Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

inza
3. bře 2010

ivarei: no zatim pry stale 5 je jich super. Zitra snad bude ET. Budou volat rano co a jak 😉

nannynka
3. bře 2010

inza: tak to je super !

janicka: moc na Tebe myslime.

aleluli
3. bře 2010

inza - drzim palce

inza
4. bře 2010

tak ET dneska odpoledne. Pry dve jsou uplne super 😀

anlek
4. bře 2010

Inzo, drzim palecky, aby se mrnouskove hned zakousli a vydrzeli u tebe aspon 8 mesicu. 😉

betox
4. bře 2010

Ahoj holky,
pet.s: Jsem moc ráda, že všechno je na dobré cestě. Držím palce, ať Verunka pěkně roste.
petap: Je dobře, že se to pohnulo. Uvidíš, že za chvíli budete slavit úspěch
Všem maminkám, jejichž uzlíčkům se na svět chtělo dřív, držím palečky a myslím na jejich bojovníčky.
Všem těhulkám držím pěsti, ať vše probíhá, jak má.

Včera jsem byla v Gennetu na odběrech. Potřebovala jsem si domluvit taky konzultaci a UTZ u Brandejské na 9. nebo 10. den a absolutně to nebylo možné. Měla totálně obsazeno. Hledali jsme tedy u ostatních doktorů, abych zbytečně neprošvihla měsíc a až na poslední pokus mě vecpali k Daňkovi, který tam jediný měl volné okénko....Takže Gennet momentálně fakt nezvládá. Snad se to v dubnu s příchodem nového doktora zlepší.
Chtěla jsem se vás zeptat na imunologii. Máte jí některá za sebou? Napadlo, mě že můžeme s manžou na sebe vytvářet protilátky. Vím, že tyto speciální testy (tzn. protilátky spermií proti sobě samým, postkoitální test, atd..) dělají buď v Podolí nebo v Plzni, ale na doporučení. Nechali jste si tam napsat doporučení, nebo navrhli vám to třeba v Gennetu sami? Chtěla jsem napsat doporučení od svého gyndaře (ještě než jsem šla do Gennetu), ale on to odmítl...Díky za rady.

betox
4. bře 2010

Jsem hlava skopová. Chtěla jsem ještě popřát hodně síly všem snažilkám (Mandre, Inza a další...). Moc na vás holky myslím a držím pěsti, ať se konečně zadaří.

nannynka
4. bře 2010

inzo: preji drobeckum skvele hnizdeni a Tobe tehuleni bez zbytecnych a stresujicich komplikaci. Moc drzime pesti.

lenkakubickova
4. bře 2010

Ahoj holky 🙂

Vůbec se m nestíhám zaskočit, nic nestíhám 😝 ☹ Dneska jsem byla v tunelu na té magnetické rezonanci, bohužel výsledky budou až v Út, takže jen držte palce, ať tam není žádný hyperprolaktinový nádor!!! A až budou výsledky, objednám se do Gennetu 🙂

Jani: moooc držím palečky, ať už je to teď s miminkama jen lepší a lepší!! 😉 🙂

Inza: drzim palecky, at se ti oba bobanci zakousnou a pekne drzi!! A za 14 dni, at jsou // na testu!! 😵

Patap: tak co se týče té magn.rezonance, je to takové nepříjemné,ale v pohodě, nemáš se čeho bát 🙂 Jen je šílenej pocit, že jdeš s hlavou do tunelu a v tu chvíli, kdy tam jsi přikurtovaná a dělá to kravál jako blázen, tak ti hlavou lítají různé myšlenky... Do ruky mi zaváděli nějakou kanylu s kontrastní látkou a docela mě ta ruka bolí ještě teď 😅 . Bohužel,jak jsem psala, tak výsledky budou až v Út. ale už abych tam byla a nasadili mi konečně nějaký léky!!! 😉 🙂

Pets: já věřím,že to těhu minule jen byla jedná velká a pitomá náhoda, teď už bude mimísek v pořádku!!! Zasloužíte si to 😵 😵

držte se všechny, těhulky se opatrujte a snažilky věřte, že se nám to jednou povede taky 😉 😵 😵
nestačím vše dočítat ☹

papa

pet.s
4. bře 2010

ahojky holky...
anlek..ne nenapsala jsi nic špatného..jen já mám pořád nějaký pocit, že jsem měla Matyáše bránit víc...ale co..každý máme svého kostlivce ve skříni. 😉

leni...fajn, že jsi zase nabrala sílu do boje...

