Čilli před transferem? Máte zkušenosti, že pomáhá?

kapunka
24. únor 2009

ahoj - prý čilli pomáhá v úspěšnosti při ET nebo KET - máte někdo takové zkušennosti??? děkuju..

lauritka
24. únor 2009

kapunka ano mame, ja som ho jedla pred KET a podarilo sa..akurat nie s uspesnym koncom, 9tt missed, ale to je o inom..

kapunka
autor
24. únor 2009

lauritka 🙂 🙂 🙂

Jde o to, že u značné části žen - v ČR není podrobně sledováno - po IVF se embryo uchytí, na testu se kolem 8. dne ukáží //, ale již cca 15. - 20. den po ET je HCG minimální. Hovoří se o tzv. biochemickém těhotenství. To může být způsobeno jednak defektem embrya, ale bohužel čím dál častěji i imunitní reakcí matky. A právě tady zabírá chilli.
Dávkování:
u žen s vážným autoimunitním onemocněním, či u těch, kterým špatně dopadlo imunitní vyšetření - protilátky proti plodu - se podává až 200 g Sweet Chilli Sauce for Chicken 24% (tato forma zvolena pro jednoduchost dávkování, minimum alergických reakcí - zkuste si stříhat chilli papričky - a i chuťovou přijatelnost).
Samozřejmě je možné podávat ekvivalent čerstvých papriček či práškového chilli.
U žen bez předchozích biochemických těhotenství, bez spontánních potratů v anamnéze, s negativním imunitním vyšetřením se podává dávka podstatně nižší - cca 1-2 polévkové lžíce 3 x denně.
Ve sledovaných cyklech bylo podáváno od 1. dne cyklu (možno samozřejmě začít již dříve) a podávání bylo ukončeno po potvrzené srdeční akci plodu (některé ženy pokračovaly v užívání dále).
Z vedlejších efektů byl hlášen značný pokles výskytu ranních nevolností, vymizení akné, zlepšení kvality pokožky,nehtů a vlasů.
A perlička na závěr - plešatým partnerům - kteří chilli užívali solidárně se ženami začali růst vlasy.

lauritka
24. únor 2009

ano..umelinky denniky 😉 poznam.

katy2
24. únor 2009

ja som ho brala tiez az pred 2.IVF a vyslo 😉

katrin21
24. únor 2009

baby... a to ako dokazete zjest ,ked to stipe?? ze dve lyzicky denne... zeby som to skusila aj pred normalnym otehotnením?

ili5
24. únor 2009

Katy2, to se prodává v lékárně? Kolik to stojí a jak se to přesně jmenuje? díky 🙂

kapunka
autor
24. únor 2009

určitě zkus....za to nic nedáš...a ta omáčka na kuře je výborná...to klidně zvládnes na chleba místo másla... 😅

mají ji třeba v Tescu..

melisska
24. únor 2009

ahojte 😉 ja papam chilli papricky zavarane, mne to velmi chuti 😀

katy2
24. únor 2009

ja som to brala vo forme toboliek.... objednala som si to z netu - ten link, co dala vyssie lauritka 😉 tobolky nestipu, len ma z nich zo zaciatku palila zaha... potom som si zvykla....

ili5
24. únor 2009

jmenuje se to link? a stojí kolik

lauritka
24. únor 2009

babulky pozrite na ten link, co som pridala, to su kapsule, len prehltnete, najlepsie medzi jedlom, ja nemozem stiplave tiez 😅
prve dni pali zaha, kym si clovek zvykne.

lauritka
24. únor 2009

😀 preto to treba zajest...nech to tak nepali, su dost silne.

katy2
24. únor 2009

ili, link - to je internetovy odkaz:
http://www.sanopa.cyberio.sk/Kajenske-korenie.html

ja som brala kajenske korenie..... pozri na odkaz, tam sa to objednava.... 😉

melisska
24. únor 2009

Katy akolko si toho brala denne? alebo lauritka?

katy2
24. únor 2009

melisska, ahoj,
pekna foto 😉
ja sa nepamatam, ale myslim, ze rano a vecer....

lauritka
24. únor 2009

ja som brala jednu denne od zaciatku stimulky, ale moze sa aj skor...potom od transferu kazdy druhy den a po zisteni tehu uz pomaly vysadzat...

katy2
24. únor 2009

lauri, ahoj 🙂

lauritka
24. únor 2009

z dvoch by som asi mala vredy 😀

kapunka
autor
24. únor 2009

a v česku to nemají????

melisska
24. únor 2009

katka dakujem 🙂 🙂 ja papam tie papricky ked mam chut a aj sedem naraz 😝 mam po nich stiplavu stolicu 😀 🤐

katy2
24. únor 2009

lauri, vies, ja ked, tak poriadne... nech zaberie 😀 😀 😀 😀
ale potom som to zacala vysadzat.... a ked som mala // som vysadila uplne

ili5
24. únor 2009

Je to dost drahé, já už jedu na UZ v pondělí. Stačí když budu jíst chilli sypané? Do omáčky a ostré, jako např. pepř do polévky atd. Nebo je to blbost? 😒

katy2
24. únor 2009

ili, ak to zvladnes, ano... je to vlastne jedno.... 🙂

ili5
24. únor 2009

Dnes jsem dělala játru na oběd, tak jsem toho tam nasypala a do polévky plno peřu a sýrový česnek namačkala, že jsem to nemohla sníst, snad to pomůže 😀 😀 😀

lauritka
24. únor 2009

katy 😀 ili urcite staci...ale daj si viac ako normalne 😉 aspon lyzicku.

katherinesand
24. únor 2009

mylsite, ze je uz neskoro zacat ho brat, ked mam v piatok ET? ☹
ale inak ja chilli lubim, takze v kazdej polievke aj jedle u nas ho najdete. 😉 len neviem co to staci.

lauritka
24. únor 2009

katherin za pokus nic nedas, ja by som papala. 😉

ili5
24. únor 2009

Tak jsem si dala játru a chilli jsem si ještě nasypala do talíře. Moc sílu nemá, asi musím koupit čerstvý, asi je vyprchaný 🙂