Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

beeba
19. srp 2010

@evaav a tobě taky, ať to vyjde a jsi do projektu zařazená 🙂

jani2
19. srp 2010

@beeba - ty si trubka, tak sa mi zdá, že si sama začínaš nahovárať, že to nevýjde!!! 😒 😒 😒 Však počkaj, ono to výjde na tretí krát! 😉 No a ja som raz mala tiež malú so mnou na kontrole na gynde, tá teda neobsedela a ako mi gyndoška robila zospodu UTZ, tak jej asistovala a brala do rúk tú sondu....no ešteže gyndoška bola trpezlívá a má vraj doma tiež takého malého čertíka! 😉
@evaav - tak to by bolo teda super, ak by si v projekte zostala. Ja by som sa tiež na to dala, ak by mi to navrhli. Tie nové lieky sú už určite laboratórne odskúšane, tak by som sa moc nebála. Ale celkom by ma zaujímalo, v čom sú tie lieky nové, ak budeš mať možnosť, povyzvedaj trošku! 😉
@ejviska - no zatiaľ je choroba zahnaná, určite to bola tá 1-dňová viróza. Ale manžel je nachcípaný poriadne, bolí ho hrdlo, hlasivky má úplne odpísané a včera mal aj teplotu 😒 . Tak sa obávam, že to pochytáme od neho... 😢 Na šľaktrafenie, je leto a riešime virózy! čo bude v zime!!! A v novinách zas strašia s nejakou novou baktériou, ktorá je rezistentná na všetky druhy antibiotík! Furt musia s niečim strašiť!!! 😖

evaav
19. srp 2010

@beeba - děkuji znad to dopadne a když ne no tak bude mě to mrzet,ale půjdu do dalšího boje normálním způsobem a přeji ti at se ne tebe taky štěstí usměje 😉
@jani2 - oni to jsou podobné léky jako dávají,ale asi tam bude malinko jiné složení nevím kdy a jak to budou nabízet ostatním ale až to bude dostupné tak se to platit asi normálně bude, ale nevím 😒 prý ty léky jinak vycházejí na 30000Kč
nevím kolik pak budou pojištovny přispívat.Čekám furt na telefonu kdy sestra zavolá říkala,že výsledky budou do dvou dnů a odběr byl v úterý nevím jestli jim to posílají poštou z toho berlína nebo faxem?Existuje to vůbec ještě???

jinak tady máme zase šeredně snad zítra se to má trošku polepšit. S Verčou chodíme na houby docela jí to baví jak se blíží les už mě honí at hladám ,,Hnědej klobouček" to se někdy musím smát,ale zatím pokaždé něco málo přineseme a pak si z toho uděláme baštu.Verča to moc nejí,ale v omáčce když je rozmixuji tak se pěkně olizuje 😅

ejviska
19. srp 2010

Tak jsem zpet. Zvladla jsem to i s malou, byla hodna, ona je na takove akce zvykla, takze muzu pocitat, ze bude v klidu a nerozmlati ji mezitim ambulanci, jak to nektere deticky umi 😉 ( To mluvim z vlastni zkusenosti s detmi v ambulanci plne pristroju!!! 😠 )
No ale v aute rikala, ze ji neni dobre a ted mela 37,9 , tak spi. Leky jsem ji nedala, snad se z toho vyspi. ALe mam spatne svedomi, ze jsem ji tam tahla ☹
TAkze jak jsme dopadli...mam trosku smisene pocity kvuli hormonalnimu profilu. Mela jsem prijit 1. nebo 2. den cyklu, jenze ja ten zacatek spatne poznam, mivam docela dlouho spineni, ale malinko i krev, tak jsem usoudila, ze to je zacatek 🙂 A ve vysledcich byl hodne vysoky progesteron a naopak FSH by mohlo byt vyssi. Coz pry odpovida spis konci cyklu pred zacatkem ms. Tak snad to bylo tim, ze jsem prisla brzo. Rikala, ze se s tim ani nesetkala. :( Chjoo, ted z toho mam blby pocit. Jinak imunologie oK. Kazdopadne, v rijnu mam naklusat 2. nebo 3. den cyklu, vezmou krev a jde se na to 😀 . Jinak dal nic nevim, co se bude dit. Domluva je iVF-ICSI. A ptala jsem se na asist. hatching, prodlouzenou kultivaci atd... rikala, ze to se domluvime az pak s embryologem.

beeba
19. srp 2010

@ejviska , moc nejsem moudrá z toho tvého hormonálního profilu, prostě mě doktor řekl, ať naklušu druhý den co začnu špinit či krvácet (pokud by se MS dostavila až odpoledne, tak ažaž na vyšetření 3.den ráno)...třeba skutečně určité hodnoty nemáš zcela v normě, přičemž by je stačilo upravit a nemusíte se stresovat s IVF.

