Čerstvě po IUI. Jaké máte pocity?

kaluka
25. bře 2011

Ahoj. Jsem třetí den po IUI . Jaké máte pocity, na co myslíte, bolí vás něco ? Pojďte si o tom promluvit,.... Já jsem z Jižních čech... 🙂

horvi02
19. říj 2017

@cambra Tak to budeme všichni držet pěsti! Dej vědět jak se cítíš po transferu 🙂
@misko5 já jsem dnes 3. den po KET (byla prodloužená kultivace, ISCI a asistovaná hatching) a na 99,9 % se to nechytlo a příští měsíc mě čeká KET dvou embryek, tak snad už to bude lepší 🙂 Jak pokračujet ty? Jsi teď na minimálce?

misko5
19. říj 2017

@horvi02 proč myslíš že to nevyšlo?? a proč byl KET? a něco k tomu nám napiš..kolik bylo vajíček a tak.. a ještě mi prosím napiš kolik uběhlo dní od začátku stim. po KET, děkuji. Prostě řeším čas..tak se teď každého ptám..🙂)
Ne, ještě nejsem, chystám se na minimálku..k tomu na listopad organizuji třídní sraz a proto mi jde o to, jak to časově zvládnu.. drž se..myslím na tebe..a

misko5
19. říj 2017

@cambra ahojky, jak je?? byly dány dvě??? drž se holka, hodně štěstí🙂

horvi02
19. říj 2017

@misko5 tak já stimulovala od 2DC až do OPU (to bylo 16DC). Bylo odebráno 7 vajíček
(špatně jsem reagovala na stimulaci a doktor to chtěl dokonce v průběhu vzdát, ale musela bych dát 11k za léky a bez jakéhokoliv výsledku, což se mi nechtělo, tak jsem i s 5ti folikuly chtěla dojít do konce). Nakonec z těch 5ti folíků bylo 7 vajíček, ale jen 3 přežily prodlouženou kultivaci. Nemohl hned proběhnout transfer, protože ještě před OPU mi jeden dominantní folikul praskl a už se začalo tvořit žluté tělísko a nestihli bychom embryo vložit v době, kdy by se ještě dokázalo uchytit. Proto jsme všechny 3 zamrazili a teď v dalším cyklu jsem šla na KET (bez žádný léků či stimulantů, jen mi píchli Ovitrelle aby se dostavila ovulace a pak cca za 5 dní byl transfer. Vím, že to nedopadlo, protože už jsem jednou těhu byla (i když jen cca 7 týdnů) a vím jak mě bolela prsa a píchalo v podbřišku - teď necítím vůbec nic. Teda je mi zle z toho, že jsem ode dneška začala Utrogestan polykat místo zavádět (jsem dnes poprvé v práci a moc jsem si nedovedla představit, jak budu přes oběd zavádět a půl hodiny ležet na záchodě, než se vstřebá :D ).

marryline
19. říj 2017

@horvi02 ahojky, to že nemáš příznaky vůbec nic neznamená. I když jsi pro prvnim tehu měla. Každé tehu je jiné. Kámoška při prvním mimi měla snad všechny příznaky a u druhého zjistila že je tehu až v 6tt,nebolelo ji prsa, ani zle ji nebyli, prostě nic a teď má 7 měsíční holčičku. Držím moc palce at to vyjde 🙂

cambra
19. říj 2017

@misko5
@horvi02
Nakonec mám skutečně dvě. Ale doktorka mi to vymlouvala, nedala jsem se. Mám mnoho svých důvodu, proč jsem zvolila 2. Na sále bylo rozhodnuto o zmražení. Poslední co zbylo prý nebylo vhodné.
Takže se teď modlit, aby tento jediný pokus vyšel.... 🙂
Jinak se cítím dobře, jen mě občas píchne v podbřišku, jinak jsem ok 🙂

horvi02
19. říj 2017

@cambra Budu moc držet pěsti - co jsem se bavila s maminkama na klinice, tak z 90% jim vždy vyšel až ten druhý pokus se dvěma (u nás na klinice se automaticky dávají dvě při druhém transferu).

