Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

beeba
25. bře 2010

Meleri, ahoj, to je fajn, že ty jsi na tom fajn 🙂

Takže teď si dáš pauzu...Čechy ... a kdy půjdeš na KET?

meleri
25. bře 2010

Beebo,

nevím asi v září. chci si fakt užít toho léta, taky trochu sportovat, at jsem víc v kondici...jsem ted celkem troska a být znova těhotná tak nevím asi porodím ufona... 😅

beeba
25. bře 2010

To s tím ufonem je dost dobrý. Já tu pauzu fakt chápu. Kdybych teď nespěchala kvůli věku, tak si dát taky větší pauzu. Poslední stimulku jsme měla v listopadu a až tento měsíc, resp. tento menzes mám normální a cítím se zase plná síly. Vlastně mi to trvá tak ty 3 až 4 měsíce, než se dám zase dohromady. To nechci aby vypadalo, že si nějak stěžuju, ale ty hormony jsou prostě cítit ☹

beeba
25. bře 2010

Jo a fakt je dobrý sporotovat a sportovat. Tělo a mysl se rychle vyčistí 🙂

meleri
25. bře 2010

Beebo,

právě..já se cítím hotová pořád ještě i po těhotenství, po kojení...a ted navíc toto. Já chtěla mít dvě děti do 30ti tož tak už to asi nestihnu... 😝
jasně já to chápu, určitě si nestěžuješ, je to pěkné svinstvo, zvlášt když je člověk na ně citlivý...mi dycky stačily fakt minimální dávky a měla jsem vajec jak nasr...

jo s tím sportem jen co bud e líp tak nafoukám kolo a vyrazím.zatím jenom turistika a ten bazén...pak už v těhu bude útrum.. 😖
tak ti řeknu že se na těh. vůbec netěším, nesnáším to ty stavy, fuj, kdyby to tak šlo bez! 😀

beeba
25. bře 2010

Hele Mel, tak budeš mít 2 děti v 31.letech. To je slušný, kdyby se zadařilo u mě, tak budu mít 3 děti a bude mi 40 a kousek. Kdysi, když mě bylo 30.let a rozhodla jsem se, že musít změnit totálně svůj život, tak jsem si dala závazek, že ty dědi budu mít do 35. Nezdařilo se 😉 Ale neberu to zase jako nějakou tragedii, protože zase mi tyx roky přinesly jiný radosti.

jani2
25. bře 2010

ahojte,
tak krv som už ráno odovzdala....ale to už by musel byť zázrak, keby mi volali, že som tehu 😒 ...inak som už doktorovi vravela, že si chcem dať pauzu do leta...tak to nechcel ešte počuť, vraj čo keď som už tehotná a také tie bla-bla...no skoro som mu aj začala veriť, najmä keď mi povedal, že sliznica je 17mm a že to stále vyzerá nádejne...ale viem, čo som videla na testíkoch, tak som sa už nedala namotať! 😉
cepecek - mne pri tehu s dvojičkami tiež absolútne nič nebolo...ešte som sa sťažovala doktorovi ako je mi dobre...a on nech som len rada, že iné ženy chodia vracajúci a omlievajúci....takže je to úplne v pohode, neboj sa! 🙂 🙂 🙂
fialinka - ty si mala len 8 -bunkové embryjka, však?!....tak to na zahniezďovanie majú ešte čas 🙂 😉 🙂
beeba - ono tie hormóny pri stimulkách sú fakt sila, ale čo narobíme, keď tie bábätka tak moc chceme!
meleri - tak taký plán (mať 2 deti do 30-tky) som mala aj ja...no a prvé som mala v 33 a to druhé ktohovie kedy...hranicu som si povedala do 40 a už ani o mesiac viac!....takže 10-ročný posun! 😒

beeba
25. bře 2010

Těhotenství jsem zvládala dobře, až na poslední cca tři týdny, než mi vyvolali porod. Akorát jsem si říkala, že kdyby se zadařilo, tak bych to nějak zařídila, aby rodila císařem. Osobně mám přirozených porodů po krk. A přirozený..., v těch 26,5letech i v 38letech mi porody vyvolávali, okamžitě jsem měla kontrakce po 2 minutách, trvalo to vždy 4 hodiny a bylo to šílený! Žádný pozvolný nástup, prodýchávání, ne, pouze 4 hodiny čtvrcení za živa 😠

beeba
25. bře 2010

Jani, pokud KETík nevyšel, tak hlavu vzhůru a v létě se to zadaří 🙂 A třeba ještě zavolají. 🙂 A tu hranici 40. let máme stejnou. Prostě jestli mi to teď nevyjde, případně s nějakým KETem, tak jdu v září na gyndu pro antikoncepci a sbohem a šáteček.

fiallinka
autor
25. bře 2010

Jani, to je nějaká velká sliznice, ne? Kdy mají volat - jsem celá napjatá 🙂..

