Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

darkwitch
21. pro 2010

@michaelama normalni injekce ti totiz musi nekdo pichat protoze se pichaji do sedinky... a na pohotovost se mi kvuli tomu kazdy den nechtelo a manzovi bych to nesverila 😉 byl by z toho vic vyklepany nez ja, myslim, ze nemusi byt u vseho 😉

michaelama
21. pro 2010

@darkwitch Pan doktor říkal do svalu, tak já myslela, že zavřu oči, bodnu si to do stehýnka a bude. To se ale přeceňuji asi... 🙂

darkwitch
21. pro 2010

@michaelama aha to je vlastne taky fakt to by jit mohlo... pregnyl jsem si taky pichala do stehna, ale nic moc teda 😀 no, rozhodnout se musis sama, ale ja si radsi priplatila... a vetsina lidi pry lepe reaguje na pero, ale jsou i vyjimky...

michaelama
21. pro 2010

@darkwitch Tak já se na to radši ještě zeptám, pokud by mělo jít o to, že líp se reaguje na pero tak to jdu samozřejmě taky do pera, na tomhle se šetřit nedá... A v jaké fázi jsi ty? Můžu se zeptat?

darkwitch
21. pro 2010

@michaelama ja jsem ve fazi zkusebka v nove praci a potom bude laparka... jinak mam za sebou IVF-biochem. tehu a KET-zamlkle tehu...

michaelama
21. pro 2010

@darkwitch Ach ta práce. V dnešní době musí být člověk rád, že jí má... Alespoň člověk přijde na jiný myšlenky. Tvé neúspěchy mě moc mrzí, ale věřím, že příští rok už bude lepší! Ta laparka se dělá proč?

darkwitch
21. pro 2010

@michaelama kvuli tem neuspechum, mam podle hsg nepruchodne vejcovody a ta laparky odhali jestli neni potreba je odstranit, jestli mi nenici embryjka... s tou praci to vyslo nestastne ale jsem moc rada ze ji mam a alespon si telo odpocine po ivf i nezdarech... a ja psychicky ten odpocinek potrebuju taky... ted proste vim, ze musim cekat (a je to trochu moje rozhodnuti) a tak jsem vic v klidu, samozrejme nevim co se mnou to cekani udela za mesic, jestli se nedostanu do mnohem vetsiho stresu, ale ted si to celkem uzivam...

petaloudi
21. pro 2010

@michaelama Já píchala normoš injekce, respektive manžel mi to bodal do zadku 😀 A dalo se to. Já byla také odeslaná na endokrinologii, ale kvůli vysokému prolaktinu. Nicméně během léčby tam se mi také objevilo zvýšené TSH. To je dobrý, jsou na to léky a nebývá problém dát hodnoty do pořádku. Jooo a nechci ti nějak dávat falešné naděje, ale jen letos jsme tu už dvě, co po odeslání na endokrinologii otěhotněly přirozeně 😉
@majcam Také zdravím krajanku. Tak to jsem ráda, že se líbí. S tím stěhováním s tebou soucítím. My se stěhovali před dvěma lety také týden před vánoci a nakupování a zařízování bylo peklo - všude tisíce lidí... No jo, skáčou týdny, skáčou... A taky už to začíná být pěkně vidět. Nejvyšší čas jít s pravdou ven - rodiče a tchánovci "dostanou" miminko pod stromeček. Zatím nic netuší 🙂

darkwitch
21. pro 2010

@petaloudi to si to vydrzela dlouho tajit

michaelama
21. pro 2010

@petaloudi Odvážný to manžel, ten můj se bojí 🙂
Díky za naději, ale já se bohužel snažit přirozené nemůžu, resp. se bojím, protože máme 25% riziko, že naše mimi onemocní vážnou, geneticky přenosnou chorobou ☹ Takže se raději obracíme na gennet, který umí vybrat zdravá embrya...

michaelama
21. pro 2010

@darkwitch Jasné, odpočiň si, užij si svátky a po zkušebce uvidíš. Nevypadáš na čtyřicátnici takže času máš dost 😉

petaloudi
22. pro 2010

@michaelama ahá, tak promiň, to jsem nějak nezaregistrovala 🙂 No ten můj se taky bál, ale když pak viděl ten cenový rozdíl mezi tím, tak ho strach najednou přešel 🙂
@darkwitch jojo, tak já po tom všem chtěla vydržet minimálně do screeningu a konce třetího měsíce. No a to byl už prosinec a vánoce za pár...

