Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

jani2
16. čer 2010

dievčatá - Túto noc som zažívala šoky, asi tak okolo druhej som sa zobudila na strašný buchot, neviem či bola Janka námesačná alebo čo 😕 , ale vypadla z postieľky 😨 Bola zvyknutá vyliezť von cez moju posteľ, ale nejak sa v noci asi pomýlila a jednoducho liezla vrchom a prepadla cez druhú stranu...neviem ako dopadla, ale zbuchotalo to na drevenej podlahe dosť 😒 . Celú hlavu som je prezrela, potom som už ani do rána nespala, čo som ju stále sledovala a budila ju, či je v poriadku...aj manžel sa zobudil a zvažovali sme aj pohotovosť. Ale našťastie vyzerá, že je v poriadku, nikde nemá ani len modrinku.
Tak od dnes spí Janka už vo svojej izbičke vo veľkej posteli. Už dlhšie som to zvažovala, ale bolo mi ľúto ju dať preč od seba z jej postieľky....ale po tom, čo sa v noci stalo, bolo rozhodnuté....a postieľku teda skladáme, veru aj mi bude ľúto, že ten čas bábätka je už preč! 😢

ejviska
16. čer 2010

Jani, ja si presne pamatuju prvni noc, kdy mala spala u sebe v pokoji. ( To mela dva roky ) Byly to hrozne pocity, jakobych o ni "prisla" nebo tak neco. Celou noc jsem se chodila divat, jestli je OK. Pak se teda nastehovala zase zpatky 🙂 . Protoze se tam bala, tak jsme ji dali velkou postel k nam do loznice. Az ted, po patem roku veku, spi ve svem pokoji, ale v noci prijde k nam. Jak se vzbudi, tak vzdycky prijde.
Tak to dobre zvladnete!!!

Kdyby jste jeli na pohotovost, tak by si vas tam asi nechali na pozorovani dva dny a honili vas po vysetrenich.

fiallinka
autor
16. čer 2010

Jani, mně Juráš vypadl z postýlky v 10 měsících a od té doby ho právě radši nenechávám usínat samotného, ale že by mi vypadl v noci, to mne nenapadlo, ojojoj... chápu velkou postel, my to asi musíme udělat brzo taky (až uděláme pokoj), ale já strašně nechci, asi to nepřežiju 🙂.

Jinak já jsem tehdy k doktorovi nešla, pokud dítě nezvrací, neusíná, není malátné a zorničky reagují, mělo by to být ok...ale paradoxně těchto pádů je nejvíc večer, kdy vy se malátnost a spánek čekala, že...

jani2
16. čer 2010

@ejviska - presne tak to pociťujem, bývala som s ňou 24 hodín denne a zrazu mi príde ako keby som ju čiastočne strácala!....a to keď si pomyslím na škôlku! 😔 ..ja mám už teraz taký pocit, ako keby som ju išla dať na internát!...ale tak to asi má byť a taký je život! 😔
Inak sledovala som ju aj dnes celý deň, už mám všetky nebezpečné príznaky v malíčku (mäkká hrča na hlave, spavosť, zvracanie, rozdielne zreničky....) a nič som našťastie nespozorovala, veĎ možno že na tú hlavu ani nespadla. Inak s tou pohotovosťou je to moja večná dilema, Janka je živá a hlavu si buchne dosť často (zvlášť keď bola menšia), keby som chodila na pohotovosť, tak už máme "prehospitalizovaných" dosť nocí! Ale často ma zhrýza, či niečo nezanedbávam! 😒

fiallinka
autor
16. čer 2010

@jani2 jani, Juráš je taky úplně otlučený... poslední dobou máme oblíbenou diskuzi po nějakém tom pádu - Kde tě to bouchlo? (Jde ukázat) a Kde tě to bolí? (ukáže většinou hlavu 🙂) a uzavíráme Už to nebolí, neboj... 🙂

