Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

ivarei
22. dub 2010

nannynka: 2,5 týdne, to je úžasný 😀 , pokročilas nějak s přípravama, když už je to tak blizoučko? Jak ce cítíš? Mně se teď zdá, že to vůbec neutíká. Ultrazvuk už máme za sebou - v pondělí, objednali nás do gennetu dřív, aby bylo ještě něco vidět. Vypadalo to vše OK, chlapeček 1190 gramů, holčička 1110 gramů, obě miminka v příčné poloze.

vveru: Už jsi tam volala? 😉
Dětičky jsou asi v pohodě, ale děsně mě bolí třísla a stydká kost (hlavně v noci, to se sotva zvednu z postele), takže jsem včera byla nakoupit a seděla jsem na každý lavičce po cestě 😀 .

ahojkyy: Gratuluju k deseti folíkům. V každém by mělo být jedno vajíčko, ale stane se i to, že jsou prázdné. My naštěstí měli za 4 folikulů 4 vajíčka.

ivarei
22. dub 2010

A s tou šancí na dvojčátka při zavedení dvou embryí je to jak říká nanny, šance je okolo 25 %, při prodloužené kultivaci říkali o něco větší pravděpodobnost. Je to těžký, ale fakt bych nerozhodovala jinak než předtím, jsem ráda, že jsme se s manželem shodli.

nannynka
22. dub 2010

ivarei: no mam vyprano pro prte, doma novou vestavnou skrin do ktere jsem vcera cely den stehovala pradlo z jednoho pokoje do druheho 😉 chybi nam vanicka, chuvicky, perinky a tak...neni toho uz moc, ale porad tam neco je. Ale jak rikam, to vsechno se da vyresit jednou cestou do obchodu. Snazim se byt v pohode a uzivat si. Uvidime co mi povi ve ct u toho Apolinare, moje gyndr tipla cisare na polovinu 39tt, tak uvidime 😉 vsechno pro Vojtiska je zavrene v kufrech a ty jsou v posteli, kdyby nahodou. A pokojicek zaridi tatka behem meho "lazneni" v porodnici. Ten strach z toho ze se jeste neco po tu proste s nama porad je....

betox
22. dub 2010

Ahoj holky, mám čistě technický dotaz. Je možné využívat to parkoviště v areálu Gennetu? Já si vždycky myslela, že je pro zaměstnance a my parkovali před muzeem, ale naposledy jsem si všimla, že tam zajížděl pár a na zaměstnance to nevypadalo 😀

nannynka
22. dub 2010

betox: no nasi tam parkovali, ale nevim co pro to udelali a starici si to uz nepamatuji 😉

betox
22. dub 2010

nanny: 😉 . Já si právě říkala, jestli není možný parkovat uvnitř. Máme to přes hoďku cesty autem a ne vždycky je na Letný volno ☹. Pak jezdíme jak trubky pořád dokola a hledáme volný místo....

iriel
22. dub 2010

betox - my tam ted v sobotu chteli zajet dovnitr, ale nenechali nas, dali jsme to ven, kousickem na caru a do pul hodky jsme meli boticku 😀

betox
22. dub 2010

iriel: no to je radost...My tam za chvíli jedeme na genetiku, tak se zeptám na recepci, jak to je....

iriel
22. dub 2010

no prave na recepci nam rekli, ze ne e...

betox
22. dub 2010

Ahá. Já právě posledně viděla, jak ona vystoupila, šla na recepci a on chvíli čekal a pak vjel dovnitř...Jsem si říkala, super je to i pro zákazníky...Tak jsem z toho fakt jelen.

iriel
22. dub 2010

Jinak teda jak jsem tu psala, ze na nas Langerova byla protivna, tak naposled uz byla zase mila, v pohode... akorat me zarazilo, ze po IUI nemam termin na krev, mam si udelat test doma a kdyz nic, tak vysadit Utros a prijit az 10.-12. DC dalsiho cyklu... a kdyby jo, tak pak za tri tydny na UZ, to jsem trochu nepobrala... a kdybych sla na dalsi IUI, tak hned dalsi cyklus, i kdyz nemam druhy vejcovod... no nic, ja do toho nevidim 🙂

kacmelina
22. dub 2010

Ahojky
Tak jsem zase přešlá. Včera a předevčírem mi vyšel test slabounce pozitivní a dnes je zase negativní. Tak já nevím. Nejradši bych šla už na krev, ať mi řeknou jestli jo nebo ne. Opět mě bolí břicho a pořád se mi chce spát a chodím čůrat. Tak mám zase nervy a to nemluvím o nedoplatku za elektriku, který přišel včera a ne něj nějak nezbylo. Když se to, tak se to....

