Čerstvě po IUI. Jaké máte pocity?

kaluka
25. bře 2011

Ahoj. Jsem třetí den po IUI . Jaké máte pocity, na co myslíte, bolí vás něco ? Pojďte si o tom promluvit,.... Já jsem z Jižních čech... 🙂

brussali
22. říj 2017

@kalliope7 Ahoj, tak to bohuzel netusim ☹ u meho 2. IUI to doktorovi teda take trvalo o moment dele a trosku to stourani bolelo, a to rikal, ze je skoda, ze nemam plnejsi moc. mechyr. Jinak nic. Pokud tvuj rikal, ze tomu neco branilo, spis bych tipovala, ze preci tohle muze jit zjistit u normalniho kontr. utz, ale kdyz byl tak prekvapen, tak asi ne. Urcite ti to blizeji vysvetli na dalsi konzultaci, nebala bych se lekare poradne vyzpovidat, at vis, o co jde, cemu to muze branit a co s tim muzou delat...

gabi136
22. říj 2017

Koukám, že všude je to jinak... Já byla hotová ani ne za 5 minut, naštěstí to absolutně nebolelo....
Četla jsem více názoru, že působení gravitace ("vytečení"), je jen mýtus....
Prostě když to má klapnout, tak to klapne i kdybychom nechtěli 😊
Tak nevím....
Uvidím jaká budu hrdinka v pátek, když budu testovat....

kalliope7
22. říj 2017

@brussali Ahoj, díky za zprávu... Mě právě IUI prováděl jiný doktor, než ten můj, ke kterému od začátku chodím ☹ ...Takže všechno měl akorát napsané ve zprávě. Ale můj doktor právě u dvou utz neříkal vůbec nic, že by tam mělo něco být špatně, právě naopak, liboval si, jak mám ukázkovou ovulaci, krásný velký folikul atd., akorát tedy říkal, že mám hodně masivní sliznici, ale že to je pro otěhotnění spíše dobře, že se to bude mít kde uhnízdit... Takže nevím, jestli to může být tou sliznicí, že to tam je celkově nějaké užší a "hrubší"... Nebo nevím, jestli tam mohl být nějaký větší problém... Právě že je mi záhadou, že by to doktor na utz neviděl... K mému doktorovi jdu na kontrolu až deset dní po IUI, takže jsem z toho trochu nervozní a pátrám tady, jestli někdo má podobnou zkušenost, než se dozvím, co a jak z dalších vyšetření...což bude asi dost trvat...
Taky jsem si říkala, že pokud tam byla nějaká taková větší překážka, kterou nemohl prorvat ten katetr/kanilu, tak je předpokládám taky dost pravděpodobné, že ta překážka mohla bránit průniku spermií při snažení...kór pokud můj partner má málo progresivně rychlých ... A tak tiše a s nadějí doufám, že když to tam prostrčil a poslal je za tuhle překážku, tak se to snad konečně podaří... Logicky mi to smysl dává 🙂)

hanimili
23. říj 2017

@kalliope7
Ahoj podle mě je to blbost že by jsi tam neco měla.Ja byla na IUI 4 krát stoho 3krát můj doktor a v pohodě.
Pak jsem měla doktorku a jak říkáš ty nemohla se tam dostat pak se ji to nějak povedlo a bylo to dost nepříjemné ale rozhodně mě netvrdila že bych tam něco měla.
Možná na mě působilo blbě že to není můj doktor 😉
Držím palce at to vyjde 🤰😉

kalliope7
23. říj 2017

@hanimili No, snad tam nic není...On říkal vyloženě, že tam byla nějaká překážka, kterou musel "rozrušit"...Taky to bolelo jak čert 🙂 ... Ale budu doufat, že to je třeba jen tou masivní sliznicí... Uvidíme 🙂
A děkuju 🙂

brussali
23. říj 2017

Ženy, tak ja jsem dnes 13. den po iui a večer jsem začla krvácet, ale žádné spineni ani bolesti břicha jako obvykle a je teprv 25dc (Normálně ma začíná kolem 28-31dc).. nějak tomu nerozumím. Na krev mám jit az ve ctvrtek. První test doma jsem chtěla zkusit zítra ráno.. chjooo..

brussali
23. říj 2017

@kalliope7 za tu sliznici buď ráda. Ja mam pořád celkem malou a to prostě prý není ideální.

gabi136
25. říj 2017

@brussali tak jak testování? Už jsi dělala testík?

brussali
25. říj 2017

@gabi136 díky za optani. No, dělala včera ráno, 14dp a nikde nic. Navíc spineni pokračovalo. Takže dnes jsem to ráno ani nezkousela. Zítra Zitra mam jit ráno na krev, z povinnosti tedy pujdu😒😅 holt budem muset zkoušet dál. Jen uvažuju, zda se nezeptat na tu laparo..

gabi136
26. říj 2017

@brussali tak to mně opravdu mrzí 😐 mně to čeká zítra.... Mně říkali na krev až za 14 dní od pozit testu... Všude je to asi jiné...
Laparo myslíš kvůli průchodnosti? Já byla na rentgen HSG ještě než jsme se do něčeho a tam to trochu "prošťouchli" 😀😀😀

volfici
26. říj 2017

@brussali ach jo 😔 na tu průchodnost se zeptej, ale zkus nejdřív něco šetrnějšího než hned laparoskopicky. Třeba to HSG.

gabi136
26. říj 2017

O HSG se píše hodně, jaké je to bolestivé a pod. Já jsem na to šla vyděšená a s partnerem (doprovod byl nutný). Před tím dávají čípek od bolesti. Mně to naštěstí vůbec nebolelo, ani když museli použít vyšší tlak, aby slepený vejcovod prošťouchli. A ani poté mi nebylo vůbec špatně. Šla bych na to klidně znovu. Není se čeho bát. Je to určitě šetrnější.