ejviska
16. čer 2010

@jani2
Skolka byla proti tomu v pohode. To jsem byla "nesva" jenom prvni den, jak je clovek v praci, tak stejne nema cas na to myslet.
Ale holky, neveste hlavu, sak vam rikam, za par dni uz byla i s velkou posteli zpatky 😀 😀 😀
My jsme to teda meli vyresene uplne dokonale. Mela svou postel v pokojiku a do loznice jsme dali starsi valendu. TAkze kdyby chtela spat sama, tak mohla. Ale jasne, ze nechtela. 🙂

chiwule
17. čer 2010

ahoj holky, když jsme dali asi před měsícem Anet spát samostatně do jejího pokoje do její postele se zábranou, tak jsem první noci taky pořád chodila a hlídala, jestli je v pořádku, dýchá, nepadá apod... Jelikož máme malou ložnici, spala s námi v posteli a tak to bez ní najednou bylo děsně prázný, chyběla mi ta její kukadla ráno, když se rozespaná usmála a řekla mami 😉 Každý ráno jí říkám: jakpak jsi se vyspala? a ona na to "dobdě" /dobře 😉 😵
Od malička jsou na nás závislí a my je "nutíme" se od nás postupně odpoutat a ostamostatnit a zároveň strašně moc nechceme, aby se bez nás obešli, ti naši drobečci 🙄
No ale jinak to nejde, musí se postupně osamostatnit a my se konečně zas trochu vyspat - jedna postel už nám byla všem třem malá 😎

beeba
17. čer 2010

Ahoj, tak koukám, že všude je to stejný, holt pupuční šňůra se jen tak odstřihnout nedá... Myslím, že se to nemá lámat přes koleno. Děti, pokud jsou normální a šikovné, tak se osamostatní až prostě přijde jejich čas. A nebojte, ten přijde a nebude to dlouho trvat... Ještě v 1. třídě, to jsou takový drobci a nejednou od 2. třídy, to jsou samostatní jedinci. Holt škola je základ života a "samostatnosti". Počkejte až budete mít doma druháka, vzpomenenete si na mne. Potom je to s nima k vydržení tak do 13.let, načež po tomto magickém datu se začnete modlit, aby se NĚCO stalo, protože milánkové jsou najednou na zabití....

evaav
17. čer 2010

Ahoj vše po delší době.
Naše Verča spí v pokojíčku už od vánoc,ale já tam jsem někdy snímyslím,že by se jí nic nestalo posel jsem jí roztáhla,protože vím,že sebou hrozně šije.Vždy když si myslím,že sama bude spát tak mě volá,ale mě to nevádí s ní spát,protže taky mi je po ní v ložnici smutno tak tam necháváme samotného tatku tak si tam v klidu chrápe 😀 a nikdo na něj nemlaská.
Jinak dnes jde za hodinu na rodičák do školky a už nám to taky nastane sice až asi od ledna,ale už jsem z toho taky taková divná jak to uteklo.Dnes jsem se i brzo vzbudila a uplně se mi stahoval žaludek z toho,že se budu vrace do práce i když možná se i trochu těším na změnu,ale jen trochu.
Jinak ještě v červenci se ještě budu pokoušet o mimi ,ale uvidíme po tom všem,ale ještě to skusím dostala jsem od doktora návrh jestli bych šla do léků které tam chce dodávat jedna firma,a že by mě to vše platili a já zaplatím jen ICSI a nebude se to vztahovat jako pokus na pojištovnu akorát mě budou víc hlídat ult,a budou furt brát krev,ale mělo by to být stejné jako jiné ivf tak snad to vše půjde dobře.Nesmějí se mi dělat cysty tak snad nebudou.
Jinak pojištovna mi hradí ještě dva pokusy tanto se prý napočíta je to jako nedokončený cyklus tak mě to vysvětloval.
Tak se mějte krásně a at se vám všem daří

