Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

medved09
1. kvě 2012

@fiallinka je mi 32 - ale někdy se cítím na 50 - Filípek má teď "super" režim - vstává 3x za noc a ráno je v 5,22 na minutku vzhůru a už neusne. Pak vedu Dádu do školky, Fífa na mě povykuje z kočárku, nespí dopo vůbec, usíná až kolem poledne - maximálně na 2 hodiny a zas do večera je vzhůru....

fiallinka
autor
1. kvě 2012

@medved09 díky, já jsem si tě tu s někým spletla, myslela jsem, že máš víc 🙂. No, já mám taky dnes den, kdy se cítím úplně k.o., Kája se naučila běhat nebo co to je - rozhodně je šíleně rychlá, divoká, zbrklá... z kočárku se naučila vylézat spodem pod madlem, navíc se jí pusa nezavře... (tož nevím, jestli na věty "to není Večerníček, to je Křemílek" není trošku malá), vzteklá je 🙂... no ufff... naštěstí už spí skoro celou noc v kuse - řeknu ti, že kojení je pěkná věc, ale jak jsem přestala, tak jsem si oddechla, kvůli tomu spaní.

medved09
2. kvě 2012

@fiallinka tak dnes rekord - vstal 4,40 a stále je bdělý - se asi picnu....

fiallinka
autor
2. kvě 2012

@medved09 ojojoj ☹. Tož u nás dnes pravý opak - obě děti vstávaly po sedmé!!!! Pak jsem přišla na to, proč - jdeme do školky, spánkový režim se obrací... to je zákon schválnosti 🙂

ejviska
4. kvě 2012

@fiallinka to presne meli my. Kdyz byla terca mala, tak vstavala v pet rano a jak zacala chodit do solky, tak jsem ji nemohla v sedm dostat z postele 🙂

fiallinka
autor
22. srp 2012

Ahoj holky, teď jsem narazila v jiné diskuzi na Medvěda 🙂, tak jen ožijuju diskuzi, jak se máte?

My jsme podstoupili ještě ket - ale neúspěšně, v přímém přenosu už jsem to tu ani psát nechtěla, takže to vypadá, že na dvou dětech končíme, nejsme si jistí, jestli ještě pokoušet osud (a jestli jo, tak tomu dáme čas).

A jinak vše ok, děti rostou, zlobí, nestíhám - ale super.

medved09
31. srp 2012

@fiallinka ahojky,
zrovna jsem si říkala, že nám to tu nějak "zapadlo" - my se máme super. Manžel je učitel, tak byl s námi 2 měsíce doma a fakt jsme je procestovali. I s maličkým (už tedy žádné minimimi - skoro 9 měs. an 10 kg 😀 ).
Teď se právě snaží zbořit Davídkovi stavby z Dupla. 😀 😀 😀

iwuska19
28. říj 2012

Ahojte všechny holky,před dvěma lety jsme sem chodila hodně pak nastaly skutečnosti které mě posunuly s těhotenstvím až do teď a chodím po doktorech a v prosinci jdu ke gyndaři a pak snad na jaře už na 150% jdu do IVF jelikož už mi bude 35 a není na co čekat.

pavcahola
8. lis 2012

Ahojky ráda bych se k vám přidala,ale nevím jestli sem ještě někdo chodí pokud jo tak se ozvyte. 🙂

medved09
8. lis 2012

@pavcahola No, ono většina maminek z této diskuse již "vyřešila" svůj problém. Já jsem např dvojnásobnou maminkou - po 2 IVF a spostě trablí. Diskuse je taková "polomrtvá" - Pokud bys měla dotazy- klidně mi písni i do IP, jsem zkušená IVF/KET/ICSI harcovnice, ráda poradím. 😉

fiallinka
autor
8. lis 2012

Ahoj Iwuš, vzpomínám si na tebe a držím pěsti i dál 🙂

Pavčo, no, tady to opravdu moc nežije, já už tu taky chodím málo - ale to je vlastně pozitivní, skoro všichni jsme se dočkali vytoužených dalších dětí a tak teď už není moc času nebo chuti psát...

pavcahola
9. lis 2012

@fiallinka Tak to máš pravdu já mám taky dvouletý dvojčátka a času opravdu moc není.Ale ted jsme se s manželem rozhodly že bychom šly do dalšího tak sbírám informace víš?Máme ještě nějaký v mrazáčku a budeme se připravovat na KET.

iwuska19
11. lis 2012

Ahoj Fillinko i všichni nějak jsem opět nezašla,ale už to začíná být reálné,ale teď jsem narazila asi na problém,že v Reprofitu v Brně píší něco v ceníku že toto nehradí VoZP-Vojenská zdravotní pojišťovna kod 201 a to je zrovna moje tak jsem z toho vedle.Jestli o to tady někdo víte něco bližšího budu ráda za pomoc.No je to pravda že skoro všichni se tady dočkali a to je super proto myslím,že to tady oživíme aby nám to taky přineslo štěstí NE????
😀

fiallinka
autor
12. lis 2012

@iwuska19 Ivuš, já vás klidně podporovat budu, ale sama jsem se druhého dítka už dočkala, Kája teď bude mít dva roky a je úžasná... a o třetím jsme uvažovali, zkusila jsme KET, ale nevyšlo to, takže to necháváme u ledu - třeba se zadaří přirozeně, ale tomu moc nevěřím... ještě to zkusit můžeme za rok, za dva, ale myslím, že převáží pohodlnost a to, že pořád mám strach, aby se zase cosi nepodělalo.

