Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

petap1
19. únor 2010

Jani: moc moc držím pěsti a myslím na vás....držte se a bojujte...bude to dobré, musíííí... 😉

mandre
19. únor 2010

Janičko, bojujte, držím Vám palce, hlavně Ríša ať je v pořádku 😵 ...máš krásná jména pro dětičky. 😉

nannynka
19. únor 2010

janicko: Moc vam drzime pesticky, at rostou a je to dobry. Opatruj se a drz se.

lita
19. únor 2010

Janicko - drzte se!! To je mi lito, ze sli mrnouskove na svet takhle brzy. Hllavne at se oba drzi a hezky pribyvaji na vaze. Kazda kapka mlicka jim ted pomuze, tak je uzasne, ze ti alespon ta trocha jde, nekdo je treba uplne na suchu. V Motole je nejlepsi pece o nedonosenatka v republice, tak jsou na spravnem miste, urcite tam milackum pomuzou! A ty budes za chvilku klokankovat obe lasecky.

Ne nadarmo se rika, ze 24tt je u dvojcatek rizikovy, ja v tom tt byla prijata k hospitalizaci k Apolinari a rozhaneli mi tam pocinajici porod.

Mozna nevis, ze Monivo porodila holcicku v 28+1 a chlapeckove Milu sli na svet ve 30+1. Take jsou vsichni v inkubatoru. Kdyz jim pisnes do IP, treba budou mit nejake cenne rady. Kdyz budes chtit, muzes take zkontaktovat sdruzeni maminek nedonosenatek - Nedoklubko http://nedoklubko.cz/

Hodne stesti a zdravicka pro vas vsechny!

lita
19. únor 2010

Mandre - behem dne ti pisnu par tipu o cestovani po severo-zapade US (podle me nejkrasnejsi cast Statu), my jsme si ten road trip take udelali 🙂

lita
19. únor 2010

Evak - to jsem netusila, ze Mojziskovka pomaha i chlapum!
Moje kamaradka ji cvicila a pomohla ji ke krasnemu chlapeckovi a prirozenou cestou (jen porod mela jak z hororoveho filmu).
Moje svagrova zase chodila na akupunkturu a ma holcicku, take prirozenou cestu, rodila ve 43 letech!

mandre
19. únor 2010

Lito: 😉 těším se 😵 na tipy. 😕
To jsem ani netušila, že jsi měla taky problémy ve 24tt, hlavně že jste to ustáli všichni 3 🙂 😉 Tobě ale nepraskla voda, ne?
Mojžíšovka je asi dobrá, já ji cvičím teprve 6 týdnů a měla jsem 1 mobilizaci 😕 , taky si od níc docela dost slibuju. Zatím mě docela přestalo bolet v kříži. Manža taky cvičí, ale ne Mojžíšovku 😀 😀 , no když to tak vezmeš, tak je to hlavně na prokrvení malé pánve .... a kde jsou živiny - v krvi, to má logiku, že by to mohlo pomáhat i chlapům 😀 .
Švagrová ve 43 a to je první dítě? Tak to mám ještě čas 😀 😀 😵

evak99
19. únor 2010

lita: no jo říkala nám to moje fyzioterapeutka, tak manža cvičil taky, aby se mu zlepšili spermoníci...a nakonec to asi všechno zabralo, když se nám to povedlo přirozeně 😉 (sice po pregnylu, protože jsme měli mít ket, ale nakonec sami🙂 ) jak píše mandre, má se vše prokrvit, takže samozřejmě necvičí zatahování vagíny 🙂 ale ostatní cviky jo 😉 na tu akupunkturu jsme chodili taky oba dva. a to jsme při ivf museli mít icsi, protože spermijky měly malou pohyblivost.
kamarádka porod jak z hororového filmu? ☹ snad to cvičení na to nemělo vliv... 😅

mandre: no lita ti asi poradí líp, má to tam zmáklý 🙂 ale je to opravdu jedna z nejkrásnějších oblastí. já mám pak ráda ještě novou anglii 😉

inza
19. únor 2010

Jani: moc drzim palecky. Urcite to prckove zvladnou s tak uzasnyma jmenama 😉

inza
19. únor 2010

mandre: to chodis nekam cvicict ci tu Mojzisovku cvicis doma sama?

evak99
19. únor 2010

inza: měla bys cvičit sama doma každý den, ale cviky by ti měla ukázat fyzioterpeutka, která zároveň provádí mobilizaci těla. bez toho je cvičení naprd. 😉

inza
19. únor 2010

evak99: diky, tak to mylsim ze nehrozi 😀 se nedonutim jak se znam. proste to je marny se mnou v tomto 🙂

lita
19. únor 2010

Mandre, mas IP, nechtela jsem temi cestovatelskymi tipy zaplacavat diskuzi zde 😉

lita
19. únor 2010

Mandre - mne nastesti voda nepraskla, ale mozna to bylo diky vcasnemu zasahu doktoru. Bricho jsem mela ztvrdle jak sutr bez ustani (pred tim mesic tvrdlo jen tak sem tam, coz je normalni a prirozene, deloha je sval), ale ten den i vecer pred tim to bylo proste skoro non stop. Kdyz jsem se volala, abych se poradila se svymdoktorem, tak me ihned poslal k Apolinari a na tyden si me tam nechali. Podarilo se jim to rozehnat a nastesti jsem se neotevirala, tudiz me pak poslali domu.

