Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

beeba
10. kvě 2010

Ale, je to asi brzo na nějaký kloudný závěr, určitě to ve čtvrtek zopakuji 🙂 Začaly mne v noci po bolívat prsa, tak uvidím 🙂

chiwule
10. kvě 2010

beeba, už aby by byl čtvrtek, jsem napnutá jak kšandy! 😉

cepecek
10. kvě 2010

Bee - neházej flintu do žita - už aby byl čtvrtek 🙂

ejviska
10. kvě 2010

Ach jo, toto cekani a pocitani a mereni a kontrolovani...... Proc nemuze clovek jen tak zjistit, ze je tehu a byt mile prekvapen. 🙂
Ja mam ted totalne rozhozeny cyklus, ani nevim co to je. Prvni od 24.dne 4 dny spineni, pak to prestalo, normalka jsem mela mit MS v patek, v sobotu se objevilo "cosi" slabeho, ale i krev, obcas me boli bricho. No bordel hrozny po te dovolene.

beeba
10. kvě 2010

Holky jasně, čtvrtek je za tři dny 🙂
Ty Ejvisko..... a že by se zadařilo na dovolené přirozeně???...

ejviska
10. kvě 2010

Aaale Beebo, pochybuju a testovat nic nebudu, stejne bych byla zklamana, kaslu na to, nejak to dopadne 🙂
Ja pekne pockam na tvoje // 😎

ejviska
10. kvě 2010

Fialli, ja jsem tu minuly tyden nasla nejake tema o CRM Zlin, taky jsi tam neco psala, ale ja to vubec nemuzu najit. Ani s vyhledvacem. Porad prosim te. Diky

fiallinka
autor
10. kvě 2010

Beebo, sedmý den je fakt brzo 🙂, to víš, ne? Musím tě pokárat za netrpělivost 🙂

Ejvis, https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/crm-zlin/ je to tady, ale nevím, jestli se tam moc dozvíš, je tam docela mrtvo.

ejviska
10. kvě 2010

Fialli diky, ja to nemohla fakt najit. A ted zase nechapu, proc mi to nejde dat do oblibenych. 😠

fiallinka
autor
10. kvě 2010

Ejvis, mně to do obl. jde 🙂... ale já asi vím proč - ty jsi registrovaná na slovenském koníkovi a ta diskuze bude asi jen "česká", buď se zaregistruj znova nebo napiš adminům..

ejviska
10. kvě 2010

No ty mas asi pravdu. Kdyz jsem na ni najela, tak ji mam v oblibenych. Ty musis prejizdet mezi ceskym a slovenskym konikem? Proto jsem ji nemohla najit, uz mi svitlo 🙂

jani2
11. kvě 2010

hm, asi sa niekde túlate...konečne je vonku náááádherne 😉 ....tak idem aj ja do záhradky, kým Janka spinká!

fiallinka
autor
11. kvě 2010

ejvis: ne, já mám jen českého (slovenské diskuze jdou vidět jen tehdy, pokud je zakladatel označil jako sk+čr, jako já tady tuto...

já jsem dnes byla v Novém Jičíně na hematologii, vše ok, krev krásně naředěná...jen mne upozornil, že cca od 28. týdne budou kontrolovat průtoky a že dvojčata můžou být menší ..hm, tak minule byly spíš větší a průtoky jsem měla ok...

fiallinka
autor
11. kvě 2010

Jo, Ejvisko, udělej si ten test, jo? Neříkej, že žádný v tvé blízkosti není 🙂

ejviska
11. kvě 2010

Fialli, kdepak test! Uz je vse jak ma byt 😉 , tak snad priste 😠

cepecek
12. kvě 2010

Dobré ráno,
u nás celkem nic nového. Těhu nevolnosti mě nepřešli, nejhorší jsou odpoledne kolem 3 ale má to i své výhody, zatím jsem nic nepřibrala . Míma se už pěkně vrtějí někdy to až bolí jak se asi perou.
Byla jsem včera ve školce pro papíry - a Mája 1.9. má nástup, tak jsem ráda k 1.9. ruším rodičák a přecházím na mateřskou. Ani nemůžu věřit tomu, že mi to tak krásně vyšlo.