nannynka
22. dub 2010

kacmelina: netrap se, me se jednou ukaza duch, pak kazdej test negativni a ofitest z Gennetu byl 15.den po ET pozitivni...nejak jsem to tehdy taky nepobrala.

iriel: ja to resila tak, ze jsem se vzdycky dohodla se svym gyndr a sla tam po dvou tydnech po IUI na krev. A pak hned do Gennetu (jednou pro Clostylbegit a jednou na UTZ po pozitivnim testu z krve).

petap1
22. dub 2010

kacmelina: Nestresuj..ještě je brzy..neboj to bude dobré. Když tak si můžeš dojít do nemocnice na HCG, myslím, že Pet.s takhle na HCG chodila, aby viděl, že stoupá. A s tím nedoplaplatkem si nedělej starosti...bude na něj z výplaty a pokud ne je možné si domluvit splátky...neboj, vše se vyřeší 😀

ahojkyy
22. dub 2010

iriel: mne sa to stalo tiez tak. Danek povedal, nech si urobim test doma a ak negativny tak vysadit ultrogestan. Tiez po IUI:
Ale ked som prisla na krv, na recepcii sa nahlasila, tak mi ho nasledne na KlinLab urobili - odobrali krv a druhy den som mala vysledky. Nic som neplatila. Takze si tam kludne za 13-14 dni zajdi, urobia ti to a mas istou. ahojkyy

inza
22. dub 2010

betox: no drive to slo, ale ted naposledy kdyz jsme tamchteli zajet jako obvykle tak nam bylo receno ze uz to je jenom pro zamestnance. Takze jak je to v teto dobe netusim

ahojkyy
22. dub 2010

ahojte baby. Tak mám práve za sebou druhú injekciu cetroide, štípe to jak potvora, neviem prečo, na nič iné som zatial nemala reakciu. Štrajkuje / stávkuje :D mi aj obvodná lekárka - vraj sa nepodpíše celkové vyjadrenie k anesteziologii, lebo na to nema kompetenciu. V Gennete mi zas povedali, že bez toho ma neuspia. Teraz som tam volala, tak vraj sa na to opýtajú anesteziologičky a nejak to urobíme. Ci tak keby som stimulovala, všetko zatiaľ vychádza a oni ma odmietnu uspať. Len klídek..
nemáte baby s tým skúsenosť? dúfa, že to bude ok..

inza
22. dub 2010

ahojkyy: tak to netusim co se bude dit kdyz ti to obvodacka nepodepise. Ja s tim nemala zadne problemy a bez okolku to podepsala 😀

dennisa
22. dub 2010

Ahoj holky.
S tím parkováním nevím, my jsme parkovali na tom placeným parkovišti u muzea a místo tam vždycky bylo. Jinak na Letný někde mezi barákama to je o ničem, to je všechno na povolenky.

Ahojkyy, nějak jsem to nepobrala, proč Ti obvodní nechce udělat předoperační vyšetření?! Jde o to ne?
Já naposledy na něm byla v březnu před hysteroskopií a v pohodě mě vyšetřila a napsala papír, ten jsem předala na anesteziologii a bylo to všechno bez problémů.

