CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

lukr
29. bře 2010

Ahoj holky.Nebojte zvádnete to všechny. 😉 Víte co jsem si říkala než jsem si do sebe poprvé píchla(sice něco jiného než stimulku,ale to je jedno).Když to zvládnou děti ,které mají ckrovku,tak přeci nejsu taková máčka,abych to nezvládla taky a fungovalo to. 😉 😉
Ajo a ten Orgalutran je taky pod kůži?Jestli ano,tak je to skoro stejné.Uděláš si na stehnu řasu z kůže,ale jehlu nezapíchneš kolmo,ale pod úhlem 45 stupnů.Neboj,nic to není. 🙂

fiallinka
29. bře 2010

Ajo, neboj se orgalutranu - je to téměř stejné píchání jako tím perem - jehla není o moc tlustší - jediný problém je, že to většině lidí po píchnutí nateče jak od včely, ale časem to odpuchne...

Já to píchání taky nemám ráda, a to musím píchat pořád ten fraxiparin, který má ještě tlustší jehnu než pero..vždycky se nemůžu odhodlat ke vpichu, ale musím říct, že to nebolí, je to jen ten pocit, že píchám do sebe...

lukr
29. bře 2010

Zdar fiali,my jsme tady v diskusi asi největší "feťáci" 😀 😀 Já už jsem musela přejít na stehna,do břicha už nebylo kam. 😉 Holt se budu muset nějak vykrmit 😀 😀

fiallinka
29. bře 2010

lukr, naštěstí, že já mám dost prostoru pro jehly, nadváha má své výhody...

lilisa
30. bře 2010

Dobré ránko holky 🙂

ivus16
30. bře 2010

Hezký den všem: tak já už se psychicky připravuju na zítřek, čeká mě punkce v narkoze, kterou zítra budu mít poprvé v životě tak se trochu bojím, ale zase všechno je jednou poprvé, že? 😵
Výsledek mého píchání do břicha, obrovská modřina která hraje všemi barvami a tím, že bych nenašla špek taky nemám problém 😀

h.jitka
30. bře 2010

ivus, to je tak krátká narkoza, že ti to nic neudělá, neboj. A usíná se příjemně. 🙂

aja8
30. bře 2010

Ahojky holky, z té narkózy mám také strach..Fialli, prosimtě, a jak si to budu píchat do toho stehna, tak v návodu je psané, že jak si píchneš, jehlu, tak máš ještě potáhnout, jestli nenasaješ krev..dělala jsi to tak?..protože sestřička mi nic takového neříkala..jen, že si to mám píchat pod úhlem 45..

lukr
30. bře 2010

Ajo,sice jses neptala mě,ale dovolím si Ti odpovědět.Fiallinka určitě pochopí proč,že?Jo, mnělo by se potáhnout píst trochu zpět,aby jsi se ujistila,že nejsi v žilce.Kdybyjo,tak by se ti tam objevila krev,ale neboj to je málo pravděpodobné.Už jsem si jich napíchala něco přes 60 a ještě se to nestalo. 🙂 🙂
Ivus,taky mám jednu takovou parádní modřinu na břiše. 😀 Narkózky se neboj,po normální mám problém(zvracím jak amina) a po téhle to bylo vpoho. 🙂 🙂

aja8
30. bře 2010

Lukr, díky moc..fakt z toho mám nějaké bobky..zítra napíšu, jak jsem to zvládla..a jak se cítíš, mimísci se určitě už pěkně zavrtávají.. 😉

richt
30. bře 2010

Ahojky holky,
pročítám to tady a zjišťuji, že je Vás tu hodně z okolí Uh.Hradiště. Tak to já se taky připojuji. Chtěla jsem se zeptat jestli máte nějaké zkušenosti z dr. Křenkem. Jinak mi zjistili taky vysoké FSH

fiallinka
30. bře 2010

ivuš, já to zpátky nenatahuju, bo mám dojem, že bych se při velikosti svého stehna a množství tuku, které na něm je, do nějaké žíly rozhodně nedopíchala 🙂

richt, Křenek je tam nový, takže zkušeností s ním moc nebude, ale vzhledem k tomu, že ho zaučují ti starší a určitě s nima vše konzultuje, tak by to mělo být ok 🙂

Ajo, já jsem měla z první narkozy taky strach.... ale téhle se fakt neboj, je to nejpřímnější narkóza, kterou jsem kdy zažila - po probuzení ti bude fakt příjemně 🙂, o co?

lukr
30. bře 2010

Fialli,já natahuju i při Clexanu a ten by mohl i do žíly.Ale u mě je to deformace povoláním. 😀 😀 😀
Ono je to o tom,že některé léky jsou celkem průser do žíly a tak se výrobce chrání.Ono to hrozí spíš při injekci do svalu.

aja8
30. bře 2010

Holky a to bych si mohla píchnout i do svalu? 😕

aja8
30. bře 2010

Fialli, tak dám na Tebe a narkózy se bát nebudu.. 😉
Ovšem nastal další problém, už teď je jasné, že jak půjdu na transfer, tak budu muset jet autobusem.. ☹ ..manžel si bere auto na důležitou služebku..nemůže to odvolat.. ☹
Myslíte si, že to bude nějaký problém, když po tom transferu budu muset jít tu štreku na autobusák?