betox...imunologii nám v Gennetu navrhli hned před prvním snažením...spolu s genetikou..Imunologie je někde v Karlíně tuším,ale my tam nedorazili..já dřív otěhotněla..

holky včera jsem byla na Edith Piaf - Milovat k smrti s Nálepkovou...nádhera..když začala zpívat Nelituj, ničeho nelituj,.....tak jsem začala řvát jak kráva....(ale nebyla jsem sama, přede mnou paní si taky utírala pod brýlema)
Jsem si uvědomila, že mě neskutečně mrzí a bolí, co se stalo s Matyášem,ale nikdy jsem nelitovala toho, že jsme se o to pokusili....

jdu patlat perníčky a linecké velikonoční...zítra si asi dojedu pro neteřinku, už se mi pro ni stýská..budeme spolu zdobit.

pet.s
4. bře 2010

holky nemáte některá dobrý recept na perníčky, které jsou hned měkké?

betox
5. bře 2010

pet.s: Díky za odpověď. Navrhnu to Brandejské, až se příště uvidíme. Tak myslím, že bych tenhle song asi taky neustála....Asi se někde juknu na CD, docela jsi mě navnadila 😉

Lenko: držím palce, ať jsou výsledky v pořádku. Tohle čekání je nejhorší. Chce si to pořádně něčím zaměstnat hlavu, aby člověk nemyslel na blbosti....

petap1
5. bře 2010

Ahojte 🙂

Leni moc díky za informace a držím palce ať jsou výsledky v pořádku 🙂 Já jdu na kontrolu příští pátek, tak se pak budu objednávat. Doufám, že nebude čekací doba měsíc 😒 Naštěstí už ale zobu ten Dostinex a podle toho co jsem načetla je to jeden z nejlepších léků na snížení Prolaktinu 😀

pet.s: neboj všechno bude v pořádku...věř tomu 🙂

Betox: takl to je síla, zase je tam narváno ☹ Jsem zvědavá, až budu potřebovat an UZ na 12DC, jak se tam propracuju. A to bych chtěla k Daňkovi...no uvidíme..snad to ten nový doktor nějak rozčísne a budou mít zase trochu volněji.

lita
5. bře 2010

Holky jedny sejckovaty 😀 😀 Jeste nerodim, nastesti! 😀

Jen jsem si dala nekolikadenni migrenu 😖 Je zase uplnek a to me pokazdy dostane, nechtela jsem si brat Panadol, tak jsem to zkousela ustat, ale byla to muka. Vcera uz to zacalo ustupovat, ale jak jsem nespala, tak jsem se citila, jako ze se kazdou chvili rozpadnu na prach. Nikomu to nepreju, vid Nannynko 😉
Proto jsem se odmlcela, nemela jsem silu.

INZA - od OPU uz drzim palcaky a jeste jsem je nepustila 🙂 Tak at se oba u maminky uhnizdi nebo alespon jedno 🙂 Super je, ze vam vysla ta PK a ze se embryjka tak hezky vylouply. Jak ti je? A kdo byl na sale pri ET?
To by byla bomba, kdyby to tentokrat vyslo (a jako ze to vyjde!!), vyresila by se tim ta pruda s praci. Presne jak pises, jak oni k tobe tak ty k nim. Co bys jim predavala sve znalosti a zkusenosti, kdyz tvou praci ohodnotili vypovedi. Pekne vycisteny pocitac jim budiz tvym darkem 🙂
Ted mas hodne casu na venceni a byt Dannikovi spolecnosti pres den, pockej, jak si na ten luxus brzy zvykne 😉

