Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

fiallinka
autor
17. črc 2010

tak já jsem tam vlastně do 2002 studovala, takže jsme v té šalině asi jely všechny spolu, ne?

veruleg
17. črc 2010

@beeba dobrou 😵

veruleg
17. črc 2010

@fiallinka tedaaaa. Ja VUT , koleje Purkynovy

veruleg
17. črc 2010

ja uz to fakt musim vypnout

fiallinka
autor
17. črc 2010

@veruleg tam jsem bydlela ve čtvrťáku, t.j. 2000/2001?

veruleg
17. črc 2010

@fiallinka ja celou dobu 98-2003 P3 3.patro

fiallinka
autor
17. črc 2010

@veruleg jakto, že nespíš? Já jsem bydlela myslím v prvním a číslo pokoje už nevím 🙂

veruleg
17. črc 2010

@fiallinka internet je droga....dlouho jsem na nem nebyla a ted se nemuzu odpoutat. uz me boli oci, nohy mam natekle z vedra a stejne furt sedim.Ted to ale uz vypnu.Dobrou 😵

eyael
17. črc 2010

ahoj beeba, tak jsi zpět, super! Taky jsem si říkala, jestli si z dovolené něco pěkného nepřivezeš, však nám tady fial prorokuje nějaké to přirozené těhu 😉 No u nás taky bohužel nic, tak nějak jsem tajně doufala, že se zadaří... dokonce i sexík byl 😉 😀 No nic, mrška dorazila..
Jinak jak píšeš o délce cyklu - od té doby co jsem dostala přeočkování na tetanovku letos na jaře mám na každém vaječníku jiný cyklus. Docela mě to překvapilo, holt v každém věku je něco nového 😖 takže jeden měsíc mám 33dní a druhý 29dní. To jsem zvědavá, jak podle toho budeme plánovat KET 😒
Anetka má velký úspěch - už jsme skoro úplně bez plen, dneska zvládla bez plíny na odpolední spaní, řekla si sama na bobík a to 2x a ráno měla po celé noci suchou plenu. Je to šikulinda šikovná 😉 😀 😵 a ty neštovice nedostala, bylo to jen nějaké štípnutí od hmyzu... naštěstí!

cepecek
18. črc 2010

Ahoj
tak Beeba se nám vrátila. Škoda, že čárky nevyšli,ale třeba budou teď 🙂
Jinak já jdu zítra ne ten test cukrovky a v úterý na přeměření průtoků pupečníků, když to B je o 150g menší. Tak pak dám vědět.
Moc na Vás všechny myslím.

fiallinka
autor
18. črc 2010

@cepecek 150 g není nic, pupečníky musí být ok 🙂, ale jen ať si tě hezky hlídají..

je pravda, že přirozené těhu prorokuju, ale za chvíli nám tu na něj nikdo nezbyde, bo všichni budou úspěšní z ivf, ketu nebo iui 🙂... ale nevadí...

ejviska
18. črc 2010

@beeba
Ahoj, jak jste se vubec meli, prosim te? 🙂
Ad my...tak cekame na vysledky imunologie, hormon. profil tam teprve budu mit a pak s vysledky znova konsultace. Ale v podstate dalsi vysetrovani nebude, na laparo me pry nepozene, co by tam pry jako melo byt 😀 😀
Spermio taky dobry, jakz takz. Akorat rychlejsich je jen 14%. Delal UZV, to bylo OK.

Beebo, to jsme bydleli v Brne uplne stejne. Ja jsem v r. 2000 koncila skolu. Treba jsme se potkaly 🙂

ejviska
18. črc 2010

Ja vlastne rodila v Bohunicich, uplne skvele. Ty dve pracoviste se sloucily, obilnak i Bohunice, je to ted jedno oddeleni, doktori se toci mezi nimi.

fiallinka
autor
18. črc 2010

@ejviska je tu někdo, s kým jsme se v té šalině nepotkaly?

ejviska
18. črc 2010

Ted to docitam cele 🙂 Tak to jsem vas vsechny musela potkat, i Veruleg. Na Purkynky jsme chodili za kamarady. Studoval nekdo stavarnu? Veruleg, kde vy bydlite v zahranici? Kdyztak pisni IP 😉

fiallinka
autor
18. črc 2010

@ejviska já teda studovala práva, ale stavárna byla naproti... jinak koleje jsem vystřídala Sušilky, Vinařky, Purkyňky, Mírák...

ejviska
18. črc 2010

@fiallinka
ja medicinu, bydlela jsme na Maneskach a pak v Komarove na kolejich.

