Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

beeba
4. bře 2010

A už jdu něco dělat...Malá teď na chvílu usnula, světe div se, asi už nebude spát odpoledne.Možná že na ní něco leze, protože spí jen jednou denně. Tak jsem rychle zkoukla, co se u vás děje a zajímalo by mne, kdy ostatní plánujete KETy a příp. IVF. Já teď jeden cyklus vynechám a vrhám se na to v druhé polovině dubna?????

jani2
4. bře 2010

cepecek - držím palce aby bolo krásne HCG 😉 ...nuž a prvý KET mám už za sebou, takže na prvý krát mi to už nevýjde....ale tento druhý KET to istí 😉
fialinka - fúúúj, že Rybilka 😝 ...a aj si dala do úst! 🙂
beebe - keď už sme zrovna pri tom "zakrpanievaní" na materskej, tak zrovna včera som zažila v drogérií mierny trapas....bola som u kaderníčky, tak som si chcela kúpiť aj nový rúž a konturku...pri pokladni mi predavačka vraví, že som zobrala do košíka tester rúžu, nech si to idem vymeniť...no a potom mi ešte cez celý obchod kričala že aj z konturiek som sii dala do košíka tester - no pripadala som si fakt ako vypatlaná, čo ani len nevie na čo je tester.
..inak ja som dnes 12.DC a počítam že na budúci štvrtok bude KET, tak to len tak na pripomenutie! 🙂

fiallinka
autor
4. bře 2010

Beebo, ani mi nemluv, už si připadám někdy jak pako... a měla jsem dobrou a dobře placenou práci, ta mi taky chybí - a to s představou, že budu mít druhé mimčo, budu doma 5 let v kuse 🙂.. ale rozhodně mi to připadá jako lepší řešení, než jít třeba na rok do práce a pak znovu na mateřskou, navíc mi naskakují roky, že ... jinak já bych měla začít stimulovat někdy kolem 11. března (otázka je, jestli se mi po tom KETu nerozhodí nějak krámy, ale snad ne)

Jani, do pusy jsem to nedala, zarazila jsem se, když jsem měla kartáček u pusy...a zdálo se mi, že to nějak divně smrdí... já te´d Juráša většinou přebaluju v koupelně, tak mám tu rybilku tam, vedle pasty...

Cepečku, už se těším na to číslo 🙂, jsi takový hezký příklad, že se to může podařit brzo...

ejviska
4. bře 2010

Fiallinko, no ja doufam, ze jsem v spatne diskuzi 😉 . My jsme meli prvni ditko prirozene, stale doufam, ze i to druhe. Snad tu chytnu nejaky bacil 🙂
Ja jsme byla s malou doma rok a pak jsme chodila do prace na jedno odpoledne a postupne se to zvysovalo, ve dvou letech jsem mela pul uvazek. Zato ted ji je pet a jsem doma 🙂 Ja tady v zahranici nepracuju, kvuli jazyku jednak a taky by jsme museli pro ni zaridit hlidani a aby byla cely den s cizim clovekem, treba az do pul seste, tak to nechci. Zatim to jde,no uvidim, jak dlouho bez prace vydrzim. Muj muz rikala, ze uz by to vazne chtelo to mimino, ze uz " mam roupy" 🙂

meleri
4. bře 2010

caute holky

nedočetla jsem vás jen ten recept na chleba od Cepecka a sbíhaly se mi sliny..

jo a taky Ejviska co napsala o tom strávování v UK tak je to katastrofa..byla jsem tam před 10 lety ale vidím že je to furt stejný...ti lidi vůbec neví co to je ovoce a zelenina, stejně živí i svoje děti..prostě čipsy čipsy a hranolky s rybou, max. dušený hrášek s mrkví..
to že prokládají všecko octem je taky divné...jak sem tam byla tak dětem dávali na oběd normálně konzervy typu nudle s industriální rajč. omáčkou nebo zmraženou pizzu a to měli tak každý den...fuj.

cepecek
4. bře 2010

tak už jsem tu 🙂
PEkárna Mulenex home bread

Jinak mimi je jen jedno a jednotek 388, u Marušky jsme měli 277

meleri
4. bře 2010

Cepecek,

ahoj!

tak to je krásné číslo! 😵

meleri
4. bře 2010

Tak jsem vás trochu dočetla.

tak mi hrabalo teda víc v práci. nebyla sem tam štastná. na mateřské to bylo zezačátku těžké, pak to už bylo lepší a lepší ale ted mi zmizely obě dvě kamarádky co jsem tu měla, tak musím vymyslet něco jiného..spíš než z mateřské mi hrabe z toho počasí...furt je vlhko, prší, nedá se nic moc dělat.

