Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

inza
17. bře 2010

sorry melo byt lita 😀 😀 , nejak me obcas preskakuji pismenka 😀 😀

ivarei
17. bře 2010

inza: To je fakt blbá situace... Co máš za diagnozu?

nannynka
17. bře 2010

ivarei: Tak to je SUPER zpráva! Mám obrovskou radost a gratuluju!

eliska_v: Elisko, chapu Tve obavy. My taky o prvni prisli zhruba v dobe toho screeningu. Malem jsem tam ted manzelovi rozdrtila ruku. Urcite dej vedet, vsichni na Tebe moc myslime.

lita
17. bře 2010

Ivarei - SUPEEEEER 😀 😀 To je uzasna zprava!!!
Normalne jsi me tady tou zpravou rozbrecela jak zelvu! Koukam, ze na sebe pusobime dojimavym dojmem 🙂

Doufam, ze jsi se na tech horach trochu odreagovala a mimisci moc tvym stresem netrpeli. Ono je to tezke v takove chvili nestresovat a nenervit se. Mimanci maji krasnou vahu, tak nejak mi moji chlapecci vazili kolem tveho tydne. Pockej, ted to poleti nahoru, jak jejich vaha, tak tvoje - se nebudes stacit divit 😀

Ja vnitrne verila a doufala, ze to bude v poradku po tom, co jsem si o tech cystach precetla. Jenze clovek nikdy nevi, obzvlaste kdyz ho doktori takhle vynervuji a jeste mu nuti odber plodovky.
O to vic si ted tehotenstvi uzivej, mimanky uz musis citit pekne kopat a vrtet, vid 🙂
A bud na vas opatrna, kolem 24tt je tehotenstvi s dvojcatky dost citlive!

mandre
17. bře 2010

evak: mám synovce Davídka a neteř Barunku 😀 😀 ...dnes máme k obídku rizoto s houbama, zeleninou a tofu + brokolicová polévka 😀 😀 ...manža vařil včera večer 😀

Inza: já teda nevím, ale pokuď mám průchodné vejcovody, ovulaci a manža norm. spermiogram, tak tam šance na přirozené otěhu jeeee 😵 , ať si říká kdo chce co chce 😀 😀 😀 ...sázím na čápy 😉 😵

Ivarei: 😉 😉 😉 😉 😉 😉

lita
17. bře 2010

Inza - takove nezdary domaci atmosferu proste ovlivni, bude to chtit zase chvili, nez se hodite zpatky do starych koleji. Fakt bych vyjela nekam alespon na par dni, jste oba sportaci, tak treba bude na horach jeste nejaky slusny snih.

ivarei
17. bře 2010

nannynka: Děkuju 😉
lita: Hormony s námi prostě cloumají, viď... Jsem opatrná, na horách jsem courala po kopcích, ale teď doma jsem hrozně líná, takže to nijak nelámu přes koleno a říkám si, že si miminka asi žádají klid. Chtělas objednávat 4D ultrazvuk, jak to nakonec dopadlo, byli jste na něm? Pořád váháme... Kde jsi registrovaná k porodu?

ivarei
17. bře 2010

A zapomněla bych na šťouchání - miminka jsou cítit 😀 , ale ne nějak moc intenzivně. Jedno je dost dole - od toho asi prý bolí ta třísla - a jeho specialitkou je šťouchání do močáku 😝

pet.s
17. bře 2010

jééé ivarei...no hurá..a koukám s úsměvy na konci...tak to je fajn znamení, tak já jdu do číst zprávičku, že jsou miminka v pořádku 😀

pet.s
17. bře 2010

ivarei..gratulujuuuuuuuuuuu, taky jsem to ořvala, myslím na tebe celé dopoledne. Vyprávěla jsem to dopoledne na kafi ségře a jak moc na tebe myslím. jo jo slyšela jsem nějaké buchnutí,ale myslela jsem, že to spadl někde panelák 😀 😀 😀

eliska_v - chápu tvůj strach..já při minulém těhu jela na NT screening úplně v pohodě, říkala jsem si, co, jsem už ve 14 tt, vše vcelku v pohodě, až na jedno malé krvácení..no a pak to byl nejčernější den v mém životě.malý měl rozštěp lebky a museli jsme jít na ukončení. je to půl roku a stejně to pořád bolí.
Ted mě čeká NT 1.4. myslím, že noc před tím nebudu spát. Ještě jsem se blbec objednala až na 14 hod. ☹ To budou nervy.

inza..neboj tahle skpepse je po nepodařeném pokusu normální. Ona zase přijde chut bojovat. A co to huhleš o věku?! Koukej na nás. tatínek si k 65 nar nadělil umělé a já si k 41 nar. porodím svoje biologicky první dítě 😀 😀 Řekla bych, že jsme rarita v genetu.

