Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

meleri
10. zář 2010

fiallinko,

no snad to ted nechytnem sakryš....bacha na kočky! 😅

jani2
10. zář 2010

@meleri, fialinka- práve nedávno som o toxoplazmóze čítala nejakú štúdiu. A je pravda, že počas priebehu ochorenia mnohí ľudia ani len nezaznamenajú že sú chorí....proste telo vytvorí protilátky a chorobu potlačí. Nebezpečné je, ak sa nakazí tehotná žena a práve v tom 1.trimestri, tam už je fakt hrozba rôzných vývoj. vád....takže, odhliadnúc od tehotenstva je to celkom bezproblémové ochorenie. Ale nedávno sa zistilo, že tieto parazity sú síce imunitným systémom potlačené, ale dokážu sa zapúzdriť a vytvoriť cysty práve v mozgu....no a ak je telo oslabené, tak zas robia zle. 😖 Domnieva sa, že prikladajú svoju ruku k dielu pri Alzheimerovej chorobe, Parkinsone,.......no, ja len verím, že toho parazita v hlave nemám. 😵 😵 😵 Ale keď si spomeniem, ako som v mládosti obhajovala a prplala sa s mačkami a mačiatkami, no neviem neviem. 😒 A vraj tento parazit je hlavne v truse mačiek a to má aj svoje odôvodnenie, vraj ak tohto parazita zožerú hraboše, tak strácajú ostražitosť (tiež vplyv na nervový systém) a mačka má ľahšiu korisť 😕 .
...nuž a u mňa nič nového, ms už pomaly skončila, tak už len 2x a idem na KET. Strašne to uteká, moc sa mi nechce byť tehotná v zime (kvôli chrípkam a chorobám), ale myslím že zas potrvá 1-2 keťácke pokusy, kým sa zadarí, takže počítam že až niekedy na jar príp. leto budem snáď hlásiť // - no si verím, že !? 😉 😉 😉

fiallinka
autor
10. zář 2010

@jani2 tož já ho asi v hlavě nemám, ale kdo ví 🙂... no jinak já jsem byla poprvé na ivf v únoru a taky mi to přišlo divné, na zimu, ale jak to bylo úspěšné... takže ono je to asi fakt jedno 🙂

a jani, ty výsledky histologie už ti přišly?

jani2
10. zář 2010

@fiallinka - áno prišli, dr. vravela, že je to v poriadku 😒 , že to bol plod ktorý proste odumrel, žiadna mola alebo niečo podobné. Ale už vopred ma dr. upozornila, že sa nič z histologie nedozviem....nič ohľadom toho prečo embryjko odumrelo, to by sa musela vzorka posielať na genetiku a pri prvom potrate sa to nerobí. či to bol ten hematóm a obmedzoval mu živiny a preto odumrelo, alebo tam bola genetická vada, alebo nejaký vírus?????? 😔 To sa dozviem asi tam hore! 😔 Inak medzi nami, otázok ohľadom môjho osudu mám na tých hore teda dosť! 😔

ejviska
10. zář 2010

Ta toxoplasmoza probiha normalne "skryte", tedy u lidi,kteri maji imunitu v poradku. Ale u imunodeficientnich lidi se projevi jako akutni nemoc a pak se leci na infekcnim.
Ty "vajicka" toxoplasmozy prenasi kocka, oni se mnozi v jejich vykalech, takze pak kdyz znecisti zahradku, tak to muzes chytit, kdyz si neumyjes zeleninu. Nebo ze syroveho masa.

fiallinka
autor
10. zář 2010

@jani2 no, to jsem čekala, že stejně žádnou genetiku neudělají ☹, je to na prd, lepší by asi bylo slyšet, že to miminko nebylo v pořádku... no jinak taky bych se jich nahoře ráda na pár věcí zeptala...