brussali
26. říj 2017

@gabi136 @volfici díky holky. No ano, myslela jsem laparo kvůli průchodnosti, ráda bych zatím pokračovala v iui, mne ani partnera to nijak neomezuje a nenici, je to levné a šance určitá ano. Máte pravdu s tou tekutinou, ale já bych po operaci slepaku mohla mit i srusty, tak to by se asi u laparo vyřešilo při jednom. Jen moje doktorka se sice zlatá, zatím však tato podezření a laparo vůbec nenadhodila, spíš zaznělo 3x iui a pak ivf. Tak se chystám, že to budu muset nadhodit a poptat se sama.

brussali
26. říj 2017

@gabi136 v mem car posílají asi 16 dnů po iui na krev raději vždy, ať je jistota. Tak třeba se ti teď zadari, když mas prostouchnuto😉 držím pesti🍀

brussali
26. říj 2017

@volfici tobě moc gratuluji k úspěchu. ❤ Nakonec ivf?

volfici
27. říj 2017

@brussali děkuji 😘jojo IVF, bylo to v plánu, vyšlo napoprvé. Příští týden jdu na screening.

misko5
27. říj 2017

ahojky všem, hlavně skalním 😉 zítra začínám se stimulací na minimálku.. jak jste na tom vy??

babeta1
27. říj 2017

@sofinka84 Ahoj, tak jak se vam dari?🙂 Uz vite, co cekate?🙂

jennyy12
27. říj 2017

Ahoj holky. Můžu se mezi nas vtěrknout 😄? V neděli jsem byla na IUI. Mame za sebou 1 IVF a KET, ktery nedopadlo. Zmenila jsem doktora a zvolili jsme tuto cestu 😄. Všem držím moc palecky tady 👶

gabi136
27. říj 2017

Často čtu postup, 3x IUI a pak IVF.... Naše dr. asi taky tak bude chtít, ale já bych chtěla pokračovat v IUI.... Dnes totiž vyšel test negativně 😕😕😕
Každopádně nás stojí IUI trochu víc, musíme ještě platit "infekční" poplatek, protože partner v dětství prodělal žloutenku....

marryline
27. říj 2017

@gabi136 ahojky, já taky nechtěla jít do IVf. Byla jsem na dvou IUI a ani jedno nevyšlo. Potom jsem se chystala na 3 iui a místo toho bylo ivf s minimální stimulaci. Stimulovala jsem na 3 iui ale narosto mi 7 folikulu a to na iui nebylo. Jinak jsem za to moc ráda, hned první pokus vyšel. Nebyl u nás žádný problém. Jen se prostě nedařilo. Jen ti chci říct, že podle mě víc jak 3 iui nemají cenu. Úspěšnost iui je hodně malá. Dokonce mi dr. Řekla že je to skoro stejne jako když se snažíte doma. Držím každopádně moc palce at se co nejdříve zadari 🙂

volfici
27. říj 2017

@marryline ahoj, jak se cítíš? Já dneska dobrala Utrogestan, asi po třech měsících, jupiiii 😄

marryline
27. říj 2017

@volfici ahoooj, ty se maaaas🙂 já se mám super, nic mě už neboli, jen ta nechuť k jídlu a co ty? 🙂 . Ty už máš po sreening zee? 🙂 já jdu začátkem listopadu a už se těším.

volfici
27. říj 2017

@marryline jdu až v úterý, jsem trošku nervózní... Mě bolí prsa, sem tam břicho a večer mi bývá těžko od žaludku. A taky pořád bojuju s nechutí, respektive mám chuť na všechno, ale když si to představím na talíři, tak mě většinou přejde....

volfici
27. říj 2017

@jennyy12 tak držím palce ať to vyjde. Je zajímavé, že jedete vlastně opačně, od IVF k IUI.

jennyy12
27. říj 2017

@volfici Děkuji. Mne novy doktor udělal Postkointalni test a ten vyšel, ze chlapovi spermie ve me proste nefungujou 😄. Ma ale problem s morfologii pouze ne s pohybem a mnozstvim. Takze doktor naznal, ze IVF nepotrebujeme, kdyz ja jsem uplne v pořádku. Ale nedaří se už 6 let . Tak doufam, že tudy vede naše cesta, když konečně někdo našel náš problém 😄. Do dalšího IVF se mi vubec zatim nechce, nejak jsem to prehodnotila po tom testu. Takze uvidime jak to dopadne 😄

marryline
27. říj 2017

@volfici budu moc držet palceeee 🙂 já jsem taky Mega nervózní ale zároveň už se nemůžu dočkat až to bude za mnou 🙂

volfici
27. říj 2017

@jennyy12 a když partnerovy spermie u tebe nefungujou, jak pomůže IUI? Vždyť tam musí taky makat, ne? Nebo se jen neumí dostat přes čípek? Je to zajímavé.

jennyy12
29. říj 2017

@volfici No, doktor mi to vysvetlil tak, me se spermie sami 'neprokoušou' tam kam maji 😄. Ze kdyz tu cestu obejdeme pomoci IUI, tak pak by si s tim uz meli poradit, kdyz vybral šampiony 😄. Tak uvidime, dneska je to tyden. Počítám s tim, ze asi pristi nedeli udělám test,,,,teda pokud to vydržím do te doby 😄

volfici
29. říj 2017

@jennyy12 tak moc držím palce, ať je testík pozitivní! 🍀