Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

beeba
22. dub 2010

Vůbec, holky těhule jedny, napište víc, jak se máte, zda-li vás trápí nějaké obtíže a tak. Možná, že vám do psaní moc není, ale zkuste to. Moc nás inspirujete 🙂 🙂 🙂

fiallinka
autor
22. dub 2010

Já bych Beebo zas potřebovala, aby psala čepeček, ať se s ní můžu srovnávat... mně je stabilně divně od žaludku, ale teď je to trošku lepší jak třeba o víkendu, naštěstí nebliju...je to podobné jak minule - a jinak celkem nic k tomu, jen trošku únava... do Zlína jsem jela dnes naposledy - je mi to i líto, znamená to pro mne skoro půl dne volného bez Juriho 🙂, projet se autem, mrknout do obchodů...

A jinak teda nevím, kdy mám jít ke svému doktorovi - teď říkali do týdne, to mi připadá brzo, šla bych tak za dva týdny, co vy na to? Úplně se mu bojím říct, že jsou to zas dvojčata... 🙂...

Jenže stejně - trošku budu klidná, až budu mít za sebou ten screening v cca 12. týdnu, no znáte to...

A nevím, kdy si hodit těhotenství do profilu, nechcu to zakřiknout 🙂

beeba
22. dub 2010

Fiallinko, ber to sportovně, těhulka jsi, dvojnásobná a změnu profilu určitě proveď. K doktorovi se objednej v 8. týdnu těhu (to už jsi?, ani nevíme, když nemáš profil vyplněný 😉 a dny a týdny tak letí 🙂 a možná radši dřív, ať mají v patrnosti, že jsi těhulka. Prostě ať se nic nezanedbá. Neotálej! Hlavně, každé nás se v těhu může stát cokoliv, zdravé, nemocné, to je fuk, prostě příroda je nevyzpytatelná, ale vzdávat stahovat kalhoty, když brod je příliš daleko, se k mamce bojovnici nehodí. Zahoď černý myšlenky a hurá do ranních nevolností!

krupice
22. dub 2010

Ahoj holky, nějak opět nestíhám...
Fial, moooc gratuluju k srdíčkům!!! Je super, že se drží oba embroušci 🙂. Taky si myslím, že si je klidně můžeš napsat do profilu...
Bee, v kolik máš zítra kontrolu, budu netrpělivě čekat, jak rostou folíci 🙂

beeba
22. dub 2010

Čus krup, zítra v 10,30 hod. mám kontrolu a taky jsem zvědavá, jak to tam u folíků vypadá. Jak dorazím domů a dám spát Terku tak napíši co a jak. Docela mám nafouklé břicho a jsem unavená.

fiallinka
autor
22. dub 2010

No já jsem teprve 6+2, koník to počítá jako 7. týden, ale normálně doktoři mluví o šestém 🙂, takže bych to viděla na kontrolu za dva týdny (když půjdu už příští týden, tak pak další bude až kolem 12. týdne a to nevydržím 🙂)

fiallinka
autor
22. dub 2010

Beebo, nafouklé břicho je ok a únava taky, tak si hezky odpočiň 🙂, zítra jsem zvědavá, kolik ti tam toho roste 🙂

beeba
22. dub 2010

Fialli, stejně to neurychlíš.... ale objednej se co nejdřív 🙂

jani2
22. dub 2010

fialinka - gratulujem k srdiečkám, neboj i v tom 12.tt bude UTZ v poriadku. Fraxík si picháš, tak už sa nie je čoho obávať, raz si už dvojky donosila skoro do 9. mesiaca, takže teraz to už do toho 36.tt bude bez problémov!...a ako vravím, to dievčatko tam bude! 😉
beeba - som moc zvedavá koľko folíkov rastie...ale mrazáčky už asi ani nebude treba, jedine že by si chcela štvrté bábätko..🙂
cepecek - a ako sa máš ty? kedy ideš najbližšie zas na UTZ?
..nuž a ja nič nového, inak myslím, že Chiwule písala, že má nepriechodný vajíčkovod, tak ja som na tom rovnako, jeden je tiež totálne nepriechodný 😒 a ten druhý pokrútený ako paragraf!...takže u mňa prirodzené otehu teda neprichádza do úvahy. Aj keď práve tu na MK som čítala príbeh jednej dievčiny, vraj mala oba vajíčkovody nepriechodné a po rokoch otehotnela prirodzene....a to už teda zázrak je, teda vôbec si neviem predstaviť kadiaľ to embryjko doputovalo do maternice 😨 ..nuž ale aj takéto divy sa pravdepodobne stávajú!..ale asi poriadne zriedkavo 😒