A co naše mamina Bee - čtvrtek se blíží. Máš nějaké příznaky???

beeba
12. kvě 2010

Ahoj holky, tak jsem dnes zase zkusila test a bohužel druhá čárka nevykoukla ☹ . Už se testovat nebudu, nemá to smysl, počkám na MS, předpokládám, že budu mít tak dva dny zpoždění.... Skutečně nepředpokládám, že by se stal zázrak. Pravdou je, že jsem ve skrytu duše doufala, že bude nějaké embryo na zamražení, to se též nezdařilo a tudíž je to pro mne konečná. Definitivní.

V každém případě Vám moc děkuji za morální a hlavně psychickou podporu, hodně jste mi pomohly.

Čepečku, příznaky nemám žádné, občas mne pobolívají prsa, ale to je předpokládám důsledek požívání utrogestanu (2-0-2). Jinak od soboty, kdy se mi udělalo odpoledne špatně, mi nic není, řekla bych, že i břicho mi splasklo, včera jsem v pohodě jeansy zapnula na svůji obvyklou dírku u pásku.

Jo, ještě jsem holky doufala, že začnu ten 8 či 9 den špinit, jako tomu bylo u Terky, kdy to po dni přestalo, což signalizovalo uhnízďování miminka, ale i zde je sněhobílo... teda vůbec nic... Možná, že jsem se neměla vůbec testovat, protože u Terky jsem to hodila za hlavu, byla jsem psychicky v pohodě a testovali mne až na klinice, 20.den po KETu. To bylo tehdy krásné překvapení. Holt historie se neopakuje a to je dobře! Protože to dobře dopadne Fiallí až do konce, Čepečkovi samozřejmě též a já jsem snad poslední v řadě, které to nevyšlo.

V každém případě, běžte do pokusů s dobrým koncem co nejdřív, nečekejte, protože čím dřív tím líp i s ohledem na věk. Roky nám ženám hrozně rychle běží... 😉

ejviska
12. kvě 2010

Beebo, ja nevim, co ti mam napsat! Snad jen, ze zazraky se prece deji. Porad je prece cas...
Ale souhlasim s tebou s tim vekem, ja mam pristi mesic 35! A ted sama nechapu, na co porad cekam, v tomto veku, 2.5 lete snazeni - uz jsem mela na vysetreni naklusat davno. A ted ani vlastne nevim, jak to bude, protoze muj muz neco rikal, ze to mame nechat prirode, ze sak jedno ditko mame a takove mel reci.. TAk jak bude vhodna doba, musime to v klidu probrat. Snad mi nechce dat kosem s tim vysetrenim v CARu. To bych se zblaznila. Ach ti chlapi! ☹

beeba
12. kvě 2010

Ejvisko, každá z nás je jiná, osobně však bych prostě na vyšetření šla, však skutečně třeba bude jenom nutné upravit hormonální hladinu, nebo bude někde nějaký malý problém, který je možno, ještě před IVF, vyřešit vhodnou léčbou. Ten můj muž měl taky spoustu času, navíc byl na počátku přesvědčený, že problém u něho rozhodně být nemůže...nojo chlap... Ale jak jsem už někde psala, tak v 36letech jsem byla hormonálně o.k. a teď (39, či-li za tři roky od 1.vyšetření) již žluté tělísko bylo na hranici...prostě myslím, že vyšší šance na těhulování mají mladší mamky 🙂

jani2
12. kvě 2010

beeba - to je mi moc ľúto 😢 ....nejdem ti nič nahovárať, asi sama cítiš, ako to dopadlo 😔 ....a skutočne to je už u vás konečná, nedáš sa ešte na jeden pokus?
...a s tými utekajúcimi rokmi máš pravdu....ja som mala v januári 36, ani si neviem predstaviť že mi už ťahá na 37 a čo nevidieť tu bude štyridsiatka....niekedy si vravím, prečo som nemala detičky v 20-25, to by isto neboli problémy!...ale asi to je môj osud!
cepecek - pekne ti to vychádza, len čo je pravda 😉...ale nebojíš sa, že bude Maruška nosiť zo škôlky kadejaké choroby a drobci to schytajú?

