Čerstvě po IUI. Jaké máte pocity?

kaluka
25. bře 2011

Ahoj. Jsem třetí den po IUI . Jaké máte pocity, na co myslíte, bolí vás něco ? Pojďte si o tom promluvit,.... Já jsem z Jižních čech... 🙂

juliia
19. črc 2017

@cambra

Loni jsne zkusili jednou stimulaci a bylo z toho 6 folikulu, takze misto na IUI se udelalo IVF nativ, bohuzel v 8.tt to skoncilo revizi.😔

elony
19. črc 2017

@cambra Ano, piju konntryhel a teď nově Fertipronu na radu holek tady 😉 Nikdy jsem s cyklem neměla problém, ale teda musím bohužel říct, že po revizi je to katastrofa.. Nějak se mi tělo nechce vůbec nastartovat.. ☹

juliia
19. črc 2017

@cambra
Kdyz to jde bez nej, tak lepsi, je to docela drijak. Dle me Dr. lepší, kdyz to jde bez nej. Mne po nem moc dobre nebylo a mela jsem lehky hyperstimulak, takze jsem skoncila na kapacce, ale mohla to byt taky náhoda a umocene tim, že se oplodnění povedlo a hormony vylitly...

juliia
19. črc 2017

@elony

A kdy jsi ty mela revizi? Ja v říjnu a jedine co jsem pak pozorovala byla kratsi folikularni faze. A o den delsi MS ( ze 4 dni na 5 ) Ted konecne 1.cyklus ovulace 14.den, jinak to po revizi byvalo 8.-12.den max.

elony
19. črc 2017

@juliia Já jsem byla na revizi letos v dubnu. První MS přišla po 5 týdnech. Další MS po 33 dnech a teď prostě nic, ticho po pěšině.. Příští týden se chystáme na dovču, tak jsem dnes radši volala k dr a zítra mě vezmou a kouknou na mě. Sestra strašila s vyvolávací inijekcí, ale tu teda moc nechci.. No uvidím, co řekne pan doktor.

marryline
19. črc 2017

@brussali jak ctu co pises tak jsme na tom uplne stejne!!ja tu hned v patek po iui psala, ze z iui nemam dobry pocit z toho duvodu ze jsem necitila ovu ani nemela ovulacni hlen. A to jsem si den pred iui(vectvrtek) delala ovu test a negativni. Ale na druhou stranu si rikam, ze telo je kazdy mesic jine. Jeden mesic uplne citim ze prijde ms, mam pms a druhy mesic ani nevim ze ms prijde. Jen me stve,ze treba zbytecne jim tolik prasku-vaspiron, utros a jeste cosi na del.sliznici a nemuzu sportovat jen cekat do pristiho patku :-/

marryline
19. črc 2017

@cambra i ja chodim na iui bez leku . Beru az po iui utros,vaspirion a cosi na del. sliznici, ale pred iui nic.

horvi02
19. črc 2017

@brussali Já právě myslela, že mi taky bude odblokovávat a rovnat přes konečník (protože říkal, že je to podle Mojžíšové), ale on to prý tak nedělá - dělá to zvnějšku, ale i tak to bolelo jak čert a v kostrči mi krásně luplo při rovnání, tak měl radost, že to "zapadlo" zpátky a teď už to prý půjde jako po másle :D

horvi02
19. črc 2017

Je tady někdo, kdo jde v pondělí na IUI, ať v tom nejsem sama? ;) Nebo už jste všechny "čekatelky"? 🙂

juliia
19. črc 2017

@elony
A ted jsi kolikaty den cyklu?
Po revizi mi přišla MS presne na den za 4 tydny 😉

@marryline
To mi mluvis z duse...od doby co jedeme v caru IUI jsem přibrala uz 3 kg a prave jsem vyrazne omezila sport. Prestala jsem behat...protoze jsem z toho mela spatny pocit, abych neco nepokazila...😒

marryline
19. črc 2017

@juliia ja taky :( jsem na sportu zavisla. Jedine pozitivum kdyz dorazi ms je, ze rychle na sebe dam sportovni obleceni a ten tyden ms cvicim a beham. Tak na 3 tydny zase utrum :( nechce se mi ani do plavek jak se citim porad nafoukla a pribrata :-/ kdyby aspon ty // byly, to by mi bylo uz uplne jedno.

juliia
19. črc 2017

@marryline
V sobotu odjizdime na dovolenoz, vcera jsem si zkousela plavky a mam ze sebe hrpzny pocit...za tech 6 mesicu jsem rozkydla, nafoukla...bricho porad jak ve 4.mesici a presne, Kdyby to byla alespon pravda, tak mi to taky nevadí. 🙂

elony
19. črc 2017

@juliia Dnes 37DC. Takovéto zpoždění jsem ještě nikdy neměla. Kdyby to bylo hned po revizi, tak se nedivím. Ale dvě MS proběhly a najednou nic?To mi přijde divné. No teď už se mi trochu ulevilo, že se na mě zítra podívá doktor..

