Čerstvě po IUI. Jaké máte pocity?

kaluka
25. bře 2011

Ahoj. Jsem třetí den po IUI . Jaké máte pocity, na co myslíte, bolí vás něco ? Pojďte si o tom promluvit,.... Já jsem z Jižních čech... 🙂

volfici
10. říj 2017

@misko5 já mám zatím jen jednu z 7+3, další UTZ mě čeká až při screeningu za tři týdny 😕

marryline
10. říj 2017

@cambra ahojky poznáš to podle jednotek kolik pichas? Já pichala pouze 75. Klasické ivf vyjde stejně jako minimální stimulace. Klasické hradí pojišťovna a minimálku ne.

marryline
10. říj 2017

@volfici ahojky, ty jsi byla jen na jednom utz zatím? Já už mám 3 fotecky, ale ještě tam není nic moc vidět.

volfici
10. říj 2017

@marryline byla jsem jednou v CAR na potvrzení těhotenství, tam jsem dostala fotku a byla jsem odeslána ke své doktorce do poradny. Na první návštěvě v poradně mi taky udělala doktorka UTZ, aby viděla, že je všechno ok, ale fotku mi nevytiskla.

cambra
10. říj 2017

@marryline aha....já picham 200 jednotek.....a ještě blbý dotaz...proč volite minimálku? Já doufám že to tentokrát vyjde....ale informaci není nikdy dost....

marryline
10. říj 2017

@cambra já stimulovala na 3 iui ale narosto moc folikulu. Tak z toho bylo na rychlo ivf. Jinak minimálka je šetrnější pro tělo. Já měla po minimálce minimální hyperstimulak a dr. Říkala díky bohu že jsem neměla klasické ivf protože hodně dobře reaguji jen na málo hormonů. Jinak rozdíl není. Měla jsem jen 3 vajíčka ale zase super kvalitní. Všechny 3 vydržely 5 denni kultivaci. Ale každému vyhovuje něco jiného. Já se chystala na ivf až příští rok a nakonec bylo už teď a naštěstí vyšlo hned na 1.pokus. Jinak moc jednotek nepřichás, podle mě je to šetrné ivf. Někdo píchá i 400 jednotek. Kdybych já pichala 400 jednotek tak si neumím představit co to udělá s mojím tělem, když po 75 jednotkách malý hyperstimulak. Držím moc moc palce :*

cambra
10. říj 2017

@marryline děkuji.....hrozne doufám.. že to vyjde a icg napoprvé.. když už 4x iui nevyšlo...

misko5
10. říj 2017

@cambra ahoj, já volím minimálku, ptž. mi pojišťovna klasické IVF nehradí a je moc drahé..cca 60 -80 tis. Minimálku nikdy pojištovna nehradí, ta je levnější, cca 25-30 tis. Většinou ji volí ty, co už na IVF věkově nedosáhnou, či co přehnaně reagují na hormony..

cambra
10. říj 2017

@misko5 tak to potom ano....😊

brussali
11. říj 2017

Holky, je tady ještě někdo, kdo chodí, teď někdy byl na iui?🙂 ja byla včera na svém 2. A jsem napnuta. Lépe řečeno tomu tentokrát dávám velké naděje, je to teda hodně subjektivní, minule jsem nějak cítila, že to nebude. Ale samo ze s dalšími pokusy uz člověk více a více doufá. Je někdo kdo bude za dva týdny nebo kolem toho testovat?

misko5
11. říj 2017

@brussali hiii, tady už pomalu všechny jsou buď po IVF..úspěšné, nebo stimulují, nebo čekají na cyklus 😉 😉

brussali
11. říj 2017

@misko5 tak myslím, že se ptám celkem k tématu diskuse😉

miracleelcarim
12. říj 2017

@brussali ahoj,ja testovala dnes a dle ocekavani test negativni -3iui.budu se objednavat na konzultaci,tak jsem zvedava,co s nami...

brussali
12. říj 2017

@miracleelcarim ahoj. To je škoda. A půjdete do 4.? Mně doktorka naznačovala, že po 3. případně neúspěšném uz by doporučila ivf. Ale to se mi zoufale nechce.

misko5
12. říj 2017

@brussali jujky, jsi mně asi nepochopila..však já píšu taky k tématu diskuze.. bylo to myšleno tak, že IUI od května, co jsem na této diskuzi, vyšlo jen dvěma, zbytek podstoupil po neúspěších s IUI nakonec IVF, nebo se na něj chystá nebo už na něj stimuluje, toť vše..Nechci ti brát optimismus, protože tak jako všechny tady i ty jej potřebuješ, aby léčba byla úspěšná..Todle jsou jen holá fakta z diskuze tady..Tak jako ty jsme tomu věřily všechny..je to tak holky?

