Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

pet.s
11. kvě 2011

ad genetika..můj muž uváděl, že jeho dědeček padl v 1.světové válce. Genetičku to málem zlomilo v pase.-)))))))))Ale on fakt padl v 1.světové válce..-))))))))))
Leni jedno je sice málo, ale pořád lépe než drátem do oka.-))Já bych plodit klidně ještě šla. I Rodit, ale můj věk je už dost za čarou. Až mi bude 60 bude Teri 18.To zní šíleně, co?.-)))))

pet.s
11. kvě 2011

@lenkakubickova a nebo to dělala polovičatě...jasné, že dvojčata se taky dají zvládnout, ale já už bych na to neměla. Přiznávám otevřeně.-))Přeci jenom já už m ám děti 3. I když tamti dva chodí domů s večerem, ale stejně mě potřebují. Tu vysvětlit matiku, tu nějkam dovést, naplnit talíř a peněženku, ale taky potřebují pozornost a uši.

lenkakubickova
11. kvě 2011

@kaketka76 děkuju a moc držím palečky, ať vám vyjde druhé miminko co nejdříve!! 🙂 🙂
@pet.s jasně Péťo, budem šťastni za jedno, kor po těch pokusech!!! 🙂 ...chápu, že na tebe by byli dvojčátka asi záhul, třeba by jsi se k tomu taky před pár lety stavěla jinak, ale bohužel ten věk nás hrozně ovlivňuje 😝 A když vidím fotky vaší rodinky, je to náááádhera 😵 😵 😵 Myslím, že se máš kolem čeho ohánět, ale určitě to za to stojí 😉 😀 To je docela mazec, když to čtu, tobě 60 a Terince 18, to zní děsně 😀 😀 Ale my jsme ženský a určitě se s tím nějak popereme a i tak se o ty naše drobky postaráme 😉

berounanda
12. kvě 2011

Ahoj holky!
nejprve velikananánská gratulace všem "šťastlivkám" 🙂 🙂
Po dlooouhé pauze jsem zase zpátky..ale četla jsem poctivě všechny příspěvky 😎. 27.6. jdeme na konzultaci k Dr. Brandejské a další měsíc nový pokus IVF. Tak věřím, že se taky svezu na téhle těhu vlně 🙂 Druhý pokus vč ET byl v srpnu, bohužel se mimiska neuhnízdila..pak jsem přišla o práci..to dost přispělo k té pauze. Pak vypočítávání těch 280dní, pro nárok případné PPM..no a už je to tu. Uteklo to jako voda a už se nemůžu dočkat všech těch věcí s tim spojených..píchání, ježdění do Prahy..UTZ..jééé to bude paráda... zatím papa a opatrujte se.
Jo mimochodem, tentokrát to určo vyjde, protože všichni v mém okolí už buď porodili, nebo jsou těhu...obě sestry, má nej kamarádka..švagrová..takže teď ještě já (moc jim to přeju, ale jsou to mršky 😀)

cibka
12. kvě 2011

Ahojky všem
tak jsme dorazila z gennetu cysta není žádná vypadá to že by mohl bejt i nějaký ten folik bez podpory léků hurá takže naplánovan=édomácí snažení byla jsem u dr jarošové moc příjemná doporučila nám i gennetiku takže jdeme 8.6. tu nám zatím nikdo nenabídl tak jsem ráda že se to zase trošku pohne

adriadri
12. kvě 2011

Ahoj holky, jsem tady nova a chtěla bych se k Vám přidat. Objednala jsem se do Gennetu a prvni konzultaci mam az 7.7. Jednou na IVF jsem jiz byla ale v Brne v roce 2006.
Chtela jsem chodit k pani doktorce Brandejske-doporuceno z imunologie, ale bohuzel jsem dostala pani dr. Vykysalu. Mate tady nekdo s ni zkusenosti? A taky by me zajimalo, zda je mozne pak prejit k jinemu lekari?
A jeste jeden dotaz. Mela jste nektera po hormonalni lecbe u IVF odebrano pres 30 folikulu?
Dekuju moc za odpovedi.

vally11
12. kvě 2011

@cibka
Ahoj, tak to je super, že folíci rostou i bez podpory léků. Tak hlavně, aby se zadařilo 😉
Jak velký jsi měla? Budeš píchat pregnyl?

