Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

fiallinka
autor
16. bře 2010

evo, no u mně se to stihlo cca za tři týdny - měla jsem jen ten měsíc pauzu...

podle mne je 30 super 🙂

no a vitamíny určo neuškodí, ale jaké, to ti moc neřeknu, já teď občas chlapovi podstrčím vit. E a pak jakési calibrum, co tu zbylo - ale minule bral vitamíny jak divý a spermiogram se naopak zhoršoval, takže na to už moc nevěřím 🙂

beeba
16. bře 2010

evaav, já mám VZP, změnila jsem si pojišťovnu, kvůli svému věku , 39 ha, ha a zde než lékař žádost napíše a souhlas je zaslán zpět trvá cca 3 až 4 týdny. JInak nebuď smutná, teď potřebuješ hodně síly a optimismu do 2. 😉

Fiallinko, ty jsi fakt číslo, takhle kulantně začlenit manžela do stimulačního procesu 😉 Asi si vezmu příklad a budu se snažit mírně přitlačit na pilku 😉

Chiw, chudinka Anetka, tak at máte klidnou noc a ty se alespoň trošku vyspíš.

Zajímalo by mne, jak to Iwuška zvládla s přítelem, jestli už došlo k rozhovoru mezi nimi.

Jani, jsme strašně zvědavé, tak se prosím zítra testni, držíme nejen palce ale vše co máme, ale pravda je, jak píše Fialli, že toužebně očekávané // se mohou objevit daleko, daleko později.

Mel, s jarem je to potíž, zde to vypadá stále na zimu. V neděli, jsme měli dikonce slušnou sněhovou vánici a do toho bily hromy blesky. 🙂

fiallinka
autor
16. bře 2010

Beebo, no my si doma říkáme, jak jsme si krásně zapíchali, dnes dokonce třikrát 😀 😀 😀 .

Nicméně minule jsem neměla odvahu to sama píchat, tak se zapojil on, poprvé to byla fakt sranda - já jsem utíkala po bytě, on s injekcí za mnou 🙂...teď už to zvládám sama, ale je mi to fakt příjemnější od někoho 🙂

Akorát ta poslední injekce pregnylovka byla pěkná sviňa, ale i to zvládl - tu bych sama nedala. Ty jo?

Jani, já si ale myslím, že tam zítra nic neuvidíš, tak nebuď smutná, jo?

beeba
16. bře 2010

Při 2. a 3.IVF jsem si píchala z pera inj. sama do špeku na břiše každé ráno a tu poslední, pragnyl??? musela bych zase vytáhnout lejstra, sestřička na pohotovosti. Ke svému špeku, bych nikoho nikdy nepřipustila.... Ne dělám si srandu, ale mě to nebolelo... Ta poslední inj. je prý bolestivá, ale já jsem nic necítila, sestřička byla úžasná. Akorát mi říkala, že se diví, kolik je nás co jdeme na odběr, že tam před chvílí byla jiná paní, shodou okolností ze stejného CARu. Ona říkala, že dala světu jedno dítě a že by do druhýho nikdy nešla..... Sobecká sestřička.......
Při úpně 1. stimulaci u nás byla tchýňka, ona byla zdravotní sestřička a píchala mi tehdy vše ona. Nevím už co to bylo, ale bylo to do zadku (menopur??? nevím) a když se to píchlo ryhle, tak to bylo, jako bych měla v zadku raketu. Studenou 😉

beeba
16. bře 2010

Ejvisko a jak si psala, že máš příznaky každý měsíc, holky to se mi stalo teď... Teda, jak bych to vysvětlila, normálně jsem cítila, že mám něco s prsama a tři dny jsem živila v sobě naději, že se stal zázrak. No, nestalo se, nakonec jsem si uvědomila, že mám namožený prsní svaly z toho svýho slavnýho cvičení.