pet.s
17. bře 2010

mandre..k tomu těhu...já mám taky průchodné vejcovody, ovulaci a muž na svůj věk výborný spermiogram...a neotěhotním, protože moje vajíčka mají ztluštělý obal a spermijky se neprokoušou.Prej vajíčka celý já..říká mužík 😀 😀 😀

mandre
17. bře 2010

Pet.s: a jak ti tohle zjistili? 😨

nannynka
17. bře 2010

Jeste se na vas obratim s prosbou o radu. Jak jsem psala, malej neukazal vcera na velkem UTZ oblicej, takze neni uzavreno jestli nema rozstep. Ja to neresim, ale manza je nejakej nervni (vloni kamaradum zemrela dvouleta dcera ktera se narodila se vzacnou genetickou vadou /dokonce byla prvni tohole typu v CR/ a mela rozstep, ktery se zjistil az pri porodu + dalsi veci). Vsechny screeningy vysly negativni, v Gennetu mu oblicej videli a na nekolika UTZ nasledne pote taky. Ja nemam napad jak ho uklidnit. I kdyz u nas je to takovy nejaky obraceny - hnizdici instinkty ma spis on. Ja zatim pro male krome zdedeneho obleceni nic nemam a mam to trochu na haku. Chci dokoncit vse co je treba a pak se plne venovat jen jemu a jeho vecickam.

inza
17. bře 2010

ivarei: no poprvnim nepovedenem ivf dr rikala ze netusi proc se to nepovedlo 😒. Zadnou dg nam nerikali a ani moje gyndr nic. ta po tydnu napsala pair a tim to pro ni skoncilo 😒

mandre: capum ja neverim. pokazde kdyz jedem na chalupudo Krkonos tak capy vidime a nic a obcas je vidime i v tech Krkonosich a porad nic 😉. No i kdyz je vse ok tak to nemusi vzdy jit.... 🙄

lita: my by jsme se tam ted asi pozabijeli 😠, kevsemu me na nasich horach lyzovani nebavi...lidi, bezohlednost a vetsinou sjezdovky nic moc a zadny volny teren

ivarei
17. bře 2010

nannynka: http://www.ceskatelevize.cz/program/1148499747-... Jukni na to, pan doktor tam mluví o rozštěpech a o tom, že se jich většina v těhotenství stejně neodhalí. Nevím, jestli to uklidní, spíš asi ne, nicméně jistotu nemáš, i kdyby se na UTZ ukázal. A na UTZ ve 20. týdnu nebylo nic vidět?
pet.s: Já to tu čtu a zase bulím, ještě že mám novou řasenku 😀 😀 😀
inza: Tak zapátrej po diagnóze, já bych to nevydržela, kdybych nevěděla, v čem je problém. Takhle jsem mohla aspoň pátrat po netu a hledat holky s podobnými zkušenostmi nebo články o tom, jaká je úspěšnost... Co se týče hor, byli jsme teď v Pasekách nad Jizerou, počasí bylo fajn a co mě dost překvapilo, u vleku se jezdilo rovnou, prostě úplně bez fronty, to jsem v Čechách několik let nezažila... asi to bylo tím, že nemůžu lyžovat. Ba ne, říkali, že je to tam běžný... tak kdyby se vám cgtělo vyrazit třeba na Velikonoce (až se situace doma trochu uklidní, chápu, že musí být dusno), máš tip.

pet.s
17. bře 2010

mandre..já ti už nevím,ale říkali mi to někde u dr. nepamatuji jestli v caru a nebo můj gyn a nebo genetika.To víš já už toho podstoupila. Já se vlastně snažím o mimi od svých 18 a s tímhle mužíkem téměř 4 roky. už nevím jestli to je součástí syndromu polycystyckých ovarií a nebo mojeho diabetu.Ale pravděpodobně to bude pravda. Snažilkovala jsem se se 3 partnery. Všichni mají své biologické děti. (a to dost nepopiratelně-všechny podobné tatínkům 😀 ): nikdy jsem se při sexu nechránila a nikdy normálně neotěhotněla. A ze 3 ET po ICSI 3x otěhotněla, tak si myslím, že je to ta správná diagnoza. 😉

nany mě bys taky neuklidnila. Já se začnu radovat z tohohle miminka, až půl hod po porodu a řeknou mi, že vše je v pořádku. 😖

ivarei
17. bře 2010

pet.s: Ono polycystické vaječníky často souvisí s diabetem, takže to asi bude součástí. A jak říkáš, radovat se až po porodu je asi nejlepší... O to větší tu radost ale budeme mít 😉 😀 😀 😉

