Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

iwuska19
6. dub 2010

Krup to je dobrý aspoň na to budeme dvě na úspěch i neúspěch....ve dvou se lépe táhne..... 😉

chiwule
6. dub 2010

mě ten celý kolotoč taky čeká až v září nejdříve, tak na mě nezapomeňte 😉

krupice
6. dub 2010

chiw, neboj nezaomínáme 🙂. Je mi stejně jasně, že se budeme i nadále podporovat všechny...Někomu budeme držet palce na OPU a ET, někomu na KET, někomu na velké ultrazvuky a dalším k porodu 🙂.
Jsem vážně moc ráda, že jsem Vás našla a mohla se k vám přidat. Hned je mi líp, když vím, že na to nejsem sama...
Teda jasně, že na to nejsem sama- mám manžela, ale tady to probereme včetně všech pocitů a příznaků, které on zná jen z vyprávění 😀

krupice
6. dub 2010

teda já píšu, jak tatar....snad to pochopíte 🙂

beeba
6. dub 2010

Holky, já jsem taky moc ráda, že jsem Vás všechny našla 🙂 🙂 🙂

Jinak se asi zblázním, protože Terka od včerejška blije a blije, teplotu má jak hrom. Jen co jsme zvládly pekelnou rýmu, tak pravděpodobně, jak říká Fialli, byla oslabená a bum, znovu marodíme. Raději jsem k ní zašla k doktorkou, ale věděla jsem, že mi stejně nic neřekne... Naše tam nebyla, byla tam jakási docentka a když bych neřekla, ať Terku poslechne a podívá se jí na bříško (člověk nikdy neví), tak by se ani nenamáhala, protože hnedle pravila, že jsem již 7 matka, která dnes přišla a že je to epidemie.... Měla jsem jí chuť mírně nakopnout, protože kdyby Terka nebyla minulý týden fakt hodně nemocná, tak tam ani nejdu, ale takový nezájem mne ohromil. To jsem dlouho nezažila. Jenomže, jak jsem na rodičovské, tak jsem nějaká zakrnělá, nebo nevyspalá (blinkot 8x za noc) a tak jsem koukala a nic jsem jí neřekla, i když by zasloužila!!! Docentka 🙂

Ježíš a teď jak tu kvokám, tak jsem synkovi, který se vrátil z tréninku šermu, rozvařila párky . Tak špačkuje, že to nebude a jestli prý jsem dnes nevařila. Tak jsem mu nabídla uvařenou rýži, kterou jsem uvařila, že kdyby se Terce udělalo líp udělalo bych jí jednoduchou rýžovou kaši... S tím jsem neuspěla.... Dnes ani nejdu cvičit. Hlídkuju u Terky, ve 22 budeme snižovat teplotu. Však to znáte 😝

A jak jsem četla, co jste napsaly, tak trošku z Iwušky, jakoby čišel pesimizmus.... ale fuj, hlavu vzhůru, na podzim se u všech zadaří a na jeře bude baby boom 🙂

beeba
6. dub 2010

Fiallinko, zítra držím palcečky na kotrolu a odebrání krve 🙂

Cepecku, jsem ráda, že je Marušce lépe, že antibiotika zabraly. A jak se daří Tobě?

fiallinka
autor
6. dub 2010

Beebo, s tou doktorkou je to na zabitíů... doufám, že malé už bude líp a tím i tobě, já ty nemoci tak nesnáším...

Holky, já jsem tu jen na skok, jdeme čumět na Bonda 🙂...zítra držte palce, kolem oběda budu hlásit výsledek...

beeba
6. dub 2010

Fiallinko, přeji mnoho štěstí 🙂

iwuska19
6. dub 2010

chiw samozřejmě že Tě berem s Krup do party.Bee tak to Tě obdivuju já bych tu Docentku jednu nakopla přímo do pr...e špičatou botou krávu jednu.A pesimizmus ani ne jen se asi snažím marně připravovat na to že to vyjít nemusí 🙄 Já jdu s Natálkou čučet na ordinaci Dobrou noc a hlavně snad bez blijanců 😎

krupice
6. dub 2010

Fial, moooc držíme s Peťulkou všechny palce, co máme!!!

Cepecku a Bee, ať jsou vaše berušky rychle zase v pořádku!