A jinak ano, embryjka byly 8buněčné - ale ony jsou jen tři dny staré a na takhle dlouhou kultivaci je standard 6-8 buněk. U nás postupují běžně tak, že pokud máš hodně oplodněných vajíček a vyvíjí se dobře i druhý den, nechávají je kultivovat dýl - pokud máš ale míň, tak většinou je po třech dnech vkládají. Přece jen hrozí nebezpečí, že po pěti dnech by nemuselo být dobré žádné a naopak v děloze se chytnout může.

Holky, a u vás se vždycky v CARu chodí jen na krev a pak čekáte na výsledky nebo voláte? U nás se jde na krev, za hodinu jsou výsledky a jdu zrovna ke svému doktorovi.

fiallinka
autor
25. bře 2010

Beebo, uffff, ty popisy porodů nezní dobře... já mám podruhé zas dost velkou šanci na císaře, tak nakonec za něho budu vděčná 🙂, i když předtím jsem hodně chtěla rodit normálně...

Mel, to odložení KETu chápu, pokud se tak cítíš. Sice bych tě nejradši přemluvila, ať to ještě zkusíte před létem, ale to fakt záleží na tobě.

Já teda musím uznat, že se kupodivu i po té zimě cítím dobře. Jde poznat, že Juráš už teď dost ťapká sám a dá se s ním malinko domluvit, takže pro mne je to odlehčující - a s tím sluníčkem za okny už mám vyloženě dobrý pocit.

Když to nevyjde teď, tak asi ještě ten ket do prázdnin zkusíme a pak pauza do září.

A už mne ten klidový režim zmáhá 🙂

beeba
25. bře 2010

Falli, je z tebe cítit optimismus, to je dobře, a není důvod, proč by to nevyšlo právě teď. Takže mimouši na Vánoce??? To bude bratříček rád, za takový dáreček 😉

Holky, chci se zeptat, kdy jste pořídili pro dětičky odrážedla? Takový ty motorčičky, jak na nich dítě žene kupředu a matka jej zásadně nestíhá?

beeba
25. bře 2010

Krev mi u nás brali pouze 1, když byl pozitivní výsledek z moči. Ale výsledek mi nikdo nehlásil. Tehdy mě rovnou objednali za 14 dní na ultrazvuk , což byl cca 35 den. A to bylo vše, poté mi řekli, abych se objednala na svoji gynekologii.

fiallinka
autor
25. bře 2010

Tak u nás se k doktorovi chodí fakt při každé návštěvě 🙂 a při zjištěném těhu pak co týden.

Beebo, my jsme jedno odrážedlo dostali, už když se Juráš narodil - ale pořád je mu velké. Předevčírem mi kámoška půjčila takové to širší odrážedlo - autíčko, tak jsme to zkoušeli a moc ho to nezaujalo. Doma si na to sedá, ale jezdit moc nechce. Takže uvidíme, jestli ho to zaujme - když ne, tak tím líp 🙂, pak bude mít zrovna to větší, co máme doma.

cepecek
25. bře 2010

Jani.- tak to je dost vysoká sliznice tak třebe 🙂 no uvidíme co ti řeknou z krve....