evak99
17. bře 2010

mandre: 😀 a jídelníček super 😉 a s přirozeným otěhotněním taky souhlasím. proč by nevyšlo? 😉 nám v gennetu řekli, že nemáme šanci přirozeně otěhotnět a nakonec... 😉 chce to jen sebrat síly a jít dál, ale chápu inza, že jsi teď v čudu. každá si to pamatujeme, když se nedaří a do toho se prdí další věci...ale věř, že bude líp. vždycky to tak je! 😉
ivarei: skvělý 🙂
eliska_v: nenervuj se. všechno bude v pořádku uvidíš 😉
nannynka: bohužel nevím, co poradit... nemá cenu přemýšlet nad tím, co by se mohlo stát. na všechno zlé je času dost, říkávala moje babi a já se tím snažím řídit.

pet.s
17. bře 2010

ivarei..to je jasné..jen když koukám na ségru, má 9 měsíčního kluka a říkám si ježíši tohle mě vše čeká znovu, tak se děsím co jsem to vyvedla. Fakt mám strach jestli ještě ve svém věku zvládnu vychovávat další miminko.
Ala na druhou stranu, zvládnout se to musí a předem sonduju na mužíkovi jestli by mi zaplatil noční chůvu, protože nehrozí, že by vstával on.

Jen oprava předešlé zprávy. Ze 3x ICSI jsem 2x otěhotněla.

Nany no asi má evak 99 pravdu, ted už s tím stejně nic nenaděláte a trápit se předem nemá význam. Možná spíš si nechat udělat ještě jeden UZ, třeba si ho i zaplatit. A poprosit dr, aby se opravdu zaměřil na ten obličej, že máte tyhle obavy. Mám zkušenost, že mi dr většinou vyhoví, když jim to vysvětlím.

lita
17. bře 2010

Ivarei - musim aktualizovat vypraveni v albicku. Ten 4D jsem mela v planu, jenze jsem pak skoncila v nemocnici a dostala narizeny klid a nikam moc nechodit. Takze jsem na ten 4D hodila bobek. Nakonec jsem zjistila, ze ho nove ma i muj gyn.dr. a ten mi zadarmo udelal fotku jednoho mimanka, ten druhy se porad nechtel spravne nastavit. Musi to byt z profilu, pak to PC nejak dopocitava a on se porad nastavoval celou tvarickou nebo prdkou 😀
A podruhe za nekolik tydnu opet to same. Asi se nerad foti 🙂
Nejak mi ten 4D nechybi, hlavne at jsou chlapecci v brisku v klidu, ja si na jejich podobu rada pockam do porodu.

Stouchani do mocaku znam moc dobre, to je jejich oblibene misto zasahu. Ted je to trochu lepsi, kdyz se jeden otocil hlavickou dolu, ale nekdy to rozjedou jen tak mezi sebou a to je teda predstaveni. A ten napravo, co je hlavickou nahoru, tak se porad rad vrti a jeho hlavicka mi neustale vykukuje z bricha a jezdi sem tam. Manzel se u toho vzdycky nasmeje.
Jedna holcina vydrzela dvojcatka donosit do 39tt a ke konci se s nimi pry drzela za rucicku, kdyz sem tam na brisku vykoukla 😀

Registrovana jsem u Apolinare, muj gyn.dr. je tam porodnikem, takze to u nas bylo bez rozhodovani. A musim rict, ze zatim spokojenost, jak na rizikovem odd., kde jsem lezela, tak i na utz, vsichni moc fajn. Dneska tam rodi cisarem dvojcatka znama, tak jsem zvedava na jeji report.
A kde jsi registrovana ty?

inza
17. bře 2010

ivarei: v pairech jsem nic nenasla a co pisou na zadanky myslim maji vsichni stejne 😉 . Dr proste nevi proc to nejde, na nic neprisly jak. Diky za tip na lyzovani, ale my mame chalupu u Vrchlabi a tudiz kousek do Herlikovic (tam je nejlepsi cerna u nas 😀 ), Cerneho Dolu, potazmo do Spindlu. Ted tu uz tolik lidi nelyzuje. Vetsina jezdi do Alp, je to skoro stejne drahe, ale kvalita je nepomerna a ceny za svaro ci pivko jsou podobne jako u nas napr ve Spindlu 😝. Nez to vychladne doma bude to asi nejakou dobu trvat a nevim zda se to do Velikonoc stihne 😉

evak99: je pobavila jsi me v dobre prdi dalsi veci....,ale v mem pripade hodne slabe slovo 😉 . No babi maji v takovzch to vecech hodne pravd resp jejich zivotni zkusenosti

pet.s: proc by jis to nemela zvladnout? Proste to zvladnes.