Já taky koukám na ordinaci a pak tu musím poklidit, tak pa zítra 🙂.

chiwule
6. dub 2010

díky holky 😉 jen nakukuju, jdu koukat na Ano, šéfe! 😉

beeba
7. dub 2010

Dobré ráno, koukám, že jsem zde dnes první 🙂
Musím se prostě podělit o ranní zážitek. Pravděpodobně jsem již zcela přetažená, i když dnešní noc byla o poznání klidnější, už Té neblinkala, pouze jí navalovalo....

Teď znova usnula, prostě skvělé nemocné batole. Zapomněla jsem Vám totiž napsat, že Té se konečně trochu rozchodila 🙂 Tak proto to BATOLE 🙂

Při ranní hygieně v koupelně jsem si pečlivě dala na vatový tampon pleťovou vodu, spoléhala jsem na to, že zázračným životabudičem zmizí šedivost a nastoupí výrobcem inzerovaná svěžest, a jak to tak patlám na ksichtík, a že jsem vodičkou nešetřila, říkám si, že to nějak podivně pálí a smrdí. Ale pravděpodobně jsem byla v jakémsi tranzu, tak jsem furt tamponem kroužila a kroužila a snažila se tu vodičku takřka vrýt dovnitř, když už to nešlo dál.... Pálilo to jako čert a děsně smrdělo.
Poté jsem prohlédla. Jsem blbec, místo plě´tovky, jsem se patlala odlakovačem na nehty. Oba výrobky mají modrou lahvičku a nějak jsem se překoukla 😉

Doufám, že jste od přírody svěží a vyspalé a že Vás čeká krásný den. U mně za oknem svítí sluníčko o sto šest 🙂

krupice
7. dub 2010

Dobré ránko,
Bee, promiň, ale musím se smát 😀.
Moje mamka má podobný zážitek, jednou těsně po vánocích, kdy dostala spoustu různé kosmetiky si obličej namazala krémem na nohy proti pocení a pak se moooc divila, že jí tak nějak pne obličej 🙂.
Jinak mi dneska máme odpoledne roční kontrolu na ortopedii a pak ještě skočím s Péťou na kožní. Od března se mu dělá nějaká vyrážka kolem pusinky, už jsme na to měli dvě mastičky a pořád to není úplně OK, tak snad nám dá konečně něco co pomůže. A na večer šupky dupky na další rehabilitaci s kolenem (v mém případě skoro 100%platí - sportem k trvalé invaliditě - byli jsme letos několikrát na lyžích a já si to teď musím "doužít" na rehabilitaci...
Take si všechny užijte krásný sluníčkový den a hezky pište, ať mám večer co číst 🙂

chiwule
7. dub 2010

beeba teda odlakovač jo? 😨 a nevypálilo ti to kůži?! 😕 zní to děsivě!
nám se včera moc nevyvedl pokus dát malou i večer do pokojíčku do postele, byl z toho až nešťastný pláč na 3/4hodiny, no nakonec jsme vyměkli a šla zas k nám.
Jinak si dopoledne hrajeme v pokojíčku - malování, lego, zvířátka a tak, z, za chvíli Anet půjde spát, už má čínský oči, pokusíme se vydržet alespoň do11. Pak budu vařit oběd a ještě musím stihnout úkoly do práce. Snad bude spát alespoň 2hodiny, ideálně 3 🙂 Odpol půjdeme po jídle ven a navečer jsem objednaná na gyndu kvůli tomu doporučení na "Mojžíšku", tak mi držtě palce, ať mi to mudra napíše. A pak budeme akorát pospíchat domů abysme stihly večeři, mám to hodinu cesty a ještě to čekání na místě... no a večer zas zasednu k pc a budu pracovat. Takže dost jasný dnešní program 😒 😉

beeba
7. dub 2010

Holky, zatím mi kůže na obličeji drží, ale jsem nějaká podivně svěží 🙂

Co Fialli?

fiallinka
autor
7. dub 2010

Fialinka hlásí hcg 903. Nevím, jestli z toho nemám brečet. 😉

chiwule
7. dub 2010

fial, já se v HCG vůůůbec nevyznám 😨 to jsou dobré nebo špatné zprávy? 😕

fiallinka
autor
7. dub 2010

chiw. až moc dobré. Skoro by se dalo říct, že pravděpodobnost dvojčat je velká.

cepecek
7. dub 2010

Jee fial bude mít dvojky 🙂)) tak tu nebudu sama 🙂 Fial gratulka

beeba
7. dub 2010

Super, to je paráda, že se u Fiallinky zadařilo. Fiallinko, neboj, to bude dobré 🙂

fiallinka
autor
7. dub 2010

Tož holky, snad to bude dobré, ať bude jedno nebo dvě. Ale prošla jsem tabulky a ta hodnota je opravdu dvojčatová - ale jedno to může vzdát, takže na jakékoliv závěry je brzo.