právě by se mi taky nechtělo začínat s druhým dítětem až někdy za 4 roky, znovu tu pakárnu s plínkama když to tak řeknu a se vším..tak jsem na to ještě zvyklá, a myslím že druhé dítě zvládnu líp teď...já se těším na jedno, až budou děcka bez plínek..u nás je boj z opruzeninama do ted. 😖

beeba
4. bře 2010

Cepecku, tak i když jsi to už věděla, jistě to muselo být úžasné potvrzení, že je to tam 🙂

tak ať je dále vše ok. a šetři se

jani2
4. bře 2010

cepeček - blahoželám k oficiálnemu potvrdeniu tehu 🙂 🙂 🙂 ....číslo je pekné, ale dvojčátka z toho teda fakt nebudu!...no na druhú stranu, tie dvojičkovské problémy nestoja za to....viem čo hovorím 😒 ....takže príjemné tehulkovanie!!!...dúfam, že ťa za chvíľu budeme všetky následovať a prejdeme do témy tehuliek 🙂
meleri - u nás je krásne, slniečko svieti, len je zima...bŕŕ....ale vraj o týždeň má prísť teplý front a s ním príjemné jarné teploty, tak už sa moc teším 🙂 🙂 🙂
...nuž a doma aj mne niekedy "hrabe" a rozprávam sa niekedy sama so sebou 😅 ...tiež som mala fajn prácu, aj by som nedbala vrátiť sa už tam....ale mám svoje roky a druhé dieťatko moc chcem, takže mi vôôôôbec nebude vadiť keď budem na materskej ešte ďalšie 3 roky...však sa ešte do dôchodku napracujem dosť 😉

katy2
4. bře 2010

Ahojte 🙂
Davno som tu nebola a citam super nadhernu spravu 😵 😵 😵
cepecek, z celeho srdca blahozelam 😵 😵 😵 😵 prajem bezproblemove tehu.... a nepostrehla som, bolo to IVF alebo KET?

fiallinka
autor
4. bře 2010

Cepecku, no super, fakt je pozitivní, jak jsi to tu hned krásně rozjela, mám z toho dobrý pocit...a když nebudou dvě děti teď, tak můžou být z dalšího KETu, že...
Ejvisko, no já sice vím, že tu nepatříš, ale už tu hezky zůstaň, jo?
Jani, tož až bude hezky, můžeme si dát sraz, když bydlíme vlastně "za kopcem" 🙂, ať zaženeme tu nudu 🙂

cepecek
4. bře 2010

holky jdu spát - dneska v noci jsem nemohla nervozitou spát a před pátou jsem byla vzhůru.
Jinak na zítra jsem vařila střapáčky se sýrem a kyselým zelím a polívka rýžová. No zelí moc nezbilo, skoro všechno jsem ho snědla -teda já ne ale šneček (tak maruška říká miminku 🙂

beeba
4. bře 2010

Tak si tak říkám, že všechny jdete na KET už v březnu a já se na to chystám až v dubnu, tak tu nakonec zbudu sama. Doufám totiž, že naše líná Terka se konečně sama do dubna rozchodí, protože takhle chce pořád chovat a nosit a že třeba, pokud by se na mě usmálo štěstíčko, bych neměla takovou velkou zátěž.

A musím taky napsat, že jste mne svým optimismem tak nakazily, že už se na tu proklatou stimulaci snad začnu i těšit.

beeba
4. bře 2010

Jo a nemáte nějaký skvělý receptík na sobotu a na neděli? Něco pro celou rodinu, dietního, chutného, s masem a zeleninkou?

fiallinka
autor
4. bře 2010

čepečku, to je sranda, jak tomu jídlu říkáš střapáčky 🙂, u nás to vždycky byly strapačky, bez toho ř, a to není zdaleka tak roztomilé 🙂...dala bych si, mňam, ale radši teda halušky s bryndzou nebo nivou...

dnes jsem holky seděla na gyndě a kolem vezli dvě miniminka, no nádhera, rozněžnila jsem se...

beebo, no neboj, my tě podpoříme i když budeme všechny těhu... (no, já sice obecně nejsem žádný dokonalý příklad pozitivního myšlení, ale tak si říkám, že když ket nevyšel, tak třeba to ivf zase jo, víc tomu věřím...paradoxně minule jsem tomu ale nevěřila skoro vůbec a jak to bylo úspěšné...)

já mám hrozně ráda dušené maso s domácím lečem 🙂, nebo miluju pečenou zeleninu, ale jaké k tomu maso, to nevím...