michaelama
22. pro 2010

@petaloudi A můžu se tě prosím zeptat jak jsi měla to TSH vysoké? Já mám 5,14 a teď jsem volala endokrinologovi a ten mi řekl, že musím minimálně 2 měsíce počkat s IVF než se TSH srovná. Ach jo. V gennetu s tím neměli problém, normálně mě s touto hodnotou IVF nabídli, jen že se s tím mám začít léčit... Jakmile se člověk dostane do péče lékařů je to běh na dlouhou trať
😢

natalie77
22. pro 2010

Ahoj, prosím, můžete mi poradit?
Jak dlouhou po píchnutí Pregnylu může být falešně pozitivní test? Vím, že mi to v Gennetu říkali, ale v letáku jsem to nenašla... Děkuji moc a přeji Vám hezké Vánoce a všem přeji brzy nefalešné //.

cibka
22. pro 2010

@michaelama ja píchala 2x injekce a žádný problém to není píchala jsem je do stehna do svalu sestry ti ukážou přesne jak a reakci jsem měla vždy ok poprve 16 vajuch a po 2 10 vajuch mě dr říkal ze je to stejný akorát ty injekce jsou levnejší než ty pera

michaelama
22. pro 2010

@cibka Tak pokud je to do stehýnka tak to zvládnu. Dneska bych zvládla asi vše co by mi pomohlo ke zdravému dítěti. Jsem ještě hlouběji než na dně, dnes se švagrovi a jeho ženě narodilo malé, první vnouček manželových rodičů. Nenapadlo je nic jiného než to jet oslavit k nám. Samozřejmě jim to přeju, ale nějak nedokáži sdílet radost ostatních v době kdy jsem v situaci v jaké jsem...

cibka
22. pro 2010

@michaelama to víš že to zvládneš neboj ja se taky bála sestřička mi to ukázala a ted kdyz tam jedu tak mi naposledy řikala ze bych to mohla vyučovat 😉 taky chodím k dr feldmárovi ptala jsem se na tu novou metodu co ted delají jmenuje se to picsi to znamená že je vybraná zralá spermie a zvedá se tím šance tak bych udelala vše abych mela drobečka v naručí. vím jak se cítíš kolem nás ted behá 11 mesíční synoveček tak vím jak ti je neboj přísti rok se dočkáme všechny

sipkova1
22. pro 2010

@natalie77 Je tu na to speciální diskuse a je to dost individuální.
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/za-jak-d...

michaelama
22. pro 2010

@cibka Cibko půjdu taky do jehly. Jsem teď ve stavu, že bych kvůli plné náruči snad i vraždila...Ale dříve než se dostaneme do kriminálu je třeba s doktorem Feldmárem vyzkoušet všechno... 😉

pet.s
22. pro 2010

Ahojky Berunky, jen průlet s přáním. Tak se nám rok s rokem sešel. Tady je mnoho nových snažilek.Tak těm držím palečky a přeji hodně výdrže. Ty snažilky ze aré gardy, že je to boj, holky. Hnusnej, nelítostnej a dlouhej boj, ale vítězství je naše!! Vždy když se na mě Terulka ráno směje, tak si říkám stálo to za to. Minulé Vánoce byly ty nejhnusnější v mém životě.Čerstvě po potratu našeho Matyáška a před sebou úplně poslední pokus IVF(zařekla jsem se, že jak to nevjyde, tak už ne. Navíc už jsme byly samoplátci a není to nejlevnější. A to nemluvím o věku. No a za dva dny se budu koukat do očí svému pokladu, jak se mu tam odráží světýlka ze stromečku 😀 😀 😀
Holky všem hezké svátky a hlavně at se vám splní po čem toužíte.