MANDRE - to je super, ze zase jdete do boje!!! 🙂 Konzultaci uz mate za 2 tydny, tak tam Brandejskou pekne vyzdimej. Urcite si vydupej vsechna mozna vysetreni, v Gennetu je nesetri, Brandejska je moc fajn a mila zenska, ale pekne si jdi tvrde za svym.
Tu mojzisovku urcite cvic dal, jak jsem psala, te me kamaradce nepomohla hned, cvicila delsi dobu. To je jako s hubnutim, taky si nevymodelujes figuru po par lekcich ve fitku 😉
A tu akupunkturu urcite vyzkousej! Asi bych nejdrive ozkousela tu pani, co ji tady doporucila Evak. Je to sice dalava do Prahy, ale je to zaruceny kontakt. Abys nechodila k nejakemu sarlatanovi, co do tebe jen naboda jehly a vic ho nezajima. Treba ti pak doporuci nekoho spolehliveho ve vasem okoli.
Uprava stravy muze take pomoci, potesila jsi me s tou info o skupine B a mlecnych vyrobcich, ja jsem Becko 🙂 🙂 A bez jogurtu ci tvarohu si neumim predstavit den.
Jeste k tomu Utrosi - ty jsi ho zobala minule zobala, ze te palila zaha? Kvuli tomu se prave spise zavadi vaginalne, je to znamy dryjak na zaludek.

IVAREI - ted ta vaha chvili poleti nahoru a pak se to zase sekne a pujde to po kouskach, neboj 🙂 Pro me to byl v lednu taky sok, kdyz jsem stoupla na vahu. Nechapu, kde tech 14 kg navic mam, proste se to vyrazilo jen do bricha, takze to asi pekne odnesou zada.
Koukala jsem, ze cekate parecek, to je krasny 🙂 Budete se moci vyradit do obou stran 😉
Ta trisla nektere holky berou, proste je to zatez organismu a telo se pomalu pripravuje k porodu.
Ale opravdu bud v pozoru, kdyz ti zacne hodne tuhnout brisko, to pak ihned zhav drat k dr. nebo do nemocnice. U holek z dvojceci diskuze to byl signal predcasneho porodu, celkem brzo 28tt - 32tt. A ted Zdepros, ale ta uz byla v "krasnem" 34tt.

PET.S - zadny cerny myslenky! To co se prihodilo minule, byla zalezitost pravdepodobnosti v radech desetin %. Tentokrat to vyjde az do zdraveho a kriciho mimi v tve naruci 😉
Je ti blbe jako v minulem tehotenstvi?

JANICKO - gratulace ke zdarne operaci u Risi! 🙂 Kdyz si to vybojovali ze zkumavky az do tveho briska, tak si to vybojuji ted na svete a rozhodne na to maji naslapnuto, kdyz operace zvladaji uz jako takove male uzlicky stesti 🙂
Doufam, ze jsou pupinky uz pryc. Urcite to bylo hodne ze stresu, jak tu psaly holky.
Vsechny tu na vas moc myslime, tak na urcite dal informuj, jak se prdelkam malym i tobe vede.

LENI - drzim palecky, at jsou vysledky z rezonance negativni! 😉

PETAP - tobe take drzim palecky, at nasazena lecba pomaha a to rychle 😉

BETOX - s imunologii zkusenost nemam, takze neporadim. Myslim, ze tech imuno center v Cechach moc neni, dve nejvetsi jsou myslim v Praze a Plzni, navic je to velmi drahe vysetreni (avsak kryte pojistovnou), proto je asi tak tezke se tam probojovat. Ale z CARu by te tam poslat meli, pokud jsi mela treba potraty nebo nevydarene IVF pokusy.

inza
5. bře 2010

tak vcera bylo ET odpoledne, nakonec jsme tam byli pres dve hodiny. Nejak me prijde ze to tam zacina byt vcelku husty. JInak delal ET Danek a vcera teda asi mel dost blbou naladu a byl vcelku neprijemny. Nez prines zpravu tak to taky trvalo dost dlouho a kdyz jsem mu rekla ze ty leky co napsal nebudu brat, ze jsemdomluvena s dr jenom na utrousi a pak na pentomeru kvuli imunologii tak to hodorazilo 😉 Vcera jedina prijemna byla sestra dole na recepci.