ejviska
19. srp 2010

@beeba
Tak tomu teda nerozumim. Rekli prvni nebo druhy den ms a podle profilu to jeste ms nebyla. Asi. Moudra taky nejsem. Kazdopadne pak na zacatku rijna se profil bere, takze kdyby byl blby, tak se ani stimulovat asi nebude. Rikala, ze to nema cenu, ze to jsou spatne vysledky stimulace.

beeba
19. srp 2010

@ejviska , ale tak tomu už vůbec nerozumím... Tak snad upraví vhodnou léčbou hodnoty hormonů a stimulovat se může, ne? Nehledě na přirozené snažení, které může také přinést příjemné výsledky?

fiallinka
autor
19. srp 2010

@ejviska tož já bych řekla, že to není tak špatný hormonální profil, horší je vysoké fsh, ne 🙂? 🙂 A jinak as. hatching a prodl. kultivaci dělají v podstatě všem, pokud to neodmítneš (tu prodlouženou hlavně podle počtu vajíček, pokud jich máš tak nějak akorát, tak jen třídenní, pokud jich máš hodně, tak vícedenní - u mně ale třídenní bohatě stačila 🙂...

fiallinka
autor
19. srp 2010

nicméně mně včera zvýšil hematolog dávku fraxiparinu a taky jsem se pořádně vyděsila... ufff... přitom bych měla být ráda, že to hlídá, že...

ejviska
19. srp 2010

@fiallinka
Ja su tak blba, zasr....internet. Uz pochopitelne badam 🙂 Ale koncim s tim! Zakaz! 😀
Ty hodnoty byly FSH 3,8 a LH nejak 40. A jeste byla nesrovnalost, ze ja tam byla v patek, tj. 2.den cyklu, ale ona mela datum odberu odpovidajici az pondeli, to by bylo 5. den cyklu. Tak na to koukala. Protoze tak by to bylo uplne zmatene.
Anebo su tehu 😀 😀 😀 😀 To bych taky mohla ne? 😀 Anebo prirodni ukaz! To spis 😀

ejviska
19. srp 2010

@fiallinka
Treba se ma Fraxiparin zvysovat ve vyssim stupni tehu,ne? Svagrova ma Leidenskou mutaci, taky ho mela. A uz maji rocniho chlapaka! 🙂

fiallinka
autor
19. srp 2010

@ejviska tož nejdřív zkus ten test 🙂... já těm hodnotám teda prd rozumím, jen vím, že vysoké fsh je strašák a to teda fakt nemáš 🙂

fiallinka
autor
19. srp 2010

@ejviska tož on se zvyšuje podle aktuálních hodnot krve, takže i ta krev je prostě už trošku horší ☹

ejviska
19. srp 2010

@fiallinka
Ale vy to holky spolu dobre doklepete az do konce!!!! 🙂

fiallinka
autor
19. srp 2010

@ejviska no to musíme, jinak by Fialinku kleplo a Juri by neměl maminku a to by nešlo 🙂

ejviska
20. srp 2010

@fiallinka
🙂 To by teda vazne neslo! 😀 😀 Tesi se na sestricku?

fiallinka
autor
20. srp 2010

@ejviska tož fakt nevím, co si o tom myslí, občas ukáže, že v bříšku je mimi a když jsem teď přebírala malé oblečky, tak jsem mu říkala, že to je pro mimi a on mi je cpal za tričko - tak nevím, jestli chtěl to mimi obléct... on tomu moc nerozumí, řekla bych 🙂

jani2
21. srp 2010

Ahojte,
tak my sa trápime s virózou, Janka ju chytla od mažela, ten už týždeň chodí s boľavým hrdlom a zachrípnutý. Včera som bola s ňou u doktorky a má zapálené hrdlo a chytnuté hlasivky. Antibiotika nedostala, ale nejaké lieky na báze Prednisou (čípky a sirup) na skľudnenie zápalu v hrdle. Včera mala ešte teploty 39, ale dnes (ťuk-ťuk) už bez teploty. Ale aj tak chorý kašlúci ako starý tuberák! 😒
@fiallinka - tiež si myslím, že tomu ešte nerozumie. Je keď som bola teraz tehu, tak som začala Janke vravieť že mám bábätko v brušku a kukala na mňa nejak divne.....až neskôr sa od nás naučila, že pri spomenutí bábätka ukázala na moje bruško.....ale po tom potrate zas na to rýchlo zabudla. Takže to pre ňu nemalo zrejme význam a moc tomu asi nechápala, Jurášek je ešte menší na to aby rozumel o čo ide. A podľa mňa ten vekový rozdiel budeš mať u detí super, určite to budú dvaja parťáci a časom sa spolu pekne vyhrajú. Ja som to tak chcela tiež pre Janku, ach jaj! 😢
@ejviska - si ma zabavila s tým prírodným úkazom! 😀 Ja taký úkaz som asi tiež, keby som prirodzene otehotnela, tak by som padla na riť 😅 . A už som asi pozabudla, kde je u teba problém? ....a ten začiatok cyklu máš fakt divoký! 😨

beeba
21. srp 2010

@jani2 ahoj, to je zlé, že je malé špatně. Ach jo, tak se co nejdříve vyzdravte! A nebuď smutná, ono se to brzo povede!!!

