Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
16. únor 2011

@veruleg ale mohlo se vazne uhnizdovat ne?

fiallinka
autor
16. únor 2011

@veruleg hej, no fakt to tam taky vidím, jaká je to prsatka, ale jinak naživo je fakt plochá 🙂

@cepecek jj, pája to hezky napsala - darované embrya asi chtějí jen ti, kteří opravdu moc po dítěti touží...

ostatně my tam taky máme ještě tři a budeme to muset někdy dořešit...

marione74
16. únor 2011

ahojte, sorry, ze Vam skacem do temicky, my mame nase zlaticko z tretieho ivf a mame este 12 mrazacikov, zamrazenych po dvoch, cize mam 6 pokusov. Pevne verim, ze z 12 embryjok by mohlo vyjst aspon jedno alebo dve deticky, troska sa obavam, aby ich nebolo viac, lebo ja tam nechcem ziadneho nechat navzdy, lebo to by mi svedomie nedovolilo, zvlast ked sa predstavim, zeby tam bol este taky zlatusik akeho mame doma 😉

Vy tu uz dlhsie diskutujete, da sa nejak predpokladat aka je prax, kolko Ketiek vychadza? centra maju statistiky, ze 30% uspesnost, ale citala som ze realna uspesnost je len 15%.
A je tu niekto komu vlozili 2 mrazaciky a ma dvojicky? uff, no keby sa stalo, tak ok, ale radsej by som asi mala jedno mimi 😉

katy2, dobre vidim? mas pozitivny testik??? waw, ste boli na dalsom ivf?

fiallinka
autor
16. únor 2011

@marione74 jj, čepeček má dvojky z mražáčků 🙂... a hodně z nás tu dvojčata mělo z ivf... 🙂... úspěšnost asi bude kolem těch 30%, víc ne, ale zkušenosti tu máme spíš špatné - s ketem...

ale nikdy nevíš 🙂

marione74
16. únor 2011

fiallinka dik, ale cepecek vlozili asi viac embryskov pri KEtku ci tiez len dve?
Prave som spatne citala, ze cepecek darovala nejake mrazulky.. ja tiez rozmyslam, ze kebyze mam 3-4 deticky, a este stale nejake mrazulky, zeby som ich darovala, aby nemuseli ostat v mrazaku, alebo ktovie kde...
Len u nas je darcovstvo embryii anonymne.... a ked ja by som chcela tak vediet kam sa dostanu 😔 aj v cechach je to anonymne? vraj v kanade je to adresne, tam si mozu pary co maju mrazacikov vybrat komu ich daruju, co je skoro ako pri adopcii 😕
No uvidim, mozno z tych mojich 12 embryskov budu akurat 2 deticky a nebudem toto musiet riesit 😉

cepecek
17. únor 2011

@marione74 - při Ketu jsem si nechávala zavést dvě embrya a obě se chytla🙂. Jinak je to na tobě, jak se rozhodneš, a kolik mrazáčků si necháš zavést. Přeji Ti aby Ti to vyšlo jako mě🙂

@ejviska - Maruška reaguje na miminka úžasně, stále je obletuje, dává dudlíky, haraje si s nima, venku nedá kočárek z ruky a když někdo příjde, tak mu radí, co má s mimi dělat. Je to velká ségra. Jsem ráda, že je takto přijala.

Holky, děkuji za povzbuzení. Moc to pomohlo, ale stejně na to musím myslet🙂

cepecek
17. únor 2011

@fiallinka - máš nádherné děti. Moc se Vám povedli - jsou rozkošní!!!!

katy2
17. únor 2011

@marione74 ahoj 🙂
ano, teraz sme boli na 3.IVF a vysiel ET (aspon dufam 😉 ) V pondelok idem na krv, tak to budem vediet na isto....
vy sa kedy chystate na KET? nam nevysiel ani jeden KET a to som bola velakrat....... 😔

tonytony
17. únor 2011

Já dnes na testu měla už jen ducha, takže jsem to nevydržela a šla si na krev už dnesmísto zítřka, zda to klesá, ať můžu zavolat do Caru a vysadit, ať zbytečně neprodlužuju to trápení☹ Za pár minut si budu volat na výsledek, tak si přeju, ať je co nejnižší a odejde to samo☹ První neúspěch IVF bolel hodně, neb jsem nečekala, že by to nemělo dopadnout, ale jak nebyly //, bylo to lepší než tohle utrpení... Ty // pro mě jsou bolestivý a dlouho ještě budou...