jani2
17. čer 2010

@fiallinka - to vážne Jurášek vypadol vrchom už ako 10-mesačný?...tak to bol už pekne šikovný (teda v tomto prípade to bolo až na škodu 😒 ).
@beeba - vraví sa že, malé deti malé starosti, veľké deti veľké starosti...tak aké to bude, keď budú puberťáci?...to si fakt neviem predstaviť! Asi ako píšeš, niekedy budeme mať chuť tých naších miláčikov "pretrhnúť". 😅
@chiwule - presne tak to ráno prebieha aj u nás...ja sa opýtam "ako si spinkala?"...a janka "doble"...tak to fakt milujem 🙂 ...no a potom sa ešte povyvaľujeme v mojej posteli a pomaličky vstaneme. Ach jaj, to ale končí...sa bojím, že už budú hektické rána, keď začnem chodiť do práce! 😒 A ja budem na ňu len kričať, lebo je strašný spachtoš a je umenie ju dostať z postele.
Inak prvá noc vo veľkej posteli prebehla bez problémov...taťka ju večer uspal, prespala kľudne celú noc a zobudila sa až 7:30. To som už ja bola tiež hore. Takže celkom v pohode, možno to bolo aj tým, že už niekoľko mesiacov spí vo svojej izbičke cez obed.
@ejviska - tak dúfam, že to s tou prácou tiež tak bude. Ja neviem, či tam ten prvý deň obsedím....už teraz rozmýšľam, či ju tie učiteľky ustrážia 😒

fiallinka
autor
17. čer 2010

@jani2 jj, měl něco přes 10 m, sotva se teprve naučil stát... ty šprušle měl někde pod paží, ale je pravda, že jsem měla pocit, že by se měl hlídat, že se snaží dostat se ven... no a nikdy tam moc bez dohledu nebyl (teda když byl vzhůru) a jednou jsem jen došla do vedlejšího pokoje, celou dobu jsem ho měla na očích, pak jsem se otočila a najednou byl dole... měla jsem hrozný strach, přece jen asi musel dopadnout na hlavu, ale nezanechalo to ani modřinu... až pak jsme zjistili, že se ta postýlka dá dát ještě níž, my jsme si toho předtím fakt nevšimli, takže to stejně byla naše vina.

ejviska
17. čer 2010

Nektere postylky maji na boku 2-3 sprusle vyndavaci, aby mohlo dite vylezt a nemuselo zkouset horolezectvi. Mozna to mate?

fiallinka
autor
17. čer 2010

@ejviska právě, že nemám ☹, možná řeknu chlapovi, ať tam dvě ty šprušle odřeže nebo něco takového 🙂

beeba
18. čer 2010

Ahoj, zdravím z ubrečené Prahy, u nás dnes lije jako z konve. Koukala jsem se na předpověď počasí a ani víkend nemá být o nic lepší. My se chystáme do Beskyd na víkend s přáteli, tak doufám, že to celé neproprší. Synek zase odjíždí na šermířský turnaj do Olomouce, čiže podnikáme rodinnou invazi na Moravu 🙂 V 11.40 absolvuji HyCoSy, tak doufám, že budu o.k. a že to nebude nějak příliš bolet. Přemýšlela jsem, že bych před výkonem požila ibuprofen, ale zase si říkám, co kdyby to nějak bolelo a oni se rozhodli pro nějaký oblbovák, to by se střetly účinky, ach jo tak nevím, ale asi požiji brufík.

A jak to vypadá... jana už má těsně před KETíkem že?

ejviska
18. čer 2010

Beebo, sice neumim vylustit tu zkratku, ale tak nejak jsem si to domyslela. Tak drzim palce, at to dobre zvladnes a vse je oK.