chiwule
22. dub 2010

fial, to jsou krásné údaje, mám z vás radost 😉 chápu, že se bojíš a máš starosti, to je jasný, dokud nebudou mrňousové na světě 😉 ale fraxiparin pícháš, hlídají si tě a hlídat budou, uděláte všichni určitě maximum aby vše bylo ok 😉 😵
beeba, hodně odpočívej, stimulka je náročná 😉 jsme zvědavá, kolik bude nakonec vajíček, držím palečky aby co nejvíc 😉
ahojda krup!
zdravím jani 🙂 nevím, kdo to psal o neprůchodných vejcovodech, ale pokud to ještě platí, tak před IVF jsem je měla naprosto v pořádku 😉 Mám ovulku, pravidelnou MS, pěknou sliznici, kvalitní vajucha, manža sám o sobě je taky v normě se spermio... zkoušeli jsme i 2x IUI. Celkově u nás v podstatě nikdy neřekli, v čem je náš problém, proč se nám nedaří přirozeně otěhotnět. Ano, máme řadu drobných problémků, ale ty by podle mudrů neměli být důvodem. No možná, když se to všechno nastřádá dohromady tak to pak bez pomoci nejde... Proto je i čistě teoreticky možné, že se po těhu u mě něco "přepnulo" a že by to mohlo vyjít i bez mudrů. Když už se mi mohl změnit cyklus z mých pravidelných 33dní před těhu na naprosto pravidelných 28 po těhu, tak proč ne přirozené těhu? 😅

cepecek
23. dub 2010

Ahoj holky,
já tu jsem stále s váma, ale jen už tak často nepíšu.

Beebo - dneska držím palečky na kontrolu ať máš snůšku pořádně velkou alespoň 30🙂.

Fial.- já už moc neblindím, jen občas večer, ale jsem unavená takže když se rozjíždí tuto diskuse, tak já už jsem v posteli a spím. Ale už se držím a nechodím spát s Majou po O.

Jani.- na UTZ jdu v úterý na ten genetický.Docela se těším, ale mám i strach aby děti byli ok. teď jsem četla , že holky co mají taky termín v listopadu, tak 3 o mimi přišli třeba v 10tt tak se fakt bojím.

Zítra budeme mít krušno, jdeme na vílet na skálu , pak cukrárna a večer otvírání letiště a zahájení sezóny, tak to se ozvu až v neděli🙂

krupice
23. dub 2010

Ahoj holky,
Bee, nedočkavě čekám na zprávy 🙂.

Já byla dneska v Pronatalu a máme definitivně rozhodnuto, že v srpnu nebo v září (záleží na mestruaci - musím se s termíny kontrol vejít mezi dvě dovolené...) začínáme stimulaci na 3.IVF. Zase začnu 2.den cyklu stříkat Synarel a mezi 17-20.dnem půjdu na kontrolu suprese+rozpis léků (Puregon). Mám z dnešní návštěvy super pocit, možná to je i tím, že jsem byla u doktorky, ke které chodím i do klasické gynekologické ordinace a hlavně už "od ní" máme Péťu. Vždycky mi ten její osobní přístup udělá moc dobře na duši a dodá odvahu🙂.

Iwusko, Chiv, tak doufám, že to rozjedeme společně k těm // na testech 😉

Cepecku, tak si hezky užijte výlet i další program. Hmmm, do cukrárny bych taky zašla 🙂 Ještě, že tu žádnou nemáme, musím se držet zkrátka...

beeba
23. dub 2010

Ahoj, venku je krásně a já již teď mám Slunce v duši, ale ráno jsem myslela, že budu vraždit!

Náš tatíček, který se mimochodem včerejší oslavy u příbuzných nemohl zůčastnit kvůli naléhavým pracovním povinnostem, neopomenu napsat, že nevím, kdy dorazil a odkud, páč já už jsem spala, mi ráno sdělil, že dneska se mnou do Caru nemůže! A hádejte proč, no kvůli dalším, ještě naléhavějším povinnostem! Protože jsem již žena staršího data, pomyslela jsem si něco o pitomcích a proradném mužském plemeni a vyrazila sem sama. Vyzbrojena zcela novými kostkami a s naivní představou, že Terku někde odložím do kouta, aby se na mne mohl v klidu pan doktor kouknout. Zkrátím to, první problém nastal s tím, že muž měl dnes se mnou do 11.45h max. dorazit na odběr krve, protože u nás na základě nějakého stupidního zákona EU, který ČR musela zahrnout do legislativy, nesmí dojít k odběru a manipulaci s biologickým materiálem, bez toho, aniž by byl proveden test na žloutenku a další "pohlavní" choroby. Krev musí být odebrána za včasu, ale zase nesmí být výsledek starší snad týdne. Jelikož původní (sobotní) doktor naplánoval OPU na úterý, tak mi hnedle sestra v recepci řekla, že to mám asi smůlu, protože krev odebraná v pondělí nebude do úterý zpracovaná a oni potřebují mít výsledky v předvečer OPU.