brussali
12. říj 2017

@misko5 já to pochopila🙂 jen jsem v rámci toho optimismu chtěla slyšet i někoho, kdo je na tom podobně jako ja.. ale tvoje "statistika", že to tu vyšlo jen dvěma je zajímavá, i kdyz hrozivá. Procitala jsi nazpět a napočítala jen dva úspěchy? To je fakt málo no😔

babeta1
12. říj 2017

@brussali Neboj, tech uspechu je vice ;) U mne vyslo IUI dokonce 2x - ale poprve skoncilo nakonec ZT a ted cekam dokonce dvojcata a snad uz vse dobre dopadne🙂 Jinak doporucuji zvolit opravdu dobry CAR, kde netahaji jen prachy a mit pred IUI vsechna vysetreni at se zbytecne pak nestresujes.. nekde udelaji spermiogram a hormonalni profil a hotovo, ale jsou i dalsi vysetreni, ktere ukazi, jestli je IUI vhodne. Nejednou jsem cetla jak se az po vyplacanych iui ukazi nepruchodne vejcovody apod. Drzim moc palce ❤️🍀

miracleelcarim
12. říj 2017

@brussali jelikoz jsme s partnerem oba v poradku a celkem mlady,tak se mi do ivf moc nechce.v ut jdu na konzultaci,takze uvidim co nam dal doporuci.zatim byla iui bez stimulace,tak je mozne,ze treba ted dostanu clostilbegyt,ale to je jen zatim ma uvaha...preji hodne stesti...

elony
12. říj 2017

Ahojky, mě vyšly 2 IUI že tří. Bohužel obě ZT. V pondělí mě čeká revize. Po novém roce jdeme do IVF, protože IUI už riskovat nechci..

brussali
12. říj 2017

@babeta1 @babeta1 díky za povzbuzení. O tvých dvojcatcich jsem četla. Snad jde vše dobře. No já si teď zkrátka asi dělám moc velké naděje, na to že to až tak velká šance není. Jiná vyšetření pravda ještě nemáme..

brussali
12. říj 2017

@miracleelcarim tak pokud jste mladí, ivc je možná zatím pro vás extrém. Třeba vám tedy poradí stimulaci, když doteď nebyla..

brussali
12. říj 2017

@elony paani, tebe jsem tu tuším četla někdy v červenci kolem meho prvního iui, nevěděla jsem ale ze s měla tyhle výsledky pak. To je velká škoda.. a proč uz iui nechceš "riskovat"? To přeci nemá vliv na následný ZT, Ne?

babeta1
12. říj 2017

@elony to je mi moc lito :(((
proc nechces iui, kdyz u vas funguje? To prece nema na ZT vubec vliv, naopak je to lepsi nez ivf..Imuno a genetiku mate v poradku?

babeta1
12. říj 2017

@brussali Tak byt tebou tak si opravdu necham udelat potrebna vysetreni a pak az dalsi iui - samozrejme preji, aby uz nebylo potreba a vyslo tohle ;) My meli vse jeste pred prvnim IUI takze i proto ten uspech v obou pripadech..

misko5
15. říj 2017

@elony to je mi líto..drž se..

kejsina27
15. říj 2017

ahoj holky, jsem tady nová...Snažíme se už rok apořád nic. Mám dotaz, jestli jde udělat IUI "na objednávku" a kolik to stojí. Byla jsem na všelijakých vyšetřeních, pak mi chtěl Dr. dělat průchodnost vaječníků, ale předtím ještě přeléčit mě i partnera nějakými ATB. No vzdala jsem to, pořád jsem na to myslela a doufala, že když se tím přestanu zabývat, půjde to přirozeně. Jelikož já jsem v pořádku, myslím, že přítel má tzv. líné sperma. (když mi dělal test na přítomnost spermatu po styku, říkal, že "by to mohlo být lepší" Jelikož jsme ztratili rok čekáním, nechci absolvovat žádná další vyšetření a hlavně čekání na výsledky. Proto výše zmiňovaný dotaz. Děkuji za reakce.

volfici
15. říj 2017

@kejsina27 ahoj a vítej 🍀hodně záleží na přístupu CAR, do kterého půjdeš. Někde před IUI dělají všechna vyšetření, včetně průchodnosti, někde zkusí jednou, dvakrát IUI a až pak řeší vyšetřeními příčiny, proč se nedaří.

volfici
15. říj 2017

@kejsina27 ale základním vyšetřením - krev a moč na infekce a pohlavně přenosné nemoci a u partnera spermiogram se asi nevyhnete..

tammm
15. říj 2017

Je holky Iui časově náročné? Mám do konce roku jen dva dny dovolené a nevím,zda to načínat nebo bych jedno mohla stihnout.
Jsu po pruchodnosti cca pul roku,přítel spermio dobrý.

volfici
15. říj 2017

@tammm počítej minimálně úvodní konzultaci, jeden až dva UTZ a samotný zákrok, který trvá cca dvacet minut.