janicka.slunicko
22. dub 2010

Ahojik holky jak se mate? ja nejak nestiham abych vam napsala. Co vy tehulky jak se vede nannynka ,pet.s. ..........?
Ja jezdim za prckama každej den ,Ríša ma 1510g a Valinka 1610g,tak pekně přibírají ,to je po tom uměl.mléku,ja už jim nevozím žadné už nemam,je to škoda ale pry jsou to nervy. Jinak se mají dobře pořad si přidechují Capem ale už je to jenom kolem třiceti procent. Ríša ma v pondělí operaci té hlavičky,že mu budou davat tu drenaž pod kužičku a hadička povede mu doo bříška,tam se ten mozkonišní mok bude odvadět, tak snad to bude dobré, jsou to prdelky ,pořad klokankujeme a moc se jim to líbí. Holky mejte se a opatrujte se a držim palečky novej holkam at vam to vyjde napoprve.papa

vveru
22. dub 2010

Ivarei, budu volat až zítra, tak pak dám určo vědět 😉

Kacmelina, vydrž, bude to dobré uvidíš 😉

petaloudi
22. dub 2010

my jsme se na parkování v areálu také ptali a prý ne... tak nevím... já naštěstí pracuju pár zastávek tramvají od Gennetu, tak když jedem jen na kontrolu necháváme auto ve firmě ve dvoře... když byl přítel se mnou na ET, tak naštěstí bylo místo na placenym... ale když mě vyzvedával po OPU, tak to na tu chvilku musel upíchnout na trávě vedle toho gymplu 😀 😀 naštěstí bez následků 🙂

iriel: hm, to je divný, že by ti nedělali krev... já jsem teda po ivf, ale mám se otestovat a ať bude výsledek jakýkoliv mám přijít ještě na krev... teprve když krev bude negativní, tak mám vysadit léky a objednat se na konzultaci

kacmeli: neklesej na mysli, ještě je brzo... čárka se určitě objeví 😉

kacmelina
22. dub 2010

Nannynka: Jád oufám, dneska jsme se doma strašně pohádali, probrečela jsem celé odpoledne, protože jsme se skoro rozvedli. Začalo mě strašně bolet břicho a nějak to nepřestává. Takže to toho všeho ještě tohle.... ☹

Petap1:
Já právě přemýšlím, že si nechám odebrat Hcg dřív. Do Gennetu mám jít na odběr až příští týden ve středu. A tím nedoplatkem, volala jsem tam a na splátky mi to nedali. Tenhle měsíc jsme v mínusu 8000,-Kč. Není zaplaceno skoro nc a jelkož já marodím, tak nemocenská taky nic moc. Ach jo...

vveru:
Já už se připravuju radši na tu horší variantu. Hlavně po dnešku. ☹

Petaloudi:
my parkujeme u muzea nebo před školou. Ale s parkováním je to tam síla. Někdy prostě fakt není kam. Jak jsem psala, doufám, že to vyjde, ale po dnešku se radši připravuju na tu druhou variantu.

pet.s
22. dub 2010

Ahojky holky, jen na skok.Mám trest ☹ Nemám dodělané účto a táta mě nachytal, jak v práci píšu na koníka a měl v autě proslov a pak povídal jestli nebude mít do rána na stole ty cifry, tak mi sebere kabel. 😀 tak jsem čekala až usne. 😀
Kac,melina no jo já chodila na krev do nemocnice.Jak to, že vám to nedali na splátky? pokud to není velká částka, Máš asi tak 3 měsíce než něco podniknou, tak to stihneš zaplatit.
janicka.slunicko..teda ty rostou,tak jim dej pusku od tety Petruš.

dnes mě šíleně bolí nohy, úplně kamení. Nevydržím sedět.Jdu si lehnout, ráno musím vstát brzy a účtovat.

betox
23. dub 2010

Ahojky,
včera jsme byli na genetice a výsledky budou tak do 3 týdnů, ale prý možná i dřív a pošlou je poštou. Jinak čerstvá informace ad parkování, momentálně mají nařízení, že je to pouze pro zaměstnance. Večer, nebo když je tam volno, tak vás tam prý pustí...
janicka.slunicko: Moc držím prďolkám palce, jsou moc stateční.
kacmelina: myslím, že kdo tohle zápasení o početí potomka nezažil, nepochopí. Je to fakt hrozně náročný na všechny strany, ale nejvíc trpí psychika. Je fakt hodně náročný to ustát. Hlavně myslím, že si okolí (partner, rodina...) někdy neuvědomuje, čím si ženská prochází. Neboj zvládnete to a finance se určitě vyřeší....Nechceš si skočit za svým gyn. a popsat mu situaci, že tě hrozně stresuje ta nejistota a jestli by Ti nevzal krev na Hcg? Jinak Ti jí vezmou v laborce v nemocnici, ale budeš to muset platit, což asi v téhle situaci není optimální.

