Chystá se někdo na IVF v září-říjnu? přidejte se.

jaruska111
26. črc 2011

Kdo se chystá na IVF na podzim na ZÁŘÍ A ŘÍJEN. Najdu někoho?

galigula
9. zář 2011

@mufinka26 ve stredu? AAAAAAAAAZZZZZZZZZ???? 😀 😀 😀 No tak ja kdyz vydrzim do pondeli, tak to povazuji za velky uspech 🙂

petrajda
9. zář 2011

galigula - ahoj. A ty jsi tedy po transferu?? MOc držím palce 😉

galigula
9. zář 2011

@petrajda ahoj, no jo jsem 🙂 V pondeli me tam zavedli jednoho bobka, zadne jine se nevyvyjelo dobre, ale myslim si, ze to nevyjde, protoze jsem mela jit na transfer az v utery a najednou v nedeli volali, e uz pujdu v pondeli rano, tak si rikam, ze mi asi nechteli rikat, ze zadne nezbylo, tak mi radsi jedno zavedli, i kdyz treba nebylo kvalitni, aby to bylo na to, ze se neuchytilo, uvidime, ale to cekani je strasny....

mufinka26
9. zář 2011

@galigula taky se bojim, že v pondělí budu testit, ale jako předsevzetí je středa docela statečná ne? 😀 😀

petrajda
9. zář 2011

galigula - poprvé jsme taky měli jen jedno snaživce,kterej ustál PK.Dle embrioložky byl opravdu krádnej, no to bylo sice pěkný,ale nedopadlo to. Ale abys věděla, kolikrát to vypadá nenadějně a vyjde to..takže držím palce. Jo a jinak já tenkrát ani netestila, protože sem ms dostala o den dřív než bych normálně měla a já se strašně bála testovat vůbec.

mpetula
9. zář 2011

@petrajda ,@galigula Holky děkuji. No jsem zvědavá jak to bude. Já už tedy nějaké vyšetření mám, tak uvidíme. Teda, čtyři měsíce to je docela dlouho, no to doufám, že to půjde rychlejš 😨 Mě řekli, že k tomu dr co mám jít se stačí objednat čtrnáct dní předem. Tak tam budu volat a doufám, že tedy do konce září mě vezme, jen nevím z jakého caru tam jezdí. Když jsem se zeptala mého doktora, tak se mi dostalo odpovědi, že z Prahy, tak super informace 😀 No fakt začínám být docela nesvá z toho co nás čeká, ale zase už se to snad trochu pohne to naše snažení.

petrajda
9. zář 2011

Holky asi vám přijdu fakt pitomá, sice chodím na mkoníka docela dlouho,ale nevím jak dělaj ty odkazy na vaše nicky, tak omluvte moji tupost a můžete mi poradit?? 🙂 😔

petrajda
9. zář 2011

mpetua - neboj..chce to trpělivost,ale většina,vlastně všechny se dobereme zdárného konce. 😉

galigula
9. zář 2011

@petrajda bud kliknes dole pod prispevkem na "odpovez", nebo das pred jmeno zavinac....

katka1311
9. zář 2011

@mufinka26
@galigula

Holky držím vám palečky ať jsou krááááásnééé //.

petrajda
9. zář 2011

@galigula aha, právě jsem objevila ameriku. Děkuju 🙂

katka1311
9. zář 2011

@petrajda 😀 😀 😀

petrajda
9. zář 2011

@katka1311 no jen se směj..já jsem hroznej antitalent 😀

galigula
9. zář 2011

@petrajda No ja pri prvnim ET jsem to dostala taky nejak po tydnu, tak jsem si pak udelala test, tam /, ani do CARu na testy jsem nejea, jak jsem byla smutna a to mi zavadeli dve a uz si nejak nepamatuji kolika bunecne, ale byla to PK no a pak pri KET nam rozmrazili vsech 7 a zbyl jeden a z toho mame Jirika 🙂 Ted bychom chteli druhe a ze 14 zbylo take jdno, ale meli jsme mit zase PK a uz 3.den mi ho zavadeli, tak nevim co se stalo, ani mi tentokrat nerekli kolik bunek, nebo jak na tom bylo ☹

galigula
9. zář 2011

@mufinka26 no tak ja se dnes probudila s tim, ze nedele by taky nebyla spatna 😀

galigula
9. zář 2011

@katka1311 Dekuji!!!! Budeme to potrebovat 🙂

katka1311
9. zář 2011

@petrajda Všichni se na něčem učíme 😉
@galigula Jakto že ze 14 jen jeden bobánek 😒 ?
Mě při 1IVF zavedli 2, 4-buněčné po 48 hod.