evaav
12. kvě 2010

Beeba to je mě líto a jsem zvědavá jak dopadnu já,čekám jestli dorazí už mrcha měla by příjít do pátku a, jak jsem našla mens.kalendář s roku 2007 to bylo 1IVF tak jsem to dostala taky 14.5 tak to je náhoda jen doufám,že dorazí od injekce co mi píchli říkali do deseti dnů no a v úterý uvidíme.Taky se dost bojím
Za chvíli jdu se pokoušet jezdit autem,mám řidičák už asi 10let,ale bojím se jezdit v provozu tak mě brácha vezme na jízdu tak mám strach už ted pořád do mě někdo vandruje at se nebojím,ale jak to mám udělat? Já se nebojím o sebe,ale že někomu ublížím a nikdo mě nechápe.Ale to vám šikovnejm nic asi neříká.
to jen abych nemyslela na to co bude.
Mám moc velký strach na jednu stranu z IVF,ale musím věřit a jít do toho a nevím jestli mám testovat no,lae myslím moc dopředu ted, aby byla nějaká šikovná embria na zavedení,jak se to blíží tak se někdy až budím ze spaní a přemyšlím nad tím.

Tak myslíte,že my ta mrcha dorazí po te injekci co zastavuje ty vaječníky nebo co to se mnou dělá??Jani ty by jsi to mohla vědět

iwuska19
12. kvě 2010

Bee nedočetla jsem dál něž k té Tvojí zprávě,nehaž ještě flintu do žita i zázraky se stávají.´Já třeba na testy nějak moc nespoléhám mám prý prblém s hcg a u dcery mi ukázal test 3 krát po sobě negativ a dnes je jí skorp 12.Moje dvojče to má stejný byla těhotná měsíc a podle hcg jí tvrdil doktor že se jí opozdila menstruace,nikdy nevíš.Ale i kdyby.............. 😔 ,neutečeš nám,že?

fiallinka
autor
12. kvě 2010

Beebo, je mi moc líto, žes tam tu druhou čárku nenašla - je pravda, že bych si taky už moc velké naděje nedělala, přesto ale počkám až na návštěvu CARu, než tě začnu utěšovat.... hlavně odtud nikam neodcházej, jo? Ale stejně si holka myslím, že kdybys to nezkusila, bylo by ti to líto v konečném důsledku snad víc...

Čepečku, to teda čumím, že už maloše cítíš, to je hodně brzo...no i když je pravda, že já mám taky pořád pocit, že se v břichu něco děje, samozřejmě je ještě necítím, ale přesto...

Ejvis - jenže on by se na tvém místě rozhodně nikdo nehnal brzo do Caru, když se vám malá povedla tak rychle...

ejviska
12. kvě 2010

Fialli, tobe se zda,ze po 2,5 letech snazeni a ve veku 35 neni cas na cestu do CARu? Od male ubehlo 5.5 roku, od te doby se mohlo cokoliv zmenit a asi i zmenilo 🙂

fiallinka
autor
12. kvě 2010

Ejvis: ale ne, teď už bych tam určitě šla, ale nedivím se tomu, žes tam "nenaklusala" už dávno, jak jsi psala 🙂...ono je taky jiná situace, když už dítě máš, určitě to člověk neřeší tak brzo...

fiallinka
autor
12. kvě 2010

holky, já se na dva dny omlouvám, nebudu u netu 🙂

ejviska
12. kvě 2010

Aha, chapu jak to myslis a mas pravdu. No prave kdyz byla Trezka na jeden sup, tak si clovek porad rika "tak treba priste" a ono to desne leti.
Tak ten vypadek internetovy prezij bez uhony! 😉

cepecek
13. kvě 2010

Ahoj holky,
Bee - co to? No uvidíš na krvi. Je mi to líto. Opravdu na další pokus nemyslíš??

Fial - jj jsou to pohyby - manžel to včera taky cítil, ale je to jestě velmi slabé a hlavně nepravidelné.

beeba
13. kvě 2010

Ahoj, zatím se nic neděje, testovat se nebudu, jak jsem psala, dnes je to 10.den po ET. A do Caru půjdu jenom v případě, že nedostanu MS do příští středy, protože stejně v případě negativního testu z moči nám krev neberou. Tak co tam....

fiallinka
autor
13. kvě 2010

Beebo: ale hlavně nevysazuj utrouš!

ejviska
13. kvě 2010

Pohyby poznaji "zkusenene" maminy od 17.tt, tak co by ne, kdyz tam ma Cepecek dve 🙂