Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

ajriska
17. lis 2010

Jo ještě...když bude OPU v pátek, budou mi v sobotu už volat?

betox
17. lis 2010

@ajriska já měla jen 3 a ty se oplodnily všechny. Stačí jeden vítězný...Tak neboj, určitě to dobře dopadne 😉

ajriska
17. lis 2010

@betox a měla jsi PK?

betox
17. lis 2010

@ajriska jojo, 4 dny se držely všechny a 5. den bylo jedno excelentní a 2 horší, které sice byly na zavedení, ale ne na zamražení...

ajriska
17. lis 2010

@betox a zavedly jedno /dvě? Dr. mi povídala, že je možné, že třeba ještě po tom odběru dorostou...ale to mi přijde divný...
takže v sobotu mi budou volat? A to ti pak třeba zavolají a musíš přijet ze dne na den?

betox
17. lis 2010

@ajriska po velkém boji (nedoporučili mě dvojčata) jsme nakonec dali jen to jedno. Volají vždycky každé ráno (teda kromě neděle) jak vypadají. Může se i stát, že zavolají ráno a ten samý den je transfer, hrozně záleží na jejich aktuálním stavu

ajriska
17. lis 2010

@betox tyyy jo...takže to je opravdu psychicky náročný po všech stránkách. A jak ti bylo po transferu?

betox
17. lis 2010

@ajriska transfer byla pohodička, ten jsem si i užila 😉

ajriska
17. lis 2010

@betox jak to? Nebolí to? Když to není v narkoze?

ajriska
17. lis 2010

@betox a pak můžeš jít hned, nebo ještě chvíli klídek?

betox
17. lis 2010

@ajriska no mě to fakt nebolelo, asi jako při prohlídce....A uvidíš embryjko na UTZ 😉 Pak ještě ležíš cca 20 min na pokoji

betox
17. lis 2010

Jdu se natáhnout, bolí mě to břicho jako čert 😠

darkwitch
17. lis 2010

@ajriska pokud se vsechno dari jak ma tak transfer neboli, jak pise betox je to jako prohlidka...

lucavka
17. lis 2010

@ajriska - můžu ti říct že pro mě a manžela bylo těch 5 dní co byli prckové na kultivaci horši než to čekání předtím i potom na testění a tak.... Každý den ráno člověk hypnotizoval telefon a modlil se. A když konečně řekli že můžem přijed byla to úleva...

lucavka
17. lis 2010

@ajriska - jinak tranfer trvá fakt chvilinku, díváš na prcka na ultrazvuku a je to fakt nádherný. Vůbec nic nebolí ani nic není cítit. Teda aspoň já to tak měla. Pak chvíli leháro a hurá s prckem dom...

kacmelina
17. lis 2010

@kive76 moc děkuju, zatím není vidět na UZ, ale podle krve je tam 🙂 Ani nevíte jakou mám radost!!! Jen mě strašně bolí v podbřišku, jak kdyby měla přijít ta červená mrcha 😒
@majcam jo jo to jsem měla, vystimulovali mi zánět, nepoznali to a pak mě odvezla záchranka do nemocnice, kde mě 3,5h operovali a přišla jsem o vaječník a vejcovod. A teď je to skoro půl roku a jsem těhu i bez IVF, což je na jednu stranu asi i zázrak, ale na druhou stranu, já jsem v koutku duše věřila tomu, že když jsem dvakrát otěhotněla přirozeně, tak proč by to nešlo znova 🙂

darkwitch
17. lis 2010

@lucavka jsem to mela stejne nejhorsi bylo pet dni kultivace, dokonce horsi nez cekani na to jestli se mimco vyviji nebo ne...

lucavka
17. lis 2010

@kacmelina - toho bolení se neboj. Mě prcek takhle dával pořádně zabrat od úplnýho začátku 😉

@darkwitch - tak tak, bylo to asi nejhorších pět dní v mým životě. Ani ty roky čekání na IVF nebyly tak zlý. Teď sem právě ve fázi, kdy se modlím aby prcek správně rostl, přece jen, je to pořád začátek...