Jakmile Terka spatřila mého doktora, tak začala řvát a řvala a řvala, kostky nekostky.

Folikuly se množí, ale pomalu, zatím to vypadá na levé straně (ta minule v listopadu stávakovala) na 8 ks a na pravé na 7ks. To je tak normální. Čepečkovi se nemohu rovnat, ale blíží se to výsledkům u 2.IVF. Nepanikařím, protože ještě je rozhodující kvalita. Největší má, teď nevím jestli 14 nebo 17mm, no nějak tak, taky něco povídal o sliznici....,moc jsem totiž neslyšela doktrora co mi říká, kvůli řevu dcery, která se držela kozy a koukala dovnitř maminky, protože nové kostky dané v koutě jí vůbec nezajímaly. Zato můj vnitřek ano a to až tak, že jak jí doktor vysvětloval co dělá, tak přestala řvát a koukala a koukala. Po výkladu se uklidnila.
Takže stimuluji dál, 225IU puregonu + centrotide0,25mg ode dneška, KO v pondělí, pravděpodobně odběr ST, ČT???. To jsem zvědavá, kdy by byl ET, protože tam je svátek 1.5.

beeba
23. dub 2010

A dokončím to, tatíček odběr krve naštěstí stihne v pondělí, aby vše bylo o.k. do středy.

Ještě jsem nepopsala cestování MHD s kočárek hodinu a půl z místa bydliště do CAru a zpět, přestupuji celkem 6x a pouze 1 mi pomohl černý muž. Mimi Té již cestou tam vypila celý čaj, takže zbytek cestování měla žízeň a ukrutně se krom řevu v ordinaci nudila, obtěžovala lidi v metru, s někým laškovala, na někoho se mračila, pohazovala věci a zdemolovala mi hodobóžový sluneční brýle. Unavená byla děsně, ráno vstávala mrška v 5.00. Teď spí a já jdu pít kávu, kterou mi uvařil laskavý pubertální 13.letý syn, který mi ještě stačil sdělit, že se mu vůbec ale vůbec nevěnuji, že si furt píšu s někým na PC 😉

Mám já to život 😎

beeba
23. dub 2010

Jo, a ještě jsem si stihla ve slevě koupit tričko, akorát si k němu urobím korále a budu kóča matka čekatelka na // 😀

medynka
23. dub 2010

Ahojky jsem tu nová, tak doufám, že zapadnu 😀 ! Jsem na mateřské s 5 měs. holčičkou po IVF a teď začínáme uvažovat o druhém (jak už to bývá, není času na zbyt), tak jsem chtěla poprosit o radu, jestli máte někdo zkušenost, jestli musím přestat kojit a jak brzy před plánovaným IVF?! Děkuji moc za odpovědi

beeba
23. dub 2010

Ahoj medynko, tak koukám, že jsem tu teď jenom já, tak vítej a určitě zapadneš 🙂 Nejsem lékař, ale kojení a IVF, respektive stimulace s hormony se neslučuje. Při kojení máš v sobě hodně zvýšený hormon prolaktin, kterým se vlastně tělo brání znovuotehotnění. V každém případě trvej před stimulací, aby ti lékař nechal udělat hormonální profil, kde budou i výsledky na hladinu prolaktinu. Já jsem kvůli 3.IVF kojila dcerku pouze 8,5 měsíce, protože mi narovinu doktor řekl, že pokud budu kojit tam mi stimulaci dělat rozhodně nebude, že je to kvůli výše popsanému zcela zbytečné 😒 Musela jsem potom ještě počkat, ale cca po 1č dnech, když jsem už vůbec nekojila, se hladina dostala do normálu 🙂