S tou pojišťovnou - zeptej se jich konkrétně, jaký je rozdíl mezi tvojí pojišťovnou a třeba VZP, ať máš jasnou představu. POkud by byl velký, tak bych změnila rychle pojišťovnu...

Jedna Kája pro vás:

iwuska19
12. lis 2012

@fiallinka Fiall dneska jsem tam volala a prý je to tam nějak zvláštně napsaný v tom ceníku,ale prý není problém.Mají už hodně pacientek i s touto pojišťovnou a mám se zeptat přímo lékaře ke kterému půjdu.Na 3.12 jsem objednaná na gyndu a pak to rozjedu už!!!!Jinak jsi moc odvážná už bych se do třetího asi nepouštěla.Nechám si zavést jen jedno embryo a zbytek pokud jich bude víc zamrazit,ale jsme rozhodnutá pro jeden cyklus IVF-víckrát to lámat nebudu.Dcera už je veliká tak je pro klid duše.Karolínka je krásná slečna a myslím,že máte páreček tak to je hezký po tom všem co jste si zkusili. 🙂 😉

medved09
12. lis 2012

@fiallinka Jé tak jsem nakoukla - to už je slečna 🙂

medved09
12. lis 2012

Tak posílám pro štěstí ty naše mazlíky. Filípkovi bude 5.12.rok.

iwuska19
13. lis 2012

medved09 taky krásní raubíři 🙂

fiallinka
autor
13. lis 2012

@medved09 teda, to už jsou taky velcí chlapi! Strašně to letí... Kája je ještě tak strašně ukecaná, že působí tak na tři, a někdy začínám už mít skoro pocit, že ty dvojčata doma mám, jsou oba dost podobní a začínají se hrozně srovnávat 🙂

iwuska19
15. lis 2012

fiallinka jak se tak dívám tak podoba strašně veliká jen ten výškový rozdíl...krásné dětičky mojí dcerce bylo 14 a je to už velká ženská.....

iwuska19
8. bře 2013

Holky tak já už stimuluju na 1 Ivf.....

iwuska19
30. bře 2013

Ivf nedopadlo dobře máme jednoho mrtazáčka tak cesta pokračuje,ale ten pocit po neúspěchu je hnusnej.....

fiallinka
autor
3. dub 2013

Ahoj Iwuško, já tu chodím už jen tak málo... oj, je mi to moc líto a budu ti držet palce do dalších bojů... někdy je to na dlouhou trať, ale sama víš, že kdo to nevzdá, ten se téměř jistě dočká...

adikbs
8. dub 2013

ahoj,holky ja ty vaše skratky moc nemuzu rozluštit 😒 chci se zeptat na umělko,kdy se muze jit?tedy spis kdy mi to lekar napise,aby mi platila pojištovna? a jaky požadavky musi byt aby to napsal? jen pro zajímavost..diky

iwuska19
11. dub 2013

@adikbs tak zkratek je moc tak pak písni čemu přesně nerozumíš??Jinak pokud Vám otěhotnět nejde přirozeně musíte na nějaká vyšetření a pak je dobré domluvit se s gynekologem na dalším postupu.Lékař-tedy Tvůj gynekolog Ti napíše žádanku do Centra Redukční medicíny (CAR).Pojišťovna Ti proplácí 3 IVF cykly do věku 40 let.....jestli potřebuješ více info...piš.....

fiallinka
autor
11. dub 2013

@adikbs na to nejde tak odpovědět... vůbec nejde o to, aby ti to "doktor" napsal - můžeš se sama objednat do Car (centrum reprodukční medicíny), na to nepotřebuješ ani žádanku - pro umělé oplodnění se nějaké důvody vždy najdou, ale pojišťovna hradí jen část, ve většině center zaplatíš cca 20-30.000 za pokus, klidně i víc, podle diagnozy.

iwuska19
13. dub 2013

@fiallinka My to tak měli ale asi každý doktor nebo každé centrum to má jinak..já to vzala tak jako dosti okrajově...pravda....a nás teda stálo jako jen IVF bez mražení a fragminu(injekce na ředění krve) jen 14799,-Kč.....

iwuska19
17. říj 2015

@fiallinka Jen chci napsat nakonec na druhý pokus tedy 1.IVF -1.KET se nám podařilo a před rokem 3.10 se nám narodila druhá dcera Elenka......