dnes mi přišlo vyjádření z nemocnice, kdy jsem žádala o prošetření postupu hematoložky, která mi neřekla, že se mám v těhu chodit kontrolovat, přestože tr. mutace jsem měla prokázané... prý sice bohužel mi to asi neřekla (no, resp. uznali jen to, že ve zprávě to není), ale příčinnou souvislost s úmrtím dítěte to nemá 🙂, tož co jsem asi čekala, že 🙂

jani2
10. zář 2010

@fiallinka - fúha, to som prekvapená tým prístupom...lekári jeden druhého proste nepochopiteľne kryjú 😢 . A aká iná príčina ak nie hematologická môže byť pri trombóze pupočníku?!!! Podľa mňa to bolo jasné zlyhanie hematologičky!

ejviska
10. zář 2010

To se bavite o prvnim tehotenstvi? A to jsi taky mela Clexane nebo tak neco?

fiallinka
autor
10. zář 2010

@jani2 no, ono to třeba může být mechanické - pupečník se uskřípne... nebo se to prostě může stát i tomu, kdo trombofilní mutace nemá...ale přesto mne štvou a myslím, že to prostě na 100% fakt prokázat nejde...

meleri
10. zář 2010

Jani,
to jsou věci, to jsi mě moc nepotěšila..:(
nadruhou stranu já se i o ty hovna musela starat, měli jsme kotě víš jak to je, občas se vysmolí na podlahu atd, člověk to musí uklidit, ale ani tak sem to nechytla! 😕 jak píše Fiallinka, no je to zajímavé...ale jak píšeš v tom těhotenství teda bych to chytnout nechtěla....

septim
10. zář 2010

@ejviska
@fiallinka ano mame same holciny tatka hold kluka asi neumi ale rikame si ze kdyz to slo nakonec prirozene ze jeste jednou tak za 6-7 let bychom jeste jedno mimi poridili 😀 😀 😀 😀 😀 no uvidime kdyby neslo tak by neslo. Jinak mame se dobre ale je to ted docela fuska musim Lucinku pred dvojcaty dost hlidat 😉 ale nejak mi uniklo jestli ted bude holcicka nebo chlapecek u tebe? Moc drzime palecky, at uz je vse jen dobre a nemate uz zadne potize. Jsi moc statecna cim jsi vsim prosla, uz si zaslouzis klid a jen hezke veci. 😉

medved09
11. zář 2010

ahoj, tak jsem si udělala test a zase negativní. Bolí mě břicho, jsem unavená, tak nevím. V úterý jdu na krev, jsem z toho docela vyřízená. Utěšuju se, že kámošce po KET testy ukazovaly ještě 14.den negativní a nakonec to byla dvojčata. Ale dobře mi není......

meleri
11. zář 2010

septim,
klobouk dolů, čtyři děti, jsi statečná žena, prozrad mi kde na to všecko bereš energii? já mám jedno a fakt padám! 😅

medvěd,

to je mi líto! ale počkej ještě na krev! a kdyby nic tak můžete do toho jít znova za měsíc?

ejviska
11. zář 2010

@medved09
do uterka daleko, tak at to vyjde v to utery!!!
@septim
dovolim si odpovedet za Fialli, ma mit holcicku 🙂

fiallinka
autor
11. zář 2010

@septim jj, holčičku, už bych jí mohla věřit a změnit si to v albu, že 🙂?

@medved09 to je mi moc líto, ale naděje ještě pořád ještě je... kéž by to vyšlo...

medved09
11. zář 2010

@fiallinka naděje asi je, kamarádka měla negativní ještě 14 den po KET. Ale jsem docela na nervy... Bolí mě břicho, každí cesta na WC je plná strachu, jestli nezačnu krvácet. Vím, že nic není ztraceno, máme další pokusy, a i kdyby vůůůbec nic, máme Dádu, ALE.... Stále dokola si opakuji, proč my? jsme oba zdraví, sportovci, žijem spokojeně. Jen ta blbá imunita. Omlouvám se za dlouhý lamentující příspěvek, vím, že nic neřeším, jen se užírám, místo abych si hrála s Dádou a manželem. Sedím u PC a hledám informace- proč? Já ani nevím, civím, bolí mě břicho, asi jsem už fakt cvok. Tak zatím ahoj, zas už brečím - no idiot.....
Jo - a včera u nás byla na návštěvě moje moooc dobrá kámoška s dcerkou (stejně starou jako Dáda) a ta malá vykecala, že kámoška je těhu (nechtěla mi to zatím říkat) - tak jí to přeju, ale zamávalo to se mnou.