aja8
30. bře 2010

Lukr, ty jsi zdravotní sestřička?

aja8
30. bře 2010

Richt, vítej tady mezi námi.. 😉

fiallinka
30. bře 2010

lukr, nestraš 🙂, doufám, že ten fraxík natahovat nemusím...ale já mám fakt špeky dost velké 🙂

Ajo, tož oni říkají, že máš mít doprovod, ale mám po dvou narkózách a vždy to bylo naprosto ok (jen pobolívá břicho, někdy dost, v tom jsem problém s chůzí trošku měla - ale ne moc, teď jsme ještě lozili po Zlíně trasu odpovídající té na nádr). Bylo by asi lepší, kdyby s tebou někdo jel, ale myslím, že to zvládneš - mohla bys třeba ještě o něco dýl zůstat ležet v posteli, když jim řekneš dopředu...

Po své první narkoze tohoto typu jsem taky šmárovala domů pěšky.

aja8
30. bře 2010

Fialli, ale při transferu se nedává narkóza, nebo jo? 😕

aja8
30. bře 2010

Když půjdu na odběr vajíček, tak to doprovod mít budu, ale jedná se mi o to, jak mi je pak budou vracet..

fiallinka
30. bře 2010

Ajo, já su pako, odvolávám, co jsem napsala - nepřečetla jsem, že myslíš transfer 🙂. Tak to můžeš vklidu pěšky, to tě nic bolet nebude 🙂, a navíc embroušům stačí poležet půl hoďky, prý to je, jak když se strčí zrníčko máku do chleba namazaného máslem, nevytřepeš je 🙂

aja8
30. bře 2010

Tak to jsi mě uklidnila..ale super přirovnání.. 😀
A kolikátý den jste dneska vlastně s Lukr po transferu?

aja8
30. bře 2010

Tak teď už jsem si to přečetla..6. den, že? 🙂 😉

lukr
30. bře 2010

Ajo,jo správně jsi to pochopila. 😀 😀 Neboj do svalu se nedostaneš když uděláš řasu a dodržíš zhruba úhel,na to je to krátká jehla. 😉
Ale holky nemyslete si,nemám to o moc jednodušší,vše je pro mě taky nové.Jsu už postarší ročník a v době mých studií bylo IVF ještě v plenkách. 😀 Jen to píchání(i když perem jsem píchala taky poprvé 😉 )

richt
30. bře 2010

Ahojky holky,
Aja : dík za přivítání.
No to je blbé že nikdo s ním zkušenosti nemá. Hned mě totiž chtěl hnát do toho IVF. Já jsem myslela, že s námi probere, různé alternativi. Takže jsem nabrala dojmu, že to bude asi dobrá rýžovačka. Člověk by měl dostat aspoň příležitost si to rozmyslet. Holky co jssem si s něma psala, říkali, že jim brali krev víckrát. Ale mě hned odbyl tím že jiné řešení není

richt
30. bře 2010

Zvažuji konzultaci v Olomouci FN

fiallinka
30. bře 2010

richt, a co je teda u vás za problém, jen to fsh? Nás taky hnali hned do ivf, jenže u nás to fakt jinak nejde...

richt
31. bře 2010

faili, jo je to ten hormon FSH. Nelíbil se mi ten přstupjak nic moc nevysvětlil a hned chtěl vypisovat papir na pojišťovnu.Měli by dát člověku šanci si to nechat projít hlavou

fiallinka
31. bře 2010

richt, to je fakt zvláštní, jen s tímhle problémem...nevím teda, jak vysoký ho máš, kolik máš let a co máte za sebou za vyšetření... s tím Křenkem fakt nikdo zkušenosti nemá, možná by stálo za to poptat se i jinde, nebo ještě ve Zlíně u jiného doktora. Ale obecně nemám pocit, ani od známých, že by ti doktoři byli týpci, co jdou jen po prachách - spíš mají to ivf prostě zafixované jako nejrychlejší a nejspolehlivější řešení a počítají s tím, že většina lidí už veškerou jinou léčbu má za sebou...já jsem byla taky z první schůzky vedle, hned ivf a ještě mluvil o dárci...akorát jsem pak zjistila, že měl teda pravdu...

lukr
31. bře 2010

Ahoj richt.Můžu mít dotaz,to při tak vysokém FSH(z jiné diskuze) normálně ovuluješ.
No ono to vysoké FSH je celkem problém,jednak se to může poměrně rychle zvyšovat,jednak od hodnoty 15 se nemusí vůbec zadařit nastimulovat vaječníky.Takže Ti v podstatě ani neměl co nabídnout,možná kromě IUI s větší stimulací.A tam máš malou pravděpodobnost úspěchu a tělo bys zatěžovala skoro stejně,protože při vysokém FSH musí být dávky vysoké,aby byla šance na nějaké folíky.Navíc je otázka,jestli jsou ta vajíčka kvalitní.Já mám jen vyšší FSH 11.7 a musela jsem mít dvojnásobnou dávku Menopuru,když jsem stimulovala na IUI.A ještě před rokem jsem ho měla v normě. 🙂 Ale je fakt,že se Ti měl věnovat a vše Ti vysvětlit a hlavně proč je pro Tebe rovnou IVF nejlepší.