Holky, nikdy jste nevyužily po neúspěchu nějakého dobrého psychologa? Já nevím, jestli by mi to nepomohlo, je mi fakt zle, vůbec nevím, zda mám sílu do nějakých dalších pokusů- hlavně na to další čekání☹ Jak to přečkat, překonat☹
Stydím se tady před Vámi, jak jste silné a ikdyž třeab nemáte žádné dítě a za sebou mnohem víc pokůsů a trápení, že to zvládáte, já jsem asi srab☹

ejviska
17. únor 2011

@tonytony co blaznis?! Ja myslim, ze nikdo z nas tady "nezvlada" neuspech. Myslis, ze jsem to neobrecela? Samozrejme kazdy ma jinou povahu, nekdo se "oklepe" rychle a jde dal a nekomu to trva dyl... CAs to urcite alespon zmirni. Na tvem miste bych nevahala, pokud mas pocit, ze by ti pomohl psycholog, tak ho vyhledej. Mozna i v CARu nekoho maji, ne? ( jako kontakt)
Moje kamaradka pred tydnem potratila, podruhe za rok, snazi se o dite dlouho ( jedno teda maji ) a rikala, ze s ni byla na pokoji nahodou hospitalizovana jina pacientka - povolanim psycholozka, takze ji to hodne pomohlo a zvladla to lip.

tonytony
17. únor 2011

@ejviska Ráda půjdu, ale chtěla bych někoho ověřeného- na doporučení, kdo by fakt uměl pomoci- vím, že to nejde u každého a není lehkénajít dobrého☹

ejviska
17. únor 2011

@tonytony mozna se zkus zepat vazne v tom Caru, jak tam budes volat. Budou nekoho mit, si myslim, teda meli by mit!

tonytony
17. únor 2011

Tak HCG už kleslo na 7,27, takže konec, vysazuji léky a budu čekat na MS- snad přijde brzy a vše odejde aspoň samo☹

Víte, co je můj problém, že se nedokážu teď vůbec ničemu normálně věnovat ani malé ne, takže mám děsný výčitky vůči ní a navíc se děsně upínám k dalšímu IVF( myslím časově), což je taky děsný- 3 měsíce jakoby jen "přežívat" než zase budu moci bojovat, přijde mi to strašně dlouhá doba a nechci ji jen tak "přežívat", ale nejde mi to, včera jsme to s manželem probírali ajá fakt nedokážu nemyslet na to a do té doby tak nějak normálně relativně v pohodě fungovat a žít, natož si to užívat, protě i ten čas jak tlačí( práce, věk atd.), prostě mám pocit, že musím teď tomhule dát teď vše, jinak pak už bude pozdě, že každý další měsíc je proti nám☹ Přitom ale vím, že to stejně nějak moc neovlivním, že to zase za ty 3 měsíce bude buď a nebo... Rozumem vím, ale uvnitř mě to křičí a pláče☹

ejviska
17. únor 2011
ejviska
17. únor 2011

@tonytony ja bych radsi vyhledala pomoc za vcasu nez budes mit opravdicke deprese..
Mrzi me, jak to dopadlo 😢

fiallinka
autor
17. únor 2011

@tonytony Tony, je mi to líto, že nakonec nic.

Ale jak píšeš s tím psychologem - já bych to být tebou možná zkusila. Neznám tě osobně, ale podle toho, co píšeš, to opravdu možná neseš hůř než většina z nás (což jsou fakt jen odhady 🙂 a možná by ti pomohlo situaci s někým probrat. Já když to porovnám se sebou, tak ten neúspěšný ket jsem fakt takhle těžce nenesla, brala jsem to tak, že přece se to ještě podařit někdy musí a že když ne, tak se budu snažit radovat co nejvíc z Juráška... jenže těžko porovnávat, každý jsme jiný a myslím si, že o odbornou pomoc je potřeba si fakt říct než ti z toho bude ještě hůř.

fiallinka
autor
17. únor 2011

@marione74 u nás je taky darování anonymní... a jak máš staré dítko, vlastně?

tonytony
17. únor 2011

Holky, můžu se ještě čistě teoreticky zeptat, jak to je s ev. IUI- myslím po IVF- za jak dlouho po IVF by se na ev. IUI mohlo jít a taky zda je pro IUI možné nějakými léky vyvolat ovulaci- já ji nemívám Děkuju, o IUI vím málo

medved09
17. únor 2011

@tonytony já měla IUI 5 cyklů za sebou (než nám zjistili imunologickou příčinu a tím pádem nemožnost otěhotnět jinak než ICSI). Ovu jsem měla, pak ne a to jsem brala Costylbegit.
To s tím čekáním na další pokus znám... Mně moc pomohl manžel a synek - dostali mě z toho - bylo mi fakt moc zle.
Teď pro změnu jsem již více jak měsíc těsně před stimulací - nejdřív jsemsi šla do CAR pro injekce a Dr.mi řekla, že mě sestra blbě objednala - takže posun o měsíc a nyní se jí zas něco nelíbilo, takže posun o 15 dní....
Držím palce, ať se z toho vyhrabeš....

