Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

evak99
8. kvě 2010

u nás taktéž 😀

anlek
8. kvě 2010

Nanynko, ja jsem si dost veci hledala a nacetla. Chtela jsem vedet, ze rozhodnuti rodit doma je necim podlozene. Takze jsem cetla i o komplikacich, abych vedela, co muze nastat a podobne. KP jsem se bala, protoze to by znamenalo porod v porodnici. Takze jsem si hledala, co by pak nasledovalo, jestli cisar automaticky nebo jestli jsou i dalsi moznosti.

Mandre, nevidela bych to tak cerne. V dnesni dobe, kdyz se o tom vi, tak s tim dr. umi podle me dobre pracovat. Jen je potreba se dostat k nejakemu dobremu. Ale to ti podle me v Gennetu reknou, kam jit a kde byt hlidana.

nannynka
8. kvě 2010

Anlek, ja se hledani cilene vyhybala aby me to nedesilo 😉 ale pri planu porodu doma to dava smysl si neco nacist, nahoda je blbec....Dulezite je, ze se Ti podarilo to mit tak jak sis to prala.

Evak, jen si rikam, jestli to jak se predvadi v pupiku bude pretrvavat i nazivo - to abych si otocila rezim, protoze kopeme vyhradne v noci a pres den chrnime. Sama uvidis, ze ke konci to bude sranda, protoze to neni az zas tak intenzivni, ale jeho pokusy me otocit na druhy bok jsou nekdy fakt vtipne. To se mi narve co nejvic do boku na kterem lezim a tim, ze tam ma cely zada, tak se tak skutecne lezet neda 😉 . A pri tom nasem postaveni mi vcera udelal to, ze si natahl nohy do trisel a ja tu 2h chodila v predklonu, protoze jsem se bolesti nemohla narovnat 🙂 .

pet.s
8. kvě 2010

nany nestraš mě... ☹
Ale Terinka bude hodná holčička, bude hezky spinkat a maminku nezlobit. Musí si uvědomit, že už jaksi má postarší inkubátor a taky se tak k němu musí chovat 😀 😀

nannynka
8. kvě 2010

Pet, no ja jsem mladsi o 5 let nez Ty tak snad jo 😀 Necim se bavit musi, v tom pupku je nuda ne 😀 😝

dennisa
8. kvě 2010

Ahoj holky.
Opět nic nevím a nestíhám dočítat 😅 Jsem celý víkend do večera v práci 😖
Ale co jsem zahlídla, že Vveru už má snad výsledky?! No to by bylo super! Ještě mě holka "předběhne" v tom všem 😅

pet.s
8. kvě 2010

nanny ..jak nuda..víš, co všechno musí promyslet? Kterou vejšku bude studovat, jestli bude hrát na piano a nebo tančit balet...jestli bude říkat ano drahá matinko, nebo ano drahá matičko.. 😀 Má na 9 měsíců vystaráno, žádný koání do maminky. Když tak jen něžně na pozdrav. 😀 😀 😀 😀

evak99
9. kvě 2010

pet.s, nanny: tak to jsem si taky myslela, ale ani naše princezna není "něžná" 😉 někdy mám pocit, že to je moje malá "vyděračka", 😉 která když se jí zrovna nelíbí, že ležím, začne o sto šest kopat a říká: mami houpej! 😉 já už nechci jen tak ležet. když chodím a houpu, tak se zas tlačí na močáček a já už si přijdu, jak blázen, protože i tady u nás v okolí občůrávám všechny rohy v parku. 😀 manžílek se mi vždycky směje, ale co se dá dělat, že? 😉 no a nejvíc vtipný mi přijde, když si protahuje tělíčko, to jí cítím vlevo dole a v pravo u žeber nahoře naráz a to je teprv mazec! 😉 🙂 😀
ale nanny někde jsem četla, že aktivita z břicha neznamená, jak moc bude dítě aktivní po narození, takže můžeme být v klidu 🙂 😉 ale s tím chozením v předklonu je to teda mazec! 😉
jak ti dneska je? 😉

nannynka
9. kvě 2010

evi, v pohode. Vcera jsme byli shanet zaclonky a prebalovak, ale nejak jsme neuspeli. Aspon ze do porodnice uz mam vsechno, vcera jsem dokoupila vlozky do podprdy. Dneska dobalim tu tasku a soupnu ji do kouta. Muz si bere v pondeli home office, v utery prijede mama a ve stredu budu cely den u kamaradky v Praze. Muz ma obavy aby me to nechytlo samo od sebe a abych tu nebyla sama. Dela na uplne "spatne" strane Prahy a dostat se domu znamena pres 2h cesty....a to je hodne....A ve ct na tu planovaci kontrolu. Spani je trochu orisek, ale da se to. Spim, vstavam tak 3x za noc, ale rano mam uplne drevene ruce.
Doma se ted tlacime samejma nadymavejma jidlama, protoze pak budu mit utrum 😀. No a dneska prijede kamaradka fotografka udelat mi nejake fotky s briskem, ja to planovala tak mohutne, az jsem na to zapomnela...a bylo by mi to lito...co kdyz uz zadne dalsi dite nebude, ze....Preci jen dalsi kolo nas kvuli cisari bude cekat az mi bude 37, ale musim rict, ze me pet uklidnuje, ze otehotni vzdycky a to uz je zaslouzilka. Myslim vekem 😀, dusi je mozna mladsi nez ja 😉.

nannynka
9. kvě 2010

evi, kde se vlastne chystas sverit do pece a kdy tam jdes poprve ?

vveru
9. kvě 2010

Ahoj holky, přeju krásný nedělní den!