Ale u dvojcatek je to proste riziko, tudiz chce reagovat rychle. Sama jsem si na dvojcatkove diskuzi precetla celkem dost pripadu, kdy to pocatecni zanedbani kocilo predcasnym porodem nebo v horsim pripade potratem 😒

Tu Mojzisovku urcite cvic, treba ani nebudete potrebovat IVF. Chce to tedy duslednost, ale ten cil je tam jasny, tudiz to clovek dodrzuje bez remcani 😀

Presne tak, prvni dite svagrove ve 43 letech. Ve Statech je IVF desne draha zalezitost, mnohem drazsi, nez kdyz si to tady cele hradis sama, cca 10-15.000 USD. Takze to nejdrive zkouseli ruznymi alternativami a pry ji dost pomohla prave ta akupunktura.

lita
19. únor 2010

Evak - to je uzasny, ze vam to zadarilo bez IVF! 🙂 To jsem netusila. A fakt je pro me novinka ta Mojzisovka pro chlapy, kazdopadne to dava smysl. Pravda, ze vagina by se mu zatahovala spatne 😀 😀

Co se tyce kvality spermii, tak je to tak promnenliva zalezitost, jako dubnove pocasi 🙂 Manzel pri sperimogramu nejdrive vypadal na ICSI a za nejakou dobu (aniz by bral nejake preparaty, jen nenosil upnute pradlo a omezil jizdu na kole) uz to bylo krasne na IVF a oplodnila se nam vetsina vajuch.

Ta Mojzisovka na porod rozhodne vliv nemela, co na to melo vliv, byli priserni doktori v porodnici v Krci 😠 Nechali ji tam v porodnich bolestech nekolik dni, ke konci uz mela oci zlute zanetem v celem tele a tyden po porodu se zacala plazit bolesti po 4 a musela pod narkozu na totalni vycisteni delohy. Na apely rodina slysela jen odpoved: Kdyz se vam to nelibi, tak si ji odvezte jinam. Proste prisernost a do tedka po tom hororu nechce jit do dalsiho ditete, ac by si ho hrozne prala. Zanechalo to v ni docela velke trauma a po porodu byla jeste hodne dlouho v slzach.

Co se tyce US, tak jsem si jista, ze Mandre bys urcite poradila zase jina mista, kde my jsme nezastavili. Mne se tedy z celeho severo-zapadu nejvice libilo v Glacier NP v Montane.

pet.s
19. únor 2010

teda Jani ty jsi rychlík. držím miminkům palečky. dej vědět jak si vedete.

sarkan
19. únor 2010

Ahojky, zdravím všechny...také chodím do Gennetu a mám za sebou 2KET, dne 11 den a test pozitivní...nicméně mám tak trochu strach z biochemického těhotenství anebo jestli nemůže estrofen způsobit pozitivní test..dnes jsem byla na krvi ale řekli mi, že výsledky budou až v pondělí...je to hrůza...věčný čekání...nemáte někdo zkušenosti s těmito případy??

lita
19. únor 2010

Sarkan - s KETem a estrofemem zkusenost nemam, ale 11 den po KETu to uz vypada docela nadejne 😉
Estrofem jsou hormony? Koukala jsem, ze plno zenskych bere Estrofem, Utrogestan a Prednison dohromady a ty dalsi 2 preparaty tehotensky test neovlivnuji.
Udelej si test zitra i pozitiri a uvidis, zda druha carka bude pribyvat na sytosti.

sarkan
19. únor 2010

lita: já už měla slabou čárku 8 den a doteď sílí..tak jen doufat 🙂 Už aby to bylo...

lita
19. únor 2010

Sarkan - jestli sili, tak je to celkem jasne 😉 Drzim palecky, at ti v pondeli ohlasi nejake hezke hcg z krve 🙂

mandre
19. únor 2010

Inza: nechala jsem si od obvodni napsat rehabilitaci na záda a chodím k fyzioterapeutce, která má certifikát na Mojžíšovou (pojišťovna to jinak nehradí) - byla jsem tam zatím 5x, kdy my masírovala a uvolňovala záda kolem kříže a dělala se mnou cviky na uvolnění pánevního dna - naučila mě 6 cviků, které cvičím každý den doma a jsou na uvolnění, pak mi přidá ještě další 3 na zpevnění. No a pak mi ještě dělala tu mobilizaci v den IUI ráno. 😕 Takže k ní asi půjdu ještě 4x, co mám přes doktora a pak se s ní domluvím, co a jak a to už budu asi platit.
Musí se cvičit doma, protože ty uvolněné svaly by se pak zase stáhly zpátky.