Jinak já jsem si na výsledky krve čekala cca1hodinu a pak jsem šla za dr. no a za 14 dní na ko srdíčka🙂

Odrážedlo máme tak od roku, ale Marušku to začíná bavit až teď 30měsíců🙂

A porod - měla jsem domluvený přirozený (dr. přemlouval císaře), ale já si trvala na svém, ale po 8 hodinovém vyvolávaném porodu, kdy jsme měla jednu obrovskou kontrakci, která nekončila jsem za něj byla vděčná .... Teď doufám, že císař dopadne a nic zkoušet nebudu....

iwuska19
25. bře 2010

Jani to by bylo super kdyby to bylo........ 😉 Holky Vám se začíná dařit třeba se nakazíme všichni-samozřejmě v dobrém slova smyslu 😀.A když už jste u těch porodů, já hrozný mám to v živé paměti i po 11 letech .od 1 hodiny v noci kontrakce ,Natálka se narodila 12:50 pak hodinu šití ,ale šla bych do toho hned znovu.Měla jsem předsevzetí že druhé dítě do 30 a pořád to posunuju,ale teď už je to jistý už to neposunu jak budou výsledky začnu jednat ....................................... 😝

jani2
25. bře 2010

tak už mi volali a je to samozrejme negat 😔 ...no a ja koza sprostá som už poslednú hodinu začínala aj veriť!..no nepolepšiteľná som!!!! 😒 ...ale čo už, tak ako som písala, dávam si prestávku a v lete mi to už musí výjsť 😉

fiallinka
autor
25. bře 2010

Jani Jani, já jsem tomu taky teď úplně uvěřila, co mi to děláš! ☹. Tož ale ne, že se tady do léta neobjevíš, máš povinnou účast!

iwuska19
25. bře 2010

Jani je mi to líto.... 😔 v létě to výjde- musí........

cepecek
25. bře 2010

Jani ☹ 😢 to je mi líto já si myslela .... Ale v létě to výjde určitě musí ....... A taky doufám, že jsem budeš dál chodit - budu tě potřebovat

beeba
25. bře 2010

Jani, i když to dneska definitivně zabolelo jako sviňa, zase bude líp. Víš, prostě se opět musíš psychicky připravit na to, že tě čekají od léta dvojčátka, že prostě jedno miminko by se u tebe nudilo. Léto to jistí 🙂 A určitě zůstaň s náma. 🙂

Všechny dobře víme, že to naše snažení je taková sázka do loterie, ale jak je vidět, tak lze vyhrát 1.cenu. Třeba cepeckovi! Mamka cepecková.... žádný jedno mimčo, ale rovnou dvě!!!!!! prostě, jak je to odstartovaný, tak to bude dál.... Teď zabřeznou fiallinkovi, taky mají náběh na dvě.... a potom beebaovi, evaaveovi, v létě Jani, na počátku podzimu do toho praští meleri a chiwule. Iwuška to stihne třeba ještě přirozeně letos na jaře. Ale když tak přemýšlím nad naší zamýšlenou a jistě se podařící reprodukcí, budou muset pravděpodobně v ČR i v SR značně zvednout kapacitu školek 🙂

beeba
25. bře 2010

A to samozřejmě letní paprky přinesou slibnou úrodu u ejvisky, sslunicka, mimunesky a dalších spolubojovnic. Porodnice to nebudou stíhat a my potom taky ne. Konečně se vymaníme z přihrádky nedobrovolná neplodnost, či jak se ta blbost jmenuje a fialli založí nové mezinárodní téma Jak pečovat o 3,4,5,6 dětí a přitom se nezbláznit

meleri
25. bře 2010

čaute,

Jani, z toho si nic nedělej..tak budem dvě... 🙂 aspon si užijem koupáku pořádně a tak... 😅
akorát teda já bych na to šla až v září, ale zas mám strach že tady v těch vedrech pak porodím dítě v červnu nebo v červenci, to bude asi záhul...proto jsme zas chtěli zimní dítě, že to tak fajn vychází, v zimě se přecejn dá jít ven..v létě je to sauna tady...ale co risknu to...🙂)

chiwule
25. bře 2010

beeba 😀 krásně jsi to napsala a naplánovala, jen co je pravda 😅
já do toho půjdu až na podzim protože chceme mít májová koťátka 😎 😉

fiallinka
autor
25. bře 2010

beebo, tys mne rozesmála, to je správný přístup! Že ty sis dala štamprlu?