Denis, výsledky nejsou, ale přišla mrcha, tak jsem volala jak řekla sestřička, shodou okolností mi to zvedla ta sestříčka, která je paní dr. Brandejský, té které jsem měla volat na ten mobilní telefon, kvůli odeslání žádosti na pojišťovnu. Byla úžasná. Domluvili jsme to na 26.5. 😅

evak99
9. kvě 2010

nanny budu v podolí a měla bych jít příští týden, ještě ale musím zavolat tomu svému dr., kdy tam mám přijít. volat mu budu zítra, tak uvidíme na čem se domluvíme. jo a už mě začínají bolet ty třísla jako ivču, ale až ode dneška, tak uvidíme, jak to půjde dál ☹
máte to s manžou hezky vymyšlený. naprosto chápu, že se bojí tě nechat samotnou. je lepší, že s tebou pořád někdo bude! 😉
my taky ještě nemáme tu podložku na přebalovák (budu přebalovat na psacím stole 😉 ) a další věci, ale co, my máme ještě víc času. ale ty se nestresuj tím, že něco nemáte, manža pak může v pohodě dokoupit a taška do porodky je nejdůležitější. můj manžel už trošku plaší, ať si jí taky začnu předbalovat. tak to asi pro jeho klid udělám 😉 ale musím do ní ještě pár věcí dokoupit 😀 a včera jsme si dovezli kočárek, tak mám ohromnou radost! 😉

nannynka
9. kvě 2010

evi, tak to je v pohode. Me trisla zacala az dneska po dloooouhe prochazce. A asi je lepsi mit to zakladni sbaleno drive, nikdy nevis....a zbytek muz doveze druhy den 😉 jen kdyby to do ty porodnice nebylo 40km....

jechulka77
9. kvě 2010

Ahoj holky. Mám v reversech jednu žádost s kterou si nevím rady. Je tam seznam tří výkonů a to je-icsi= cena 7000,- 1-10 oocytů , AH -asist hatching=u jednoho embrya cena 2000,- ,prodloužená kultivace embryí cena=2500,-. Vím,že to jsou výkony ,které pojištovna nehradí,ale mám si jako něco z toho ještě vybrat nebo všechno ,je to lepší??? 😨 U toho AH jsem se dočetla,že se naruší obal embrya aby se usnadnilo jeho vycestovaní a pozdější uhnízdění. Já nevíííím,prosím poradte. 😨 😅

anlek
9. kvě 2010

Nanynko, ja jim vsechno a Robin se nekrouti. Tak se neboj, existuji i deti, co snesou matku pojidajici vse (cesnek, lusteniny. perlive vody, ...). 😉

Jechulka, ICSI a AH bych nechala na doporuceni embryologa, PK ti take doporuci podle poctu embryek a jeste se to muze v prubehu menit, budes si kazdy den volat (nebo ted mam pocit, ze volaji oni tobe). Pokud chces ty metody probrat, co jaka znamena, to ti tu asi zvladneme docela napsat ... Ale rozhodnuti bych nechala na embryologovi, on vidi material, s kterym bude pracovat. Ja mam dobrou zkusenost, ze nedoporucuji neco jen proto, aby z tebe tahali penize. Naopak ti klidne reknou, ze je napr. ICSI zbytecne, kdyz budou spermijky krasne.

jechulka77
9. kvě 2010

anlek takže ted až budu ty reversy odevzdávat tak to nemusím zatím řešit? My teda máme spermie rychlé a hbité 😀 . Tak až potom tedy podle embrijí,a kdy se to pak platí??

evak99
9. kvě 2010

přesně tak jak píše anlek jechulko, nic tam nevyplňuj a až odeberou vajíčka a spermoníky (v den opu), tak za vámi na pokoj přijde embryolog a navrhne vám, co by doporučoval a vy se tam s ním pak dohodnete 😉

nanny: no já taky jím o sto šest všechna jídla, která prý pak nebudu moct, ale anlek mě teď potěšila, že to možná půjde i s česnekem 😉 mně asi nejvíc bude štvát to čerstvý ovoce, na tom si teda ujíždím celý život 🙂
40 km do porodky, jo? to máte docela daleko teda....ale to zvládnete, neboj! 🙂 v nejhorším zavoláš sanitku! no já bych asi moc neplašila, ale manžílek chce být v klidu, tak to udělám..a pravda je, že jak už jsem psala, moje mamka porodila obě děti předčasně, takže jsem v té "rizikové" skupině 😉 uvidíme, co řekne můj dr. v porodce příští týden.
ta třísla jsou naprd, co? ale jestli jsi zvládla dlouhou procházku, tak jsi hrdinka 🙂

anlek
9. kvě 2010

Jechulko, nic nevyplnuj, protoze pak se to muze zmenit. Nejlepsi je dohodnout se s embryologem, ktery za tebou prijde, az se proberes z narkozy. A tohle je vec, ktere si na Gennetu hodne vazim, ze se snazi doporucit, co je pro tebe nejlepsi. Ne pro jejich pokladnu. 😉