ejviska
22. srp 2010

@jani2
Tak my jsme na tom podobne s nemoci. NAkonec to nebyla zadna viroza. Terca mela teplotu uz ctvrty den, v noci na sobotu zimnici a i zvracela. TAk jsme byli vcera na pohotovosti a ma anginu. TAkze dostala antibiotika. Od vcera teplotu nemela, tak snad dobre!
U nas problem neni zadny 🙂 V spermiogramu je min rychlejsich spermii, ale jinak nic 🙂

fiallinka
autor
22. srp 2010

@ejviska jen ten cyklus naruby, což 😀 ? Ale ne, ono prostě těžko říct, možná holt prostě svoje hraje věk (teda jsi mladice, ale přece jen je to od prvního dítěte rozdíl) nebo prostě náhoda... ale to ivf vyjde 🙂

To je mi líto s nemocema holky... no kolikrát jsme o tom mluvily, ty dětské nemoci jsou šílené, i když je to jen virózka...

Juráš měl celý týden průjem (teda ne často, ale bylo to prostě řidší), do toho byl strašně protivný a nemohli jsme ho uspat... a opět jsem já matka blbka přišla až po týdnu na to, že to byly zuby! Akorát teda s tím spaním po obědě fakt nevím, usíná hrozně pozdě, uspávání nám trvá hodinu a půl, sám neusne vůbec, z postýlky utíká... ale když usne, tak by spal i tři hodiny... tak nevím, myslíte, že už je to konec poledního spaní? To asi nepřežiju 🙂

ejviska
22. srp 2010

@fiallinka
JA doufam, ze ten cyklus naruby neni 😀 , ze jsem jen prisla brzo. To by byl prusvih, treba by IVF ani nebylo.
Tak mozna Juraska nedavej spat odpoledne a pujde driv vecer.

jani2
22. srp 2010

@fiallinka - no nechcem strašiť, ale môj synovec nespával poobede už od 1,5 roka 😒 . Ale snáď to nebude Juráškov prípad, predsa len je to oddych pre maminku, keď si dieťa poobede zdriemne, zvlášť keď si tehulka a zanedlho budeš mať doma bábätko! 😉

@ejviska - takže vy ste taký idiopatický pár! 😵 (dúfam, že vieš čo to znamená a neurazila si sa! 😎 ). Neboj, zvlášť pri takýchto pároch bývajú IVFká úspešné, takže zadariť sa musí....veď už by bolo aj na čase, aby zas niekto otehotnel, nejako to tu viazne! 😢

@beeba - a táto výzva sa týka aj teba! 😉
A ešte k tým chorobám, tak malá je celý deň mrzutá, takúto ju vôbec nepoznám, teplotu nemá, ale ráno vstala s poriadne zalepenými očkami, stále si ich šúcha aj ušká...no radšej skočím zajtra na kontrolu k dr., či to sa tá infekcia nerozšírila, alebo nebodaj neprešla do bakteriálneho zápalu. A aby toho nebolo dosť, tak to hrdlo som chytla aj ja...ani si nepamätám, kedy ma naposledy tak bolelo, nedá sa mi ani prehltať sliny a už vobec nie jesť, či piť. 😖

fiallinka
autor
22. srp 2010

@ejviska ejvis, to je špatná rada 😀 , já právě ještě hrozně moc potřebuju, aby spal přes den, protože většinou cítím smrtelnou únavu a potřebuju spát taky... a když ne spát, tak aspoň uvařit, najíst se, uklidit, no znáš to 🙂, a s ním se to moc nedá - teda ne v klidu 🙂

Jani, no já právě vím, že některé děcka už v tomhle věku nespí a začínám se toho bát 🙂

lenkace
22. srp 2010

Ahojte, tak som tu zasa po dlhej dobe, nejak nič nestíham z tohto hektického leta, len tak informačne tu napíšem, že tento piatok sme boli už na odber, mala som 11 vajíčok, z toho bolo 9 zrelých, ktoré mi napichovali a oplodnilo sa ich 8, hned prvý den mi 2 zamrazili a 6 sme si nechali na predĺženú kultiváciu, čiže v stredu máme transfer. Už sa neviem dočkať čo nám povedia, či doporučia vložiť dve alebo to bude na nás. Čo sa týka toho zmrazenia, v ČR nám nič také nedoporučovali zamrazovať hned prvý deň, to ma zarazilo, ževraj sa tieto lepšie odmrazujú, tak uvidím či bude ešte nejaké ďalšie na zamrazenie.