galigula
9. zář 2011

@katka1311 sama nevim, mela jsem 17 vajicek, z toho 14 zralych- oplodnenych a pry se spatne vyvyjila nebo co, tak budu doufat, ze si to nas bojovnicek vybojuje....

petrajda
9. zář 2011

@galigula mě tenkrát embrioložka říkala,že třeba prodloužená kultivace ani nemusí proběhnout, že se embria dostanou do fáze,kdy jim je líp u matky, takže i když třeba zažádáme o PK tak být nemusí.
No mi měli 8 folíků,6 zralých, 4 se oplodnili a jedno vydrželo.Dopadlo to špatně,hned na to mi udělali hysteroskopii a zjistili že jsem měla zánět,odstraňovali mi srůsty. přitom první hystero byla v pořádku,tak sem se radovala. Z kraje to vypadalo,že máme problém jen u manžela, horší spermiogram.Následně se ukázalo ,že mám neprůchodný levý vejcovod,prodělaný zánět v děloze, nízké FSH,a při laparce mi zjistili endometriozu. Takže proto mám teď dlouhý protokol a máme PICSI kvůli spermiogramu.

petrajda
9. zář 2011

@katka1311 to je jasný, jen já se dokážu ptát na tu samou věc pořád dokola 🙂

petrajda
9. zář 2011

Jen mě holky štve,a asi nejsem sama, že ty první ivfka dělaj jakoby nablinz,že se následně ukáže zda jo nebo ne a pak se zkoumá proč to nejde.

galigula
9. zář 2011

@petrajda no my mame ICSI taky (ted si nejsem jista, jak se to pise, ale myslim, ze na uctu mame napsane ICSI, ale zmatla si me 🙂 ) No ja bych mela byt v poradku, delali me ruzna vysetreni a vse OK, takze u nas nastesti jen ty line spermie 🙂 Ale uvidime, jednoho prcka uz mame a to je nase slunicko, kdyby to vyslo, tak by to byl takovy bonus 😀 a pak nam zbyva jeste jedno IVF, ale do nej bychom sli az v novem roce, aby si telo trochu odpocinulo a ja nabrala sily na dalsi boj

katka1311
9. zář 2011

Holky tak já mám doma 2 puberťáky a s manžou jsme se rozhodli pro prcka 🙂
Dceři je 16 let a synovi 12 let.

vannilie
9. zář 2011

🙂

vannilie
9. zář 2011

@katka1311 tak to je moc peken.a kolik je ti let.vypadas moooc mlade

galigula
9. zář 2011

@katka1311 To je hezke 🙂 Tak hlavne, aby vam to vyslo!

petrajda
9. zář 2011

@galigula vyjde to, uvidíš.
k těm zkratkám..ICSI jsme měli poprvé, PICSI je vylepšená forma toho předchozího. Není to jen draze placenej nadstandart.

Dovolila sem si zkopírovat info o PICSI

PICSI (preselected sperm intracytoplasmic injection)
je modifikace metody ICSI spojená s výběrem optimální spermie. Pomocí PICSI lze vybrat k oplození vajíčka spermie optimální zralosti. Přepokládá se, že zralá spermie po zavedení do cytoplazmy vajíčka s větší pravděpodobností povede k oplození a vývoji perspektivního embrya. Principem metody je vazba zralé spermie na speciálně ošetřený povrch Petriho misky, na který je nanesen gel s hyaluronanem. Tato látka je důležitou přirozenou součástí obalů vajíčka, a právě hlavička zralé spermie nese specifický receptor, který umožňuje její vazbu na hyaluronan.
Při metodě PICSI tedy embryolog vybírá ty spermie, které vykazují pozitivní vazbu na gel s hyaluronanem.

Doporučení naší kliniky: Pokud v minulých cyklech byl podíl oplozených vajíček nízký, embrya se nevyvíjela optimálně anebo došlo k potratu, zvolte k oplodnění metodu PICSI. PICSI využívá principů a výhod samovolného oplození, kdy pouze zralá spermie oplodní vajíčko, a metody ICSI, kdy je spermie vpravena přímo do cytoplazmy vajíčka.

katka1311
9. zář 2011

@vannilie 😀 děkuji ale je mi 35 let

galigula
9. zář 2011

@petrajda aha, dekuji za info, to je pro me neco uplne noveho. Ani nam to nenabidli... Muzu se zeptat, kolik to stoji?

petrajda
9. zář 2011

katko - ty brďo, budou 3 děti, hezký!