CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

kikina9
31. bře 2011

@ejviska ahojky, ráno jsem test zkusila, objevil se tam zase duch, ale tentokrát již v limitu. Z toho špinění mám strach, v předchozím těhu jsem to nezažila ☹ Tak snad se mimísek udrží i tak 😉

ejviska
31. bře 2011

@kikina9 kdy jdes k doktorovi? Kdyz neni ms, tak to neni ztraceno. Hlavne, aby carka silila

kikina9
31. bře 2011

@ejviska Do CRM jdu v pondělí. Ráno jsem tam volala, co mám dělat, když špiním, a docela mě odpálkovali, léky že mám užívat dál kromě Anopyrinu a přijít v pondělí na krev, víc mi neřekli. Dneska jsem raději celý den ležela a je to lepší 🙂

ivus16
31. bře 2011

@kikina9 to opravdu nemusí být ms, já jsem taky trochu špinila po IVF, ale abych pravdu řekla nebyla jsem z toho nijak špatná, podvědomě jsem cítila, že se embrijko zahnízďuje a podle vyprávění kamarádek to někdy tak bývá. Si myslí, že proběhla slabá ms a ono ejhle. 😀 Ta krev nesmí být červená, prostě jen hnědé špinění a nesmí sílit. Trochu mě rozhodil až těhotenský test, kde se mě nic neukázalo, jenže jsem si ho asi dělala ve špatnou dobu (až pozdě odpoledne, nikdy né ráno a ještě ke všemu byl po době použitelnosti). No a ze dvou embrijek se jedno chytlo a dnes je tomu 29. týdnů co už ho sebou nosím 😀 .

ejviska
31. bře 2011

@kikina9 a prestalo to spineni? Mozna je to dobre znameni. 🙂

kikina9
31. bře 2011

@ejviska Jj, špinění přestalo, ale nechci to zakřiknout 😉

fiallinka
31. bře 2011

@kikina9 no, já bych to viděla tak, že je to na dobré cestě, to slabé špinění má fakt hodně těhulí, a docela často po ivf, jedna z teorií je, že se pouští jedno z embryí..

kikina9
31. bře 2011

@fiallinka Doufám, že je to na dobré cestě, snad to dobře dopadne 🙂 U mě se pouštět jedno embryo nemůže, protože jsem měla zavedené jenom jedno 😉 Ale snad to špinění ničemu neuškodilo a čárka na těhotenském testu bude sílit 🙂 Jsem z toho nervozní, snažíme se už víc než 2,5 roku, a navíc nám doktor nedával skoro žádnou šanci na úspěch, tak tomu nějak nemůžu uvěřit, že se to snad povedlo 🙂

fiallinka
31. bře 2011

@kikina9 proč nedával šanci? A proč jen jedno - víc nebylo nebo jsi nechtěla jít do dvojek?

kikina9
1. dub 2011

@fiallinka Moc šance nám nedával z toho důvodu, že u mě bylo zjištěno vysoké FSH, což znamená, že mi hrozí předčasné ovariální selhání ☹ Prý šanci mám tak 5-10% na to, že se to povede, takže oproti jiným o hodně snížené 😉 Spíš se mě snažil směřovat do darovaných vajíček, tam že je šance daleko vyšší. Jenže já si neuměla představit, že bych měla dítě, které ze mě nemá vůbec nic. Tak jsme to riskli, a vypadá, že se to vyplatilo. Toto bylo moje druhé IVF, při prvním jsem měla nasazené nižší dávky léků, a výsledkem bylo jenom jedno špatné vajíčko, takže ani k ET nedošlo ☹ Doktora jsem musela vysloveně přemlouval, abychom to zkusili ještě jednou, dal mi vyšší dávky hormonů, a dopadlo to lépe 🙂Ale byly to teda nervy to po tom předchozím neúspěchu 😉 Vajíčka byly nakonec 4, z toho 3 zralé, 2 se podařilo oplodnit, z toho 1 bohužel zaniklo ve vývoji ☹ Takže k ET zbylo pouze 1 embryjko, moc šance jsem si teda nedávala, ale jak to vypadá, tak to vyšlo 😀 😀 😀 Čárka na těhotenském testu je zase silnější 🙂 V pondělí jdu do Zlína na kontrolu, tak snad pro mě bude mít jen dobré zprávy 🙂

