Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

veruleg
21. črc 2010

@cepecek ahoj cepecku, ja mela na konci tehu 20kg navrch. S dvojcaty pry pohoda. Vic jak polovinu jsem nechala rovnou v porodnici a pak slo hodne dolu stresem a steskem. Ted to zase leze nahoru, ale to je cokoladou a tu mam taky navsechny trapeni .....Tak se neboj, dvojky Ti daji zabrat 😉 a pujde to dolu. Jinak vahy mate krasne 😵

veruleg
21. črc 2010

@cepecek jo a to jsem rodila 35tt+5 den

cepecek
22. črc 2010

Ahoj holky,
u nás zase pařák..... se picnu....

Stále myslím na Fial.... Nemáte někdo nějaké nové zprávy

eyael
22. črc 2010

@cepecek - tady taky, většinu dne jsme zalezlé doma a na balkoně v bazénku, dojít pro nákup bylo dost náročné.

taky si říkám co fial, ta sms nezněla moc pohodově...

cepecek
22. črc 2010

Tak holky dneska byly výsledky toho testu cukrovky a mám to prý hodně hraniční hodnotu 7,5. Takže prozatím omezení cůkrů a koncem měsíce srpna znova na testík. Tak doufám, že to bude lepší, ale nevím jak omezit cukry. Když nejím sladké a nepiju ani sladké vody ( to je to co říkal dr.). No uvidíme za měsíc....

Jo a kde jst evšechny ?

ejviska
22. črc 2010

Tak jsme zpatky z termalu. Skvely napad termaly v tom vedru 😀 😀 😀 Ale bylo to fajn. Taky jsem na tu fialku porad myslela. Ale bude to dobry. 🙂 Verim tomu!

Jani, ja mela taky hematom, ono to zmizi nebo vytece a bude pokoj, neboj 🙂

jani2
22. črc 2010

@ejviska - no ja si tiež vravím, že drobček ten hematóm vytlačí von. 😉 Len je to dosť na psychiku, keď idem na vecko a vždy na intimke niečo 😖 . Ale keď už prežil zamrazovanie a rozmrazovanie, tak aj nejaký ten hematóm zvládne! 😉
@cepecek - tie hodnoty sú fakt hraničné, možno za mesiac už hore ani nepôjdu...a ak by aj, tak po pôrode sa to všetko znormalizuje, takže žiadne obavy!
... a ohľadom tvojho tipu, ja si tiež myslím, že to bude asi dievčatko! 🙂
Nuž a my sme tiež väčšinu času zalezené v dome, ráno ešte do desiatej výjdeme von ale potom sme doma až do piatej večera - je tam veľký hic! Len je mi ľúto že nemôžem teraz na kupko, hlavne kvôli Janke...ale asi cez víkend vyženiem manžela s malou, nech si aspoň oni užijú vodu! 🙂
...a na Fialinku myslim stále, len nech to obe zvládnu!!!!

ejviska
22. črc 2010

@jani2
Ja jsem kvuli tomu haematomu spinila nekolik tydnu, pak to jakoby preslo a pak se znovu neco objevilo, ale vic a jenom jednou a to prave dr. rekla, ze to asi vyteklo. Treba te to uklidni. 🙂

evaav
22. črc 2010

Ahoj tak mi dnes volala sestra ze sanusu,že už jsou výsledky krve a že mám moc prolaktinu tak musím na krvní testy znova. Takže musím čekat na mrchu a zase do dalšího boje no jenže tento hormon když je ho hodně brzdí příchod menstruace a já tím trpím tak stejně to bude i potom si myslím.Vždyt se na to i léčím tak nevím,sestra mi říkala.že pro ně by to problém nebyl,ale ta studie chce aby bylo všše ok ☹ tak at si to dělají na někom kdo tím netrpí a já můžu využívat normálních pokusů,omlouvám se,ale dost mě to sebralo a mám trošku upito tak se omlouvám předem za překlepy.Manžel mi dělá podporu,ale musím se z toho dostat sama.Vím,že jsou mnohem horšíé věci na světe,ale pro mě je to momentálně nejčerstvější trápení.
V neděli jedem alespon na výlet do ZOO ve Dvoře králové máme to kousek tak se těším jak bude Verča reagovat na zvířátka už ted říká .....Já bojím ,bojím 😀