cambra
19. říj 2017

@horvi02 rozumím tomu dobře, že ale měly 1.pokus s jedním?
Děkuji 🙂

horvi02
19. říj 2017

@cambra jojo přesně tak, 1. pokus s jedním embryem jim nevyšel, tak další měsíc hned v dalším pokuse zavedly 2 embrya a oběma to vyšlo. Takže si myslím, že prostě ta naděje na uchycení alespoň jednoho ze dvou je větší

cambra
19. říj 2017

@horvi02 Doktorka mě upozorňovala na rizikové těhu, předčasný porod, císařský řez....a že šance je vyšší jen (dle ní..jen) o 10% ... mě to přijde dost.
Logicky, měla jsem nakonec jen 2 embrya... na KET je dle mého vhodné mát min 2, což už by mi nevyšlo 🙂
A mají dvojčata či po jednom?

horvi02
19. říj 2017

@cambra Mají po jednom 🙂 Takže neboj a s chutí do toho - já už se moc těším na další měsíc a na dvě! 🙂

marryline
19. říj 2017

@cambra ahojky, moc gratuluji k zavedení k emryek. Na moji klinice by mi dvě embrya nedali na 1.pokus. Já vlastně stejně chtěla jen jedno. Jinak u dvou je určo větší šance ale taky z toho můžou být víc než jen dvojčátka 🙂 pěkně odpočívej a uvidíš, že na testu najdeš za pár dní // 🍀

misko5
19. říj 2017

@cambra tak máš teda dvě? jestli to chápu???

cambra
19. říj 2017

@misko5 ano, mám 2 🙂

hanimili
19. říj 2017

Holky závidím že už to některé máte za sebou 😉
Mě to vše teprv čeká začátkem listopadu prijde MS a pak píchani injekci a čekání na vysledek.
Byla jste některá od transferu na neschopence nabízí doktor tuhle možnost nebo je to na mém rozhodnuti😉???

marryline
19. říj 2017

@hanimili ahojky, moc držím palce ať ET vyjde 🙂 jinak mě neschopenku nabídli hned po odsati, ale vzala jsem si jen v den odsati dovcu, a pak po et 4 dny jsem byla doma. Pak jsem šla týden do práce a potom už jen doma na neschopence. Jsem v 8tt a do práce už nepůjdu. Ne že bych nechtěla, ale když jsem v práci oznámila že jsem tehu, tak mi bylo řečeno že za mě hledají náhradu, že tehulku v práci nechtějí, pěkně mě to naštvalo, ale aspoň mám klídek doma 🙂

volfici
19. říj 2017

@marryline já to horvi02 říkám taky, ať se ještě nevzdává, holka jedna tvrdohlavá 😂, já jí pořád věřím.

tammm
20. říj 2017

Tak mě byl doporučen o fyzioterapeutky Car Reprogenesis v Brně.

hanimili
20. říj 2017

@tammm
Doporučuji chodim tam a nejlépe k doktoru Marcel Stelcl sice si pockáš než Tě k němu objednají,ale cekacka je i u ostatních ale pak už to jde rychle 😉

horvi02
20. říj 2017

@volfici
@marryline Kočky díky za důvěru, ale už jsem v CAR domluvená, že přijdu příští týden na krev jako samoplátce, abych měla 100% jistotu a mohla pak doma pomoct se stěhováním. Věřím tomu, že až nebudeme "přežívat" nasáčkovaní v jednom pokoji v domě u mých rodičů a budeme konečně v našem domečku, tak se vše zklidní a půjde to... teď je manžel věčně nervozní, podrážděný a protivný, protože je to skutečně spousta práce a tak po sobě štěkáme... až bude klid, tak i IVF půjde líp 🙂

tammm
20. říj 2017

@hanimili tak jsu objednana už na 1.11.k Daniela Vitoušková na konzultaci 🙂 do Reprogenesis.
Fyzioterapeutka mě říkala,že je moc příjemná a měla podobný osud.