Holky, já jsem nikdy nechtěla říjnové mimčo, ani jinak podzimní a zimní 🙂, no a vidíte - jedno mám a když bude další, bude to vánočňátko 🙂.

jani2
25. bře 2010

nie, nebojte sa, tou prestávkou som nemyslela prestávku od koníka ale od snažilkovania...totižto pri antikoncepcii asi ťažko otehotniem 😒 ...ja tu budem chodiť stále a budem aspoň vás povzbudzovať!!!! 🙂 🙂 🙂
beeba - napísala si to krásne, ja dúfam, že do konca roka budeme už všetky tehulky a niektoré už dokonca maminky, však cepecek, fialinka! 😉 ..
meleri - ako píšeš, užijem si teraz jar s Jankou....dnes mi na poradni doktorka vravela, že ma trošku guľatejší chrbátik...že by som mala s ňou trochu cvičiť...kúpiť jej trojkolku, hojdačku, chodiť s ňou na preliežačky....tak som si povedala, že budeme chodiť spolu plávať, a až bude trošku teplejšie chceme ju s manželom zobrať do zoo a vlastne mám už niekoľko nápadov, kam by sa dalo ísť na výlet...proste si budem s ňou uživať túto jar, lebo nech už to s bábätkom dopadne tak alebo tak, na budúcu jar už veru čas len na ňu nebudem mať!

cepecek
26. bře 2010

Dobré ráno,
tak u nás je dneska zataženo ☹, musím jet s malou na velký nákup a odpoledne mi přijede kamaradka tak se moc těším.

Jani to jsem si odechla, že jsem budeš chodit...

Bee- krásně si to napsala i slzička mi ukápla a manžel se divil co mi je 🙂

ejviska
26. bře 2010

Beebo, odrazedlo jsme poridili cca v roce a pul. Bylo to priserne. To dite dokaze opravdu strasne rychle ujet. JA jsem cele leto pred jejimi druhymi narozeninami stravila behanim za ni. A parkrat mi dost nebezpecne ujela, protoze jak videla, ze se rozbiham ( byla ode mne treba jen 10 m) tak se rychle rozjela a to proste nedozenes. Tehdy za ni behala cela ulicka, kdo byl nejrychlesi, ten vyrazil 😀

JAni, to je mi lito, ale aspon si uzijes v klidu jaro a hlavne leto!!

Beebo, kez by se zadarilo!! Ted jsem zkousela ty ovulacni testy, takze ve stredu rano jsme se snazili, pak vysel dopoledne posit. ovul. test, vecer me desne bolelo bricho. Druhe den rano taky snazeni. 🙂 Ovsem bricho me bolelo i vcera vecer, tak nevim. A dneska rano me porad picha v podbrisku. Treba to vyjde! Navic zitra odjizdime na dovolenou na mesic!!!!
Tak doufam ty bolesti nejsou slepak!!! 😀

Jeste k tomu poctu, tady maji bezne rodiny 3-4 deti. Tolik sedmimistnych aut, jak jezdi tady, jsem v zivote nevidela 🙂 Mne se ty velke rodiny moc libi. Fialli, ja mam taky rijnove a byla to parada. Byl krasny podzim, vhovovalo mne to.

fiallinka
autor
26. bře 2010

Ejvis, nekupovala jsi malé na to odrážedlo helmičku? Tady to dost děcek má, tak o tom uvažuju 🙂. Jinak mně se moc nelíbilo, že to malé mímo musím hodně balit na venek a často, když bylo pod nulou, s ním ani nešlo jít ven, navíc jsem se pořád stresovala, že v zimě je největší riziko SIDS...no blbka. Rozhodně mi ta zima na náladě nepřidala...

Holky, jinak jen pro vaše rozptýlení a pobavení jsem dnes zkusila udělat těhutest - jen proto, abych viděla, jak vypadá čárka od pregnylu a kdy asi můžu čekat, že zmizí. Nakonec vylezla, ale byla opravdu slabá, takže myslím, že za pár dní bude po ní 🙂. To byl pokus, co? A 15,- Kč v háji 🙂

A ještě si musím postěžovat, že když jsem byla na odběru vajíček, anestezioložka mi napíchávala žílu napotřetí, a ještě byla dost protivná, že jsem jí měla říct, že to z levé ruky nejde (nevím, proč bych jí to říkala, když doteď s tím nikdo neměl problém). A jak mi rýpala napodruhé v těch malých žilkách na zápěstí (to teda fakt bolelo), tak teď asi od středy mně tam ta ruka docela dost bolí, kousek vedle vpichu. Ale není oteklá, červená, nic - předpokládám, že tam mohla podráždit nějaké nervy nebo nevím...

fiallinka
autor
26. bře 2010

Jo, Ejvis, to vypadá na ovulaci jak vyšitou, takže očekávám hezky za 14 dní dvě čáry, jo?