ejviska
11. zář 2010

@medved09
Ja se taky vzdycky raduju, kdyz je nekdo v okoli tehu, ale taky "zavidim" ;)

medved09
11. zář 2010

@ejviska já se utěšuju, že to třeba vyjde, ale od rána jsem fakt psychicky v háji.

ejviska
11. zář 2010

@medved09
to verim :( JSou to hrozny nervy, me to teprve ceka..

fiallinka
autor
11. zář 2010

@medved09 no hlavně je tvoje reakce úplně normální, prostě člověk nedokáže brát tuhle situaci jinak a je potřeba si ponadávat, pobrečet, protože pokud bys to takhle nezpracovala, člověk nemá sílu jít dál.

Mně KET nevyšel, a taky si moc dobře vzpomínám na ty pocity, ale tak nějak jsem si ještě počítala ty pokusy, které mám a říkala jsem si, že to ještě jednou vyjít musí...

Ale stejně se nedopátráš žádné příčiny - prostě i když je všechno v pohodě, stejně má ivf úspěšnost někde kolem 40% a kety ještě míň a s tím nic nenaděláme...

Kdy máš jít na tu krev?

medved09
11. zář 2010

@fiallinka na krev jdu v úterý. Ještě se utěšuji , že malá naděje žije. Dávali mi čtyřbuněčné mrazáčky, takže žádné obříky, těm trvá déle, než zahnízdí. Kámoška měla ještě 14.den negativní test, ale vyšlo to. Tak snad....
Díky za podporu.

fiallinka
autor
12. zář 2010

@medved09 jj, ti jsou malincí 🙂, navíc někdy se stává, že prostě holt někdo v krvi hcg má a v moči ne...

medved09
12. zář 2010

dotaz - když u některé z Vás byl ET nebo KET neúspěšný, kdy přišla menstruace? Až po krvi? A po nysazení Utrogestanu? Nebo dřív? Dík. Už aby bylo úterý, bolí mě břicho - to ale při těhu s Dádou bolelo do 7.tt, takže z toho moc nevyvodím.....

fiallinka
autor
12. zář 2010

@medved09 po krvi jsem vysadila utrouš a do dvou dnů jsem to dostala...

meleri
12. zář 2010

medved,

po IUI bez úspěchu mi přišla menstruace pokaždé jako hodinky - 14 den.
u IVF jsem tomu tak strašně věřila a k tomu jsem brala ten utrogestan takže si pamatuju že jakmile mi nahlásili negativní výsledek tak jsem vysadila hormon a dostala jsem to den po tom špatném výsledku.
U KETu nevím, ten jsem měla jeden a úspěšný, zatím teda.... 🙂
přeju ti at se testy pletou a výsledek z krve je pozitivní. vím, jsou to nervy.....:(

medved09
12. zář 2010

díky - takže to, že zatím nekrvácím není nijak neobvyklé a neznamená to vůbec nic........

meleri
12. zář 2010

medved,
a který den po transferu si ted?

medved09
12. zář 2010

@meleri transferovali jsme 30.8. čtyřbuněčná embryjka. Dnes jsem 13.den - den transferu se prý nepočítá.

meleri
12. zář 2010

ok tak to už je fakt na rozseknutí. a zítra jdeš na krev? držím palečky at je to těhotenství!! 😵

medved09
12. zář 2010

@meleri na krev jdu v úterý ráno