jani2
16. bře 2010

fialinka - tak tvoj manža je typický chlap! 🙂 😉 ...chúďatko, ešte aj spermijky musí zas dať! 😅 .....inak ja som pri tom 3.IVF mala dlhý protokol, tak asi preto bolo toľko vajíčok a aj embryjka boli potom kvalitnejšie...predtým som mala vždy len krátky protokol a to bolo folíkov vždy málo a embryjka také biednejšie!
...a injekcie pichal aj mne manžel, ja by som sa sama nepichla 😝
...nuž a zajtra ráno som psychicky pripravená aj na / 🙂 😉 🙂

cepecek
17. bře 2010

Dobré ráno,
tak jani jak jsi na tom - myslím na tebe🙂

beeba
17. bře 2010

Taky myslím na Janku a držím palce 🙂

evaav
17. bře 2010

Ahoj holky nesmutním stejně nic už nenadělám neříkám že to člověka nemrzí,ale zase jsem se mohla pořádně po 14dnech pomuchlovat s malou tak to bylo moc fajn a zítra jdeme do toho mateřs.centra tak se vyřádíme.
Tenkrát před IVF jsem byla v březnu na IUI a taky to nedopadlo to si pamatuji jak mě to vzalo a pak jsem se upla na to IVF A dopadlo i když vím ,že musím být trošu realita stát se můe cokoliv,ale může to i dopadnout 😉
U manži udím co kouit tenkrát na první odběru je měl pomalé ale bylo jich hodně tak pak vysadil nebo omezil kávu a na iVF bylo vše OK on jak je řidič tak říkali,že je to taková nemoc řidičů ale snad to bude OK
Jani taky na tebe myslí
Čepeček copak vaříš potřebuji inspiraci dnes máme takovou vietnamskou pánev s nudlemi a co zítra 😕 🙄

meleri
17. bře 2010

ahojte

tak včera jsem si poprvé píchla... 😅 nic moc pocit pak....tak jsem zvědavá co mi to tentokrát udělá, jestli se zas bud tak nafukovat a málo čůrat..

Jani,

držím palce!

cepecek
17. bře 2010

Ahoj tak já dneska vařím jen knedlík s vejci a salát. Zítra se stavíme na obědě v restouraci, až pojedeme z UTZ. A na víkend si manžel poručil boršč, tak ten a pak ještě nevím.
Jinak včera jsme měli hovězí s mrkví a brambor.

meleri
17. bře 2010

aha tak boršč ani nevím moc co je..
se synem jsme měli svíčkovou..knedlíky se tady sehnat dají ale jsou dost drahé..tak dělám s rýží..
dneska snědl 400 g na posezení.. 😅

beeba
17. bře 2010

Tak já jsem dnes vařila zeleninovou polévku pro Terku a my (já a puberťák) jsme si dali tortilly s kuřecím masem a zeleninovým salátem s kysanou smetanou. Až se Terka probudí, bude mít k druhému ještě dušené telecí se zeleninou ze včerejška. Byla nějak hotová, tak šla dobrovolně spát.

Meleri,

boršč je vydatná a vynikající ruská nebo ukrajincká polévka. Vařím je z předního hovězího, kořenové zeleniny(mrkev, petržel + celer), zelí a červené řepy, vše nakrájené na nudličky se dá do obrovského hrne, protože zelenina má velký objem, který postupně ztratí. Přidám sůl, bobkový list, nové koření a trochu pepře. Když je vše uvařené, přidám trochu octa a smetanu. Tuto dávám úplně na závěr, někdy až na talíř. Když máme linii tak 8proc. kysanou smetanu, když jsme zmlsaní tak 33 proc. smetanu. Myslím, že v té ukrajinské verzi se tam přidávají brambory.

iwuska19
17. bře 2010

Holky tak já jsem dnes vařila kuře na paprice s knedlíkem.Dcera je omáčková.Bee to je perfektní ten recept na Boršč.Nakoupím a hned ho uvařím už se těším.Dnes jsem konečně přítele objednala na spermiogram jde 26.3 a pak už budeme konečně vědět co dál.Jinak počasí u nás docela pěkné mírně pod mrakem ale teplo-že by snad už jaro?Mel drž se 😉.............................bee k těm příznakům těhotenství mě se to stalo dvakrát a přesně po roce ms zpoždění 11 dní prsa jako kameny a pak u doktora jsem si připadala jako debil protože si myslel asi že jsem tak posedlá být těhotná že si sama něco nalhávám.Dodnes nevím příčimńu těch poruch,ale když ms nepřichází vždy si v koutku duše ten zázrak přeju,ale nepřichází 😠

meleri
17. bře 2010

Beebo,

dík za super recept. zkopčila jsem si to do wordu. do p átku už mám vymyšleno ale o víkendu zkusím, třeba manželovi zachutná.