ivus16
1. dub 2011

@kikina9 mě taky hned řekli, že v nejhorším případě budu muset využit darovaných vajíček. Taky jsem měla vysoké FSH. Určitě jsem ale chtěla zkusit nějakou jinou možnost, při IVF jsem brala hodně vysokou dávku hormonů, nakonec 4 vajíčka, 2 oplodněné (jedničková kvalita) 2 zavedené a jedno se uchytlo 😀
Takže držím palce na pondělí a šetři se 😀

fiallinka
1. dub 2011

@kikina9 super 🙂. Ale s předčasným ov. selháním už znám taky jednu holčinu, které se 2 ivf nezdařily - nedošlo ani k ET, a následně po dvou měsících otěhotněla přirozeně. 🙂

kikina9
1. dub 2011

@fiallinka Nám by se to bohužel asi přirozeně nepodařilo, protože manžel má špatný spermiogram ☹ My jsme hold taková neplodná dvojka 😉 Jenom nevím, jakým zázrakem se nám podařila naše starší dcerka 😀

Holky těhulky, chtěla bych se zeptat, jak to v CRM probíhá poté, co vám zjistí pozitivní HCG z krve. Dělají i ultrazvuk? A kolikrát si vás ještě poté zvali na kontrolu přímo do CRM, a kdy už jste přecházeli ke svému gynekologovi?

fiallinka
1. dub 2011

@kikina9 jo, neplodná 🙂, prd neplodná, když jste holku zplodili 🙂. To jsou ale fakt krásné zázraky, spoléhat se na ně nedá, ale je to krása. A jinak při první kontrole po 14 dnech asi jen krev, pak tě pozvou za týden na krev a ultrazvuk (uvidíš váček 🙂, a za další týden zas - pokud nebudou komplikace a už bude bít srdíčko, tak už tě odešlou ke svému gynekologovi. Ale asi záleží i na okolnostech - poprvé jsem měla ohss, takže jsem až do 9. týdne chodila co týden tam a ultrazvuk jsem měla vždycky.

kikina9
2. dub 2011

Holky, potřebuji radu 😉 Od začátku stimulace jsem byla doma na neschopence, protože jsem nechtěla, aby se v práci vědělo, že podstupuji IVF. Domluvila jsem se z obvodní lékařkou a ona mi vystavila neschopenku na chřipku. Jenomže už jsem doma skoro měsíc, v pondělí se ve Zlíně dozvím, jestli se nám to teda povedlo 🙂 Pokud ano, chtěla bych ještě asi tak 2 týdny zůstat doma na PN, a pokud to bude potom v pořádku, tak jít do práce. Ale nevím, co si mám pořád vymýšlet, že mi je, šéf mě docela uhání a pořád se ptá, co mi je a kdy teda přijdu do práce 😉 Poraďte, co mu mám říct, posledně jsem mu řekla, že mám ještě vysokou sedimentaci, ale teď teda fakt nevím 😖 Tak brzo se mi v práci nechce mluvit o tom, že jsem těhotná, ale dělám v kanceláři, tak nějaké bolesti zad apod. mi asi neprojdou, a chřipka taky normálně netrvá 6 týdnů 😀

fiallinka
2. dub 2011

@kikina9 já jsem po týdnu a půl neschopenky (vystavené mým gynekologem, nechtěla jsem, aby tam bylo razítko ze Zlína) šla normálně do práce, myslím, že sedění v kanceláři neublíží a taky jsem nevěděla, co si vymýšlet... tak otázka je, jestli být vůbec doma...

kikina9
2. dub 2011

@fiallinka A jak jsi to dělala, když jsi šla na kontrolu do Zlína? Já právě nechci mít razítko ze Zlína ani na propustce 😉
Když si budu chtít vzít na kontrolu ve Zlíně dovolenou, tak mi ji šéf nedá, řekně, že jsem teď marodila a práce je moc ☹
Já jsem si právě říkala, že bych to ukončila, až mě propustí ze Zlína do péče mého gynekologa 🙂 To už mi jeho razítko na propustce vadit nebude 😉

fiallinka
2. dub 2011

@kikina9 jo, vidíš, to je problém - já jsem v práci propustku nepotřebovala, takže jsem jen řekla, že musím "k doktorovi"... to mne nenapadlo...