petap1
23. pro 2010

Ahoj holčinky 🙂

moc vám se teď nepřispívám, ale sleduji vás a moc, moc všem (Inza, darkwitch, majcam,Mandre..... i novým snažilkám ) držím palečky, aby už se koneně na vás všechny usmálo štěstí a našly jste vytoužené //.
My máme za sebou triply i velký UZ a vypadá to, že je vše v pořádku. Čekáme holčičku Evičku 🙂
Všem vám přeji krásné vánoce, hodně zdravíčka a do nového roku moc, moc štěstí, ať je to ten výtězný rok 2011 🙂
Děkuji za podporu, kterou jste mi tady poskytly...hrozně moc vám všem fandím 🙂

petaloudi
23. pro 2010

@michaelama Já neměla to TSH moc zvýšené - nějak mezi 2 - 3. Ale myslím, že lékama ti to v pohodě srazí. Já beru Euthyrox na TSH i teď v těhu, aby se to udrželo v normě. To, že musíš čekat je blbý, ale tak lepší počkat a jít do IVF s čistým štítem, než to zkoušet a nemělo by to vyjít jen kvůli zvýšenýmu TSH.

inza
23. pro 2010

@petap1: tak super ze je vse jak ma byt....a mala je uz Evicka...🙂

michaelama
23. pro 2010

@petaloudi Tak to jsi měla TSH dobré, jako hraniční mez je v gennetu 4,2... Doktor mi napsal do zprávy mírná elevace TSH, hormony štítné žlázy v normě, tak jsem to brala, že ok, že mi nasadí léky, ale endokrinolog má jiný názor takže asi dám na něj a holt počkám...

ivula21
23. pro 2010

@michaelama ahojky, já se ještě jenom vrátím k těm druhům injekcí. Já nevím, ale k PGD mi třeba v Repromedě jiné injekce než Gonal a Puregon nedoporučili, že jsou čisté nejkvalitnější a že se to pak může odrazit v kvalitě embryí. Ale jiný doktor ti třeba řekne, že se druh injekcí se na kvalitě embryí neodrazí. Nevím jak to doopravdy je, ale když jsem přišla do Gennetu, tak Langerová mi taky k PGD jiné nedoporučovala.
tak nevím jak se k tomu vyjádřil tvůj doktor. A ani nevím, co píchala Moon 🙂

ajriska
23. pro 2010

Ahoj holky,
přeju Vám všem krásné Vánoce a příští rok pozitivní testíky 🙂

michaelama
23. pro 2010

@ivula21 To je právě to. Každý na to má jiný názor. Mě doktor řekl, že rozdíl je jen v té aplikaci. Pokud na to jdu selským rozumem tak si říkám, že důležitá je ta látka, kterou do sebe vpravuju a ne to jak jí do sebe vpravuju. Ale zase je pravda, že možná ta pera jsou hygieničtější... Tak jsi to myslela?

ajriska
23. pro 2010

Holky, ještě se chci zeptat, jak dlouho po ET jste neměli sex? Já se přiznám, že na to nemám ani náladu, bolí mě břicho, jsem unavená, dneska ráno i zvracení...

ivula21
23. pro 2010

@michaelama ono nejde o to, že jsou hygieničtější. Gonal a Puregon už nejsou hormony získávané z moči menopauzálních žen jako ty ostatní, ale jsou vysoce čištěné rekombinantní hormony uměle geneticky vytvořené.
Prý mají být kvalitnější.
Ale jak říkám...dokázané to není, jenom jsem četla nějajkou studii, že po těch uměle vyrobených ( Gonal, Puregon se uvádí více ocytů a mi doktorka veselá v Repromedě tvrdila, že i ty embrya jsou pak kvalitnější, tak já nevím.

Já jsem se dlouho po tom pídila, protože já potřebuju ke stimulaci 3500 IV a to je pak palba. Ale už si tady odkupuju od holek, tak se to pak dá. Já jsem kdysi k prvnímu PGD dala při dvou stimulacích za PUregon skoro 50 tisíc. Teď si vezmu od pojišťovny těch 2200 IV s doplatkem a zbytek si tady koupím od holek. 🙂

michaelama
23. pro 2010

@ivula21 Moc díky za info, já myslela, že jsou jen jedny hormony a ono je to takhle. No je to šílené co to stojí peněz, určitě je to tak drahé, protože je výrobcům jasné, že spotřebitel je v situaci kdy to prostě zaplatí a je rád, že něco takového je.

Původně jsme taky chtěli do Repromedy. Proč jsi odtud odešla?