juliia
19. črc 2017

@elony
Zkus jeste test...kdyby nahodou 🙂
Ja jsem mela zpoždění minule asi 4 dny a uz mi to bylo divne, TT byl s duchem...sla jsem k dr.a pp pry biochemické, HCG bylo pod 5

elony
19. črc 2017

@juliia Děkuji za názor i podporu. Zítra jdu na ráno k dr na krev, tak se uvidí s jistotou 👍😉

volfici
19. črc 2017

@cambra já piju grepový fresh a pusa se mi u toho kroutí taky 😁

volfici
19. črc 2017

Ahoj holky, tak dneska jsme byli na konzultaci s genetičkou, všechno je v pořádku, žádnou dědičnou zátěž si neneseme, tak aspoň tak. Příčina nezdarů nezjištěna, doktorka vypsala žádanku na pojišťovnu a 3. srpna jdu na UZ a pro léky na stimulaci k IVF a v srpnu to vypukne..... Vyfásla jsem mraky papírů, tak jdu studovat....

juliia
19. črc 2017

@volfici
Vy uz mate vysledky z krve? Nebo podle ceho Dr. udělala zaver? My na výsledky genetiky prave cekame a v srpnu IVF, takze stejné. Jeste ted cekam na vysledek posledního IUI...

volfici
19. črc 2017

@juliia jojo, z krve, čekali jsme na ně dva měsíce. Ještě se budou vyšetřovat embrya, jedno teda bude hned transferované bez vyšetření a ostatní se zamrazí a vyšetří. Ale to je spíš jen na doplnění, kvůli věku, není tam nic kritického. A na doporučení genetika je to vyšetření hrazené pojišťovnou, tak proč by ne....

juliia
20. črc 2017

@volfici
Tak super 👏
My cekame, rikal genetik, že mi pak da zpravu.
My jdeme do PDG embryi taky a transferovat nebudeme hned cyklus punkce. Ano hrazene ZP, ale přesto u nas v caru se za to mrazeni a katetry na diagnostiku doplaci okolo 15-20 tisic.😲 Zatim nemame presnou kalkulaci, pry az podle poctu oocytu. Je to na nas zda to toho pujdeme, zvysuje to pry pp otehotneni az o 15%, coz je dost. A u vyssiho veku s tim maji dobrou zkusenost. Prave, aby se zavadely jen opravdu zdrava embryjka.

juliia
20. črc 2017

Ja jsem si totiž myslela, že se vždycky zavadi jen zdrave embryjo a doktorka me vyvedla z omylu, že embryologove vsechny vady neodhaluji a ikdyz se hezky prvni dny deli, tak nemusí byt v poradku a proto se prestane pak vyvijet a to se pry da odhalit jen tou predimplantacni diagnostikou.

marryline
20. črc 2017

@volfici
@juliia holky vy uz se chystate do ivf?

juliia
20. črc 2017

@marryline
Ano, pokud to ted nevyjde, tak v srpnu zacinam stimulovat.
Snažíme se od kvetna 2015 a v zari mi bude 39, uz nemam na co cekat.😕

volfici
20. črc 2017

@juliia jojo, už si tu pomalu ty příplatky a doplatky sumíruju. Počítám u nás cca 25 tisíc a to nemusíme řešit speciální akce se spermiema (ISCI atd.). Jenom prodloužená kultivace, embryoskop, embryogen, embryoglue, hatching..... A když jich bude víc, tak samozřejmě mrazák 🙏

volfici
20. črc 2017

@marryline ano, už mám odeslanou žádanku a v srpnu jdu. Mám o měsíc víc času než jullia, v praxi to ale vzhledem k těm procesům vůbec žádný rozdíl není. 😕

marryline
20. črc 2017

@juliia
@volfici holky, drzim vam strasne moc palce at vam to vyjde. Ja mela tento mesic depku a taky jsem premyslela, ze kaslu na IUI a pujdu do IVF dokonce jsem psala i do diskuzi, ze o tom premyslim, ale bylo mi to vymluveno z duvodu, ze je mi teprve 26 let a snazime se o mimi 12 mesicu, tak jsem si rekla, ze do ledna jeste IVF nebudu resit a kdyz do te doby neotehotnim, tak pak se uvidi... Ale jesli do pul roku neotehotnim, tak bych do toho sla taky, ale zatim jeste tomu dam cas pres IUI, ale Vam strasne drzim palce 🍀

juliia
20. črc 2017

@marryline
Moc ti dekuju, takovahle podpora vzdycky potesi.😘
Dnes jsem byla na predoperacnim a doktorka na me, že mi drzi palce a ze se na me těší priste s briskem.
Tak jsem ji rekla, že to bude nase prvni i posledni IVF zaroven, takze bud se povede nebo ne, že si to moc přejeme, ale nemuzeme se z toho hroutit.

uzivatelkapetra
20. črc 2017

@marryline mám stejné myšlenky, uvidíme po svatbě jak budeme vydyndaní z peněz, ale asi to už stojí za zvážení. Je mi 29 a tento měsíc je to rok od vysazení

juliia
20. črc 2017

@volfici
Ja jeste taky presne nekalkulovala, v sobotu odjizdime na dovolenou, chci se na to vrhnout az po ni a jeste si ji poradne uzit bez myslenek co vsechno to bude obnaset.

Mela bych to dostat predposledni den dovolené...

juliia
20. črc 2017

@elony
Jak si dopadla u dr.?