Každopádně jsem z toho byla tak vedle, že se mi podařilo na 50 metrech (od východu z CARu do auta) ztratit telefon a už je po něm...už je vypnutý....no, naštěstí byl vyhraný v té vánoční soutěži vlastně zadarmo, jen škoda simky. Ale nad tím se trápit nebudu, jsou důležitější věci 🙂

beeba
7. dub 2010

Fillinko, fakt se to ztratil mobil? A nevolala jsi do Caru, jestli ho tam někdo nedal?

fiallinka
autor
7. dub 2010

Beebo, to víš že jsem tam volala - tam ho nenašli, říkali, že se půjdou i podívat ven a kdyžtak zavolají - no, nevolali a navíc mobil už je nedostupný.

A právě jsem prošla všechno možné a jsem si skoro jistá, že podle hcg tam jsou v tuhle chvíli oba embrouši - jeslti to tak bude dál, to fakt nevím, ale teď asi jo. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7580002 jestli umíte trošku anglicky, tak poslední věta článku to dost jasně shrnuje 🙂

beeba
7. dub 2010

Fiall, to je s mobilem pech, ale co to je proti dnešní radosti 🙂 Už abyste začali vybírat jména 😉 , to budeš mít dětí jako smětí 🙂

beeba
7. dub 2010

Jo a Fiallinko, prosím napiš a shrň vše, co jsi dělala před pro zdárné IVF,ať se inspirujeme 😉

fiallinka
autor
7. dub 2010

Beebo, tož kdybych měla tři zdravé děti, budu nejšťastnější člověk na světě, ale do prosince fakt ještě daleko. Dyť víš....

No ale jinak s receptem na úspěch teda nevím nevím... od ET jsem měla pět dní dost velký klidový režim - Juráša měla často babi, ale pak už ne a rozhodně jsem se nějakému tomu zvedání nevyhnula. Taky jsem dala embroušům asi 2x sklenku alkoholu pro lepší náladu 🙂... jo, a pila jsem od začátku svůj starý těhotenský čaj, už skoro prošlý 🙂. No - takže vlastně nic zajímavého...jinak klasika - puregon, pak utrogestan a prednison a taky fraxiparin (u nás se všem dává prednison a anopyrin -- preventivně, já jsem měla místo anopyrinu ten fraxiparin na ředění krve). A nic jiného mne nenapadá...

fiallinka
autor
7. dub 2010

Jo, Beebo, ten tvůj odlakovač, to je jak já dnes - jednak ten telefon, a pak jsem zkoumala nový automat na mléko, co nám tu postavili, dokázala jsem do něj hodit prachy, postavit láhev...a pak jsem místo 1l zmáčkla 1/2l, nechápu proč...tak mi nateklo půl litru za cenu jednoho 🙂 a už mi to prachy nevrátilo... pokračovala jsem doma šleháním šlehačky, která se nenašlehala, a když jsem tu nepodařenou lila manželovi do kafe, tak jsem polila zem....

beeba
7. dub 2010

Fiallinko, tak já zítra skáknu koupit ten těhotenský čaj do místní bylinkárny, budu poctivě pít kontryhelový čaj na zkvalitnění sliznice a budu doufat, že to bude o.k.. Jinak, když se někdy "daří" tak se daří. Ale to dnes neva, protože bych bouchla u vás šampus a ještě mrňousky kapinečku zapila (jedna sklenka max.).

Ještě mě tak napadlo, že vytáhnu manželovu slivovici a budu ji používat jako desinfekci 🙂

beeba
7. dub 2010

Ještě se chci zeptat, ten anopyrin se dává u Vás každé ženě po ET či KETu, nebo jenom v určitých případech?

fiallinka
autor
7. dub 2010

Beebo, jo - vidíš, že by to bylo ono - prvních pět injekcí byla ta desinfekce slivovicí... Jinak anopyrin se u nás dává fakt každému, 100 mg myslím, jedna tabletka... ono to líp prokrvuje sliznici a trošku to zvyšuje šance - minimálně to ale nic nepokazí. Ale jestli ti ho nedají, tak tipuju, že je jen na recept, ale možná ne...