katy2
4. bře 2010

beeba, aj ja sa chystam na KET v aprilovom cykle 😉 budeme dve.... 🙂

ejviska
4. bře 2010

Beebo, klidek, ja se nechystam vubec na nic. Takze asi tu zbydu spis ja 🙂
Nasi maji radi dusene maso s ryzi. To by chteli jist porad. Ale ja budu delat nejake kureci maso na zpusob ciny, ale s bramborem. A nudlovou kureci polevku. Dneska si porucili cocku po kyselu a vsechno zbouchali 🙂

Fiallinko, co to domaci leco? Jak to delas?

beeba
4. bře 2010

Fiallinko, u mne Terka vyšla v posledním KET pokusu, kdy se mi podařilo vše skutečně hodit za hlavu. Dokonce, a nechci aby to vyznělo jako rouhání, jsem několik měsíců před tím dostala super místo v mé práci a najednou jsem si neuměla představit, že bych otěhotněla. Fakt. Šla jsem na KET prostě proto, aby zbylá embrya nebyla zlikvidována, jinak jsem byla úplně zahlcená prací, která mě strašně bavila. Samozřejmě, že když to vyšlo, tak jsem byla šťastná. Dokonce, protože jsem se neměla čas při práci nějak pozorovat a kontrolovat, jsem byla přesvědčená, že se nic neděje a žádný test jsem si nedělala. Prostě jsem tehdy počkala, až co mi řeknou na klinice po kontrole za 20 dní po KETu.

To bylo ideální. Bohužel při mém posledním 3. IVF pokusu, jsem se po embryotrans. stále, ale skutečně stále pozorovala, chvílema jsem nesmyslně doufala, poté propadala beznaději. No hrůza. Doslova jsem měla nervy na dranc. Přála bych si, abych dokázala být naprosto psychicky v pohodě, protože asi skutečně na tom záleží.

Katy, tak to se těším, že na to budeme dvě. Mě to tak vychází, že bych měla začít stimulovat v druhé polovině měsíce. 🙂

fiallinka
autor
4. bře 2010

Ejvisko, tož v létě si zavařím skleničky leča (papriky, rajčata, trocha cibule) a v zimě 🙂 pak vařím tohle nejjednodušší jídlo: vepřové maso na kostky nebo na plátky, osolit, opepřit, můžeš obalit v mouce - pak osmahneš lehce na oleji, hodíš na to lečo a dusíš (třeba v tlakáči, ale není nutné) do měkka... je to dobré se vším, ale s rýží to mám asi nejradši. Nevím proč, ale tahle zelenina je na to prostě strašně dobrá.

No a druhou dušenou variantu dělám te´d pro Juriho (a jíme to taky) - je to v podstatě svíčková, pod maso hodím mrkev a kořenovou zeleninu, pak rozmixuju a přidám kysanou smetanu - taky výborné...

beeba
4. bře 2010

Evisko, dušené maso s rýží, bych mohla koneckonců udělat, když to nebudu tolik solit, tak to může i malá. Super nápad dík. Docházejí mi už nápady... ☹ 😉

katy2
4. bře 2010

beeba, ja tiez tak.... okolo 20.4. 😉

fiallinka
autor
4. bře 2010

Beebo, no, u mně to vyšlo na poprvé, takže jsem si pořád říkala - máme tři pokusy, vyjde to snad 95% lidí, tak nám snad taky během těch tří... ale že bych nějak bezmezně v ten první věřila, to fakt ne. Jen vím, že jsem si četla pořád nějaký odborný článek s různýma statistikama a říkala jsem si, že na tom nejsem tak špatně, že nulové šance nejsou 🙂... a taky dobře vím, že v podstatě až do projevu ohss se nedělo celkem nic 🙂. Zato teď při neúspěšném ketu mne poměrně dost bolely prsa - no nevím, že by tam do hcg ve své závratné hodnotě 4,9 udelalo takový mazec 🙂?

anielik
4. bře 2010

ahojte,

len vam chcem vsetkym napisat, ze vam drzim palce a touto temou som sa zaoberala pred viac nez rokom... Nam vysiel Matko na 1xIVF a Misi tak isto...ale mnrazacikovia sa nerozmrazili ,
prvy krat sme mali 4iui a potom ivf a druhy len ivf...ale bolo to take ine.....na jednej strane som bola vdacna za matka a na druhej strane som nechcela byt sklamana, keby to nevyslo. A pri Matkovi som nemala cas ani rozmyslat ci to vyslo alebo nie... a mali sme najkrajsi vianocny darcek 😉

myslime vsetci na vas a tfuj tfuj nech sa vam dari 🙂 🙂 🙂

fiallinka
autor
4. bře 2010

anielik, to je super povzbuzení, vezmu si z tebe příklad - u nás ket nevyšel, ale ti mražáčkové byli dost na houby, takže si taky říkám, jako by nebyl... vidím, že máš mezi dětma přesně ten samý rozestup, co by vyšel nám, kdyby se ivf teď podařilo 🙂... ale řekni mi, zvládla jsi nějak klidový režim po ivf - hlídal ti někdo malého - nebo to nebylo možné nijak udělat 🙂?

