Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

maybay
16. kvě 2012

@brantovka no to nevim 🙂 priroda zaridila, gennet pomohl

brantovka
16. kvě 2012

@maybay nerozumim......tak byla jsi na umelem oplodneni nebo na inseminaci a nebo jste zapracovali s pritelem ???? Zajímá me to......jak vam to vyslo....

brantovka
16. kvě 2012

@rory_g tak dnes jsem byla na kontrole...nemam zadnou cystu.....ted musim cekat do srpna na umele oplodneni jako ty.....ale koukala se mi na ultrazvuk a videla tam 2 velke folikuli a nejake malé.....takze dnes jsme si pichli v 21 hod do bricha pregnyl 5000 a v patek rano jdem na inseminaci.......rekla nam at to vyzkousime.....ze to treba muze vyjit......ja tomu sice neverim, ale uvidime.......jinak v zaznamech jsem mela napsane ze vajicko bylo dobre a vyzrale......ale proc se neoplodnilo nevedi.....no hlavne ze jsem mela v poradku vajicko.....priste si dame tu injekci za 7000 Kc to je prý pravdepodobnost oplodnení 83 %........ale 20% je pravdebonobnost ze se nam chytí.....kdy jdes ty ???

maybay
17. kvě 2012

@brantovka byli jsme na inseminaci

maybay
17. kvě 2012

holky, mam dotaz, taky jste byli v Gennetu jednou na krvi a pak za 3 tydny na utz? Ja vim, ze by na utz ted asi nic videt nebylo, ale nektery holciny chodi na utz driv nez za 3 tydny. To je hrozna doba, ja chci videt alespon tecicku 🙂

anlek
17. kvě 2012

@maybay V Gennetu to zmenili, ze se ted chodi na UTZ v dobe, kdy uz ma byt srdicko. Ono ten predchozi UTZ asi nema uplne smysl. Tecka je sice krasna, ale ne uplne vypovidajici, ze vse bude ok. Srdicko uz je dost velka jistota, ze vse bezi dobre. Pokud by te to melo uklidnit, tak bych skocila jeste jednou na krev, klidne jako samoplatce. Ja jsem si ted napodruhe dvema odbery krve ujistovala, kdy jsme asi pocali. 😀

rory_g
17. kvě 2012

@brantovka ahojky, no tak super, že aspoň nemusíš čekat jen tak, zbytečně a něco se děje, třeba zrovna vyjde inseminace 🙂 A že vajíčko bylo kvalitní je taky dobrá zpráva! Ta injekce za 7tis. myslíš ICSI? Také do toho půjdeme, vpraví spermii rovnou do vajíčka. A budeš měnit léky na stimulaci? Já jdu na konzultaci 29.5. a myslím, že druhé kolo IVF bych měla mít někdy v červenci...ach jo, to čekání je nekonečné 😝
@maybay já to měla také psané, 14DPO udělat test, pokud pozitivní tak na krev a objednat se za 3 týdny na utz...

maybay
17. kvě 2012

@anlek takze myslis, ze by me v gennetu vzali jeste jednou krev? Kolik to stoji? Abych vedela jestli mi roste hcg vid? Je to strasne dlouhy cekat 3 tydny, bojim se, ze se ted raduju zbytecne a treba to nevyjde. Chjo

maybay
17. kvě 2012

@rory_g Tak jsem to mela taky napsane a byla jsem na krvy 13DPO a 5.6. mam utz, to je doba

rory_g
17. kvě 2012

@maybay nevím, jestli by Ti udělali krev v CARu, ale co jít třeba k obvodní gyndr? 😉 Nemusela bys hledat soukromou laborku a platit 😉

anlek
17. kvě 2012

Je lepsi jit do stejne laborky, precejen se muzou trosku mezi sebou lisit. Netusim, jestli v Gennetu jde jit jako samoplatce. A nevim, jak by se tvarili, kdybys je o to poprosila.

@maybay Neboj, ono to bude dobre. Proc by ne? 😉

maybay
17. kvě 2012

@anlek pokud bych mela jit do stejne laborky tak to by bylo v Gennetu. Mas pravdu bude to dobre 🙂 Musim myslet pozitivne, dneska me trosku picha na prave strane tak snad to nic neni.

maybay
17. kvě 2012

@rory_g To bych mohla jit ke svemu gynekologovi, uvidime jak to vydrzim.

brantovka
17. kvě 2012

@rory_g Ty pujdes jako já az v srpnu....Langerová rikala ze driv ne.........té inseminaci moc neverim,.....zkousim otehotnet skoro 5 let prirozeným zpusobem....takze si myslim ze inseminace....nezabere....i kdyz maybay......to vyslo....ta musi byt ted stastná........rory zkus to taky....za to nic nedas a nic to nestojí........jo za tech 7000 je ze ti oplodni vajicko injekcí tou nejlepsi a nejrychlejsi spermií.......pak mi napis jak si ty dopadla....drzim palce.

