Čerstvě po IUI. Jaké máte pocity?

kaluka
25. bře 2011

Ahoj. Jsem třetí den po IUI . Jaké máte pocity, na co myslíte, bolí vás něco ? Pojďte si o tom promluvit,.... Já jsem z Jižních čech... 🙂

kejsina27
15. říj 2017

@volfici kromě spermiogramu jsme podstoupili všechna vyšetření. Chodím do CAR k Čapligynovi. Vlastně dělal i postkoitální test. Byla jsem na tromobilním vyšetření, dále vaječníky atd. Pak navrhnul právě tu průchodnost vaječníků. Ale co jsem tak koukala na info o IUI tak se té průchodnosti asi nevyhnu. Už mám jedno dítě,tak je snad průchozí mám??...

tammm
15. říj 2017

@volfici děkuji,tak letos zkusím alespoň tu konzultaci a uvidím,co nám řeknou.

kejsina27
15. říj 2017

Doufám, že to není dotaz mimo: má tu někdo, prosím, zkušenost s IUI u Čaplygina? Odrazuje mě u něho ta doba, strávená pokaždé v čekárně(min. hodinu i když jsem objednaná) a pak vzdálenost(mám to do F-M daleko).Zdá se mi to jako běh na docela dlouhou trať, ale je to asi tím, že jsem netrpělivá. Za jak dlouho po testu průchodnosti vaječníků se může na IUI? Myslím si správně, že je to první a nejjednodušší krok? Pochopila jsem, že IVF asi nemůžu mít, mám totiž nějaký problém s vaječníky, které se nesmí stimulovat, tak to říkal Dr.(že by mohly reagovat nepřiměřeně na stimulaci)

babeta1
15. říj 2017

@kejsina27 zaruka to neni, kamaradka dvakrat otehotnela prirozene a ted se ukazalo, ze pruchodne je uz nema:(Zalezi, jakym zpusobem budou tu pruchodnost zjistovat - ja byla na kymoinsuflaci a bylo to na pet minut normalne v ambulanci.. Jako takovy zaklad to staci, nehnala bych se hned do neceho vetsiho a na iui muzes hned dalsi cyklus urcite🙂

kejsina27
16. říj 2017

@babeta1 asi to bude totéž. říkal mi Dr. že je to chvilka, ale musím absolvovat předoperační vyš. Kam jsi chodila prosím? Hledám někoho, kdo byl u MuDr. Čaplygina a nějak nemám štěstí...

babeta1
16. říj 2017

@kejsina27 To neni zadna operace takze neni treba predoperacni vysetreni, je to jako kdyz jdes treba na cytologii..zrejme Ti to chteji kontrolovat jinym zpusobem. Ja chodila do Prahy takze s referencemi na tveho Mudr. bohuzel nepomohu:(

gabi136
16. říj 2017

Ahoj všichni, ráda bych se tady k vám připojila 😊
V pátek 13.10. jsem byla na 1.IUI. Sice jsem už předchozí cyklus byla stimulována, ale nakonec jsme zákrok museli zrušit. Partner má výsledky v pořádku, já mám nejspíš líné vaječníky. Ale při této druhé stimulaci mi narostly 2 hezké folikuly, obě 18mm.
Testovat mám příští pátek. I když šance vysoká není, stále věřím 😉😉😉

volfici
16. říj 2017

@gabi136 ahoj, tak držím palce 🍀, třeba se tu na někoho konečně usměje štěstí

babeta1
16. říj 2017

@gabi136 Drzim palce, pokud je jinak vse ok tak je to nadejne 🙂

gabi136
16. říj 2017

Děkuji vám 😄😄😄
Ještě mi může dělat problémy moje vysoká imunita, ale beru na to léky... Tak uvidíme, určitě dám vědět... Minulý cyklus jsem měla folikul 15mm, tak teď to bylo lepší....

babeta1
16. říj 2017

@gabi136 a co presne mas? Ja taky brala leky na imunitu - NK bunky..ale imunolozka to peclive sledovala a sla jsem na IUI jen kdyz jsem mela vysledky ok.

gabi136
16. říj 2017

Mám autoimunitní zápal štítné žlázy a moje tělo prý vytváří protilátky snad proti všemu. Tak mi imunoložka nasadila Prednison. Ale neříkala, že bych nemohla na inseminaci.

gabi136
16. říj 2017

@brussali tak my jsme na tom nějak podobně, že? Já byla na iui 13.10. a ty 10.10. 😊😊😊

misko5
16. říj 2017

Holky, prosím kdo byl na minimálce nakonec, kolik dní uběhlo od začátku stimulace do ET.. Děkuji 😉

misko5
16. říj 2017

@kejsina27 ahojky, vítej, moje vlastní zkušenost je, že před 10 lety jsem otěhotněla přirozeně hned druhý měsíc snažení. Teď po roce snažení nic, 4.IUI neúspěšné, zjistili mi nakonec neprůchodné vejcovody..Možné to je a trvalo mi chvíli, než jsem to vstřebala..Teď se chystám na umělé, nic jiného mi nepomůže..Držím palce 😉

babeta1
16. říj 2017

@gabi136 tak jde o to, jestli ted uz mas ty hodnoty v poradku, jinak je pak zbytecne jit na iui..