beeba
23. črc 2010

Ahoj, jaké je u vás počasí? V Praze tak střídavě oblačno...jsem zvědavá jaké bude o víkendu, asi to nebude nic moc na výletování ☹
@evaav , nebuď smutná, prolaktin se ti třeba brzy upraví 🙂
Máte někdo zprávy od fiall?

jani2
23. črc 2010

@beeba - u nás práve začalo liať a poriadne!!!...vraj sa blíži veľká oblačnosť od vás, z Čiech 😨 ...tak zas veľa jej posielať nemusíte, až nemáme upršaný víkend! 😉 Totižto tento víkend je u nás v meste jarmok, tak nech si ho užijeme! 🙂
Nuž a správy od Fialinky by ma tiež zaujímali, ale ak to dievčatá vydržali do dnes, tak si myslím, že najhoršie majú za sebou!
@evaav - ja som po tých dvoch neúspešných KET tiež rozmýšľala, či nebudem mať zvýšený prolaktín. V CAR sa ani len neunúvali zobrať mi krv 😒 . Aj som chcela ísť z mojej iniciatívy kvôli tomu k mojej gyndoške, ale potom som sa na to vykašlala.
Ale ten prolaktín sa tá liekmi upraviť, len to trošku trvá, čo viem, tak nejaké 3 mesiace! 😢 Ale aspoň vieš, prečo sa KET nezadaril a najbližšie už pôjdete na istotu! 🙂
@ejviska - no ja dnes poobede už skoro úplne bez špinenia, tak dúfam, že už bude len dobre! 😉

beeba
23. črc 2010

@jani2 to víš, že špinění jednou přestane a čím dříve tím lépe 🙂 Už máš nějaké těhu příznaky? Tuším, že jsi psala, že zatím nic moc 🙂 Jinak v Praze prší už tak od 18.00 a docela vydatně ☹

ejviska
24. črc 2010

Snad jsem to uz nepsala...kdyz tak pardon 🙂 Byla jsem jeste v pondeli u vseho gynekologa, na pravidelnou prohlidku, cytologii a tak. A prej jestli jsme brali prolaktin? Tak jsem mu rikala, ze ne, ale ze chodim se stitnou zlazou a tam mi ho kdysi brala a on ze ne ne ne, ze to je moc dulezity a vzal mi ho. Ale vtipne je, ze si na to vzpomnel ted, kdyz tam chodim dva roky a samozrejme vi, ze jsme byli v CAru a tam mi hormonalni profil budou ted taky delat 🙂
Kazdopadne mam hodnotu v norme. 🙂

beeba
24. črc 2010

@ejviska, já jsem při posledním hormonálním profilu taky měla prolaktin v normě, avšak žluté tělísko bylo tak na hranici... to je furt něco, jo a to jsem cca 3 neděle před testem dokojila

jani2
24. črc 2010

@beeba - tak veru stále žiadne výrazné tehupríznaky. Síce som unavená a točí sa mi hlava, ale to je zrejme z Utrošu, lebo teraz si ho nevkladám ale jem. No ale jeden príznak predsa len mám, na prsiach mi vidno modré žily, vlastne všimol si to manžel už na 5.deň po KET 😨 , len vtedy som tomu nejak nevenovala pozornosť! 😵
...a stále neviete nikto nič o Fialinke? 😒
Tak u nás je pod mrakom, ale celkom príjemne, tak sa asi poobede vyberieme na ten jarmok a na kolotoče! 😵 🙂 😵

veruleg
24. črc 2010

ahoj holky, tak mam zpravy od Fiallinky

Uz vcera ji pustili domu. Jeste do zitrka bude u segry v Brne. Az prijede domu tak se ozve. Zatim se citi dobre, tak snad bude dobre.