beeba
18. črc 2010

Ahoj, teda svět je malý...Brno je zlatá loď.... za děvčaty z Brna choď 🙂
@eyael pochopila jsem díky Anet, kdo že se to skrývá pod novým n. Super, že jste tak šikovné 😀 s nočníkem, u nás je to dost podobné, Terka najednou po poslední srajdě (týden před odjezdem) si začala na nočník říkat, čímž se nám dost daří ee stihnout, někdy však říká ee a už je po všem. Na bobé (bobek) si však řekne už vždy(teda poslední tři týdny).
Holky u nás byl sex na dovče též hojnější, nevím co se to stalo, ale nějak ta mořská voda manžela provokovala k vyšším výkonům, nebo možná já v plavkách, cha cha 😀 , nebo to asi bylo tím, že chodíme na úžasnou travnatou pláž, kde hojně polehávají nudisti. Občas bylo i na co koukat, sem tam se našel zajímavý mužský nadprůměrně vyvinutý exemplář....ale to mne samozřejmě nechávvalo v klidu... 😀 😀 😀 , protože mne zcela zaměstnávaly a vyčerpávaly děti.
Takže první doporučení: na dovolenou zásadně nejezděte s dítětem starším 13 let, neboť neustálé pubertální výlevy Vám začnou po třech dnech vadit, navíc se ničím nezavděčíte.... Terka - závislačka na mamce, sice občas vzala za vděk tatínkem, ale jakmile jsem si chtěla zaplavat dál na moře, tak úpěnlivě vyvolávala mami, mámijé (maminko), že tatínek byl v podezření, že není tatínkem, či spíše, rozhodně ne příbuznou osobou a že se jedná o čerstve unesené dítě. Do toho puberťák požadoval po mně neustálé sportovní výkony, takže jsem nedělala nic jiného, než že jsem byla namočená v moři a buď plavala a šnorchlovala se synem, či dělala blbiny s Terkou. Ta - absolventka plaveckých kurzů, odmítala jakékoliv vylehávání pod sosnami a vyžadovala neustálé mořské hrátky. Nakonec začala chodit bez podpory a či kruhu a rukávků sama v moři, kdy jí voda sahala těsně pod pusinku a kdykoliv jí zalila vlna, či uklouzla a ponořila se, tak se vynořila oči otřela a vůbec nic jí voda nevadila, ba právě naopak. To jsem fakt nechápala, strašně mne tím překvapila. Důvěrně jsme jí začali přezdívat nutrie, takže když se jí zeptám jak se jmenuje, odpoví Tejka nutye.
Druhé doporučení: chcete-li si užít báječnou dovolenou, nejezděte na ní rozhodně s nikým koho máte zapsaného v OP! Chlapi měli furt hlad, takže když jsem nevařila, tak oblézali místní knajpy a nechávali se zcela bezostyšně odrbávat od kun chytých Chorvatů, Terka chodila spát v 22.00 a vstávala v 6.00. Nakonec jsem musela zavést ranní hlídací služby: první týden jsem totiž spala max. 3 hodiny - do 22.00 Terka a Erwin, od 22.00 do ----- nadržený manžel, v 6.00 Terka připravená v plné polní na mlíko (z mí již máme mlíko) a dělat houpy houpy a jít se koupat, což jsem musela odřít samozřejmě já. Druhý týden (jak jsem byla ráda že M konečně dorazila) jsem měla pár nocí klid a ráno jsem vyhnala na sportovní činnosti manžela a ještě tak hoďku jsem si sladce poležela.
Třetí a poslední doporučení: nejezděte na dovolenou s koly upěvněnými na strřeše auta, protože jsme se plazili max 100km/h, takže jsme cestovali poměrně dost hodin, asi tak jednou tolik, než se normálně jezdí. Navíc jsme neustále dělali tzv. čurky pauzky, protože obě děti se pravděpodobně předháněly v tom, kdo si častěji řekne, že se mu chce a že musí nebo to špatně skončí!!!!!
Jinak dovča byla super, zažili jsme s manželem rekord, protože jsme se ani jednou nestačili pohádat, což mne po pravdě trochu mrzí, protože jej naše hádky vždy vyprovokují k vyšším výkonům, takhle si nesmírně lebedil a hov.. dělal.
Až zpracuju fota, tak nějaká přihodím, ale ještě jsem se k tomu nedostala.

beeba
18. črc 2010

A v Brně jsem bydlela v Husovicích 😉

fiallinka
autor
18. črc 2010

Beebo, asi to tu fakt budeme muset zamknout, protože mne by hrozně zajímalo, jak probíhaly ty noci od 22 - do ... 🙂, vychází mi to na nějak dlouho 😉 😉 😉 , pokud jste naskočili do takového tempa, příští měsíc jsi zcela přirozená těhule 🙂

Jinak je tvůj příspěvek krásný a rozesmál mne 🙂... akorát jakt to tak vidím, že Juráš jediný, který si neřekne, když chce čurat a nočník pořád bojkotuje. Je ochotný vyčurat se jen za "koko", čili něco sladkého - to vymyslela babička a odmítám to praktikovat...