kacmelina
17. lis 2010

@lucavka jo?! Já se právě strašně bojim po předchozích zkušenostech... Ale břicho teda mám už jak minimálně ve 3.měsíci 😀 A to je to prý tak 3-4tt 😀 ještě ani neni vidět na UZ. 🙂

lucavka
17. lis 2010

@kacmelina - přesně to znám. Já vypadala jak těhotná už před IVF po těch hormonech. A po IVF mi hned narosli prsa a prcek mě vážně taky hned zlobil. Čekala jsem jen trochu bolení 3-6 den po IVF, ale bylo to mnohem horší 😉 . Jenže sem aspoň věděla že tam je. Musela sem si už koupit podprsenku. Z 75 D mám 90 D (ale sportovní střih). A bříško pořád roste. Jen váha ukazuje míň. Ale to ty nevolnosti...

cibka
17. lis 2010

ahoj holky petrita a inza děkuju za info na utz jsem byla včera mam 1 větší a malé foliky tak se dr bojí aby jeste nedorostli takže dnes pregnyl a zítra pred iui jeste utz a pokud budou 3 a víc tak se iui zruší a příste budu brát mín prásku bojí se vícečetnýho tehotenství

ajriska
17. lis 2010

@lucavka vyšlo vám to hned napoprvé? Měla jsi nějakou intuici, že to vyšlo? Jsou to blbý otázky...ale...určo mě chápeš 🙂

ajriska
17. lis 2010

@lucavka a kolik vám jich zavedli?

lucavka
17. lis 2010

@ajriska - my jsme měli darovaný vajíčka. Nejdřiv k IVF ani nedošlo, protože nám "selhaly" dvě dárkyně. Takže tohle byl prakticky první pokus co vyšel. Zbylo nám z šesti jen jedno embryjko, takže jsme ani dvě nemohli dát. Tak nějak jsem tušila že to vyjde. Ale člověk se stejně bojí. Hrozně bych už chtěla mít po tom prvním screeningu abych byla trochu klidnější. Sice sem těhu ale jen chvíli, a když člověk slyší o všech těch zamlklých těhu a potratech, tak se nejde nebát. Proto jsem ráda že prcek mě tak zlobí, aspoň vím, že se drží 😉 . Ty tvoje otázky přesně chápu. V tomhle jsme na tom tady na koníku úplně stejně 🙂 . A aspoň si navzájem hezky držíme palečky.

ajriska
17. lis 2010

@lucavka jo...já nejdřív měla intuici, že když bude IVF, tak to vyjde, ale po dnešku mám tak trochu obavy, že si ještě budememe muset projít zklamáním...vím, že musím myslet pozitivně, ale...smůlu jsme si vyžrali už dost si myslím...

lucavka
17. lis 2010

@ajriska - ono je to hrozně nespravedlivý - někdo těhotní pořád a dětí se pak zbavuje - a někdo bojuje celý roky jako holky tady a nic 😒 . Jak já tady nám všem hrozně toho mimíska přeju 😵

ajriska
17. lis 2010

@lucavka no nejvíc se bojím toho, že ty embryjka vůbec nevydržej ani k transferu...

lucavka
17. lis 2010

@ajriska - no já když mi den před transferem řekli, že se šesti zbylo jedno, tak sem se rozbrečela. A manžela to taky hrozně vzalo. Celej den úplně nanic, pomalu celou noc sme pak nespali než ráno zavolali. Ale jak sem bobíska viděla na tom ultrazvuku když ho do mě dávali, úplně jsem se uklidnila a bylo mi hej. 😉

darkwitch
17. lis 2010

ja jsem se strasne bala, ze to prcek vzda nez dojedu do gennetu 😀

ajriska
17. lis 2010

Toho já se fakt bojím.....protože jak jsem dneska psala ( i ty rozměry z toho UZ) nechtěj nějak růst.
Právě jsem si píchla poslední cetrotid a pak ještě v 9 musím ten ovitrelle.....