lita
17. bře 2010

Nannynko - ten rozstep se na utz nemusi vubec poznat. Pokud by byl velky, tak to podle me poznaji a pak by zrejme vysly i hodnoty z krve jinak. Jedne holcine se narodil chlapecek s rozstepem, na utz nic videt nebylo. Ale ten rozstep rtiku nebyl nic velkeho, proste se to hned zasilo, milacek jen musel dele pobyt v nemocnici a proto se nenaucil kojit, ale par tydnu po porodu a jizvicka skoro neni videt. Takze klid, urcite bude vse v poradku a priste se na vas z obrazovky Vendelinek pekne usmeje 🙂
Souhlasim s Pet.s, pokud by mel byt manzel nejak nervozni, tak si pro klid domluvte dalsi utz a klidne zaplatte.

inza
17. bře 2010

lita: nase kamaradka ted taky rodila dvojky ve 38-39tt 😀

lita
17. bře 2010

Inza - to uz je skoro hrdinstvi, protoze uz ted ve 33tt je telo zrasovany, natykam, mam navaly, nemuzu dychat, neb mi milacci tlaci na plice atd. Ale i za tu cenu bych je rada donosila co nejdele. Muj gyn.dr. je zastancem prirozeneho porodu i u dvojcat (pokud jsou spravne natoceni) a donoseni klidne az do 40tt. Takze jestli se kluci u me rozhodnou vydrzet az tak, mam se na co tesit 😀

A v jake porodnici ta znama rodila?

A proc je to u vas doma ted na palici? Pohadali jste se nebo je jen dusno bez slov? Je to tezky, ja si pamatuju, jak u nas to bylo husty, kdyz se zjistilo, ze prirozene to asi nepujde (pak to teda slo, ale vysledkem byl potrat) a manzel se s tim nechtel nejak moc smirit.

mandre
17. bře 2010

Inza: u nás je to tak, že manža utěšuje mě...jinak bych asi skákala z okna 😝 😕 ...ale taky je asi zklamanej vždycky...říká mi ale, že si to nemůže dovolit, být zklamenej a v depresi 😵 ...já ho nemít, tak nevím 🙂 ...že prý mu bude stejně pusinkovat tu malou nožičku 😀 😀

mandre
17. bře 2010

Lita: to jsem se teď u PC nasmála 😀 😀... poloha 69 😀 😀 😀

lita
17. bře 2010

Mandre - presne tak, ale jsou to kluci a brachove a navic maji mezi sebou prepazku 😀 😀
Jenze oni se rubou, at jsou v jakekoli poloze. V poloze 69 se kopou do obliceje, mam prave 4D fotku, jak si Becko dava rucicku pred oblicej, protoze ho Acko neustale kopalo. A kdyz byli oba hlavickama nahoru, tak se navzajem boxovali rucickama do hrudnicku - jak v ringu 😀 A u toho se mi odrazeli od mocaku 😀

inza
17. bře 2010

lita: kde rodila tak to nevim a ani ted presne nevim jak rodila, zda ji ho vyvolali ci cisarem. Ale jedn prcek mel cca 2,2kg 47cm a druhy 50cm a asi 3,3kg takze pekne velci 😀 Je dusno vcera z hadek a pomalui to preslo do tiche domacnosti beze slov. No me neutesuje a vcera teda vyletel tak jsem radsi zmizela ven se psem i kdyz jsem nemela vychazky

nannynka
17. bře 2010

Holky, diky moc. Ja ten porad v te TV videla. Ale opravdu nic nenasvedcuje tomu, ze by mel byt Venda v neporadku. Kdybych o tom dumala, tak me streli 😉. Tohle patri do kategorie nemuzu zmenit, tak co se tim trapit. Moje gyndr dela UTZ pokazde (taky jsem si za peci v tehotenstvi zaplatila nadstandard) a vcera si i vsimla, ze je muz nejaky nesvuj, tak rikala, ze to zkontrolujeme jeste jednou za 2 tydny na dalsi kontrole. Ted tam jdu za 2 tydny a pak asi uz po tydnu az do doby nez si me prevezme porodnice. Diky za vase nazory i podporu, cenim si toho.

mandre
17. bře 2010

Lita: je to asi zvláštní pocit, mít něco živýho v sobě a navíc se to hýbe 🙂 , neumím si představit 😀 😕 zatím. no už to máš za pár...Manžovo maminka rodila dvojčata (2 starší sourozenci) přirozeně v 39tt. 😝

Inza: neboj, to přejde...určitě.