Iwusko,

to je mi líto že tě to tak trápí. člověk si vždycky dělá tolik nadějí..já se přiznám že jsem to už vzdala..prostě věřím jen tomu umělému oplodnění..

jinak holky za pár dní mi bude třicet! 😅 no ale už dva lidi mi řekli že na to nevypadám.. 😅

beeba
17. bře 2010

Iwusko, tak to konečně pohnulo, to je dobře. Konocekonců, třeba vám navrhnou nějaké méně invazivní postupy. I když u nás jsme šli vlastně kvůli katastrofickému spermiogramu právě na IVF. A třeba se skutečně zadaří, léto je na spadnutí, dovča, teplý meze a tak 🙂 🙂 🙂

beeba
17. bře 2010

Meleri, to vždycky potěší, když člověku hádají míň, koukala jsem se na tvoje fotky a fakt vypadáš jako holčička. Taková hubená. Takže, teď když to vím, tak vše nej k 30., a ať ještě dlouho přátelé říkají, že vypadáš na 25. a to nejdůležitější, ať ti Sam dělá jenom radost a ať se zadaří očekávané miminko. Škoda že v těch smajlících není nějaká kytička 🙂 🙂 🙂

Jo a holky, samozřejmě, že se všechny ingredience na boršč dávají do vody 😅

jani2
17. bře 2010

ahojte dievčatá,
tak malá zaspala, tak som tu hneď nabehla...ale nemám dobrú správičku, na testíku samozrejme len /....nuž, vzalo ma to, čo budem klamať, ja som taký somár sprostý, že si hneď namýšľam, že som tehu a potom len padnem na hubu...ale obišlo sa to bez slzičiek 😉 ...ale je pravda, že na nejaké tehu-pocity nemôžno dávať, zvlášť dnes ma hodne bolia prsia, ale na teste nič!.....a ani ma neutešujte že to bolo skoro, tak nejak viem, že embryjko je už kdesi fuč 😔 ...zas raz som si uvedomila, že môžem byť rada, že mám aspoň Janku 🙂

fiallinka
autor
17. bře 2010

Jani, ty jsi pako 🙂, dy´t jsme ti říkali, ať netestuješ tak brzo - teda já vím, já mám co říkat - ale já jsem minule testovala osmý den a to jsem fakt měla dost dobře spočítané, že dřív je minimální šance něco vidět 🙂. Sama si to spočítej 🙂. A já tě neutěšuju, já tě kárám!

fiallinka
autor
17. bře 2010

Beebo, taky jsme na ivf kvůli spermiogramu, taky bych řekla, že jeho hodnoty jsou až tragické, když jsme v caru byli poprvé, měl rychlých spermií 0 a vyhrožovali dárcem...

Holky, vy tady pořád jen vaříte 🙂...ale boršč dělám taky dost často, hlavně mi to přijde dobré jídlo i pro Jurču, když to trošku odlehčím - dávám většinou brambory, zelí ne. Ale byla jsem před pár lety na Ukrajině a pokaždé tam byl ten boršč jiný a hlavně mnohem jednodušší, než ho děláme my - oni si s tím hlavu nelámou, když nějakou surovinu vynechají 🙂

Iwuš, výborně, tak je aspoň nějaký posun vpřed 🙂

Mel, a kolik toho pícháš?

cepecek
17. bře 2010

Jé Jani ty jsi šmudla. Vždyť jsme to tady řikaly..... Tak to zkus ještě v neděli .

jani2
17. bře 2010

fialinka - ďakujem, si zlatá 🙂 ....ale už aspoň slabý duch mohol byť 😒 ....však testnem ešte cez víkend ale..no už jednoducho neverím!