gabi136
16. říj 2017

@babeta1 tak snad by mi imunoložka řekla, že mám počkat a chtěla by další kontrolní testy. Ale ona nic.

babeta1
16. říj 2017

@gabi136 no ono je taky imunologie a imunologie - dost casto nasadi Prednison na vse, ale uz neresi
a nekontroluji, jaky to ma vubec ucinky..takovych story jsem cetla spoustu, kdyz jsem zjistila, ze mam imunologicky problem (reseno primo s reprodukcni imunolozkou) a hledala neco k tomu. Drzim palce at to vyjde, folikul 18 mm je paradni (ja mela 19 a 16 a klaplo to🙂 )

gabi136
17. říj 2017

@babeta1 tak to máš pravdu, není lekár jako lekár. Uvidím co ukáže testík 😊

miracleelcarim
17. říj 2017

Ahoj holky,tak jsem dostala doporuceni na imunologii,volno maji ale az v listopadu ☹ takze nez budou vysledky,tak je snazeni jen a jen na nas...

gabi136
17. říj 2017

@miracleelcarim já byla hodně špatná z toho, jak dlouho trvají všechna vyšetření... Na imunologii jsme taky čekali dlouho. Ale na druhé straně je dobře mít všechny výsledky a vědět, na co je potřeba se zaměřit 😉

brussali
17. říj 2017

@gabi136 jee, tak to budu moc držet pěsti. At uz se někomu dalšímu iui povede, a vylepšime tak statistiky. I kdybych měla jít a az napotřetí mít úspěch.. tak uvidíme.

brussali
17. říj 2017

@babeta1 já měla taky dva (22 a 17mm), ale to bylo napoprvé taky a nic z toho.. Ty jsi říkala, že jste měli dvakrát úspěch. Zaznamenala jsi do vynechane ms nějaké příznaky či cokoli neobvyklého?

babeta1
18. říj 2017

@brussali Bylo mi jako by mela prijit ms, nic zvlastniho..poprve me bolela prsa, podruhe zase vubec - na nejake priznaky se tedy nema cenu spolehat, bud to test ukaze a nebo ne🙂 Ale jak jsem psala, mela jsem udelana vsechna vysetreni - horm.profil - ok, spermio - ok, imuno - tam jsem brala leky a byla pod kontrolou reprodukcni imunolozky, PCT test - ten byl trikrat spatny takze jsem normalne otehotnet opravdu nemohla, pruchodnost (kymoinsuflace) - v poradku. V obou pripadech jsem brala 1/2 tablety Clostilu po 5 dni + pichala Ovitrelle. Dva foliky jsem mele pri prvnim i druhem pokusu, poprve se oplodnil jeden, podruhe oba a ted uz maji kluci kazdy pres 1300g🙂 Holky, drzim vam vsem moc palce, nemyslim si, ze IUI je nerealne, jen je treba mit ta vysetreni podle kterych je pak jasnejsi, jestli je IUI vhodne nebo ne. Pripadne nejake napovidajici faktory - ja mam treba cipek po konizaci, uz je to pomalu deset let a zrejme proto, se spermie nikdy nedostali pres cipek..ale stacil PCT test a prislo se na to hned pri druhe navsteve CARu. Taky zalezi na veku - ja mam 32 a do IVF bych se ani tak jeste nehnala, snazili jsme se dva roky. Mela jsem stetsi na CAR, ktery je sice statni a zadny luxus, ale pracuji tam odbornici a navic tady nemaji potrebu z nekoho tahat penize..Krome doplatku za Ovitrelle me to nikdy nestalo ani korunu.

tammm
18. říj 2017

Poraďte Car v Brně ☹

misko5
18. říj 2017

@cambra ahojky, jak to s tebou vypadá?

cambra
18. říj 2017

@misko5 ahoj...takze 3 8bunecna a 1 6bunecne...trochu zpomalene.Zitra ještě v 8 volat a i na transfer 😊 a už jsem nahlásila na kliniku že chci 2 embrya....❤

misko5
18. říj 2017

@cambra týý joo, tak to je krásné...dyt joo, kdy se ti naskytne taková šance, taky bych zavedla dvě. paráda.-)
Jak dlouho od začátku stimulace seš, než přijde transfer?
dávala jsi prodlouženou kultivaci? děkuji za odpověď.

cambra
18. říj 2017

@misko5 stimulace od 2 dne MS, kontrola 8 den ...10.den OPU to byla sobota a po 5 dnech vrácení tj.zitra.Ano, mám prodlouženou kultivaci.
Měla jsem 9 folikulu, z toho 7 vajíček a z toho 5 zralych.Oplodněné 4.a dál už víš 😊

misko5
19. říj 2017

@juliia
@fialka77
@horvi
Ahojky,,co u vás nového???