crime
18. kvě 2012

@trefulka ahojky, byla jsem na HyCoSy před 14dny. Hrozně jsem se bála, ale není to nic strašného. Vyšetřoval mě v Gennetu pan doktor Hynek a byl fakt strašně fajn. Samotné vyšetření, aspoň u mě, trvalo cca 3-4 minuty? Upřímně, nic příjemného to není, připodobnila bych to asi jako k bolavějšímu odběru vzorku na cytologii nebo bolestivější MS. Ale fakt to trvá jen chvilku, takže se toho neboj. Držím palce! 🙂

pentagras
18. kvě 2012

Ahoj holky, vy z dřívějška co mě odtud znáte a prostě všechny zdravím, dnes jsem byla na konzulce po porodu co a jak dál dr byla docela hotová ztoho co se stalo, že mě předali ok atd, no v říjnu d otoho jdem znova, tak snad to vyjde konečně, ted jsem ještě v nervech a mám dost ale snad bude líp, život je svině ale já se nevzdám ☹

rory_g
18. kvě 2012

@pentagras ahoj, přeju Ti hodně sil a moře štěstí... jdete do IVF?

pentagras
18. kvě 2012

@rory_g jj, do IVF, doufám že to snad všechno konečně vyjde ze zdárným koncem ☹

absti
18. kvě 2012

@brantovka
ahojky taky jsu v srpnu na IVF a bude to moje první? už teď jsem z toho občas nervozní, vůbec nevím co to obnáší. My IVF podstupujeme kvůli mým NK buňkám, které mám zvýšené na hodnotu 18.

trefulka
19. kvě 2012

@crime Díky 🙂 Mě to čeká teď v úterý. Tak snad to bude ok. Ještě nás čeká imunologie a genetika. Ráda bych už věděla, na čem jsme. Co teď čeká vás?

crime
19. kvě 2012

@trefulka no, my jsme byli na prvním IUI, které bylo neúspěšné a domlouvali jsme se s MUDr. Langerovou, že právě, když bude neúspěšné, takže půjdu na to vyšetření vejcovodů. To jsem absolvovala, takže teď jdeme 25. se dohodnout, jak dál. Respektive bude to zase ultrazvuk a pak bych chtěla další IUI. Jsem zvědavá, co mi ještě k tomu vyšetření vejcovodů řeknou, protože při vyšetření ti jen řeknou, jestli jsou průchodné nebo ne. Další podrobnější výsledky bude mít u sebe teď doktorka. Na genetice ani imunologii jsme ještě nebyli. Jen spermio a mě brali krev. Tak uvidíme. Budu na tebe v úterý myslet. 🙂 Neboj se toho, bude to v pohodě. Jen jsem potom asi tak 4 dny špinila.

crime
19. kvě 2012

@absti tak nakonec jste se rozhodli pro IVF? a teď ještě budete zkoušet IUI nebo ne? Nebo teď budeš jen čekat na schválení žádosti a pak IVF?

absti
20. kvě 2012

@crime
jo jo rozhodli, nějak nechceme čekat a doufáme, že to pomocí IVF vyjde brzy. IUI už nezkoušíme s mýma NK buňkama to nemá smysl. Musela bych vždy před IUI zobat tři týdny Prednison, kterej by mi rozhodil imunitu. Do gennetu jdeme 21.6 a během týdne tu žádost budeme mít schválenou. a IVF buď nejspíš v srpnu 🙂

maybay
20. kvě 2012

holky mam dotaz, kdyz vas v gennetu objednali za 3 tydny na utz, nezkouseli jste jit driv ke svemu doktorovi? Nevim jestli by pak s tim nebyl nejaky problem

malina2
21. kvě 2012

@pentagras Ahoj, moc me mrzi, co jsem si precetla ☹ Ve 39.tt, to uz clovek opravdu neceka... Rekli vam, proc se to stalo?

brantovka
21. kvě 2012

@absti mi jdeme uz na podruhe.....na poprve nam to nevyslo....neoplodnilo se nam vajicko.....nemusis se niceho bat....mas tam veskerý komfort.....opravdu se staraji.....rano prijdes s pritelem....daji ti pokoj,(pritel tam muze na tebe cekat, na pokoji)....pak pujdes na sal.....kde az napocitas do trich...budes spinkat....az se probudis budes uz na pokoji, vubec o nicem nebudes vedet.....nemusis se bat....nic te nebude bolet.....a az se na pokoji probudis prijde embriolog a ten ti rekne kolik jsi tam mela vyzralých vajicek a dalsi postup......ale jeste pred tim vsim musis chodit na vysetreni i predoperacni vysetreni.......tak ti drzime palce......treba se tam v tom srpnu potkame.....klidne se jeste ptej.....

zvalentova
21. kvě 2012

@pentagras to si piš, že to všechno klapne. Co na to v Gennetu? Kočko držím palce a hlavně piš. Myslíme na tebe.

absti
21. kvě 2012

@brantovka
Napsala jsi to krásně a moc děkuji, pomohlo mi to!!! Předoperační vyštření ti dělali tam, nebo jsi šla za obvodním doktorem? A jak časté jsou vyštření před odběrem?

brantovka
21. kvě 2012

@absti Pred odberem jdes jen na predoperacni vysetreni ke sve doktorce obvodni (EKG, moč, krev a prohlidka od tve doktorky)......jinak kdyz nastoupis nova do Gennetu tak si projdes hodne vysetrenimi....imunita, genetika, pohlavni nemoce, rodine dispozice atd.....jinak se niceho neboj.....drzim ti palce at ti to na poprve vyjde.....

absti
21. kvě 2012

@brantovka
v Gennetu už mám všechny vyšetření hotové, jen si nejsem vědoma, že by mi dělali pohlavní nemoce..
No a co se týče toho předoperačního vyšetření, tak to jsem zvědavá jestli ho moje obvodačka zvládne, protože ta EKG ani neměří..tak to mě asi někam pošle.