petap1
23. dub 2010

Dobré ranko,

kacmelina: souhlasím s Betox. Nikdo si neumí představit, jaké to je psychické vypětí a že tím vztah partnerů trpí. Nota bene, když se k tomu přidají finanční problémy, tak se to ještě znásobí ☹ U nás je taky vždy po nějaké verdiktu v Gennetu (většinou špatném) napětí a ustoupí to tak za týden. Jen si o tom v klidu promluvte...teď musíte stát při sobě. Ach jo ty úřady, nevím proč to nedají na splátky ! Jak říká pet.s máš chvilku čas na to to zaplatit. Co zkusit kontokorent..já když měla hypošku, tak mi hrozně pomohl. Vždy jsem byla na konci měsíce tak 5-7t. v mínuse, takže mě kontokorent vždy zachránil..no a po výplatě jsem to vyrovnala, takže jsem ani moc neplatila za poplatky 🙂
Zajdi si na tu krev..ať se uklidníš...ten stres miminku nepomáhá. Uvidíš, že se vše vyřeší 🙂

Jani: Ty rostou jak zvody 🙂 Moc vám držím palečky a myslím na vás 🙂

Holky nesmíte mi nadávat...já šla dnes na pigáro. Už jsem to nemohla vydržet, tak jsem si pro ten Agulotin dnes došla. Jsem hrozná, že jo 😅

vveru
23. dub 2010

Petap, Ty jsi, ale! Hlavně jestli se to konečně sputstí, držím palec-vydrž 😉

Betox, můžu se zeptat jestli Vám také nabírali krev na ty trombofilní mutace? U koho jste byli?

Kacmeli, vydrž, také bych zkusila na tu krev zajít, je to spolehlivé a alespoň by ses uklidnila-to je teď to nejdůležitější 😅

petap1
23. dub 2010

vveru: teď už vydržím..sliznice je narostlá, Agulotin mám v sobě...tak teď už počkám 😀 Jsem opravdu hrozná, ale já to nemohla vydržet..pořád jsem si říkala, klid, klid, ale pořád jsem se hlídala, jestli už dorazila..už jsem si připadala jak magor...teď si snad užiju klidný víkend 🙂

vveru
23. dub 2010

Jo to já si připadám tak, stím jak blbnu s tou genetikou, ale přitom vím, že to nijak neurychlím, ale když ono už je to jenom tohle, kdybysme čekali na vícero věcí šlo by to přežít lépě, chjo. No jo no, nějak to zvládneme,uvidíš. 😅

kacmelina
23. dub 2010

Pet.s:
Mám na to do 3.5., prý je to malá částka, takže mi jí na splátky nedají. Maximálně mi to prý odloží o týden, což mi stejně nepomůže. A to nemám zaplacený ani pušál a poplatky. ☹ A test dneska zase negativní, takže najděje klesá. ☹

Betox:
Víš, my se hádáme už dlouho. Ten vztah jde do kopru a nějak už není jak to napravovat. Co slovo, to štěk, co věta to hádka. Moje rodina mě nepodrží, protože matka nesmí vědět, že podstupuji tohle ☹ . Takže oporu nemám žádnou. Manžel nemůže mít sex, takže jsem pro něj neadekvátní manželka. Řekl mi, že každá ženská může mít sex do 5. měsíce, jen já ne. Už to pomalu vzdávám. Dnes tam můj gynekolog není. Musela bych až v pondělí a to už do té středy snad nějak vydržím. 😖

Petap1:
Jenže náš vztah trpí už tak půl roku. A trpí silně. Několikrát už jsme se chtěli rozvést a jednou už byly doma papíry. Manžel není z těch, co by sedl a klidně si o tom promluvil. Jeho odpověď je to je jedno nebo já se o tom nechci bavit. ☹
Splátky mi nedají, protože je to prý malá částka. Kontokorent mít nemůžu, protože mám exekuci a jsem v registrech, takže mi ho nikdo nedá. A na krev můžu a v pondělí. To už to do středy snad nějak překlepu. ☹

vveru:
Na krev jedině až v pondělí a to už do středy vydržím. Gynekolog tam dneska není, takže by mi neměl kdo napsat žádanku.