lenkace
23. dub 2010

chiwulle a ostatné baby, ktorým sa to po mne zle čítalo, tak sa moc omlúvam, to som si vôbec neuvedomila, ale bude to asi aj trošku tou rozdielnou rečou, ale už si budem dávať nato pozor, dodám k tomu ako sme dopadli v tej Blave, manžel mal strašne zlý spg, počet spermií bol len 4 miliony a z toho iba 2 miliony pohyblivých, aj to bez progresívneho pohybu alebo majú pohyb do strán, takže hrúza, dúfať, že sa nám to podarí normálnou cestou je úplne zbytočné.Už to bolo lepšiie napísané? 😝

jani2
23. dub 2010

beeba - no mala si to v tom CAR veselé....ja si neviem predstaviť, že by som mala ísť s Jankou niekam na kontrolu, ale asi na to tiež dôjde, lebo potrebujem skočiť na gyndu, manžel musí byť v práci....tak to budem musieť nejak zvládnuť aj s krpaňou 🙂 🙂 🙂 ...a tá ochota pomôcť mamičke s kočárkom to je fakt des!
medynko - tiež si myslím, že budeš musieť prestať kojiť, ale keďže máš ešte malého drobca, ešte ju niekoľko mesiacov pokoj, prospeje jej to ...nie je totiž nič lepšie ako materské mliečko. 😉
cepecek - neboj, UTZ dopadne dobre....však u takých kvalitných embryjok aké si mala, to ani nemôže byť inak....a ani potratu by som sa už nebála, to hlavne pri KET hrozí do 12.tt a ty už si za vodou! 😉
...ja som dneska skočila s malou k doktorovi, stále pokašliava, tak mi to už nedalo.....vraj priedušky i pľúca sú v poriadku, môže to byť alergickyckého pôvodu, doktor vravel, že zatiaľ to riešiť nebudeme, vraj teraz kadečo poletúva vo vzduchu....ale ak by to trvalo ďalšie 2 týždne, tak nás asi pošle na alergologiu 😒

beeba
23. dub 2010

Medynko, Janka to skutečně dobře napsala, že máš doma malého drobca, cha ta slovenština je krásná 🙂 , takže bych nespěchala a počkala několik měsíců, až bude malá větší a třeba už bude sama chodit. Ty jí v klidu dokojíš jak budeš chtít dlouho, sama se perfektně zotavíš po těhotenství, porodu a nabereš sílu na stimulaci. Chci se zeptat, malá se povedla po ET, či KETu a nemáte nějaké mrazáčky?

lenkoce, teď se čteš výborně, i když já osobě jsem s tím problém neměla, protože můj syn píše obdobně, tak jsem zvyklá na luštění 😉 JInak jste se dohodli v CARu na nějakém kontrétním postupu?

krupice
23. dub 2010

tak jsem si opět smazala dlouhý přízpěvek těsně před odesláním... 😠
Bee, super, že folíky rostou na obou stranách 🙂. Obdivuji, jak jsi tu kontrolu a cestu zvládla i s mimi Té. Asi z ní bude gynekoložka, že? 🙂
Medynka, určitě trvej na rozboru krve, jak píše Beeba. Myslím, že je hodně individuální rychlost rovnání hormonů do normálu.
Lenkace - jaké řešení tedy lékaři nabídli? Bude stačit klasické ICSI?
Jani, chuděra malá, snad jí ten kašel přejde...
Mimochodem, co dáváte prckům na kašel?

chiwule
23. dub 2010

ahoj holky, my jsme nějaké spící pany v posledních dnech, nevím, čím to. Anet usnula po velkém přemlouvání "až" v 11hod a to už byla totálně vyš´tavená 😕 a jak jsem jí uspávala, lehla jsem s ní a hádejte jak to dopadlo? 😎 no jako včera, usnula jsem s ní 😕
beebo, jsem se musela chvílemi smát jak jsi popisovala návštěvu ordinace, hoodně podobné to bylo před 14ti dni s malou na gyn a taky na rehábce, kdy mi mužík taky na posl. chvíli odřekl hlídání 😠 Když byla menší, bylo to jednodušší, teď už to tak lehce nejde ☹ Já vím, tobě moc do smíchu v tu chvíli nebylo 😉
zdravím medynku, holky už to řekly i za mě, vítej a kojení = prolaktin a to se stimulací fakt nejde dohromady 😉
jani, to je mi líto, že má malá kašel 😒 zkusila jsi mucosolvan? Anet má často "nastydlé" jakoby hlasivky, nikdy to nemá na plicích ani průduškách, sedne jí to tak nějak do krku a jediné co nám pomáhá je dětský mucosolvan, lehce odhleňuje. Zkusila bych ho tak na 3dny a když se neukáže lepší výsledek, asi to fakt bude alergie 😉
leni, já slovensky ještě (doufám, že docela dobře) rozumím, jsem z husákovo generace 😉 Čárky v souvětí dobrý 😉 😀