beeba
23. srp 2010

@lenkace to jsou příznivé zprávy, tak držím palce 🙂 🙂 🙂

cepecek
23. srp 2010

Ahoj holky,
hlásím, že jsme ok. Svatbu jsme zvladla odsvěčit i mimi byli hodné tak to bylo fajn, dokonce jsem i tančila. Fakt to bylo super. Jen manžel to odnesl, včera byl na pohotovosti. Má hořečku 39 a průjem už od středy, tak doufám, že ho to brzo přejde. Dostal antibiotika, tak uvidíme. Jinak včera jsme se oficiálně dozvěděli, že švagrovka čeká v únoru druhé, ale já to věděla už dřív, protože se tchýně prořekla. Nejvíc mě štve že se stále oháněli tím,jaké má problémy a že nikdy mít druhé nebude mít a teď je přirozeně těhotná.... ?! Fakt mě to štve, protože naše problémy jsou nic, ale její jsou maximální. Když mi bylo minulý týden špatně, tak mi tchýně řekla, že mi Marušku nepohlídá, protože hlídala jejího syna......

cepecek
23. srp 2010

a řekla mi , že musím mít pochopení pro její dceru - fakt hrozný

ejviska
23. srp 2010

@jani2
Pokud ma rymu, tak infekce lehce prestoupi do oka nebo ucha. Protoze slzne cesty vedou do nosa. Na to je jedina rada smrkat poradne 😒 A do oka mozna nejake kapky s ATB.
Urcite jsem se neurazila 🙂, sak vim, co je idiopaticky. Kez by 😀
@fiallinka
JA nevim, odkdy Terka nespala, ale kazdopadne ve skolce pak zase spavali po obede. TAkze treba mu to vydrzi 🙂
@lenkace
Moc drzim palce!!!
@cepecek
Ser na ne! Hlavne, ze jste zdravi (teda manza bude za chvilicku 😉 ) a miminka jsou zdrave. Chapu, ze te to urcite i mrzi. Ja jsem byla u tchyne s Terezkou v patek, sice byla rano zdrava, ale jak jsme tam byly, tak ji asi stoupla teplota, tak byla takova nevrla. A tchyne nekomu telefonovala a do telefonu rekla, ze "mala je protivna jak prdel" 😠 Ja jsem si v duchu rikala, ze to rikaji obcas detem rodice ( priznejme si 🙂), ale aby to rikala babicka o vnucce, kt. vidi jednou za 14 dni, protoze to ma k nam strasne daleko - 10km. Proste kdyz tam nejedu, tak se neukaze.
A v sobotu jsem ji poslala sms, ze ma mala hnisavou anginu, zadna odpoved. Myslela jsem, ze jsem to poslala na mobil, kt. nepouzivaji. Tak jsem poslala druhou na urcite pouzivany mobil. No co myslite??? Ale je teprve pondeli 😀 😀 😀

jani2
23. srp 2010

Tak dnes som bola u dr., lebo včera večer sa malá chytala za uška, mnula si očičká, stále sa budila....zrejme ju to všetko bolelo z tej virózy. Potom ma napadlo dať jej Panadol od tých bolestí, takže na to už prespinkala pekne druhú polku noci. Dr. jej spravil CRP, to je našťastie len 8, takže žiadne ATB nebudú, ale som rada, len nech sa už konečne z toho všetkého vylíže! Dnes je ale celkom v pohode, kvapkám jej do očiek aj do ušiek, tak už nechodí mrnčiaci a plačúci.
@ejviska - ja teraz sama vidím aké deti dokážu byť "otravné", takže niekedy je to už tiež na nervy. Ale taká babička by tú chvíľku, čo ste tam, mohla zniesť aj viac! 😒 Ale povedz si, že občas také poznámky znesieš. čo keby bývala s vami! 😨 Ja mám svokrovcov celkom fajn, ale bývať by som s nimi veru nechcela!
@cepecek - nech sa len manžel čoskoro vylieči a hlavne aby ste to nechytli od neho. My sme manželom začali ten náš virózový kolotoč! 😖
@lenkace - tak to už si pekne ďaleko v tej stimulke. Držím palce, aby ET v poriadku prebehlo a aby sa embryjko/ka pekne uhniezdili. Koľko si dávate vkladať?