anielik
4. bře 2010

fialinka
aj my sme boli sklamani, ze sa nerozmrazili a potom sme troska otalali...
kludovy rezim som nemala ani pri jednom 😉 pri Matkvi sup sup do prace...robila som v banke, tak som si len vylozila nohy a makala a pri Miskovi som prespala len den transferu, nastastie moj syn to asi vytusil a spinkal so mnou a potom sa hral pri mne...a len ma decentne zobudil ze sa nezmesti na svoju postel 😉 a dalsie dni boli take obycko, vobec som nelezala ani nic vynimocne...fungovala som...u nas to rodina nevie, takze nemal ani kto pomoct ☹ ja som bola na 1000% presvedcena ze sa to nepodarilo, a aj sestricku pri odbere som o tom presviedcala, tehu test negativny a priznaky ziadne ☹ no po telefonate som odpadla 😲 😀 stastim

chiwule
5. bře 2010

ahoj holky, jak vás tu trochu dočítám, začínám vám hoodně závidět 😒 , ale v dobrém! 😀 Gratuluju Cepecek! Nás bude KET čekat nejdříve v září, takže tu zbudu s přehledem sama. A vy mě budete všechny postupně krásně těhulkovat 😉 😎

Dneska jsem měla hroznej sen, až jsem se z toho vzbudila. Zdálo se mi že jsem těhotná a že jsem na pravidelné těhu prohlídce předčasně porodila ☹ v 25tt a že miminko nešlo zachránit. Normálně jsme vám cítila v tom snu kontrakce. A rozbrečela jsem se. A tím jsem se probudila 🙄 Ještě teď mám husí kůži 😖

Tak mě to nakoplo, říkám si že musím ten půlrok maximálně využít aby druhé těhu dopadlo dobře. Jdu hledat nějaké cvíčo tady v okolí, musím být fit aby se u mě mimískovi líbilo...

cepecek
5. bře 2010

Dobré ráno,
tak u nás dneska zase sněžilo a venku je -5 tak to je hnus. Dneska odpoledne jedeme na víkend k rodičům, tak se ozvu až v neděli.

Chiwule - mě se dneska taky zdál hnusnej sen, že jsem o to malé přišla brrrr.... ještě teď mám husí kůži. Doufám, že se to nevyplní.

Tip na oběd pečené kuře s nádivkou....

Holky, koupila jsem ni knížku Přirozené těhotenství a porod a tam píšou, že se má od začátku těhu pít 3 hrnky denně bylinkový čaj - je v něm kopřiva, maliníkové listy, kontrihel, meduňka a přeslička. Myslíte, že ho jako pravdu můžu pít? Nebo nevíte kdo by mi poradil.

fiallinka
autor
5. bře 2010

Anielik, tys fakt měla těhu test negativní? A kolik bylo hcg, nevíš? No povzbudila jsi mne ve všech směrech, akorát jsem asi včera měla vlčí mlhu, přece jen ten rozestup bych měla mezi dětma menší, když se to povede... Právě, že jak je Juri dost malý, pořád ho zvedám a asi sotva to najdenou přeruším...

Cepečku, já bych s těma bylinama moc neriskovala, něco se určitě může, ale tři hrnky mi připadá moc - navíc i u bylinek se v těhu má dávat dost pozor...konkrétně maliník vím, že se má pít ke konci těhu, že urychluje porod, a že na začátku by naopak mohl způsobit problémy... zkusila bych napsat na nějaké bylinkářské stránky...

a jinak s těma snama to nikdy není tak, že by se vyplnilo to, co se nám přesně zdá, to si jen zhmotňujeme to, čeho se bojíme a o čem přemýšlíme...mně se tolikrát zdálo o dvojčatech...a mockrát se mi zdály nějaké hrůzy, že někdo blízký umřel...prostě to, čeho se bojím...

lela78
5. bře 2010

Ahoj holky, můžu mít dotaz? Proč jdete do KETu takhle brzy? Chcete mít rezervu pro případné další IVF, kdyby se KET nepovedl? Já jen, že máme synka taky po IVF a na KET bych chtěla jít nejdříve v září, to budou malému 2 roky. Máme ještě 2 pokusy KET, tak uvidíme.