lita: nakonec nam z tech 9 oplodnenych zbyly jenom 2, ale embryolog rikal ze tedaa stoji za to. Ze jsou moc pekny. Zbyle pry nejsou ale ani vhodne na nanuky. Tak doufame ze tyto "krasavci" se uchyti. Minule tez rikali ze jsou ten den nejhezci a nic z toho ☹ . Jinak me je vcelku dobre, jenom lhka unava a to si mylsim ze je po praskach. Jo cistej PC vpraci je dobry darek, jsem zedava jak si poradi 🙂 jejich problem.
Jinak ted mam od mnz zakazano chodit s psiskem ven,protoze to nase cune se zaprasi hned jak vyjde z baraku a ja byc ho pak nemohla dat do vany 😉 Jinak v pondeli a utery byl nadseny ze jsem doma cely den, ve stredu uz tolik ne a vcera jak jsme byli doma oba tak byl vcelku zpruzen a dnes je vrchol. Je vzruzeny ze nema svuj klid na ktery je zvyklej. Ja honenecham totiz spat a porad ho budim at pak neotravuje vecer. Tak vzdy hodi jeho ksicht a zmizi do loznice tak ho jdu vzdy odtud vyhnat 🙂 .....
dotaz na to co jsi ty delala po ET?

petap1
5. bře 2010

Inza: moc, moc držím palce...určitě to vyjde...já tomu věřím a ty věř taky. Pozitivní myšlení je půlka úspěchu 😀 Pěkně odpočívej a za 14 dní budou hezké // 🙂
Doufám, že až tam půjdu, tak už se zklidní a budou zase příjemní. Proč tedy neudělají na chvilku stop stav ??? Vždyť tohle nikomu neprospěje..každý je zpruzený a nepříjemný ☹

betox
5. bře 2010

Inza: Moc držím palečky. Určitě to vyjde 😉
Lita: Díky, zkusím to z Brandejské vydolovat 😵
Petap. Mluvíš mi z duše. Mám pocit, že nechtějí vyhlásit stop stav, aby nepřišli o klienty, ale paradoxně s tímhle přístupem je víc než pravděpodobné, že o některé přijdou. Většina lidí není na nepříjemné chování a stres zvědavá....Věřím, že je to fakt jen přechodné období, než nastoupí ten nový doktor.

Všem přeji krásný a pohodový víkend. Mějte se moc fajn.

anlek
5. bře 2010

Inzo, po ET jsem se rozhodla, ze se to povedlo a porad jsme si rikala, ze je to fajn. Pak 7. den mela segra svatbu no a pak jsme uz jeli tancovat (vedeli, ze se neco deje). Ale my jsme trochu extrem, cele tehu zijeme dost aktivne.

lita
5. bře 2010

Inza - to je mi lito, ze to bylo takove "vopruzove". Ja mam prave na ET s Dankem jen tu nejlepsi vzpominku, byl neuveritelne mily, pohodovy, proste klidek. To jsi tam musela docela nadskakovat, docela te napinali s tvym plnym mocakem. Nebo jsi musela cekat az po ET?

U nas to take zadne velke pocty nebyly, z 12 foliku byl vysledek 2 do briska a 2 do mrazaku.

ET jsem mela v pondeli, po ET jsem ten den byla hodne v klidu, druhy den asi taky, ja uz si to moc nepamatuju. Kazdopadne rikaji, ze lezeni sance nezvysi. Kazdopadne bych se ale hlidala. Pak jsem par dnu jezdila ucit, i kdyz jen dopoledne. Na vikend jsme jeli ke znamym na chalupu v horach a vylezli tam nejvyssi kopec v okoli. To jsem si trochu vycitala, ze jsem to asi prehnala. Uz v patek a pak cely vikend jsem docela citila prsa, tak jsem si rikala, ze by? A v pondeli uz tam byly // 😉

S nasi blondatou prdolou jsem ven normalne chodila, ale byl srpenec, takze hezke pocasi, zadnou vanu jsem resit nemusela, jen kdyz se vyrachala ve slepem rameni Vltavy ve Stromajde, to jsem ji pak do vany hnala, ale jen na osprchovani bez samponu. Ale beruska se naucila skakat do vany i z vany sama, takze neni problem, fakt sikulka 🙂 A manzel si jeste chvali, ze mu pri sprchovani pomaha tak, ze si stoupne na zadni a opre se vanu, takze on ji krasne muze vysmudlat i brisko 😀

To ja zase spis budim tu nasi nadheru vecer, protoze pak se budi brzy a ceka, ze my jeji ranni radost budeme sdilet s ni 😀 Dneska uz v 7!

petap1
5. bře 2010

Betox: Přesně tak...člověk je vystresovaný už jen tou situací, kterou řeší a ještě se stresit, že na mě byli nepříjemní, to se jim na to za chvilku dost lidí vykašle. No, snad je to opravdu přechodné období 🙂