ronecek
2. dub 2011

Ahojky holky 🙂 Tak vám tady hlásím, že pravděpodobně další zlínské miminko/ka je na cestě 😉Byli jsme na KET. Zaváděli mi tři embryjka osmibuněčné. Včera, 8. den po KETu jsem vyzkoušela testík a našla ducha 😉 Dnes už je čárečka o něco silnější. Přidávám fotečku.
Ještě se moc neraduju, ale jsem nesmírně šťastná.
Všem vám moc držím palečky ať to taky dotáhnete ke svému vysněnému miminku 😉

ronecek
2. dub 2011

Tady posílám ještě tu fotečku 🙂 🙂 🙂

kikina9
2. dub 2011

@ronecek Super, tak potichoučku gratuluji 🙂 Čárečka je tam krásně vidět, na to, že jsi teprve 8. den od KETu, bych to tipovala na dvojčátka 🙂

ronecek
2. dub 2011

@kikina9 Neblázi, to už jsi dneska druhá, která mi to takhle napsala 😎

ronecek
2. dub 2011

@kikina9 A co Ty? Jak jsi na tom? Čtu tady taky pozitivní zprávičky 😉 Jak jsi psala o tom špinění, tak to klidně mohlo být, jak se mimčo uhnízďovalo 😉 Já špinila s prckem ze začátku taky. Byla jsem z toho trošku vyplašená a Chovanec mi řekl, že to je na začátku těhu normální 😉

kikina9
2. dub 2011

@ronecek Tak já snad dobře, víc budu vědět až v pondělí na kontrole v CRM. Špinění přestalo úplně, čárečka na těhu testíku je taky už docela silná, tak snad se konečně dočkáme, a budeme mít ten nejkrásnější dáreček pod vánočním stromečkem 🙂
A ty by jsi dvojky nechtěla? 😀

ronecek
2. dub 2011

@kikina9 Tak To Ti moc moc moc blahopřeju 🙂 Určitě už to tentokrát dotáhnete do šťastného konce. My jdeme na krev v pátek.
Takže ty nejkrásnější vánoční dárečky budeme mít asi obě 😉
Já bych dvojku klidně brala. Barák máme veliký, tak není problém. Akorát z té trojky mám trošku obavy 😒 Sice embryoložka i doktor mi říkali, že trojčátka nehrozí. Ale co když zrovna třeba u mě jo 😀 To by jsme museli koupit rovnou autobus 😀 😀 😀 Třeba se ve Zlíně někdy potkáme na kontrole. Myslíš, že už nás nechají na gyndě nebo budeme ještě stále jezdit tam až do srdíčka. Já si to teď nějak nemůžu uvědomit, jak jsme to měli při prckovi 😉

kikina9
2. dub 2011

@ronecek To věřím, že z trojčátek už bys měla obavy, to já taky, ale tak snad víc než dvojky to nebudou 😀 😀 😀
Já už bych byla nejraději, kdyby mě co nejdřív předali zpátky na gyndu, mám to docela daleko a navíc nechci, aby v práci věděli, že jsem byla na IVF, tak mě nenapadá, jak to udělat s propustkama 😒 Od gynekologa už by mi potvrzené propustky nevadily 😉

ivus16
2. dub 2011

@kikina9 je to problém, to nějak v práci ututlat, že chodíte na kliniku do Zlína, já bych asi na to neměla nervy pořád si něco vymýšlet. Já měla štěstí, hned ze začátku jsem šefce všechno řekla,to je pak člověk i nějak víc v klidu. Nebylo to taky jednoduché si za mě pořád hledat náhradu, dělala jsem v hotelu masérku a práce se plánovala vždycky týden dopředu, takže nic jednoduchého, ale jsem ráda že mě vždycky vyšla vstříc. Byla to ale honička, ráno do Zlína (třeba na kontrolu) sledovat čas, abych se například do 10 vrátila do práce, protože už pak jsem musela dělat masáž, no hrůza. Záleží hodně na vztahu mezi šéfem a tebou. 😉
@ronecek gratuluju k čárečce na testíku, jen tak dál 😀

clloi
2. dub 2011

Ahojte holky, moc gratuluji čerstvým těhulkám 😉 😵 do Zlína jsem jezdila až do potvrzení srdíčka tj. asi do 6-7tt a pak vás předají na gyndu. Já teda zůstala na gyndě tam, sice dojíždím ale sem tam moc spokojená. Tak ať je vše v pořádku a na vánoce máte ten nejkrásnější dárek 😵

rendas
4. dub 2011

Ahoj holky,
tady nám to kráásně těhulí no super 😉 😉 😉 😉 velké gratulace 🙂

kamcatkakoc
4. dub 2011

@ronecek Gratuluju 🙂 Je to super zprávička !!! 😵