fiallinka
autor
17. bře 2010

jani, ale to, že tomu nevěříš, je tomu embryjku úplně jedno, ono se zařídí podle sebe 🙂

Já jsem si ale teda na teď zvolila testovací strategii: vydržet nejméně do 10. dne, ať už vím, na čem jsem a nemám pak zbytečné naděje. U toho ivf to dřív asi nemá ani cenu kvůli pregnylu...

beeba
17. bře 2010

Ahoj Jani, myslím, že zatím se nic neděje, že je ještě čas na to, aby se // ukázaly. 😉 Je tam pouze jedno embryjko a určitě bojuje. 🙂

beeba
17. bře 2010

Fialli, já už jsem to psala dříve.... i když jsem byla asi zvědavá, prostě jsem si řekla, že se u jediného úspěšného pokusu testovat nebudu a počkala jsem až 20.den po KETu na kliniku. Ale cítila jsem, že mne fakt bolela prsa, ale až takový 12.den, nebo možná i později, jinak vůbec, vůbec nic.

Tož si tak říkám, že Jani bolí taky prsa fest, tak to není vůbec nic ztraceno!!!!! 🙂

fiallinka
autor
17. bře 2010

Beebo, ty jsi právě ten krásný nadějný případ nulových příznaků, ty jsou asi fakt nejlepší. Já osobně už na žádné příznaky nevěřím, myslím, že jsou fakt spíš výjimečné - ne, že by je člověk neměl, ale o ničem nevypovídají - jsou to buď reakce na hormony nebo psychika (samozřejmě až na výjimky)... Mně ty prsa bolely při ketu dost a nic z toho, při ivf mne taky trochu bolely, pak to přestalo - říkala jsem si, že je všechno v háji a pak jsem dostala najednou ohss a bylo to jasné...

beeba
17. bře 2010

Fialli, jak se u tebe ohss projevoval a skončila jsi v nemocnici? A embrya ti vkládali po IVF, či bylo nutné nějakou dobu počkat?

fiallinka
autor
17. bře 2010

Beebo, já jsem měla stimulku ok, embrya se vkládaly hned, neměla jsem žádné problémy (jen vím, že jsem reagovala dobře na hormony a dávky o něco snižovali) - a až asi 9. den po transferu mi začalo být hrozně blbě, bolelo mne břicho, průjem, křeče...myslela jsem nejdřív, že je to z jídla, ale potom se mi dost nafouklo břicho a blbě se mi dýchalo, funěla jsem jak pes... ale v nemocnici jsem neskončila, neměla jsem té tekutiny v břiše zas tolik a postupně to přešlo (ale nafouklé břicho a trochu bolesti byly až do 10. týdne). Ono by se to možná neprojevilo nebýt dvojčat - vyšší hcg v krvi to totiž vyvolá nebo zhorší. A s testem jsem tehdy chtěla čekat do 12. dne, ale pak jsem do jakési diskuze psala, ať mi poradí holky, jestli je to ohss a co mám dělat, tak mi asi tři řekly, že jsem určo těhu a tipují to na dvojčata - no, tak to už jsem si ho teda udělala.

beeba
17. bře 2010

Aha... jedné paní, která byla se mnou naposledy na odsátí f. doktor řekl, že u ní je vysoký předpoklad ohss, protože měla 36 odsátých vajíček a že čím vyšší počet, tak je vyšší předpoklad ohss. Já jsem v tomto laik a osobně jsem nějaké zvláštní problémy neměla. Tedy, krom nafouklého břicha v posledních dnech stimulace.. Po vložení embryí jsem měla taky zvětšený břicho, ale to možná bylo i tím, že vždy nějaké kilo mi po stimulacích zůstalo. A kolikátý den po ET jsi tedy dělala test?

fiallinka
autor
17. bře 2010

beeba: desátý myslím... no jinak ten ohss nepřehlédneš, i v téhle slabší formě je hrozný - to břicho se zvětší docela drsně, ne jen trochu... nevlezeš se do gatí 🙂