lenkace
23. dub 2010

doporučujú ICSI, to bude asi stadčiť, ved stadčí že tam má aspon nejaké pohyblivé, aj z tých to doktori dokážu spraviť, horšie by bolo kebyže mu tam nenájdu nič a musel by podstupovať MESE-TESE alebo tak nejak sa tomu nadáva, no o tri týždne máme ísť na konzultáciu.Mne povedia tie výsledky krvi a manželovi budú robiť ešte jeden spg a podla toho sa uvidí či bude lepší alebo to bude zasa také zlé.Potom ho doporučia urologovi no a pokračujeme normálne dalej, spíšeme papiere na poisťovnu a budeme čakať šesť týždnov kým to schvália a potom mi dajú plán.

krupice
23. dub 2010

Lenkace - tak to je na dobré cestě, když stačí ICSI. Nevěděla jsem, jestli ten pohyb do stran neznamená u těch spermijek nějakou vadu, ale asi ne 🙂. Mimochodem v centru, kam chodíme my, doporučují ICSI i u dobrého spermia - jako jistotu oplodnění.

beeba
23. dub 2010

Krup nechodíte náhodou do Gestu? Tam totiž, jak sem se informovala od dalších pacientek, taky dělají ICSI jako standart!

fiallinka
autor
23. dub 2010

Lenko, určitě bude stačit icsi, neboj - u nás se fakt rychlé spermie počítaly na KUSY 🙂 a vyšlo to...

Beebo, chápu, jak hrozně ses asi dnes cítila, ale strašně si mne rozesmála 🙂... a ten počet folikulů je super, tolik přesně (ještě o něco míň) tam viděl doktor u mne, to rozhodně stačí... řekla bych, že ukázková reakce, ne?

Krupi - na kašel stoptussin nebo cibuli s medem - nakrájet, přidat citrón, nechat vyluhovat a po lžičkách dávat tu tekutinu...

Chiw: ale ty jsi fakt nadějná přirozená těhule 🙂

Medynko, ahoj - já jsem kvůli kojení ivf taky odkládala - nejde jen o ten prolaktin, ale taky o to, že ty hromady hormonů by se dostaly přes mlíko k miminu.... takže až dokojíš, stačí cca měsíc a pak do toho můžeš skočit... Hodně záleží i na tvém pocitu, jak a kdy se na ivf budeš cítit - já jsem se opravdu až po tom ukončení kojení v 13,5 měsících začala konečně cítit fyzicky dobře (předtím se Jurča budil v noci na kojení, pak jak když utne a ty prospané noci mi prospěly)...

fiallinka
autor
23. dub 2010

A musím říct, že dnes jsem začala vidět věci dost černě - sice maličko, ale přece, mne dnes začalo svědit tělo... minule jsem to měla taky, bylo to šílené a byla to hepatopatie (zvýšené jat. testy)... sice jsem to neměla zvýšené moc, ale pokud se to zvedne hodně, tak miminko může i umřít, těhotenství se kvůli tomu může ukončit...

Tak nevím, nikde jsem nezaznamenala, že bych to mohla mít už tak brzo, většinou je to až v 2. půlce těhotenství (já minule od 33. týdne) a je to reakce organismu na těh. zátěž... ale kdyby to bylo ono, pochybuju, že bych to doklepala do rozumného konce.

Tak nevím - svědění může být i normální těhu příznak, prý... a možná si to už vsugerovávám, ale stejně mám strach.

beeba
23. dub 2010

Ahoj Fiallinko, moc ráda bych tě nějak potěšila, kruci, ale jak?? Já nevím, ale už ses objednala na kotrolu ke svému gynekologovi?

beeba
23. dub 2010

Jo a myslím, že je folíci se množí tak akorát, vzhledem k mému věku... prostě, roky jsou někde znát... Jinak mám už docela dost nafouklý břicho, hlavně večer, doufám, že to nějak zvládnu ☹

fiallinka
autor
23. dub 2010

Beebo, já už jsem se trošku utěšila na své mateřské diskuzi na ženě-in...už mi tři baby psaly, že to v prvním trimestru měly taky, prý reakce organismu na horm. nerovnováhu, suchá ple´t...tak snad. K doktorovi se objednávat nemusím, těhule chodí vždycky ve čtvrtek, tak půjdu te´d nebo ten další...