eyael
18. črc 2010

ahojda, tak jediná jsem asi já, kdo s váma v šalině nebyl 😉 já se v Brně vyskytovala v roce 2004, jen přechodně pracovně. A musím říct, že mi hrozně vadilo, jak všichni otevřeně nadávali na pražáky a Čechy. Když jsem se zeptala, co jim jako kdy zlého udělal nějaký Čech nebo pražák, tak mi nikdy nedokázali nic říct. S tímhle naciionalistickým chováním vůči moravákům jsem se v Praze nikdy nesetkala a bylo mi to v Brně dost nepříjemné. A přišla jsem kvůli tomu i o velmi dobré místo, protože jsem se kvůli práci do Brna nechtěla přestěhovat. Takže já na Brno nemám vůbec dobré vzpomínky 😖

beeba
18. črc 2010

@eyael, to víš že jsem si taky užila narážky na Pražáky...ale já jsem takový kosmopolitní člověk, takže jsem všude ráda a těm blbějším Brňanům jsem se pouze smála 🙂
@cepecek, držím palce na test cukrovky a docela by mne zajímalo, jak takový test probíhá? To se dělá u dvojčátek standardně?

beeba
18. črc 2010

@fiallinka, ten Jurášek je mazanej pěkně 😀 A co ty babičky nevymyslí, že?
Já jsem onehdá nechala mojí mamku hlídat Terku, ale fakt asi na dvě hoďky a babka ježibabka jí naučila jíst čokoládu s tím že to je ňamina..ta mršula malá si dobře zapamatovala, kde je čokoláda uložená, takže mi několik dalších dní brakovala šuplík, až jsem jej musela vyklidit. Její odklizení brala jako citelnou újmu na vlastním zdraví snad i životě, takže když si občas vzpomene, postaví se k šuplíku a vyje ňamináááá, ňamináááá...není!!!!
...a o nocích až to tady zamknem 😀 😀 😀

eyael
18. črc 2010

beeba, já žila na různých místech, i v zahraničí a nikdy jsem se s takovou neopodstatněnou nenávistí nesetkala. A i když si můžeš stokrát říkat, že ti blbci ti za to nestojí, dokáží tak otrávit život, že je to až k nevíře...
jinak naše babičky zas naučily párek 😀

beeba
18. črc 2010

@eyael to mne mrzí, že máš takové špatné zkušenosti s domorodci Brna.
A jak to máte s KETem? Jak jsem listovala dozadu, tak jsem snad našla, že KET odsouváte??? Teda, pokud se nemýlím...

ejviska
18. črc 2010

@beeba
dobry popis dovolene 🙂 Jsem se nasmala.

@eyael
Ja moc "opravdovych" brnaku neznam, jen par a ti jsou uplne v pohode. Ale Brno mi nejak k srdci neprirostlo, nemam potrebu se tam vracet.

eyael
18. črc 2010

@beeba - njn, KET se odsouvá prozatím do nenávratna a to čím dál víc dozadu... teď na podzim to rozhodně nebude, jsme totálně bez koruny, dluhy kam se podíváme, končí mi RD, hledám si práci a pro malou sháníme nesehnatelné jesle nebo hlídací chůvu ☹ zdravotně taky nic moc, tlak se sice zdá, že se uklidnil, teď mám i bez medikace 100/70, ale zas se objevily další "radosti", takže se to nějak všechno séře a kupí na hromadu...
V novém roce nám skončí splátky jedné půjčky co měsíčně hodně platíme, tak možná potom nám trochu odlehne... a docela uvažujeme o tom, že prodáme tenhle velký byt a půjdeme do něčeho menšího, s menší hypo nebo do nájmu, ten by nás vyšel o min 8tis méně ☹ prostě jedno s druhým a ve výsledku se to komplikuje až moc...

eyael
18. črc 2010

@ejviska - já v Brně asi nebyla dost dlouho na to, abych rozlišila kdo je pravý brňák a kdo není 😀 Ale Brno se mi líbilo, i když je takové maličké a všechno je blízko po ruce 😉 😀

ejviska
19. črc 2010

@eyael
Koukam, ze to taky nemate lehke. Muj muz zasnul, jak v CARu prisel pan a na stul vyskladal 25 tis. 😒 Je to hruza penez. Nam rekla dr., ze 15-28 tis.
Ja myslela "pravy" brnak = ten kdo se tam narodil.

fiallinka
autor
19. črc 2010

@eyael teda, to je mi líto s tím KETem, prachama i Brňákama... no já jsem se s tím nesetkala, bo su Moravák jak poleno, resp. Valach, že.. ale je pravda, že takové kecy frčí všude na Moravě, nicméně ne vážně míněné, ono stejně málokterý Pražák není vlastně Moravák aspoň po rodičích...