😀 , a měli jste na to půjčený auto? 🙂 Ještě mi prosím tě prozraď, s kým a přes co jste letěli...děkujuuu 😉

petap1
18. únor 2010

ivarei: určitě jsi se rozhodla dobře a za 14 dní bude vše v pořádku, uvidíš...moc na vás myslím 🙂

mandre: já jsem IVF ještě neměla, takže bych ho brala a hned 😀 Chápu, že po neúspěchu se musí člověk dát trošinku do kupy a pak teprve znovu bojovat...třeba už 2 IVF nebudeš potřebovat 🙂 🙂

mandre
18. únor 2010

Petap: no právě, to si člověk pak říká, že má už jenom 2 pokusy a pak za svý ☹ a hlavně to chce alespoň 3 měsíce, aby ty vaječníky nebyly tak vyždímaný...já měla to IVF v listopadu 09. 😔 člověka napadá někdy, jestli vůbec bude mít nějaký děti 😕, tak snad to vybojujeme noo 🙄 😵 .

inza
18. únor 2010

mandre: ja mam pentomer 3* a listovku 1* denne. jo asi jo. Jsem si rikala ze nejsem vubec chcipla a oni vysoke NK bunky, ale spon je to odduvodneni. Tak co ja jim nejake hormouse, tak nastesti jsem nepribrala nic 😀

inza
18. únor 2010

mandre: SF a okolni narodni parky jsou moc fajn. My kdysi jeli z Vegas pres takovy okruh pres parky do SF a pak opet pres parky z5 do Vegas a bylo to super 😀 Nekdy bych klidne dala opakovacku, ale studentska leta nenavratne pryc a tolik volna uz neni.
No my jdem na 2IVF hned v prvnim moznem terminu po 1 IVF. Mezi tim nam totiz nevysel KET - 3 blastocysty nebrezili rozmrazeni.
ja ho mela taky 11/09. Fakt to vypada ze jsme stejni případi 😀 😎

petap: neboj taky se dockas 😀 a presne treba ho ani nebudes potrebovat. Proste tomu ver 😀 😉

petap1
18. únor 2010

Mandre: to je jak u zkoušek viď, poprvé jde člověk docela v klidu, ale pak už si uvědomuje, že ty pokusy ubívají ☹ Ale neboj, my se dočkáme a pak tady budeme probírat těhu neduhy 😀

inza, mandre: jen mě mrzí, že to teď nemůžu táhnout s vámi...budu tiše závidět vaše //, ale i mooooc přát 🙂...budu poslední co tady nebude těhu ☹ no, hlavně, abych se k té stimulaci někdy propracovala, že 😝

mandre
18. únor 2010

Inza: já vím, my na KET neměli nic 😠 Máš odvahu 😀 😀, já cvičím Mojžíšovku a to mi dělá teď dobře 😵 ...kolik máš těch NK buněk? Já měla někdy v září 09 .. 18% ☹
Víš co - mám strach, abych neměla náhodou endometriozu - u té je také zvýšená hladina NK...na laparku by se mi moc nechtělo...stačila hysteroskopie (tu mám v pořádku)..Brandejská mi nechala udělat nějaký rozbor krve na markery, co bývají zvýšené u endomrchy, a ty mám nízké a gyndař mi taky říkal, že laparka je ztráta času, že bych vypadala jinak s endomrchou 😖

mandre
18. únor 2010

Petap: neboj, dopracuješ...já taky koukám pořád, jak se všude těhotní a já nic 😢 😢, už si to zasloužím, neee? a ty taky 😀 😀 A ty pokusy mě berou...já mám ještě k tomu "fousy až na zem" 😠 😀 -žádná mladice 😕 😕

inza
18. únor 2010

mandre: ja na tu Mojzisovku nejak namam naladu ji cvicit. Sice mam i knizku ale nemuzu se donutit. Jak nademnou nekdo nebdi tak se moc nedonutim nic delat 😀 . Proste musim mit nad sebou nejakeho trenera a pak to jde 😀
Ja v prosinci 09 ...16% 😒 plus jeste dalsi nejake zvysene hladiny hodnot krve, ale to netusim co znamenaji.. 😒

endomrchu snad nemam a ani dr nic takoveho nenaznacovala. Ja teda nemela ani hysterku. Po prvni nezdarenem IVF dr rikala ze netusi proc se to nezdarilo. Ze vse probihalo jak melo vcetne stimulky. A to jsme jeste meli ICSI a nic ☹

Muje gyndarka je na ranu. budu se muset poohlednou po nekom jinem. U ni i kdyz chces jenom recept zavolas si tak ji to tvrva 2 dny, pak pro to jdes a stejne to nema napsane...proste na pest

petap: neboj nebudes tu urco samo kdo nebude tehu.....a ke stimulacce se dostanes neboj...

evak99
19. únor 2010

mandre: ráda budu dělat radilku 😉 my leteli s klm do sf, odtamtud parky a pak zpět do sf. las vegas jsme neviděli, města nás nelákají, ale sf stálo za to. a ty parky🙂)

inza: my cvičili mojžíšku oba, i manža, prý to pomáhá zlepšení spg a musím říct, že u nás to zabralo. teda asi nejen to, ale určo to mělo vliv. minimálně nás míň bolí záda. já ji cvičím dál 😉 a taky jsme chodili na akupunkturu... 😉

janicka.slunicko
19. únor 2010

Ahoj holky piši na rychlo, jsem trošku se vzpamatovala co jsem prožila.
V utery mi praskla voda, hned jsem jela do nemocnice na Kladno, tam si me nechali a hned me dali na kapačky.Druhy den me převezly do Motola, tam jsem byla na pokoji před porodním,nikdo tam za mnou nemohl,nemohla jsem vstavat,davali mi kapačky aby mimča vydrželi co nejdíl,ale stejně mi porad odtekala voda. Pak v sobotu v noci jsem mela hrozné bolesti, rano mě doktorka prohlidla a musela jsem jít rodit. Rodila jsem normalně,že skusej to druhe mi tam nechat,jestli tam vydrží, Porodila jsem holčičku a pok za dve hodky se ozvol prcek ze chce ven,tak jsem porodila chlapečka. Tak mame RICHARDA a VALERII. oba měli vahu 610g.
Pak me ješte uspali aby mě vyčistili spodek. Včera mě holky pustili domu, tak tam dneska jedu se na mimča podivat,jsou strašně malinkate,jsem je porodila ve 24.tydnu. Riša je na to hodně špatně, Val se zatim drží. tak skoušim odstřikavat mlíčko ,moc to nejde aspon drobek jim tam vemu.
Musím napsat že všichni v nemocnici byly hodný,nezažila jsem někoho kdo by tam byl jak se rika na pěsti.Doporučovala bych tam klidně dalším tehulkam rodit,fakt super perzonal..
Holky držte palečky,papapa

evak99
19. únor 2010

jani, tak držíme pěsti, ať je vše v pořádku! držte se!