vally11
12. kvě 2011

@adriadri Ahoj, vítej mezi námi. 🙂
Čekací doba na první konzultaci bývá tak ty 2 měsíce. Já taky tak dlouho čekala. My jsme na konzultačce byli u Dr. Vykysalé. Byla příjemná, ale víc nemůžu posoudit, protože když jsem se objednávala podruhé na 12 DC, tak ona tam nebyla a nabídli mi právě prim. Brandejskou a od té doby mě objednávají k ní. Aniž bych si o to řekla.
Přeju hodně štěstí. 🙂

vally11
12. kvě 2011

@berounanda Ahoj, kolem mě jsou taky všichni buď těhu nebo už dětičky mají. Někdo už dokonce podruhé, zatu dobu co se snažíme. Tak věřím, že už to konečně taky musí přijít.

lenkakubickova
12. kvě 2011

@berounanda tak tě tu mezi námi vítám 🙂 Budu držet palce, ať vám to tentokrát vyjde, už jsme to tu rozjeli s těhotněním, tak teď už se musíte jen přidávat k nám do skupiny 😉
@cibka super zprávičky 🙂 Tak držím palce na domácí snažení, třeba nebude pomoc Gennetu potřeba 😉 Dávají se i na domácí snažení nějaké léky nebo injekce? A genetika je super, nikdy se to neztratí a aspoň budeš mít jistotu, že je vše vpořádku 🙂
@adriadri zdravím a vítám tě mezi námi 🙂 Já chodím k paní Dr. Vykysalé od r.2008 a jsem s ní moc spokojená!! Jen je trochu nevýhoda, že teď tam dělá jen ve St a ve Čt, tak jsem při některých kontrolách musela k někomu jinému, ale oni jsou v gennetu všichni moc fajn 🙂 Podle protokolu Dr.Vykysalé jsem na obě IVF otěhotněla, je šikovná. Sice poprvé z toho byl zamlklý potrat, ale teď je zatím vše v naprostém pořádku 🙂 Jinak problém s přechodem k jinému lékaři určitě není, mě se i munule sama Dr.Vykysalá ptala, jestli chci zůstat u ní, když je tam tak málo a já jsem spokojená, tak jsem zůstala 🙂

berounanda
12. kvě 2011

@vally11 jj .... moje první sestra čeká je ted v 14tt, má už 3 holčičky 15, 13 a 10let. Druhá má 5 měsíční holčičku..kamarádka taky 5-ti měsíční holčičku a švagrová mi psala včera že má pozitivní testík 😉 .... Ale ..nám to tentokrát taky vyjde ..nám všem 😎 😎

berounanda
12. kvě 2011

@adriadri s Dr. Vykysalou zkušenost nemám, chodíme k prim. brandejské už od začátku, ale pokud budeš chtít k jinému Dr. problém to určo nebude. A přes 30 folikulů? Tak to nevim, my měli 8 z toho 2 oplodněnoschopné 😀

vally11
12. kvě 2011

@lenkakubickova Já už si myslela, že tam Vykysalá není. Poprvé jsem si říkala, když mě objednali k prim. Brandejské, že má asi volno, ale od té doby mě k ní objednávají pořád.

lenkakubickova
12. kvě 2011

@berounanda tak to máš víc než jisté, že vám to vyjde, chtělo by to nějakého chlapečka a tak to bude na tobě 😀 😀

lenkakubickova
12. kvě 2011

@vally11 ona je na mateřské a dělá tam jen částečně každou St a Čt a někdy i Pá, dle potřeby.

vally11
12. kvě 2011

@berounanda moje kamarádka má termín za týden (a to jedno doma už má), švagrová za 2 měsíce (taky jedno už má), a ostatní kámošky, se kterýma se tak často nevídám, tak ty už snad mají všechny.
Musít nám to tu vyjít všem 😉 😉
Lenka to odstartovala, tak už to musí jít. 🙂

vally11
12. kvě 2011

@lenkakubickova aha, to jsem vůbec nevědla, že má mimi. No na tý první konzultaci jsem z ní měla dobrý pocit, byla moc příjemná.
A jak se cítíš, nějaké těhu nevolnosti nebo zatím nic? Cítíš nějaké změny?

adriadri
12. kvě 2011

Holky moc dekuju za vase informace. 🙂
A co se tyce tech folikulu? Mela jste nektera takove mnozstvi? Mou imunolozkou mi bylo receno, ze je to pry hrozne moc. A melo by se v Gennetu zjistit, proc to tak bylo. Zda neni problem ve funkci vajecniku (krom teda me BI).
Rada bych o sobe jeste zminila, ze pruchodnost vejcovodu a ovulace je v poradku a manzelovy sperime - perfektni.
😉

adriadri
12. kvě 2011

Holky vy, co chodite k te Brandejske, jste taky spokojene? A ta tam je vsechny dny? Nebo to ma taky nejak omezene jako Dr. Vykysala.