Jani2@ pri tom vsem jsem Ti zapomela napsat jak ohromnou radost mam, ze jsi tehu. Kdyz jsme byli na dovolene, tak jsem na Tebe v ten patek kdy jsi mela KEt myslela. Bylo to 25.6. pokud se nepletu, ze jo.Drzim pesti at je vse vporadku 😉

jani2
24. črc 2010

@veruleg - tak to je super, že Fialinku už pustili. Nakoniec všetko dobre dopadne! 🙂 🙂 🙂 Som šťastná aj za ňu!
A máš pravdu, KET bol 25.6...možno aj tým, že na moje embryjko myslelo viac ľudí, tak to zatiaľ dobre dopadlo a verím, že sa už konečne dočkám pôrodu v rozumnom termíne a konečne zažijem, čo je to dostať do rúk donosené a zdravé bábätko! 🙂

veruleg
24. črc 2010

@jani2 ono toho 25.6. mel Viktorek rok. Taky to byl rok co jsme bez Eriska....tak si rikam, ze Ti z nebicka trosku pomohl 😉 Jasne ze se dockas. Musime myslet pozitivne, ikdyz to jde nekdy dost tezce 😔

lenkace
24. črc 2010

ahojte žienky, po dlhej dobe sa tu hlásim, nebolo čím nejak prispievať,
v prvom rade gratulujem tým šťastným, ktorým sa to podarilo, a na druhej strane súcitím s tými, ktoré majú trápenie, stále si vás tu čítam a bolo by mi ľúto kebyže sa tu uzamknete, veľa sa od vás učím a teraz budem potrebovať aj vašu podporu, práve dnes som začala stimulovať, prvú inekciu Diphereline máme úspešne za sebou, pichá mi ju manžel, tak som mala obavy, síce už to robil aj prvý krát, ale tu v tom protokole som mala napísané, že mi to má pichať odborná sestrička, ani sme sa o tom nebavili, že kto mi ich bude pichať, my sme to brali samozrejme, že manžel, ale ja si myslím, že ked už máme s tým skúsenosti tak je to jedno, ved niektorá žena si to picháva aj sama, mám pravdu? Predsa nám dali dlhý protokol, čiže ked som to počítala, tak tých inekcií bude okolo päťdesiať, ale predsa menej ako poprvý krát, tu je veľa tabliet na jedenie, kdežto v Čechách som si namiesto utrošu-ako to vy hovoríte pichala inekcie, ale bol to iný druh lieku, tak som rada, že ma nebudú až tak trápiť, nejako v polovičke augusta mám mať odber čiže koncom by som už mala vedieť či sa to podarilo, už aby to bolo 😒

ejviska
25. črc 2010

@lenkace
Dalsi bojovnice 🙂 To to pekne pokracuje!

jani2
25. črc 2010

@veruleg - no veď už tu v tejto téme máme toľko anjelikov 😔 , že by už nás nemalo stretávať nič zlé! Nech len dávajú pozor na tie naše zdravé zlatíčka!...a to výročie dosť bolí, viem ako ti je! 😔

jani2
25. črc 2010

@lenkace - tak sa teším, že pribudne ďalšie tehulka...už by bolo na čase! A injekcie pichal aj mne manžel...a krásne to zvládal! 😉

meleri
25. črc 2010

ahoj jani, holky,

díky za zprávu, tak se zas po delší době ozývám, párkrát jsem tu četla jak se všichni snaží ale fiallinka už byla těhotná i čepeček. tak snad to tak půjde dál a otěhotní postupně všichni.
já jsem otěhotněla po KETu, s tím že jsem jednoduše lhala dr. a puregon jsem si vzala jen 2x. výsledek byl že jsem neměla vůbec žádné problémy, ovulace byla, atd, a dr nic nepoznal....takže ty první dny jsem se cítila fakt skvěle...navíc ani neberu utroš takže jsem ve formě...🙂 kontrolu mám až 5 srpna.
a jak vy? musím si to asi dočíst, aspon pár posledních stránek.