marione 74 - my měli také 12 mrazáčků (z IVF máme syna - 3 roky), nebylo z toho nic, byla jsem 3x na KET, ostatní nezvládli rozmražení. Držím palce, ať se to Vám nestane. Bylo to strašné zklamání. Nyní se chystáme na poslední stimulaci a UVF ICSI

tonytony
17. únor 2011

@medved09 A to Ti nějak před IUI zjišťují jestli más ovulaci? Vždyť ji vůbec mít nemusíš, pak to nejde provést a další měsíc v čudu☹ Když jim řeknu, že ovulaci nemívám, tak mi dají léky hned nebo to budou chtít ten měsíc sledovat- ověřit si?

tonytony
17. únor 2011

@medved09 A prosím Tě, ty IUI jsi měla za sebou jako každý měsíc?

medved09
17. únor 2011

@tonytony no, já to riskla, měla jsem ovu a udělali to- Pokud OVU je, neí nutno nijak dělat pauzu, je to jako styk - jen trochu "vylepšený" 🙂
Pak jsem jeden cyklus ovu neměla, tak mi v následujícím dali ty léky. Clostylbegit se může max.5 cyklů za sebou - myslím....
Myslím, že pokud víš, že ovu sama nepřijde, domluvíš se a léky dají hned.

tonytony
17. únor 2011

@medved09 Děkuju...
Ještě zjistit, zda to jde třeba aspoň za měsíc po IVF? To pořád nevím☹

medved09
17. únor 2011

Já myslím, že tam by problém neměl být - tedy v nativu bez stimulace (kdybys otěhotněla po styku, tak je to stejné)
Dle mého ti ale asi hned nedají ten Clostylbegit. Tělo si potřebuje trošku oddechnout...
Ale zkus zavolat, já bych si ale dala aspoň měsíc oddech. Zkuste mazlíkovat, třeba to vyjde samo 😉

ejviska
17. únor 2011

@tonytony oni kontroluji UZ , jestli rostou foliky a az je velky, tak daji Prenyl, aby byla ovule. Aspon co teda psali jine holky.... sama jsem nebyla.

tonytony
17. únor 2011

@medved09 Ne, taky bych nešla hned, ale ten druhý cyklus už to třeba zkusila, ale pokud to jde, že?
@ejviska Jenže podle mě ten Pregnyl je na to, aby ovu fakt a přesně proběhla, ale pokud jsou folikuly malé a ženyká neovuluje, tak prostě ovulace jen s pregnylem nebude...

medved09
18. únor 2011

@ejviska Pregnyl se dá až když folikuly dorostou - na uvolnění vajíčka. Pokud ale vajíčka nedorůstají, Pregnyl je na nic.

ejviska
18. únor 2011

@medved09
@tonytony dyt to pisu ;) Kontroluji UZ foliky a az je folik velky, tak pichnou Pregnyl a ovulace je pak za 36h
A pokud ovulace neni, tak dostanes clostilbegyt nebo neco jineho

paja1
18. únor 2011

@tonytony Zlato je mi to moc líto,ale musíme být my ženské statečné,tak se nevzdávej a musíš bojovat dál.Podle mě se nemůže nikdo řídit já jsem vyjímka ve Zlíně jak mi řekli.Ale určitě ted najdou řešení.Dočkáš se uvidíš,akorát ta cesta je trnitá,ale pak bide dobře,jen musíš věřit a chtít.A konec konců máš už jeden poklad doma tak jako já.A jsou tu holky co ne,nemají děti a co ty by zato dali.my už jsme vlastně vyhráli.Moc ti držím pěsti a věřím ,že se ti to podaří,ale nezapomínej tvoje málá tě potřebuje,chce to klid a vše půjde.Jsi určitě silná osobnost i když to tak ted nevypadá,ale je to tak.Měj se a užívej si malé dokud to jde.Kačka má 14 a už to není malinké a zlatučké.My už řečíme galány ,ale je to sranda. 🙂

medved09
18. únor 2011

ahoj, tak mi teď opatrně mamka sdělila, že švagrová je těhu. Syna mají starého jakonáš Dáda (nechtěli - byl to omyl....) a nyní??? Zase žádné plány... Docela to těžce rozdýchávám, brečím, a jsem fakt na mrtvici. a stále se ptám. Proč???????