beeba
18. čer 2010

Ahoj, hlásím že průchodnost vaječníků je v pořádku, vše co bylo možno vidět též, žádné ložisko nějakých špatností nemám. V úterý skočím na měření folíku a pokud folikul bude růst tak jak má (ono je taky možný, že jsem už tak stará že třeba neporoste vůbec žádný...) tak bychom mohli naše 1. IUI zkusit ještě tento týden. Uvidíme. Šance tomu nedávám, dnes mi opět paní doktorka řekla, že by bylo pravděpodobné že bych otěhotněla s dárcovským spermatem, ale třeba se zadaří.... Prostě přeci alespoň jedna spermie se musí snažit, ne?
Jo, ještě jsem chtěla napsast, že vyšetření bylo skutečně hotové během pár minut, krom mírného tlaku v podbřišku jsem necítila žádnou bolest nic. Paní doktorka říkala, že to je asi tím, že jsem odrodila..., že některá děvčata vyšetření přece jenom bolí. Přeji všem krásný nepropršený víkend 😎 a v pondělí ahooooj 😉

fiallinka
autor
18. čer 2010

@beeba ty jsi šikula šikovná, dobře to dopadlo a ještě jsi to tak hezky zvládla... moje kamarádka to popisovala jako úplnou trágu 🙂. A kam ty jedeš vlastně, nechceš se stavit?

ejviska
18. čer 2010

@beeba
Parada!!! A veschno mas v poradku, tak to je prima.
Ja jsem celkem zvedava, jak tam pujdu poprve v cervenci, s jakou se vratime.

chiwule
18. čer 2010

beebo, super! držím pěsti pro štěstí!

cepecek
19. čer 2010

Ahoj holky,
jen hlásím že jsme ok. Stále nějak nemám čas - stále přestavujeme byteček, dneska jsme malovali pokojíček, ale snad se to příští týden dodělá, už chci prát oblečky a mít vše nachystáno.
Jinak inspirace na jídelníček
sobota - hovězí polévka s nudlema, rýžový nákyp
neděle - hovězí polévka s nudlema, segedínský guláš , knedlík( guláš je z hovězího)

beeba
20. čer 2010

@fiallinka Dík za pozvání, snad to vyjde někdy příště 🙂 Byli jsme v Dolní Lomné, jenomže to je od vás více na sever. Počasí nám v sobotu vyšlo super, dopoledne jsme si trošku lízali rány v pátečního nočního sezení s přáteli, naštěstí byla Terka úplně hotová, tak si lehla na dvě hoďky taky. Odpoledne jsme vyrazili na tůru, ne moc dalekou cca 10km, jenomže hodně do kopce a potom zase hodně z kopce. Terka byla statečná, docela hodně ťapala, jak ona říká, jinak jsme jí nesli v krosně. Tu jsme měli zcela novou a nevyzkoušenou, takže jsme furt něco štelovali. Když jí nesl můj velký a široký manžel, tak v ní seděla jako oběšenec, když jsem jí nesla já, tak přece jenom mám uzší pánev, tak se jí sedělo super. Obětovala jsem se docela dost a když jsem dorazila na chatku, natěstí po večeři v hotelu, tak jsem byla tak mrtvá, že jsem vynechala sobotní posezení s přáteli a normálně jsem to zalomila. Obě jsme spaly od 20h do 8h do rána. Jenom tuším, že když dorazil někdy ve 2 ráno manža, tak se Terka vzbudila a dožadovala se mléka, to jsem jí v jakémsi nepopsatelném tranzu udělala, ona opět vyzunkla plnou lahev a opět usnula hlubokým spánkem. Mně sice trochu vadilo chrápání mého drahého, ale svalová bolest mne opět omráčila. Krosna váží 2,5kg, Terka 11kg, takže si umíte představit, jak jsem byla hotová, celkem jsem jí nesla tak 4km, samozřejmě s přestávkami.
Synek se vrátil z mistrovství ČR v šermu z Olomouce s pohárem za 3. místo v mladších žácích, a s medailí za 3.místo v celkovém pořadí za letošní sezónu a s medailí za 3.místo v tzv. skupinkách, tak na oslavu dostal tři krajíce namazané smetanovým sýrem, neboť stále zažívám útrapy soborního výšlapu 😎

@cepecek , to musí být perfektní chystat pokojíček, a to chystáte Marušce či mrňatům?