beeba
25. črc 2010

Všechny vás zdravím a jenom v rychlosti píšu, že jedu na pár dní za ségrou, tak v pátek ahóój 🙂
@lenkace, super, super, takže konečně někdo další rozšíří řady těhulek 😉

jani2
25. črc 2010

@meleri - ahoj, tak som veľmi rada, že si predsa prišla! 🙂 🙂 🙂 Tak s tým klamaním dr. sa teraz priznám aj ja, ja som zas nerada jedla tiež estrogénové tabletky, tak som ich sem- tam zabudla užiť. S výškou sliznice som nikdy nemávala problém, tak som si myslela, že pár vynechaní neuškodí! 😉 Asi som sa zahrávala s výsledkom, ale dopadlo to dobre! 😉 😉 😉

@beeba - prajem príjemný pobyt u sestry a v piatok sa zas ozvi! 😉 😉

fiallinka
autor
25. črc 2010

AHOJ HOLKY 🙂, tak jsem zpátky, je mi fyzicky zatím dobře, tak držte prosím palce dál...

jani2
26. črc 2010

@fiallinka - to som moc ráda, že malinká sa drží! 🙂 ...a čo psychicky? Vieš, že sme mysľou pri tebe, nič si nevyčítaj, ja by som konala tak isto!
@meleri - a už si bola na UTZ? ...a kedy ideš na ďalšiu kontrolu?
@beeba - no hlavná prispievateľka nám odchádza, tak to tu isto trochu stíchne 😉 ...ale uži si u ségry! Sestry sú fajn, dá sa s nimi veľmi dobre pokecať a snáď niet bližšieho človeka! 😵 Preto by som bola rada, keby aj Janka mala sestričku! 😵

ejviska
26. črc 2010

@fiallinka
Ahoj zpatky! To vis, ze porad na tebe myslim 🙂 Jak pise Jani, rozhodla bych se jako vy.

fiallinka
autor
26. črc 2010

@meleri ahoj, jsem ráda, že ses ukázala a že to tak rychle vyšlo 🙂

@jani2 jani, já ani nevím, jestli to tu mám těhulím popisovat... ten zákrok sám o sobě byl šílený, protože to sice nijak moc nebolelo (je to jehla jako u amniocentézy), ale malá pořád uhýbala a točila se, nakonec píchli napodruhé... trvalo to tak 10 - 15 minut, kdy já jsem dokázala jen brečet a prosit ji o odpuštění a přemýšlet, jestli jim z tama neuteču... naštěstí doktorka byla úžasná a nemocnice taky, navíc mi hodně pomohlo to, že doktorce se zdál nález na mozku miminka hodně závažný, říkala, že by to bylo horší než to postižení DS samotné, byly by to prý vážné neurologické problémy.. v té situaci bylo opravdu dobře, že jsem to věděla...

no ale teď je mi už celkem dobře i psychicky, přece jen jsem se rozhodla dobrovolně a po zvážení všeho... holčička čile kope, zatím problémy nemám, tak snad to vydržíme (ale ještě pár týdnů je velké riziko, i když první tři dny prý jsou nejhorší)... je mi to všechno líto, ale spíš, že nás to potkalo, než to rozhodnutí samo... z manžela si dělám srandu, že dvojčata budeme mít příště 🙂, ale mu už to ani vtipné snad nepřipadá, nebo co 🙂

Jo, a jinak se Juráš měl úžasně a na mne si ani nevzpomněl ☹

@lenkace držím pěsti, ať to vyjde, hezky nás informuj 🙂

eyael
26. črc 2010

@fiallinka - babuško jedna, tak jsi tu zas s námi! Všechny jsme na tebe moc myslely! Já bych se rozhodla stejně, i když to určitě nebylo jednoduché. A jsem moc ráda, že si zachováváš svůj humor s dvojčaty 😉