vally11
12. kvě 2011

@adriadri my jsme v Gennetu teprve od ledna. Zatím jsme zkoušeli 2x načasované dom. snažení s pregnylem, ale nic ☹ , tak jsem byla minulý měsic na laparoskopii a příští týden jdeme na konzultaci co dál. Prim. Brandejská říká, že zatím nejsme adepti na IVF, že by to mohlo jít i jinak, ale zatím nic. Snažíme se už skoro 2 roky. Ale nějakou dobu jsem měla anovulační cykly a vysoký prolaktin. Uvidíme na čem se teď dohodneme.
Já vím, že Brandejská bývá úterky na sále, ale jinak tam je asi pořád. 🙂

lenkakubickova
12. kvě 2011

@vally11 ona má už 2 dítka a to nejmladší je adoptované 🙂
Nevolnosti?? Nooo, užívám si je, od So se mě drží denně 😝 😝 😀 Já tomu říkám poopiční stavy 😀 😀 Žaludek jako na vodě, pocity na zvracení a občas i na omdlení 😅 Ale jinak je mi skvěle a užívám si to s radostí 🙂
@adriadri pokud jste oba s manželem vpořádku, tak vám to určitě vyjde a s folikulama ti v Gennetu určitě poradí 🙂 S takovým množstvím jsem se nesetkala 😅

berounanda
12. kvě 2011

No nic ... musim jít...do práce 😖
užijte si den a opatrujte se 🙂 🙂 !!!
Papáá

vally11
12. kvě 2011

@lenkakubickova aha, to jsem vůbec nevěděla.
No co, když víš, proč ty nevolnosti jsou, tak jsi za ně nakonec ráda, že? 😀 😀 😀

berounanda
12. kvě 2011

@lenkakubickova nevolnosti už takhle od začátku??? Tak to snad budou dvojičky 😀

ale teď už fakt letím do pracovního procesu 😎 😎 😎

vally11
12. kvě 2011

@berounanda tak ať Ti to v práci rychle utíká 😉 a zase přijď 😉

lenkakubickova
12. kvě 2011

@vally11 asi tak, užívám si je, ikdyž to chvílema není příjemné 😀
@berounanda to uvidíme příští čtvrtek, zda je tam jedno nebo dvě mimi 🙂 V So jsem byla 4+1tt a už mě strašil žaludek, je to mazec!!! Sama jsem překvapená 😀 Ať ti to v práci uteče!!

adriadri
12. kvě 2011

@vally11 Domaci snazeni s pregnylem jsme meli 7x a bez uspechu. Chtela bych proto k Dr. Brandejske, ze by me hned nehnala na IVF.
Holky mam z toho totiz spatny pocit. Ja pri prvnim IVF mela ten ovarialni hyperstimulacni syndrom a cca 3 mesice vodu v brise. Od te doby jsem pak mela problemy s delozni sliznici, nikdy mi uz nenarostla. Az cca po 2 letech, kdy se telo samo vzpamatovalo a ja nebrala vubec nic. Proto se IVF vyhybam jak jen to jde.
Do Gennetu prijdu asi se vsemi vysledky, co budou potrebovat. Jedine co mi bude chybet, je genetika.
@lenkakubickova Jinak samozrejme dodatecne gratuluji k vytouzenemu miminku nebo miminkum. 🙂

lenkakubickova
12. kvě 2011

@adriadri děkuju 🙂 Budu držet palce, ať vám v Gennetu k miminku pomůžou 🙂 Třeba vám doporučí alespoň inseminaci, u které se nestimuluje, tu lze využít 6x do roka a třeba to pomůže 😉

vally11
12. kvě 2011

@adriadri já myslím, že i Vykysalá je v pohodě a do ničeho tě nepožene. Určitě se domluvíte 🙂
Ale je divný, že když jsi vyloženě chtěla Brandejskou, že ti ji nedali. Jeslti bych na ni musela čekat ještě třeba o nějaký týden dýl, než by měla volno?
A vy jste nejdřív chodili do Caru do Brna? Co to, že najednou Praha?

cibka
12. kvě 2011

@vally11 pregnyl jsme dostala nechápu podle čeho ho davají jednou ho dostanu jednou ne , pokaždé sem brala i utros a ted ho brát nemam dokonce jich tam bylo víc 1 - 14 mm , 1 -12 mm a několik menších kolem 11 sliznice 5,7