Také přeji všem hezký víkend 🙂

Ahojte

sirkapatricie
5. bře 2010

Ahoj holky,chtěla bych se zeptat jestli v Gennetu opravdu jdete přesně v tu objednanou hodinu?Půjdu tam poprvé...Děkuju za odpověď

mandre
5. bře 2010

Inza, Petap, Betox: Můj názor 😕
prachy jsou prachy...velká poptávka....rychle rostoucí byznys...nestíhá nejčastěji růst s poptávkou...neuspokojení dříve spokojených zákazníků + chyby... kvalita jde dolů....odchod zákazníků...krach 🙄 😅 UČEBNICOVÝ PŘÍPAD.
Škoda, že tohle nestuduje a nečte pan jednatel firmy 😒 Podle mě tenhle CAR měl být původně jenom doplňkovým oddělení kliniky a pravděpodobně se ukázalo, že je tam mnohem větší cash flow, než z ostatních částí firmy a oni to prostě nejsou schopni za provozu zorganizovat s touhle posádkou a operačními sály. Nejsou nafukovací...ta rekonstrukce to jenom potvrdila, nebylo možné tam vměstnat do ordinací převlékací kabinky, a to podle mě ten standard stáhlo docela dolůů...

Lita: Utroš jsem zaváděla, stejně mě pálila žáha 😒
Inza: asi budou dvojčátka 😀 😀 😉 , držím palce. Jinak mě se tam ani nechce za téhle situace. 😨

sirkapatricie
5. bře 2010

Mandre:Takže chápu to dobře,že ty tam nejsi spokojená...?

zedulka
5. bře 2010

Ahoj sirkapatricie,mno jak kdy.Já chodím k dr.Daňkovi a někdy mě vezme přesně na čas a někdy až po hodině 😒 ,ale co naplat,stejně člověku nezbývá nic jiného než počkat

zedulka
5. bře 2010

Souhlasim s mandre,co se týče těch převlíkacích kabinek,zajímavý,že nahoře tam byla místnůstka,kde si se mohla svléknout i umýt a teď sem tam běhala před dr polonahá 😀

sirkapatricie
5. bře 2010

Ahoj zedulko,děkuju moc za odpověď,chodila jsem na jinou kliniku a to byl,aspoň pro mě teda děs.Nikdy jsem tam na čas nešla,většinou nejdříve hodinu po.A slyšela jsem od kamarádky,že pan doktor Daněk je dobrej...

zedulka
5. bře 2010

Jo Daněk a dr.Vykysalá oba se mi zdají moc fajn,mno ostatní nevim,protože pokud tam nebyl Daněk tak mě sestry objednávaly u dr Vykysalé 😉
Jo nevíte náhodou zda je dr.Vykysalá na mateřské?když jsem tam byla,přijela i s kočárkem a zaslechla jsem sestry jak se bavily že je to malé Vykysalé,tak nevim,slyšela jsem dobře? 😉

mandre
5. bře 2010

sirkapatricie:
Doktoři jsou milí, teda na mě vždycky byli 😉 (oni tohle pravděpodobně nemůžou moc ovlivnit), ale nějak systém selhává (viz. příspěvky výše)...a systém je důležitý k tomu, aby ženská otěhotněla 😀 😝 ...tak nějak velkovýroba na běžícím pásu...čekačka v čekárně 1-2 hodiny po objednací lhůtě -poslední dobou...a objednávka na určitý termín je teda taky hustá 😀 ...jsme zrovna s manžou říkali, co se asi odehrává v té embryo laboratoři, kam nevidíme??? 😎

Zedulka: a tohle je ordinace 21. století? 😀 😀 a to jsem si libovala na začátku, že mají luxusní kabinky i s umyvadlem, bidetem a věšákem se zrcadle, a teď to je horší jak u mého gyn. 😖

mandre
5. bře 2010

Zedulka: Vykysalá JJ 😀

sirkapatricie
5. bře 2010

Kamarádka říkala,že vždycky chodila jen k němu.A co se týče těch kabinek...,jinde je to ještě horší,dřevěná budka a u vyšetřování většinou minimálně tři lidi,takže polonahá před jedním doktorem je pohoda.