kalliope7
20. říj 2017

Ahoj holky, chtěla bych vás poprosit o radu... Dneska jsem byla na svém prvním IUI...U mě se zdá být všechno v pořádku, problém byl se spermiogramem u partnera, takže před IUI jsem byla pouze na hormonech a dvou ultrazvucích, jeden kontrolní vstupní a druhý teď ve středu na sledování ovulace. Doktor byl nadšený, že všechno probíhá skvěle, pochvaloval si folikul asi 19 mm, při ultrazvucích neviděl nikdy žádný problém.. Dneska na IUI byl jiný doktor, protože můj zrovna neordinoval... A při IUI se tam s tou kanilou nebo katetrem nebo jak se to jmenuje za boha nemohl dostat... Musel si na to brát x nástrojů a šťoural se tam víc než pět minut...Že tam něco brání průchodu, nějaká překážka...:( ..Ptal se, jestli jsem byla na hysteroskopii, což jsem zatím nebyla, nebo jestli jsem podstoupila nějakou operaci, což jsem nepodstoupila...A pořád kroutil hlavou, že se tam nemůže dostat...:( ... Nakonec se tam tedy prorval (s prominutím), a mně se už bolestí kroutily palce u nohou, bylo to fakt dost nepříjemné a bolestivé..No a po zákroku mě několikrát upozorňoval, že to nebyl standardní průběh a že by mi velmi přál, aby to vyšlo, že by to samozřejmě bylo super, ale že mě upozorňuje, že to zkrátka nebyl standardní průběh a že pak případně musím na vyšetření... Nemáte s tím někdo zkušenosti? Nevíte, čím by to mohlo být??
Přijde mi divné, že kdyby tam něco bylo, tak že by to doktor neviděl na tom ultrazvuku..?? Díky za radu...

brussali
20. říj 2017

@tammm taky mi moje fyzio doporučila RG a Danielu😉

tammm
20. říj 2017

@brussali faaakt a nebyla jsi u Radany Svobodove na Mendláku?

tammm
20. říj 2017

@kalliope7 to se strká čípkem ne? Tak možná to má s ním spojitost že se tam nemohl dostat.

brussali
20. říj 2017

😉 jj

misko5
21. říj 2017

@cambra ahoj 😉 a seš doma? Nebo jak to máš?? a co Utrogestan , polykáš či zavádíš??, kdy budeš testovat?? zdravím 😉 😉

cambra
21. říj 2017

@misko5 v pondělí jdu do práce.. vzala jsem si dovolenou jen na čtvrtek a pátek.Mam crinone a to je vaginalni gel.1x denně...což je super... testovat mám 2.11. No uvidíme jak vydržím.. ten den jdu k soudu 😕 tak to asi prubnu min o den dřív.. abych aspoň věděla...a Ty?

andilekalis
21. říj 2017

Ahojte holky,jsem 3dny po druhém IUI a protože je tam pokaždé jiný doktor,tak jsem celkem zmatená z postupu jak má každý jiný. Je jedno od kdy a jak dlouho zavádět Utrogestan?poprvé mi řekli druhý den po IUi skoro 20dní,podruhé 3den po IUI a jen 7dní. Teď doktorka řekla že vubec injekce před na rozjetí ovulace není potřeba, poprvé jsem ji měla.A to jsem po oba cykly bez stimulace,bez léku.A to mi ještě sestřička řekla,že je malá pravděpodobnost že to vyjde,takže mě fakt povzbudila! Pocity z toho mám celkem divný,protože mám za sebou i 3x IVf (z jednoho mám syna) a to byl uplně jiný přístup.Ať už to že mě převezli na pokoj a ted si musím odkráčet sama a muže to ze mě hned vytýct :P možná jen můj pocit ale co by jim to udělalo nás odvýst na lužku?! No doporučili mi zjistit pruchodnost vaječniku,tak do toho pujdu,ikdyž asi ještě pak zkusím IUI 1x a kašlu na to a zkusíme zažádat ještě o poslední IVF. Jaký máte z toho pocity vy,jste na tom podobně?

brussali
22. říj 2017

@andilekalis ahoj, ja mam za sebou 2x IUI a vzdy jsem po cca 15minutovem polezeni odkracela a nikdy jsem nemela pocit, ze by to nejak vyrazne "vyteklo".
U IVF to je mozna jine (tam jsem nebyla). Jinak nemam utrogestan, ale duphaston a mela jsem brat ode dne po IUI, a to az do kontrolniho odberu krve cca 15 dnu po IUI.