Evak, neboj, uvidis, ze to neni tak hrozne. Opravdu jim vse ... i ovoce, cerstve pecivo ... Je potreba to vyzkouset v malych davkach a zjistit, ze to nevadi. A pak neni duvod se omezovat. Je pravda, ze prckovi jsem dala probioticke kapicky, ale ty jsem hlavne davala z toho duvodu, ze jsem musela 3.-5. tyden dokrmovat UM a mela jsem strach, ze zpusobime malemu prujem spatne vyvarenymi vecmi (muj malicek nejde vyvarit vubec), tak aby mel streva osidlena dobrymi bakteriemi.

nannynka
9. kvě 2010

Jechulko, presne tak jak pisou holky. Nevyplnovat, jen si o tom udelat predstavu. Nam rekla sestra primo at si to jenom nastudujeme a pak jsme to vyplnovali s embryologem po odberu. ICSI ani AH nedoporucil - vajicek bylo 9 a slusnych a spermio taky v pohode. Dohodli jsme se predbezne na PK, ale na tu nedoslo, protoze se nam prcci rozbujovali moc rychle (st OPU, transfer so).

Anlek, diky. To ja jen pro jistotu a taky mam aspon vymluvu na "delove" menu 😀

Evi, s tou rychlou je to problem - stredoceska me odveze do nejblizsi nemocnice ve StC kraji a ta je na konci nasi ulice 😉 Kdyby mi to nezatrhl hematolog tak bych fakt radeji rodila tady, ale tentokrat jsem fakt pro jistotu hodna a posloucham. Plan je v nejhorsim dojet na hranici Prahy a volat rychlou - ti me podle doktoru u Apolinare odvezou do porodnice kde jsem registrovana - teda pokud nepujde o prekotny porod a nebudou me vykladat v prvni na ceste coz je Bulovka.

pet.s
9. kvě 2010

Ahojky berunky, těhulky a snažilky. Jsem vás dočetla.
Nany koukám, že s tím dojezdem do porodnice, to máš srandovní, co? Tak nejn transparenta,ale taky navigaci a plán porodnic. Nany prosím napiš mi to číslo na to hematologické nebo trombo centrum, já ho někde potratila. Díky.

anlek
9. kvě 2010

Nanynko, pokud by tvuj muze chtel uklidneni, tak bydlime na severu Prahy. Dojezd k tve nejblizsi porodnici mame 22 min (byla to nase zalozni porodnice 😉 ), takze pokud bys chtela me mit jako zalohu pro pripad dopravy, klidne ti dam svoje telefonni cislo. 😉 A rada dovezu na okraj Prahy nebo k Apolinari.

nannynka
9. kvě 2010

pet.s - v IP sis ho smazala 😉 Poslu jeste jednou.

nannynka
9. kvě 2010

Anlek, diky za nabidku. Zatim to vypada v pohode, pobavim se o tom doma 😉 Aby se neurazil....Jen ted tu chodi jako tygr v kleci a je bledy a rika - Jezis bourka... 😀 a hleda v kalendari dalsi uplnek 😉

anlek
9. kvě 2010

Nanynko. 😀 Ne, je to jen nabidka, nepredpokladam, ze bys ji vyuzila ... Ale pro uklidneni chlapa vse, ne? 😉

nannynka
9. kvě 2010

Anlek, ja vim. On je ted trochu citlinek...A do toho moje mati a sestra volaji 3xdenne, jestli je vsechno v pohode a me tim fakt s.rou. Mam je rada, ale vseho moc skodi 😉 .

pet.s - obrn se pri telefonovani trpelivosti, nekdy to trva nez to zvednou a sestry jsou po telefonu na ranu....

darkwitch
9. kvě 2010

nanny 😀 manzilek je vtipnej 🙂
evi jen si hezky zabal, mimcu se muze zachtit na svet driv, alespon u nas v rodine nerodil na cas nikdo...

pet.s
9. kvě 2010

nany a potřebuji doporučení?

nannynka
9. kvě 2010

jj, budou ho chtit. Ale staci od praktika.

inza
9. kvě 2010

pekny vecer. Tak jsem Vas docetla. Teda napsaly jste toho teda hafo. Nejak se po vikendu nemuzu dokopat na mojza cviceni. nemuzu se skoro hybat. 😀

darkwitch
9. kvě 2010

inza bez hezky cvicit, HNED 🙂 🙂 🙂