No a jinak uvidíme co mi řeknou v úterý, jestli se objeví nějaký folikul. Však napíšu. Ejvisko, však se ti to blíží, už teď ti držím palce!

beeba
20. čer 2010

@chiwule a tobě taky 🙂 😉 😵

Ještě se chci zeptat, zda-li se chystáte vyrazit někam na dovolenou?

chiwule
20. čer 2010

@beeba, chystáme se na dovolenou, ale to je zatím tak všechno 😀 nemáme finance, musíme to zkombinovat s financema, co budem potřebovat na KETík. Chtěli bychom moře, kvůli mému a Anetčino AE, ale pořád nevíme kam a kdy přesně poletíme, ještě se domlouváme se švagrovou s jejím přítelem, že bychom jeli někam s nimi... takže je to zatím takové otevřené...

cepecek
21. čer 2010

Ahoj holky,
tak mám po poradně. Utz je ok, jen na velký jsem pozvaná v pátek. A za měsíc mě pozvali na test na cukrovku. Genetické testy jsou ok, a krev taky ok. Jen mi nasadili dopegyt na tlak. Ale i to je dobry, že jsem tak dlouho bez něj vydržela, s Májou jsem ho měla už od 14tt. Jinak děti váha A 285g, B235g. Jsou uloženy do písmene T

beeba
21. čer 2010

Cepecku výborně 🙂 , příznivé zprávy 🙂 , ale jiné jsme ani nečekaly 🙂 Mimča začínají být pěkný tlus´toši 🙂 , čím je krmíš?

cepecek
21. čer 2010

@beeba vůbec ničím, ale asi je to dané genově, Mája měla při porodu 3,850g a manža dokonce 4500g. A já si říkám, že každý gram dobrý, když by se jim chtělo na svět dříve, tak ať mají zásoby 🙂

fiallinka
autor
21. čer 2010

@cepecek dobré zprávy 🙂, co ty srdíčka?

@beeba my na dovču s kámošema do Orlických hor, jinak ještě asi sami někde u nás nebo na Slovensku.. dál se neodvažuju ani nejsou prachy.Jinak tvůj výkon obdivuju, já nutím manžela, aby Jurču nosil on 🙂

jani2
21. čer 2010

@cepecek - tak drobci sú už veľkí 😉 😉 😉 Pravdepodobne budú tiež ako novorodeniatka poriadní valibuci! 😉 😉 😉 ...inak pri skoršom narodení je dôležitejší stav dozretia orgánov ako váha....ale ty do to toho 36tt určo dotiahneš, tak ťa nezrelosť nemusí zaujímať! 🙂
@chiwule - veru aj my musíme poriadne zvažovať financie na KETík 😢 ...a tomu aj prispôsobime "zábavu" v lete. A v piatok som sa v CAR dozvedela, že od 1.6. zvyšujú ceny, tak napr. KET ide zo 4 tisíc na 5 tisíc! 😖
Inak v nedeľu bolo na UTZ všetko v poriadku, sliznica maternice pekne vysoká, takže KET bude v piatok. S embryologičkou sme sa dohodli na 2 embryjkách (no dúfam, že toto rozhodnutie nebudem ľutovať, ako ľutujem to spred 3 rokov!)
dievčatá, dnes som zas mala malé šoky. Na obed som uspala Janku a chcela som ísť plevať do záhradky, ale ledva som vyšla na dvor, tak som sa hneď bežala schovať....strašne som sa vyľakala škaredej divej svine, čo sa nám špacírovala okolo domu!...bŕŕ, už aby sme tie ploty porobili! 😒

beeba
21. čer 2010

Jani, s úžasem koukám na svini, to snad není možné...kdybys nebyla takový pohotový dokumentátor, tak bych asi ani nevěřila...ale takhle... 🙂 🙂 🙂
Určitě jsi dobře udělala, když ses rozhodla pro dvě embrya.
A ani nevíš jak Ti držím palce, a by to tentokrát vyšlo. Moc si to zasloužíš 🙂

ejviska
21. čer 2010

@jani2
To je neuveritelne 😀 . Sice se smeju, ale kdyz si predstavim, ze tam mam treba kocarek, tak to by me smich presel.
@cepecek
Same dobre zpravy!