Lita: mi měli na IVF spermiogram na ICSI a jinak vždycky při IUI perfektní, tak jsme vyplázli 7tis. jen tak 😒 Takže to je proměnlivost během roku docela zásadní, když máš pak ty dobré vajíčko a manža zrovna líný spermie. 😖

evak: a který ten cvik je na zatahování dělohy? 😀 😀 Já cvičím prvních 6.

mandre
19. únor 2010

Lita: IP

evak99
20. únor 2010

mandre, lita: no jenže já měla při ivf málo vajuch a jen 3 se nám oplodnily. nakonec jsme zaváděli 1 a 1 nechali zmrazit. ket se nekonal, neb se nerozmrazilo, ale vzhledem k tomu, že nám nikdo neřekl o pohlavní zdrženlivosti, jsme si miminko "vyrobili" sami. dr. brandjská pak říkala, že to je vlastně fajn, že ke ketu nedošlo, protože kdyby se to "ketí" vajíčko nechytlo, mohlo by s sebou vzít i to "přirozené"..takže tak. já byla nervozní, protože jsme měli jít do 2. ivf a mrška nikde, ani ve snu mě nenapadlo, že bych mohla být těhotná. po třech letech snažení! no a přeci...ale jak už jsem tu psala, dělali jsme tu čínskou medicínu, akupunkturu, cvičili a hlavně, přijeli jsme odpočatí z té horské dovolené, kde jsme dávali naším tělíčkům zabrat. Takže myslím, že to byly všechny faktory dohromady. 🙂

sarkan: vypadá to dobře. v pondělí dej vědět. 😉 bohužel s estrofenem nemám zkušenost.

inza: já bych ti to cvíčo taky doporučila. 😉 můžeš si to udělat podlé svého. cvičila jsem každý den ráno a ne večer, jako většina "cvičenek" 🙂 moje rhb nebyla tak striktní, takže mi třeba nějaké cviky nahradila cviky s míčem 😉 a trvalo mi to každý den cca 30 min. 😉 důležité ale byly ty mobilizace!

mandre: ne dělohy, ale vagíny; 😀 a je to hned ten první, kterému říkám "vtahování špagety" 😀

eliska_v
20. únor 2010

Ahojky holky.
Mám dotázek... 3.3. jsem objednaná na krev do gennetu a 18.3. na UTZ.. Jak to tam vlastně všechno probíhá? Na odběry krve jdeme v 10tt a na UTZ ve 12tt 😉

nannynka
21. únor 2010

eliska_v: ahoj, to jdes nejspis na prvotrimestrani screening. Vezmou Ti krev a z ni zjistit nejake markery - to je ta krev v 10tt. Jeji vysledky se pak daji dokupy s UTZ, ktery Ti udelaji ve 12.tt. Na nem se kontroluji zakladni struktury miminka a hlavne pritomnost nosni kosti a sijove projasneni. Daji toto dokupy s vysledky toho odberu krve a vypoctou Ti riziko vrozene vady - Downova syndromu a jeste nejakych dalsich. Vice najdes tady http://www.forumzdravi.cz/clanek-123-screening-.... Me treba s ohledem na vek vyslo riziko Downa 1:500 a po tomhle vysetreni je to 1:2000.
Doktori v Gennetu jsou fajn, tak se niceho neboj a klidne se jich pri UTZ ptej. Ja mam zkusennost, ze pokud jsem se neptala tak sice daval zakladni informace, ale pokud chtel treba clovek chtel neco lepe vysvetlit, tak se proste zeptal a odpoved bez problemu dostal. Preju hodne stesti a pohodove tehotenstvi.

inza
21. únor 2010

mandre: my taky meli ICSi a spermio nic moc a vyplazli jsme jeste vice protoze jsme meli vic jak 10 vajuch a nic z toho. Nazacatku pri IUI byl zase spermio daleko lepsi

evak99: u me rano by cviceni nehrozilo. Ja chodim na sestou do prace (teda uz jenom mesic) a predstava ze bych pred tim mela cvicit neni dobra 😀

Nevite nedko kde v Pze dela mojzisku nejlepe nekde na Pze 6 😀

pet.s
21. únor 2010

ahojky děvčata, my dnes byli na těch dinosaurech. Moooc pěkné. byli jsme ve VIP ložích.Byla jsem jak v Jiříkově vidění. Měli jsme zdarma pohoštění, pití,focení dětí. Děti na co si ukázaly.

janicka.slunicko
21. únor 2010

Ahoj holky dneska jsem byla za prckama jsou na tom blbě. Richard ma krvacení do hlavičky do jedné komurky.
Valerie ma nizkej tlak a srdičkou ma chlopen, antibiaotika ji nezabraly,tedka mi doktor volal že ji musej operovat.
Jsem uplně s nervama v kibly.. Tak čekam až bude mít po operaci prdelka,abych tam mohla zavolat jak dopadla operace..
Jinak jsou tam všichni super, jsou v dobrých rukách, to mi řika každej ,že je to nejlepší nemocnice,tak držte palečky..

petap1
22. únor 2010

Jani, moc moc na vás myslím a držím všech ni pěsti co mám..držte se.

ivarei
22. únor 2010

Janičko, přeju hodně síly, myslíme na vás. Jak dopadla operace? Řekli ti příčinu předčasného porodu?